Kabel z metráže

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Robelles
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabel z metráže

Příspěvek od Robelles »

Moja skúsenosť ku káblu VIBORG VP-1501.
Kúpil som si hotový kábel s koncovkami. Čo ma na ňom zarazilo po rozobratí, že čínania nezapájajú oplet/tienenie ani na jednej strane. Musel som si ho dorobiť. Tí čo nakupujú v metráži s tým nemajú problém lebo si to spravia tak ako oni potrebujú.
Čítam tu samé pozitíva na kábel ale nik sa nepresvedčil ako je to spravené. Inak kábel po oprave je fajn. Keď som to napísal čínanovi aj s fotkami tak bol môj prípevok zmazaný. Takže cenzúra funguje.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Čo ma na ňom zarazilo po rozobratí, že čínania nezapájajú oplet/tienenie ani na jednej strane.
Snad to nebude moc Off topic. Dali jste si někdo tu práci a na DIY kabelech porovnali (ne)vliv zapojení stínění? POkud ano, řešili jste připojení stínění na jedné straně (na které) anebo na obou?

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Ak si to dohladáš už o tom bolo popisané dosť. 8-)

Ja osobne som porovnával Furutech FP-Alpha 3, tienený ( zapojené na tom konci čo je do zasuvky v stene alebo do filtra ) a netienený a ten tienený mal čistejší" prenos zvuku".Teda lepšie povedané nie prenos zvuku ale vplyv na vnímanie zvuku v HIFI aparature.

A potom o 5 rokov Furutech ako firma začali vyrábať aj tienené káble napr. Furutech Alpha PC-Triple C FP-TCS31 :D :lol:

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Já měl na mysli porovnání toho, že se vezme kabel in integrovaným stínícím opletem a ten se
- nezapojí
- zapojí na jedné straně
- zapojí na obou strancách

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Oko nevidi, ucho neslysi.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

FS píše:
12 led 2021 12:48
Já měl na mysli porovnání toho, že se vezme kabel in integrovaným stínícím opletem a ten se
- nezapojí
- zapojí na jedné straně
- zapojí na obou strancách
Nič Ti asi nebráni si také 2 alebo 3 také "rovnaké ale rozdielne zapojené" káble dať vyrobiť a vyskušať, porovnať. Mne to vyhovuje a mám vyskušané ako som písal hore. :roll:

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Jasné, že mi nic nebrání a taky jsem to kdysi udělal - rozdíl jsem neslyšel, takže pokud teď zapojuji kabel se stíněním, tak jej zapojuji podle návodu z netu na obou koncích (.. a jo, diskuse o zemních smyčkách i o nesmyslnosti zapojení na jedné straně jsem četl taky :) ).

Třeba Robelles si koupený hotový čínský kabel upravil. Byl tam rozdíl ve zvuku anebo ne? Zajímá mne zkušenost ostatních.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

sorry jako no nedalo mně to:
Přílohy
tento kabel.jpg

Pavel_LXmini
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel_LXmini »

Správně navržená a stíněná přívodní šňůra je naprosto zásadní, pokud cílíte na vysoce kvalitní reprodukci zvuku. Dlouho jsem experimentoval a nyní jsem spokojen. Otevřela se naprosto fascinující scéna s dokonalou lokalizací nástrojů. Přesné basy jsou fascinující a i v nižších hlasitostech poslechu nadchnou a prostoupí celým tělem. Zpěv vás okamžitě přenese do barů, sálů i naplněných stadionů při koncertech. Při poslechu se můžete bránit ale nakonec zcela ztrácíte kontakt s realitou.
Zjistil jsem, že naprosto zásadní je stínění připojené přímo k zemnění hromosvodu. Jdu s vodičem po schodech do sklepa, potom do dílny a dírou ve zdi k hromosvodu v zemi. Používám na to pozlacenou prádelní šňůru. Technologii výroby zatím nezveřejním, je předmětem patentové přihlášky. Brzy bude k dostání za 150 tis. Kč metr na mém e-shopu. S takovouto šňůrou je možné nerušeně poslouchat Antoniovu Zimu při právě probíhající geomagnetické bouři.
Dělám si legraci. Jsem tu nový a nemohu rozpoznat, zda je diskuze v tomto vlákně vedena vážně, nebo s recesí. Můžete mi někdo naznačit.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Jestli jsi tu opravdu novy, tak bych Ti poradil krapanek vic pokory. Ale jednej jak uvazis. *sunglases*

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

U nás se říká: Bav se s volem o sobotě, když ho v pátek zabijou !!! :lol:
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Pavel_LXmini
Kontaktovat uživatele:

Aho. Takže to je vážné. Omlouvám se, nikdy jsem o tom neslyšel. Myslel jsem, že je to recesistické nadsazování naprosto nepodstatné věci. Mohl by mě prosím někdo nasměrovat. Jak přívod AC na zdroj ovlivní čistotu tónu? Stačí směr, pak už si to najdu a prostuduji.

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Měl bych lepší nápad.
Běž kup si a vyzkoušej. 😉

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

Pavel_LXmini píše:
14 led 2021 18:35
Aho. Takže to je vážné. Omlouvám se, nikdy jsem o tom neslyšel. Myslel jsem, že je to recesistické nadsazování naprosto nepodstatné věci. Mohl by mě prosím někdo nasměrovat. Jak přívod AC na zdroj ovlivní čistotu tónu? Stačí směr, pak už si to najdu a prostuduji.
u jake sestavy to chces zkouset ?

Pavel_LXmini
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za reakce. Nechci ale nic zkoušet. Zatím. To jsem nepsal. Psal jsem:
Mohl by mě prosím někdo nasměrovat. Jak přívod AC na zdroj ovlivní čistotu tónu? Stačí směr, pak už si to najdu a prostuduji.
Až to nastuduji, tak budu při zkoušení trochu vědět, co hledám. Mohl bych tedy ještě jednou poprosit?

Odpovědět