"kabeli a zase jen kabeli"

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
tinariwen
Kontaktovat uživatele:

Re: "kabeli a zase jen kabeli"

Příspěvek od tinariwen » 24 říj 2014 07:58

Na radu Davida som to upravil :D

reta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reta » 24 říj 2014 09:23

Jsem pro slepý test kabelů, ovšem zorganizovat takový test to není p... na to opravdu nestačí sem něco napsat. Kdyby se snad našel nějaký vedoucí slepého testu rád pomohu.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 24 říj 2014 09:29

Náhodou nějaká anketka třeba anonymní by se hodila. ;) Já mám k tomu svému "hnoji" signálové Cardas Crosslink a jsem spokojený. Rozdíly mezi kabely slyším, ale považuju je za důležité jen v případě, že si chci zrovna udělat radost a nějaký ten kabel si koupit. To jsem udělal vloni, když jsem si pořídil reprokabely od Paola. Nahradil jsem tak jakýsi Brightvision z hifimarketu.cz, který ale hrál taky docela dobře, jen jsem chtěl mít jaksi pocit, že se sunu kupředu, tak jsem šel do nového. Bylo by zajímavé vědět, jaký podíl má ta-která značka v našich domácnostech...
Naposledy upravil(a) drfish dne 24 říj 2014 09:31, celkem upraveno 1 x.

Odar

Příspěvek od Odar » 24 říj 2014 09:30

reta --> Co je na tom take tazke? Pustim hudbu, necham nastavenu rovnaku hlasitost, prehodim pocuvajucemu kable, znova pustim hudbu atd. Idealne max pri 3 testujucich. Po totalnom zmagoreni pocuvajucich sa to zvali na nedostatocne drahe komponenty, ktore kable nerozlisuju *palec*

reta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reta » 24 říj 2014 09:43

Je na tom těžké mimo jiné třeba to co v druhé větě zmiňuješ.
edit: I když musím připustit, že pro někoho to může být hračka.
No ještě asi bube těžké (ne-li nemožné) sehnat vícero značek kabelů v těch nejvyšších cenových kategoriích.
Naposledy upravil(a) reta dne 24 říj 2014 09:53, celkem upraveno 1 x.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 24 říj 2014 09:52

Odar píše:reta --> Co je na tom take tazke? Pustim hudbu, necham nastavenu rovnaku hlasitost, prehodim pocuvajucemu kable, znova pustim hudbu atd. Idealne max pri 3 testujucich. Po totalnom zmagoreni pocuvajucich sa to zvali na nedostatocne drahe komponenty, ktore kable nerozlisuju *palec*
Při "přehazování" kabelů by se měly všechny dotčené komponenty vypnout. A to určitě netrvá pouhé tři sekundy.
Rozdíl je rozpoznatelný až po určité době, kdy si poslechnu stejné pasáže vybrané hudby. Vytahováním a zapojováním kabelů za "jízdy", vždy hraje jiná pasáž, toho moc nepoznám.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 24 říj 2014 10:43

lubin píše:Palipol OK. Souhlasím s Tvým názorem.

Tak co s tou kabeláží kurnik šopa...nemám zde žádnou reakci, dokonce ani od Boxera? :lol:
Tak co máte doma za tkaničky a proč??
Za mě vyjmenuji Nordost, Furutech, Kimber...
Boxere, co takhle stvořit nějakou anketu s několika zásadními otázkami ke kabelům...co myslíš, je to dobrý nápad? Mohlo by nám to dát zajímavý průřez členy a ukázat například na nejčastěji používanou, nebo preferovanou značku (typ konstrukce-například)....
Já používám pokud to bude někoho zajímat :

Při poslechu přes předzesilovač Music First Audio a koncák Red Wine Audio :
- propojení zesilovačů se mi nejvíce osvědčil levný kabel DH-Labs BL-1
- CD-předzesilovač DH-Labs Pro Studio zapojen symetricky přes konektory XLR
- Phono předzesilovač - předzesilovač DH-Labs BL-1 zapojen symetricky přes konektory XLR
- Koncák bedny Acoustic Revive
- Síťový Acoustic Revive Power Max 5000

Při poslechu přes elektronkový zesilovač Leben 300:
- Phono předzesilovač,CD - Oyaide Tunami Terzo

Do poslechovky mám zavedený stíněný kabel DH-Labs se samostatným jističem a zásuvkou. Jistič je připojeny na samostatnou fázi tří fázového rozvodu od domovního rozváděče. K filtraci používám "psy" od Supry.

boxer

Příspěvek od boxer » 24 říj 2014 10:51

Nechcem nijako moralizovať,

...ale děláš to.

Mě je příjemnější drsně napsaná pravda "do očí" než slušné zákulisní bokové pomluvy. Až budeš dělat moderátora ty, budeš si to dělat dle svého a nenecháš si do toho kecat ani od Boxera, a ni od nikoho jiného. Tím bych tuto Causu Králík ukončil.

boxer

Příspěvek od boxer » 24 říj 2014 10:55

Lubin

Nemám v úmyslu pro kdejakého šoumena vypisovat co mám a proč. Když se s tím budu chtít pochlubit a ohoromit, tak napíšu že mám Nosrdost Odin na všem (cena by byla hrubě přes milion) a udělat pár fotek by nebyl s mými kumpány problém.

Pak bych měl větší pravdu a možnost napsat o té či oné značce, že je to sračka? Protože bych ho měl v tomto případě nejdelšího?

Nebo tě zajímá skutečnost a důvody, proč to tak je?

Pokud to druhé, tak je to pár dní, kde jsem to tady psal a najdi si to.

reta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reta » 24 říj 2014 11:06

Zatím jak toto vlákno sleduji bylo by dost obtížné se shodnout na metodice slepého testu kabelů.
Dám lehčí otázku než metodika je tady někdo kdo by se chtěl stát vedoucím (koordinátorem) operace slepý test kabelů (a nehlaste se všichni, to mám ze školních let). Nebo možná lépe, návrhy na to kdo by to být mohl a pak ho možná ukecáme aby to vzal.
Jen pro začátek má někdo něco proti podstatě slepých testů? :)

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 24 říj 2014 11:32

Proti podstatě nic, ale bude to zbytečná akce - škoda času.

reta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reta » 24 říj 2014 11:37

Proč myslíš zbytečná, pokud se dobře vyspecifikuje co se od toho čeká. Tak by v tom byl čert aby nesplnila očekávání.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 24 říj 2014 11:39

Jelikož to bude tak po stéprvní. A co to změní na dalších diskusích? :)

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 24 říj 2014 11:42

reta píše:Zatím jak toto vlákno sleduji bylo by dost obtížné se shodnout na metodice slepého testu kabelů.
Dám lehčí otázku než metodika je tady někdo kdo by se chtěl stát vedoucím (koordinátorem) operace slepý test kabelů (a nehlaste se všichni, to mám ze školních let). Nebo možná lépe, návrhy na to kdo by to být mohl a pak ho možná ukecáme aby to vzal.
Jen pro začátek má někdo něco proti podstatě slepých testů? :)
Slepý test se nedá dělat v chumlu posluchačů usazených mimo poslechové místo - to je vždy jen pro jednoho posluchače.
Asi celkem rychle rozpoznáš rozdíl mezi tkaničkou a kvalitně provedeným kabelem. Většinou to ale chce podrobnější poslech, nerozhodne pár sekund.
Při přehazování kabelů musíš vypnout přístroje, vyměnit kabely, zapnout a přehrát testovací nahrávky znovu od začátku.Těžko si to dovedu představit při větším počtu testujících.
Na jiném aparátu, v jiné místnosti to bude všechno zase jinak.

Já mám s kabely takovou zkušenost, že někdy i levnější hraje v mé sestavě lépe, než dražší. Mnohdy si vystačím s kablíkem za 350 Kč/m.
Naposledy upravil(a) fox dne 24 říj 2014 11:54, celkem upraveno 1 x.

reta
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reta » 24 říj 2014 11:53

No na následujících diskuzích to asi mnoho nezmění. Po sto prvé tomu moc nerozumím. Jako, že se o ten test už mnohokrát někdo pokoušel nebo že jich už bylo tolik, že výsledek je dopředu známý.

Odpovědět