Myty predrazenych kablov?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Jenyk
Kontaktovat uživatele:

Re: Myty predrazenych kablov?

Příspěvek od Jenyk »

U rušení,indukovaného do reprokabelů, je stěžejní impedance zátěže na obou koncích. A protože je proti propojení ostatních aktivních členů soustavy velmi malá, lze o vlivu rušení, indukovaném do reprokabelů, velmi úspěšně pochybovat. Nechci být přehnaně skeptický, ale někdy ho někdo změřil? Mělo by to být triviální. Připojit měřák nebo osciloskop na svorky reproduktorů při vypnutém zesilovači by měl umět skoro každý. Já tam nic nenaměřil ani neviděl (mám křížovou čtyřku z nějakého silného kabelu z Hornbachu).

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Pri vypnutom zosilňovači môže byť na výstupe vysoká impedancia (rozpojené relé, koniec bez napájania..). Zaujímavý je stav pri zapnutom konci.. Malá impedancia celej slučky reprokábla, môžu sa do nej indukovať prúdy ( ktoré potečú aj reproduktorom) zo sieťových káblov v blízkosti. A rovnako prienik prípadných vf rušení do výstupu zapnutého konca môže spôsobiť intermodulácie do audiopásma.
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Jiri píše:
13 srp 2020 17:33
BVa
Tak to je blbé, že i BVa zesilovač je tak citlivý na kabeláž. Nic si z toho nedělej, u Soulution to mají taky stejně "blbě" ošetřené.
Potvrzuji - za mne vim o dvou hifistech se stejnou zkusenosti s BVa zesiky. Dle mne je to uplne v poradku. *thumbs up*
Naposledy upravil(a) kychtax dne 14 srp 2020 09:46, celkem upraveno 1 x.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Konkrétne? Aký "problém" objavili? ;)
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ze Vam to s ruznymi (standardnimi, ne diy) kably hraje ruzne. Vic o tom nevim, napatral jsem, nebylo proc.
Nenazyval bych to problemem, spis jako potvrzenim ze je vse v poradku..za mne. *sunglases*
Naposledy upravil(a) kychtax dne 14 srp 2020 09:49, celkem upraveno 1 x.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

(sic)...rovnako prienik prípadných vf rušení do výstupu zapnutého konca môže spôsobiť intermodulácie do audiopásma....

Ale to bude asi dost individuální, podle místa použití a tím pádem, různě silnýho zarušení VF signálem.Jak tohle prokazovat ?
Kouká z toho jen nekonečný množství měření spolu s nekonečným množstvím poslechovejch testů, aby se prokázala nějaká shoda (nebo neshoda...tudíž důkaz neslyšitelnosti).
K tomuhle nikdo s patřičným vybavením (přístroje/znalosti) ochotnej nebude, laik nemá potřebu si to dokazovat takhle složitým způsobem.A ani to neumí.Ale to je jasný.
kabelguru.cz

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

kychtax
Aha, agentúra JPP.. A samozrejme to zistili kalibrovanými ušami... Lenže ja som takéto "pokusy" robil, a skutočné, namerané rozdiely boli nulanula..nič. Ale to nehovorím napr. o komerčných "smerových" kábloch, všelijakých netienených signálových spletencoch a o podobných sprostostiach. Tie zvuk výrazne "obohatia".
šeďour
Samozrejme to bude "individuálne", podľa úrovne rušení a podľa odolnosti prístrojov, EMI normy určujú aj povolené úrovne vyžarovania rušení prístrojmi (do siete aj do "éteru"..) aj požadovnú odolnosť na takéto rušenia... Namerať sa to dá ako zhoršenie odstupu S/N, v extrémnom prípade aj počuť ako rôzne "cvrlikanie" pri zapnutých prístrojoch v stave bez užitočného signálu. Klasický prípad takého extrémneho stavu sú pazvuky od aktívneho mobilu v v tesnej blízkosti. A vždy je nutné zistiť aj miesto "vstupu" rušení do cesty signálu.
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

BVa, neni potreba se obhajovat. Jen nezavazny feedback uzivatelu. Neprecenoval bych to. Hihi. *thumbs up*
Vsichni zesik provozuji dal a spokojene. Nedivim se, jeho kvality jsem slysel i u sebe. To neni zadna ironie. Hraje to dobre.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

A taky by možná bylo slušný (ach...zase to marný volání po slušnosti na fórech...) nedělat z majitelů zesilovačů BVaudio hlupáky.Myslím to tak, že jestliže u sebe doma po výměně reprokabelu slyší rozdíl, tak bych nepsal, že to vzhledem k měření není možný.

Ale každej má nějakou míru tolerance a slušnosti.
kabelguru.cz

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

šeďour
Nie je to vôbec o miere slušnosti, ale o miere preceňovania subjektívnych pocitov. Tiež často všeličo "počujem", keď podvedome očakávam zmenu. A po meraní sa v 99% ukáže, že to bola čistá ilúzia.. Skutočne počuť pri "normálnych" kábloch sú iba vyloženené "prúsery", nie nejaké rozdiely odstupu 105 vs. 108 dB alebo zmeny o 0,01dB na 20kHz, navyše maskované užitočným signálom a podobné prkotiny. To je čistá autosugescia. Preto stále hovorím o potrebe overení takýchto "faktov" slepým testom, inak takéto "fakty" nemajú žiadnu cenu..
BVaudio, výroba a predaj

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

šeďour píše:
14 srp 2020 10:16
A taky by možná bylo slušný (ach...zase to marný volání po slušnosti na fórech...) nedělat z majitelů zesilovačů BVaudio hlupáky.Myslím to tak, že jestliže u sebe doma po výměně reprokabelu slyší rozdíl, tak bych nepsal, že to vzhledem k měření není možný.

Ale každej má nějakou míru tolerance a slušnosti.
Šeďoure, tvá snaha dehonestovat BVa je vážně patologická.

A ty jsi na tomto fóru ten poslední, kdo se může ohánět slušností.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Nic víc k tematu nemáš ?...no jaký překvapení, že !
kabelguru.cz

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr »

Předražených kabelů jsou tuny. Jsou tací, co je milují a jiní přemýšlí, jak by s tím šlo ojebat. A můj názor je, že já to raději ojebávám, než abych platil hromadu peněz za stejný výrobek co vyrobí číňan za XXX peněz a noční směna za X. *palec*
Třeba se mi líbil kabel https://www.hifihejhal.cz/detail/4709/q ... gJHjPD_BwE Postříbřený 3x stíněný. A hle na Alli : https://de.aliexpress.com/item/11164154 ... hweb201603_ Cena úplně jinde a carbon rca tak to je snad bomba néééé. Mám pocit, že výrobci si dělají srandu z hifistů, kteří je drží nad vodou. Mnozí namítnou, že je to šmejd ,ale já mám zkušenost ,tedy malou ,ale mám. Jinak originál QED Signature jsem nikdy neslyšel, ale noční směnu mám doma a hodně dobrý a za cenu 550 Kč není co řešit. *hura*

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Kdyby sis aspoň dal tu práci a ten originál si poslechl, než tady začneš deklarovat, jak jsou ty výrobky "stejné" *thumbs down*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Problem je v tom, ze cinan casto a rad lže. Nekolikrat jsem si overil, kdyz jsem porovnaval jejich zarucene origo s origo. Nekdy to lze poznat na pohled, nekdy nemusi. Ale myslim si, ze oni maji tak velke kapacity, ze ty veci casteji vyrabeji jinde a napodobuji..báchorka s nocni smenou.. to si myslim bude v uplnem minimu pripadu, pokud vubec. ;-)

No a co ze to neni origo? Setri se, hlavne na materialech. Kdo na kvalitni materialy neveri.. ano, ten ma vyhrano. A hura pro napodobeniny. :P

Odpovědět