Genie Mains Power Cable - zkušenosti a přípomínky uživatelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Peer
Kontaktovat uživatele:

Re: Genie Mains Power Cable - zkušenosti a přípomínky uživatelů

Příspěvek od Peer » 08 čer 2010 22:59

To dává smysl.

Tak dává to smysl nebo nedává? :lol:
kdo to popletl?

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 08 čer 2010 23:00

to ML:

to byla jiná doba v roce 2008. To to ještě neplatilo... :D

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 09 čer 2010 00:33

kdo má drahý napěťový kábl a nemá jej alespoň 2m dlouhý, tak je bláhovec.
vím o pár takových nesťastnících....
díky PMA jsem včera viděl to, co je na vytříbeném aparátu slyšet.
rozdíl mezi 1,3 a 3m byl na těch grafech propastný.
ač se to zdá býti neuvěřitelné.
vždyť jaký rozdíl může být mezi 1,3 metru tunami a 3m tunami??

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 09 čer 2010 07:35

Renown: je to jako s kvalitním lékem, pomoc i vedlejší účinky. Pravda, vedlejší účinky budou většinou zanedbatelné.
PMA píše: Větší indukčnost znamená větší tranzientní úbytek napětí, jelikož

U(L) = L*di/dt

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 09 čer 2010 08:48

Myslím, že samotný odpor kabelu nehraje roli. Klidně můžete zapojit odpor několik Ohmů do přívodu a vsadím se, že se to na zvuku neprojeví. Slušnému zesilovači je jedno, jestli má na vstupu 225 nebo 235V.

S přeběhem jsem to myslel tak, že by se typický průběh napětí (bez VF filtru) před diodami dal na začátek kabelu a sledoval se výstup. Nebyl by to exaktní parametr, jenom srovnávací.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 09 čer 2010 09:12

to Renown:
Samozřejmě u zdrojů signálů nebo u předzesilovačů se bezesporu a naplno projevuje technologická převaha a tam je významný rozdíl ve prospěch VDH

Významný rozdíl ve prospěch VDH vůči čemu?

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 09 čer 2010 11:14

Závěry hromadného testu na audiodromu přinesly opačný závěr, jako podávající výrazně lepší výsledky se jim jevilo použití u výkonových komponentů, a to měli k dispozici tu tenčí variantu ( Mainsserver) a ten má pouze 0,75mm2. Na basy si při použití u výkonových komponentů nestěžovali, naopak jako přinášející horší basy hodnotili kabel s mnohem větším průřezem! A dokonce u tohoto tenkého kabelu zaznamenali kvalitativní přínos výrazně větší při použití u výkonových přístrojů než u zdrojových s malým příkonem.

VDH Mainsstream má průřez 1,7mm2 což není mnoho, ale přece nemůžou 2m pokazit proudovou kapacitu, když před tím je ve zdi v rozvodu mnohonásobek délky v průřezu 2,5mm2. Na druhou stranu poslední dva metry napájecího kabelu o průřezu 4mm2 nemůže vylepšit dodávku proudu, když předešlý rozvod mnoho metrů má jen 2,5mm2. Tady podle mě nemůže být zakopán pes v podobě snížení intenzity basové složky či dynamiky u VDH Mainsstream v jeho průřezu.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown » 09 čer 2010 11:42

NA, samozřejmě ! *thumbs up* , viz můj příspěvek kurzívou

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 09 čer 2010 12:35

Tak jsem se na ten audiodrom po dlouhé době podíval. Hned úvodní stránka je odpudivě "lifestylová". Ale k věci. Zcela zásadní informace o zesilovačích a reprobednách se dá najít ukrytá až kdesi dole v jiném článku než o Mainsserveru... Reprobedny jsou snad podobné, co má Renown, takže závěry jsou také podobné. Nevím, jak jsou na tom s basy, jestli nejsou příliš hifi. Každopádně v jiných sestavách, které snad nemají basy přebujelé a málo kontrolované (aspoň ta moje ne), je výsledek jiný. Srovnání s Mainsserverem by definitivně vyřešilo úvahy o nedostatečném průřezu a řeklo, jestli všechno jde na vrub filtrace.

(Ovšem musím říct, že s tlumivkou na začátku Genie jsem i s basy spokojený - není jich nijak moc, ale nemám pocit, že bych o něco přicházel; už zase poslouchám nahlas)

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 09 čer 2010 12:48

V tom testu na Audidromu jsou zajímavé poznatky:

jak už jsme jednou zdůraznili, u síťového kabelu jde zejména o jeho interakci s připojeným komponentem - výsledky se tak různí od sestavy k sestavě.

Dá se říci, že sama o sobě není geometrie síťového kabelu pro výsledek rozhodující.

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 09 čer 2010 12:58

Tak mi to včera nedalo a provedl jsem pokus s kabelem VDHul Mainstream, který vede ze zdi do filtru Isotek. Stínění kabelu jsem měl původně připojené v síťové vidlici na začátku, čili u zdi. Stínění jsem odpojil, přehodil konektory a připojil jsem ho do přístrojového konektoru. Zdá se mi, že to hraje opravdu líp, bas je pevnější a tvrdší, i když méně objemnější a celkově se mi zdá, že je zvuk ještě průzračnější, přesnější, detailnější a plastičtější, než u původního zapojení. Rád bych stínění přehodil i u kabelů, vedoucích z filtru ke komponentům, ale narazil jsem na jeden problém.
Můj zesilovač i CD přehrávač má totiž jen dva kolíky, čili L a N a ten vrchní, zemnící, tam není. Pokud bych stínění přehodil do přístrojové zástrčky, tak by vlastně zůstalo nezapojené a "v luftě", a tak nevím, jestli by to mělo vůbec přínos a kabel filtroval tak, jak má. :( Takže chlapi, vy co tomu rozumíte, poraďte. Ať se s tím zbytečně nedělám. Díky.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 09 čer 2010 13:08

No to máš blbý, když tam kolíky nejsou. To jsi asi dofiltroval. V zesilovači nějaká zem bude, i když není spojená s šasi. Takže jedině stínění propojit rovnou s ní. Ditto přehrávač.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA » 09 čer 2010 13:40

To steve
Tvé postřehy o změně zvuku při spojení zemnícího kabelu a stínícího opletu na „začátku“ nebo „konci“ kabelu VDH se shoduje s mýma.

Jde o to jestli jsou ty Tvé kabely správně vyrobené - zapojené, tedy i pro případ zapojení přístroje tříkolíkově. Pokud mají přístrojové koncovky normálně i zemnící kontakt, (který v případě Tvých Pincků sice nic nepropojuje), ale v kabelu ho máš klasicky spojený se zelenožlutým vodičem, tak můžeš normálně koncovky prohodit a vše je v pořádku – na straně zásuvky bude zelenožlutý na zemnícím kolíku.

To PetrL pro funkčnost není potřeba spojovat přístroj se zelenožlutým vodičem.

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL » 09 čer 2010 13:47

NA: Jo, to je pravda. Stínění bude uzemněné tak jako tak.
NA píše: To PetrL pro funkčnost není potřeba spojovat přístroj se zelenožlutým vodičem.
Já myslel jenom funkci filtru a že je důležité spojení se zemí přístroje. Možná ne.

Odpovědět