Kabely?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
JJR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabely?

Příspěvek od JJR » 10 bře 2010 14:28

elp píše:*thumbs up*
Super, prosím Ťa presun to do vlákna Hifi/Bižuterie-Racky.
Ďakujem
Máš pravdu, sem to nepatří. Už je to hotové. Ostatním se omlouvám ;)

mantis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mantis » 11 bře 2010 20:37

Zdravím všechny na tomto fóru
Chystám se předělávat elektroinstalaci a tady jsem se dočetl, že někteří používají "žílu" jen pro audio. Chtěl bych se zeptat z čeho je nejlepší tuto linku udělat, jestli nemáte někdo nějaký tip na konkrétního výrobce (dodavatele), nebo zda použít obyč. kabel např. s větším průřezem? Vzdálenost bude asi 8m (nejsem sice o smyslu, ale ani o nesmyslu přesvědčen, ale proč to nezkusit jednoduší než teď už to asi nebude) a tak nepotřebuji něco úplně nejlacinějšího, ale ani nic extrémě drahého (síťové kapely k přístrojům za desetitisíce nemám a asi hned tak mít nebudu, ani můj současný aparát toto řešení asi "neocení", ale až dokončím rekonstrukci chci se posunout). Dále bych se chtěl zeptat na ostatní doplňky (jistič, zásuvky a všechno okolo). Za případné rady děkuji.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 11 bře 2010 21:09

mantis

supra v liště....

najdi si nick "pytel" a napiš mu sz.
pokud bude dotaz slušně položen, zareaguje zcela vyčerpávající odpovědí.
už jich psal tak 50.
pytel je slaboproudař a hifi-znalec mající vše zcela "vycizelované"

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 12 bře 2010 09:33

já jsem před rekonstrukcí bytu měl všechno na jednom jističi a hliníkovém rozvodu. teď mám měď zvlášť pro audio, zvlášť pro PC atd. a musím říct, že to poznat je - pořád to sice ve 3 ráno hraje líp než odpoledne, ale už ten rozdíl není tak velký. možná ale dost záleží, kde bydlíš. řekl bych, že na samotě u lesa ten efekt nebude tak výrazný jako ve velkém městě v 13-ti podlažním domě. pokud budeš rozkopávat zdi, tak bych být tebou do toho šel - už pro dobrý pocit - jeden jistič a 8m kabelu zas není taková darda...

boxer

Příspěvek od boxer » 13 úno 2011 17:10

Chcete OPRAVDU dát svému hifi řádné šťavnaté propojení ?

Octopus Double Crown ...$ 5 500

Obrázek

Ruby Double Crown ... $ 8 700 = 1m

Obrázek

Emperor Double Crown ... $ 63 500 = 2,5m

Obrázek

Empress Double Crown ... $ 25 000 = 1m

Obrázek

Tak to máme bratru = SUMA = 102 000 $ = cca 1 850 000 Kč

Jo sorry. Na propojení gramo předzes jsem zapomněl . Empress Double Crown Phono ... $ 26 000 = 1m

= 128 800 $ = cca 2 320 000 Kč *2thumbsup*

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus » 13 úno 2011 17:39

:lol: *headbang* *hura*
jednou Tě "boxíku" pobliju smíchy

Tony
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tony » 13 úno 2011 18:00

Krásne koncovky, vypracovanie, ešte krajšie fotky *thumbs up*
Budem o nich silno uvažovať ;)

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 13 úno 2011 19:38

O fotkách?

pink panter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pink panter » 13 úno 2011 19:57

O koncovkách ! :lol:

boxer

Příspěvek od boxer » 13 úno 2011 22:06

na samotné hifi

Jak samotné hifi? Ty kbely jsou hifi.Dalšího netřeba.

Kabel zapojíš do sítě,pak propojíš viz obrázek a na konci se chytněš a zpíváš.

Obrázek

Teti
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teti » 04 čer 2011 23:35

Urcite verim a mam vyzkousen vliv signalovych a repro kabelu na system. Podle meho je nejdulezitejsi souzneni se systemem nez prdla cenovka.
Horentni sumy za signalove a repro kabely da pouze blazen. Business kolem kabelu je snad nejvetsi zlodejina ze vsech, nikdy nepochopim, jak vyrobce zduvodni 1m kabel za 2000 euro oproti treba zesilovaci z kvalitnich soucastek za tu samou sumu. Hifisti jsou nekdy blazni, v nahravacich studiich se pouziva cista med a nikoho tam vystrelky typu milionkrat protoceny a propleteny tvar zvlastni geometrie nesokuje a ani nezajima.
Existuje zde spoustu DIY znacek.
Rad bych sem uvedl znacku sveho kamarada http://www.connexaudio.com/index.php ktery vyrabi signalove, repro a napajeci kabely z cisteho stribra. A to vyborne kvality.
Signalove kabely se jiste mohou merit se znackamy jako treba cesky Krautwire.

Mimochodem, sam jsem kabely napajeci vyrabel (momentalne me to studium nedovoluje) a potkal jsem se s nekolika vyrobci napajecich kabelu (nekteri z nich i u nas zname znacky) a moc moc jsme se nasmali blbosti kupujicich. Hong Kong jako dodavatel soucastek to jisti a za pakatel vyrobime velice kvalitni kabel. Kdo si mysli, ze vyrobci kupuji jinde se dost mili.

DhifiK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DhifiK » 29 čer 2011 09:51

lidi, koukal jsem na repro kabely, nepotřebuji žádnou extrémní kvalitu, ale něco, co mi zvuk, oproti běžným kabelům, vylepší (momentálně mám kabel o průřezu 25mm - ten klasický s průhlednou bužírkou). Narazil jsem na tento, který je finančně únosný a vypadá docela bytelně:

http://www.hifionline.cz/kabely/reprodu ... -kabel-8m/

vadí nějak zvuku, když tento kabel nemá vidličky, ale banánky? Má smysl jej kupovat? Poněvadž jich budu potřebovat více (5), je to skoro finanční strop, více bych dával docela nerad, nicméně zase nemá smysl kupovat něco, co nebude mít žádný přínos.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 29 čer 2011 12:20

DhifiK píše:lidi, koukal jsem na repro kabely, nepotřebuji žádnou extrémní kvalitu, ale něco, co mi zvuk, oproti běžným kabelům, vylepší (momentálně mám kabel o průřezu 25mm - ten klasický s průhlednou bužírkou). Narazil jsem na tento, který je finančně únosný a vypadá docela bytelně:

http://www.hifionline.cz/kabely/reprodu ... -kabel-8m/

vadí nějak zvuku, když tento kabel nemá vidličky, ale banánky? Má smysl jej kupovat? Poněvadž jich budu potřebovat více (5), je to skoro finanční strop, více bych dával docela nerad, nicméně zase nemá smysl kupovat něco, co nebude mít žádný přínos.
Je to přesně to o čem mluvil Teti, v Číně nakoupený levný měděný kabel co se zabalí do hezkýho obalu... Nebrat, konkrétně tenhle sem měl doma a hraje hodně špatně... Obyč. Supra Rondo v metráži hraje mnohem lépe. Vypadá ale dobře, pokud ti jde o to, kup ho ;)

DhifiK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DhifiK » 29 čer 2011 12:33

tak o vzhled mi určitě nejde, jsem rád, že to vím, ostatně také proto jsem se ptal *palec*
a bylo by nějaké doporučení v délce 8 - 10 metrů v podobné cenové relaci?

Hellboy
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Hellboy » 29 čer 2011 18:16

Osobně bych ti doporučil řešit nejdřív všechno ostatní a pak teprve kabely. Radši bych připlatil deset tisíc za lepší repro, než za kabely. Eventuelně si kup nějakou lepší metráž (Supra, něco kroucenýho postříbřenýho...). Vyjde to na pár stovek a výsledek bude prakticky stejnej.

Odpovědět