"kabeli a zase jen kabeli"

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
petrL
Kontaktovat uživatele:

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od petrL » 23 říj 2014 11:30

PMA píše:Jinak to vysvětlení a la "pouhá tlumivka" je klasické .... no comment. Nefiltruje to prakticky nic. V čem budou přidané kondentátory, které z toho udělají jakýsi filtr, "brzdit dynamiku"? Já mám úplně jiné vysvětlení, lidé de facto nehledají zvuk prostý rušení a šumu, naopak. Viz např. nestíněné linkové Kimber kabely.
Samo o sobě to žádný filtr není, protože chybí paralelní větev. Ta ale vznikne v zařízení. Je to stejný princip jako feritové perly. Ostatně ty jádra jsem recykloval z PC zdrojů nebo monitorů, kde se používaly stejně (jenom s jiným vinutím). Co se týče chtěného rušení, v jistém smyslu to může být pravda. Ale co se týče shaffnerových filtrů, moje zkušenosti odpovídají spíš M. Tumovi. Tupý, zdánlivě klidnější a "luxusnější" zvuk, ale ve skutečnosti brzda. Ta tlumivka mi naopak zvuk jenom pročistí.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 23 říj 2014 12:33

boxer píše:No já samo nemyslel Densena a podobné speciální výrobky, které musí být stále zapnuty, aby alespoň trochu fungovaly, ale běžné výrobky.
Ako objektívny administrátor určite zvážiš tento posmešný príspevok zmazať, alebo aspoň presunúť do žumpy. To samozrejme len v prípade, že v rámci deklarovaných pravidiel je toto fórum prístupné pre každého, kto vyznáva náš spoločný koníček a je jedno akým "hardvérovým" vybavením disponuje.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 23 říj 2014 12:53

Nevidím důvod, proč neukázat na jasné technické chyby nějakého zařízení. Nebo na díry v technické argumentaci některých jednotlivců (jsou to často jen ničím nepodložené dojmy bez jakéhokoliv důkazu nebo citace důvěryhodného pramenu). Fóra, kde se téměř nesmí nic vytknout ani podloženě argumentovat, v čs. prostoru IMO existují v dostatečné míře.

sekal

Příspěvek od sekal » 23 říj 2014 15:14

Žádné díry v tech. argumentaci nejsou, neboť jsem se do žádné nepouštěl. Já jsem si jen dovolil poukázat na to, že kromě zn. Schaffner jsou i jiné firmy, zabývající se výrobou kvalitních průmyslových odruš. filtrů. Ve Švýcarsku je kromě Schaffneru ještě jeden známý a uznávaný výrobce a jsou i další. Pokud jde o problém měření účinnosti filtru dle výše zmíněné normy a možné rozdíly, vzniklé při jejich nasazení v reálných podmínkách s odlišnou impedancí, tak to není nic nového. Na i-netu je o tom dostatek informací (Ing. Jansa a další). Před časem mě na toto úskalí upozornil i šéfkonstruktér fy. Almeto. PMA tedy Ameriku neobjevil, i když je dobře, že to tady zmínil. Znovu ale musím zopakovat, že většina výrobců filtrů, a to i těch českých, uvádí měření útlumových charakteristik v soustavě 50/50 Ohm, (malá část z nich pak používá při měření i odlišné odpor. zakončení). Zkuste si to dohledat, nemám důvod si tady cokoliv vymýšlet a mlžit. Navíc se domnívám, že pro potřeby srovnání účinnosti filtrů mezi sebou je zmíněný laboratorní standard dostačující..

boxer

Příspěvek od boxer » 23 říj 2014 17:04

Palipol

Už je to tak správně? Neurážím tvoji citlivou duši třeba i takto formulovanou větou? Nebo raději nezmiňovat vůbec jakákoliv jména, typy a podobně, aby někdo náhodou nezjistil, že má doma něco horšího než hodně slabý průměr a nenastala u něj zdravotní újma?

Případně pečlivě sleduj další negativní zmínky o výrobcích neodpovídajicím správným highend požadavkům a upozorni mne, abych je (zmínky) zlikvidoval,ako objektívny administrátor.

Děkuji za spolupráci.

lubin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubin » 23 říj 2014 17:35

Diskuse zajímavá...to ano, hlavně zábavná. *2thumbsup*
Co takhle se obnažit a vyjít s pravdou ven. Napsat, kdo jaké kabely používá, jaká k nim vedla cesta a jak je spokojen. Co slyší a co ne, proč nemá třeba jiné kabely a proč zrovna tyto....přidá se někdo, když začnu?? Třeba Boxer půjde příkladem hned po mně... *palec*
Co říkáte , jdeme do toho?

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 23 říj 2014 17:49

Ked zábava tak sa možeme aj trocha zasmiať.

Tento káblik momentálne má dočasne moj kámoš http://dom.bazos.sk/inzerat/42548369/CY ... -prudu.php

Chcel som odrušiť a teda odtieniť do medenej trubky dať :lol: a ho potiahnuť ku hifi aparature,ale do koncoviek na Furutech zásuvke na privod káblikov vojde len 6mmm2 tak budem musieť použit len také tenké vedenie. *2thumbsup*

reta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reta » 23 říj 2014 18:54

Vyrobil kamarád a některé já naprostá spokojenost.
Obrázek

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 23 říj 2014 19:03

boxer píše:Palipol

Už je to tak správně? Neurážím tvoji citlivou duši třeba i takto formulovanou větou? Nebo raději nezmiňovat vůbec jakákoliv jména, typy a podobně, aby někdo náhodou nezjistil, že má doma něco horšího než hodně slabý průměr a nenastala u něj zdravotní újma?
Případně pečlivě sleduj další negativní zmínky o výrobcích neodpovídajicím správným highend požadavkům a upozorni mne, abych je (zmínky) zlikvidoval,ako objektívny administrátor. Děkuji za spolupráci.
Vďaka za pochopenie. To nie je o mojej citlivej duši, ale o pravidlách fóra, ktoré si sám na úvod stanovil v úcte voči všetkým, ktorí prejavia záujem tu fungovať. Takto si Densena (alebo čokoľvek, čo je podľa Teba sračka) vyradil vopred, nech už je slabý priemer, alebo nie. Želám si len, aby si ako admin a autorita fóra vážil slová a k hrubým invektívam sa jednoducho neznižoval. *thumbs up*

boxer

Příspěvek od boxer » 23 říj 2014 22:22

Já nejsem admin. A autorita už vůbec ne.Na to si nehraju.

A vyjadřuji se jak chci. "Získáním funkce" se nebudu měnit. Nedělal jsem to nikdy. Ani na jiná želaní.

Když je dle mého něco sračka, tak to napíšu a kdo si myslí že není, tak to napíše taky. To snad jako osobní napadání nemůže snad nikdo brát.A hned je o čem se bavit. ne?

A úctu mám opravdu jen k pár lidem.
Pokud jsem opět popudil, tak se nedá nic dělat.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 23 říj 2014 22:42

Sekal: sorry, vyprávění mě moc nezajímají, prokazatelné výsledky ano.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 24 říj 2014 01:47

boxer píše:Já nejsem admin. A autorita už vůbec ne.Na to si nehraju.
A vyjadřuji se jak chci. "Získáním funkce" se nebudu měnit. Nedělal jsem to nikdy. Ani na jiná želaní.
Když je dle mého něco sračka, tak to napíšu a kdo si myslí že není, tak to napíše taky. To snad jako osobní napadání nemůže snad nikdo brát.A hned je o čem se bavit. ne?
A úctu mám opravdu jen k pár lidem. Pokud jsem opět popudil, tak se nedá nic dělat.
Nie som (opäť) popudený, sú na svete ďaleko dôležitejšie veci. Nechcem nijako moralizovať, len prezentovať názor, že byť adminom, či moderovať fórum je zodpovedná práca pre kolektív a nakoľko za nickami sú konkrétni ľudia, vulgarizmy by mali ísť stranou. Dokonca aj vtedy, keď sú preložené argumentami, či nebodaj averziou voči nejakému výrobku, či jeho majiteľovi. Je v tom aj kus profesionality a nahľadu. Ak nie, potom nehovorme o tolerancii, slušnosti a nejakých pravidlách - píšme, čo nás napadne, ako nás napadne a nazvime to slobodou prejavu. K všeobecnej vzájomnej úcte, s ktorou nevyhnutne súvisí aj úroveň diskusie sa však sotva dopracujeme.

lubin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubin » 24 říj 2014 07:23

Palipol OK. Souhlasím s Tvým názorem.

Tak co s tou kabeláží kurnik šopa...nemám zde žádnou reakci, dokonce ani od Boxera? :lol:
Tak co máte doma za tkaničky a proč??
Za mě vyjmenuji Nordost, Furutech, Kimber...
Boxere, co takhle stvořit nějakou anketu s několika zásadními otázkami ke kabelům...co myslíš, je to dobrý nápad? Mohlo by nám to dát zajímavý průřez členy a ukázat například na nejčastěji používanou, nebo preferovanou značku (typ konstrukce-například)....

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 24 říj 2014 07:54

Lubine ty si asi potrebujes ověřit kdo ho ma delšího co. Dyť tady o zadnou značku ani cenu vubec nejde. to jsou debaty o nicem. Jen to vyvrcholí tim, ze ti co oznámí zvučnejsi a cenově honosnejsi modely, budou spokojeně kroutit hlavou a říkat si no jo no. Jak to ten blb muže slyšet, když tam ma takové smetí. Zapoj si tam tam co chces a bud rad, ze ti to hraje.

Odpovědět