Kabely?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Donuts
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabely?

Příspěvek od Donuts » 08 bře 2010 14:58

Proc?

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 08 bře 2010 15:33

Tony píše:Pipis, mohol by si prosim niekam presunut prispevky, ktore sa vobec netykaju temy Kabely niekam inam?
Pocnuc Ramonesom o umiestneni reproboxov...
Dakujem!
..tak to pardón, ale ja nezačal psát o " bednách v prostoru". jako první ;)

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 08 bře 2010 15:49

Ramones píše:
Tony píše:Pipis, mohol by si prosim niekam presunut prispevky, ktore sa vobec netykaju temy Kabely niekam inam?
Pocnuc Ramonesom o umiestneni reproboxov...
Dakujem!
..tak to pardón, ale ja nezačal psát o " bednách v prostoru". jako první ;)
Ved hej, mas pravdu, v podstate tomu zacal "prikladat" uz Pipis ;)
p.s.
a moj dalsi prispevok uz bude vylucne o kabloch :)

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 08 bře 2010 15:53

Koukal jsem na ty 1036 a 1030, dají se sehnat už za zaplatitelný peníz....jen si je porovnat :?

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 08 bře 2010 18:20

Zappa vytaj medzi nami blaznami, co uz vyhodili hodne $ za kable, je to tak ako pises kable maju velky vplyv na vysledny zvuk, ale dolezite je ladit na vlastnej zostave.
Pre mna prepojovaci kabel cislo 1 Cardas Clear XLR. *palec*
Obrázek

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 08 bře 2010 18:36

*offtopic* Když to tak pročítám, myslím si, že by nebylo od věci omluvit se Dadaftovi - když začal na fóru o 2D, nebo 3D zvuku, nakydalo se na něj tolik a tolik bláta, že by pes od něj kůrku nevzal.

A dnes se nad hledáním optimálního umístěním reproduktorů v místnosti nikdo ani nezastaví, již je to bráno jako nutnost.

merhaut

Příspěvek od merhaut » 08 bře 2010 18:42

Dadaft tehdy vymýšlel hrozné ptákoviny :-)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 08 bře 2010 19:19

To možná ano, ale ne každý je ochoten jít nevyšlapanou cestou, ba dokonce plnou slepých cest a dálnic, ale šel a to se mu upřít nedá.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 08 bře 2010 20:17

Luboš.Dnes jsem mluvil s dealerem O kabelech a právě mi doporučoval Cardas Clear.Nemůžu říct jestli je lepší než Kimber KS-1136,dokud to nevyzkouším tak to nebudu vědět,že? 8-) Dobrá tedy,vyzkoušíme,uvidíme. *thumbs up*

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 08 bře 2010 20:24

Zappadaddy píše:Luboš.Dnes jsem mluvil s dealerem O kabelech a právě mi doporučoval Cardas Clear.Nemůžu říct jestli je lepší než Kimber KS-1136,dokud to nevyzkouším tak to nebudu vědět,že? 8-) Dobrá tedy,vyzkoušíme,uvidíme. *thumbs up*
Rozdiel vo zvuku pocut bude, ale ktory si lepsie sadne zavisi od celej tvojej zostavy. Kimber KS-1136 je strieborny kabel a Cardas Clear medenny, takze ako to dopadne daj vediet. Aky mas repro kabel ?

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 08 bře 2010 20:41

Vecteur bi-wire.

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 09 bře 2010 15:16

Za mě osobně: Velké rozdíly jsem zatím slyšel hlavně u reprokabelů. Potom byly největší rozdíly u nesymetrických cinch. Symetrické kabely mi přijdou dle mé zkušenosti méně ovlivněné, což ale bude spíš konkrétním provedením symetrických vstupů a výstupů a jejich impedance. Benchmark DAC1 má několik poloh zeslabujících jumperů zvyšujících mj. i výstupní impedanci a je to slyšet na zvuku i při symetrickém propojení. Nejmenší vliv jsem zatím slyšel u těch pár silových kabelů, kde jsem se kolikrát musel přesvědčovat, že ten rozdíl slyším.

Myslím, že je taky důležité zmínit význam pojmu rozdíl u kabelů. Já jsem se ještě nesetkal s kabelem, který by změnil projev reprobedny tak, aby zněla jako úplně jiná. Stejně tak u zesu nebo CD přehrávače. Alespoň ne změnu "o třídu výš". Ale určitě se tím dá doladit nekonkrétnost v určitém pásmu, zrnitost výšek nebo jejich agresivita. Navíc tohle budou vlastnosti daného kabelu v konkrétní sestavě, v jiné nemusí být změna tak patrná.

*offtopic* A poslední věc. Vlákno mělo jasné téma. Najednou se tu od různých lidí vysypaly příspěvky k umístění reprosoustav. Poukázání na tento nešvar vedlo k syndromu potrefené husy. Nejde o to, kdo začal. Tímto způsobem se vlákna stávají velmi nepřehledná a v případě nutkání lze vždy použít pro off topic SZ, zejména pokud je hlavní náplní daného příspěvku. Na bike-forum.cz je na toto po dlouhé diskuzi zavedena skvělá věc - autor vlákna může označit příspěvky za zavádějící a obsah se nezobrazuje.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 09 bře 2010 15:59

agavel píše:Za mě osobně: Velké rozdíly jsem zatím slyšel hlavně u reprokabelů. Potom byly největší rozdíly u nesymetrických cinch. Symetrické kabely mi přijdou dle mé zkušenosti méně ovlivněné, což ale bude spíš konkrétním provedením symetrických vstupů a výstupů a jejich impedance. Benchmark DAC1 má několik poloh zeslabujících jumperů zvyšujících mj. i výstupní impedanci a je to slyšet na zvuku i při symetrickém propojení. Nejmenší vliv jsem zatím slyšel u těch pár silových kabelů, kde jsem se kolikrát musel přesvědčovat, že ten rozdíl slyším.

Myslím, že je taky důležité zmínit význam pojmu rozdíl u kabelů. Já jsem se ještě nesetkal s kabelem, který by změnil projev reprobedny tak, aby zněla jako úplně jiná. Stejně tak u zesu nebo CD přehrávače. Alespoň ne změnu "o třídu výš". Ale určitě se tím dá doladit nekonkrétnost v určitém pásmu, zrnitost výšek nebo jejich agresivita. Navíc tohle budou vlastnosti daného kabelu v konkrétní sestavě, v jiné nemusí být změna tak patrná.

*offtopic* A poslední věc. Vlákno mělo jasné téma. Najednou se tu od různých lidí vysypaly příspěvky k umístění reprosoustav. Poukázání na tento nešvar vedlo k syndromu potrefené husy. Nejde o to, kdo začal. Tímto způsobem se vlákna stávají velmi nepřehledná a v případě nutkání lze vždy použít pro off topic SZ, zejména pokud je hlavní náplní daného příspěvku. Na bike-forum.cz je na toto po dlouhé diskuzi zavedena skvělá věc - autor vlákna může označit příspěvky za zavádějící a obsah se nezobrazuje.
Zajímavé myšlenky.U systému vyšších kvalit může být rozdíl mezi špatným a dobrým kabelem propastný,nevím jestli o třídu, to je velice diskutabilní,ale propastný určitě..Slyšel jsem to na vlastní uši. *thumbs up*

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos » 09 bře 2010 20:59

Zappadaddy píše:Vecteur bi-wire.
Ten kabel nepoznam, je nekde na nete o nom nejake info ?

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 09 bře 2010 21:16

Taky jsem nic nenašel.To víš Francie. :)

Odpovědět