Jak vyrobit repro kabel

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jak vyrobit repro kabel

Příspěvek od Jiri »

BVa
Třikrát jsem se tě ptal, proč jako zastánce "korektného ABX testu" ho nedoporučuješ svým potenciálním zájemcům o koupi tvého zesilovače ve tvé poslechovce ve srovnání s levnější konkurencí?
Bude odpověď aspoň teď?

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

PítrsPraha píše:
08 dub 2019 09:53
skypi píše:
05 dub 2019 20:18
Šíře publikovaných "technických informací" a změřené objektivní parametry pro mne byly dostatečným vodítkem k předpokladu, že bude výborný i zvuk, což se následně poslechem potvrdilo.
Hezký příklad okoposlechu ve smyslu "přání otcem myšlenky" resp. poslechového výsledku. Tabulka měření provedená výrobcem na webu výrobce je patřičně naleštěná, očekávání jsou velká. Rozbaluješ balík, vše krásně zabaleno, voní to novotou, to bude panečku hrát! Přístroj je zapojen, začíná znít hudba a........ano, přichází ten očekávaný a vytoužený výborný zvuk, při jehož vyhodnocování hraje sluchový vjem naprosto marginální roli.

Takové hodnocení zvuku nelze brát jako argument, má nulovou vypovídací hodnotu, na tom se snad shodneme ;) .

Navíc, poměřováno názorovým světem BVa, výsledný zvuk bude zcela shodný jako u zesilovače za třeba 300 Eur, protože oba mají objektivně měřitelné parametry hluboko pod rozlišovací schopností lidského sluchu.
Rozhodně neshodneme. A manipulativně mi to nepodsouvej, nic z těch svých blábolů výše nemůžeš dokázat.

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Jiri píše:
08 dub 2019 10:29
BVa
Třikrát jsem se tě ptal, proč jako zastánce "korektného ABX testu" ho nedoporučuješ svým potenciálním zájemcům o koupi tvého zesilovače ve tvé poslechovce ve srovnání s levnější konkurencí?
Bude odpověď aspoň teď?
A tys někde viděl, že p. Bunta někde "NEDOPORUČUJE" korektně provedený ABX test?

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

skypi
Samozřejmě tebe, co kupuješ prodle marketingu a údajů změřených zvukovkou (co se prodává použitá na ebay za 100EUR) na webovkách, se to netýká.
Já bych jen rád viděl, jak BVa dokáže ušetřit peníze těm začínajícím hifistům, co si jdou jeho zesilovač poslechnout přímo do jeho poslechovky. Tam by mi přišlo fér aby jim ten "korektný ABX test" provedl s levným zesilovačem protože by ušetřili bo jeho zesilovač je nad jejich sluchové rozlišení.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Jiri píše:
08 dub 2019 10:29
BVa
Bude odpověď aspoň teď?
Už som xxx krát odpovedal, že každý si môže priniesť svoj zosilňovač, reproboxy..,a môže skúšať a porovnávať u nás do aleluja (zdarma..) čo chce, prípadne si môže zosilňovač zapožičať domov a tam si v kľude testovať čo chce a ako chce..A môže si priniesť aj zosilňovač za 3000EUR a porovnávať, ani to nemusí byť za 300EUR, ako písal Pitrs. A špeciálne tebe som ponúkol aj to meranie.. A nikdy som neurobil to, že by som ABX nedoporučoval, práve naopak, takže nekecaj... Dáš ten svoj zosilňovač do verejného slepého testu a zúčastníš sa? :)
A nakoniec, skypi možno kúpil podľa marketingu a údajov zmeraných zvukovkou, (ktorá stále" prečurá" aj výrazne drahšie..). Ale ty si kúpil len a výlučne na základe marketingu, fakt nemáš ani jeden. A evidentne sa ich bojíš. :roll:
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ja bych si nekoupil jen a pouze dle měření nic. To je dost odvaha. Ale k BVA zesilovačům je spousta ohlasů na netu. Tak bych se toho možná až tak nebál. I tak bych ale žádal o poslech, což pan Bunta umožňuje.
Píše, že ten Sroll dlouho poslouchal, než ho koupil. Pane Mirek, nevymýšlejte si. ;-)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

BVa

Takže na webu jsi ortodoxní zastánce "korektného ABX testu" ale, že tvý zákazníci vybírají tvůj zesilovač ve tvé poslechovce přes "okoposlech" ti najednou nevadí protože si nosí dražší přístroje. Škoda, že nechodí s levnějším zesilovačem, protože by ušetřili pokud bys byl tak zásadový a "korektný ABX test" tam provedl.

Slepý test se svým Sroll zesilovačem nehodlám realizovat protože je "korektný ABX test" pro tyto účely nevhodný. Ty jsi ten kdo "korektný ABX test" všem vnucuje tak se pochlap a porovnej svůj BVaudio A300SE (1.100 EUR) proti čemukoliv z komerce za 800EUR a jsem zvědavý na výsledek. Jak 10 z 10 pokusů během 20min poznáš svůj "objektivne zmerany" zesilovač :lol:

Tvé "objektivne meraní" přes levnou zvukovku celkem zapadá do celého kontextu stejně jako skvěle měřící CA DACmagic.
Tvůj "férový" marketing není o nic lepší než jakéhokoliv jiného výrobce.
Naposledy upravil(a) Jiri dne 08 dub 2019 13:02, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

skypi píše:
08 dub 2019 10:35
Rozhodně neshodneme. A manipulativně mi to nepodsouvej, nic z těch svých blábolů výše nemůžeš dokázat.
Nic ti nepodsouvam. Fakt, ze vedomi toho, jaky pristroj poslouchame, vyznamnym zpusobem ovlivnuje to, jak jej slysime, je davno znamy a 100x prokazany. Shodou okolnosti je to BVa, kdo (u druhych) vzdy tvrdosijme trva na duslednem ABX, prave kvuli ovlivneni vysledku v situaci, kdy vime, co poslouchame (zvlast kdyz je to novy relativne drahy komponent do sestavy poslouchajiciho).

Mimochodem, usporadal ti BVa pred prodejem korektni ABX test s nejakym integracem za rekneme 300 Eur, abys na vlastni usi poznal, ze (dle teorie BVa o skysitelnosti zkresleni) neslysis rozdil. Je slusne prodavat nekolikanasobne drazsi zesilovac, ktery nelze sluchem odlisit od vyrazbmbe levnejsiho?

:-D

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

BVa píše:
08 dub 2019 10:01
Rozmýšľal so, či má zmysel reagovať.. Ale skúsim to ešte raz..
K tým adjektívam, k významu slovných popisov vlastností zvuku, ako ich subjektívne vnímame a empiricky popisujeme:
str. 10-14
alebo Stereophile
nebudem opakovať známe veci. A skúsim aj konkrétne (aj keď som už napísal, že objektívne je to všetko kvantifikované v tých meraniach všetkých zmien signálu, , čo je asi pre niektorých nepochopiteľné..) Najprv Pitrs..
Jak se objektivně či měřením určuje množství zážitků z dobrého zvuku a v jakých jednotkách?
V množstve spokojných zákazníkov, ktorí spokojne dlhodobo počúvajú hudbu a nie zvuk ;)
Jak se objektivně či měřením určuje hladkost zvuku a v jakých jednotkách?
Určuje sa meraním pridaných množstva falošných "informácii", hlavne tých neharmonických a relatívne rastúcich s poklesom úrovne užitočného signálu, jednotka sú % (THD, IMD, prechodové skreslenie)
Jak se objektivně či měřením neúnavnost zvuku a v jakých jednotkách?
Zase tými spokojnými zákazníkmi, ktorí počúvajú kľudne aj dlhodobo, aj hlasno a prináša im to radosť, nie sluchovú únavu. Jednotka je jednoduchá, počet takýchto ľudí..
Jak se objektivně či měřením určuje průzračnost zvuku a v jakých jednotkách?
Priezračnosť (transparencia, ergo nemaskovanie .) Zase sa "prekvapivo" určuje meraním pridaných "informácií" k užitočného signálu, ktoré maskujú nízkoúrovňové informácie v hudbe. A "prekvapivo" sú to zase % skreslení, a odstup rušivých signálov (šum, brum..) v dB.
Ak je to pre niekoho nepochopiteľné, je mi ľúto, ale vzdelanie nikomu suplovať a doplňovať nebudem. Ak relevantné technické fakty považuje niekto za demagógiu alebo "kľučkovanie", nech radšej zostane pri svojej viere, má to jednoduchšie a vie, čo bude robiť aj za 20 rokov- stále nespokojne hľadať káblový svätý grál...
Takže klasický rabbit in the headlights, důvody výstižně popsal NA.

Odpověď na mou otázku proč mně adresuješ vysvětlení k něčemu, co jsem ani náznakem nenapsal? opět nikde, protože se ti nehodí do krámu přiznat sám sobě, že už halucinuješ a mentoruješ ostatní o tématech, o kterých aní náznakem nepsali.

A k těm pojmům. To jsou pojmy, které používáš na popsání ZVUKU (=toho, co lze SLYŠET) a ty agrumentuješ měřeními SIGNÁLU. Sám jinde správně uvádíš, že změna signálu ne nutně znamená změnu sluchového vjemu. A já se ptám na onen sluchový vjem, který popisuješ.
Snaha hodnotit zmíněné atributy počtem spokojených zákazníků mě upřímně rozesmála. Pokud by taková úměra platila, pak by všelijaké all-in-one systémy za 100 Eur byly zvukově o mnoho tříd na tvými zesilovači, protože se jich prodává řádově více.

A klasicky jsi "zapomněl" odpovědět na otázku kdo to byl, kdo popsal zvuk těmi atributy, které uvádíš na svém webu? Odpověď rovnou doplň výsledky ABX testů se 100% ůspěšností pro každou dotazovanou charakteristiku.

Jinak je to jen z prstu vycucané vymýšlení, dojmologie, okoposlech. U tak exaktního člověka, na jakého si hraješ, by to velmi překvapilo.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Jiri, Pitrs
Komu nie je zhora dané, v apatyke nekúpi...Asi tak..A kto je selektívne a účelovo slepý ( a .. "nerozumný", to je eufemizmus..) , tak tam je vysvetľovanie a vypisovanie úplne zbytočné.
Špeciálne pre Jiri
Je slusne prodavat nekolikanasobne drazsi zesilovac, ktery nelze (výhradne..) sluchem odlisit od vyraznne levnejsiho?
Chápeš, čo si napísal? Hovorí sa tomu vlastný gól..Alebo si tie 3 týždne nikdy nevedel čo máš momentálne zapojené? :) A toto
Ty jsi ten kdo "korektný ABX test" všem vnucuje
Nikdy som ho nikomu nevnucoval.. Len sa opakovane pýtam, či tí, čo tvrdia, že dokážu jasne poznať rozdiely zvuku, to skutočne poznajú len sluchom.. Odpoveď- rozoznávať rozdiel zvuku sluchom je nevhodná metóda... Signifikantné a dostačujúca odpoveď.
A ukáž mi, kde som len jediný raz tvrdil, že 100% poznám "svoj" zosilňovač od iného (slušne merajúceho) pri korektnom slepom teste?? Tak mi nepodsúvaj(te) svoje "dedukcie"..
A nakoniec, to meranie cez "levnú" (momentálne cca 750EUR..) zvukovku povie viac, ako 10 strán kvetnatých rečí a opisov zvuku..
Naposledy upravil(a) BVa dne 08 dub 2019 14:07, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

sekal

Příspěvek od sekal »

Jen poznámka - zvuk. karta Lynx L22 stála nová více než 800,- €. Byla to ve své době jedna z nejlepších zvuk. karet na trhu. To, že se ještě dnes, po nějakých 14 letech, stále (byť bazarově) nabízí, svědčí spíše v její prospěch. V této souvislosti by mě zajímalo, jaké přístroje (či komponenty) užívá k měření zde adorovaný L. Šroll.

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

Jen podložené fakta, měření, ABX testy, vše ostatní jsou subjektivní dojmologie a sugesce na základě vzhledu, prestiže výrobce, ceny…. Informace k výrobkům přesahující holý technický popis jsou jen PR oblbování. A přitom si ke svým výrobkům BVa dá klidně na web květnaté popisu zvuku, které nejde získat jinak než sluchem a případně je potvrdit z vícero nepropojených a nezávislých zdrojů.
Někde je chyba, protože ty zvukové popisy se prostě jen tak někde vyskytly a je tu i krkolomná snaha pro některé z nich jako podklad uvádět výsledky nějakých měřících metod. Takže z pohledu očima na graf a čísla se v mozku zrodí sluchový vjem hladkého a tekutého zvuku.
A pak jsou tu jako podložená fakta označována subjektivní spokojenost zákazníků, ale přitom v podstatě fakta stejného druhu (mé slepé testy vzorků kabelů mezi vícero oddělenými posluchači) nemají žádnou váhu.
BVa si selektivně vybírá co se mu hodí a klidně se mu hodí to, co u druhého označí za nemající žádnou váhu.
Noble Audio - výroba a prodej

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Dojmológia a sugescia sú reči o počuteľných rozdieloch zvuku, bez schopnosti identifikovať rozdiely zvuku výlučne sluchom. A vynášanie nejakých súdov o (ne)kvalite zvuku na základe tejto dojmológie..To je všetko.
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

BVa zde dokonale demonstruje, že kdo s čím zachází, s tím také schází.

Nebyl schopen dát jedinou přímou odpověď na mé otázky. Svůj web má plný okoposlechových dojmologických popisů zvuku, aniž by pro ně měl jediný objektívne meraný podklad třeba ve formě jím adorovaného ABX testu.

Dojmologie a sugesce jsou řeči o zvukových vlastnostech zesilovačů BVa, bez schopnosti prokázat identifikaci uvedených atributů výlučně sluchem. A vynášení nějakých soudů o kvalitě zvuku zesilovačů BVa na základě téhle dojmologie.

Může se BVa znevěrohodnit více?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

:lol: :lol: :lol: :lol:
A ukáž mi, kde som len jediný raz tvrdil, že 100% poznám "svoj" zosilňovač od iného (slušne merajúceho) pri korektnom slepom teste?? Tak mi nepodsúvaj(te) svoje "dedukcie"..
Slepota??
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět