Test síťových kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od Zappadaddy » 18 lis 2011 23:28

Haha,Steve.Přečti si moji zprávu a dojmech když dorazil kabel někdy v roce 2009 zde na foru v mém vláknu:[i]Musím podat zprávu hned dokud jsem plný nového zážitku.Dnes mi přišel XLR kabel japonské firmy Harmonix - HS-101gp Golden performance.Jako ex-uživatel Naim jsem neměl zkušenost s highendovými kabely jelikož firma používala svoje din kabely a tudíž jsem nikdy neexperimentoval.Po pravdě řečeno moc jsem na ně nevěřil,nebo raději jsem se domníval,že rozdíly budou minimální nebo psychoakustické.Tentokráte jsem byl donucen jke koupi kabelu díky uprgrejdům v tomto roce.Jak je u mne zvykem,zakoupil jsem po internetovým research a poslechl jsem můúj instinkt.Než mi kabel došel poslouchal jsem sestavu pře Cardass Golden Reference.Měl jsem velké obavy,že se napnlní mé myšlenky o kabeláži a ,že moje investice do kabelu bude hloupá.Počkal jsem si na večer až bude klid a zapojil ho.Pustil jsem si desku,kterou jsem si pouštěl jakpo poslední na Cardasu,Bacamarte-Depois do fim(můj velký letošní objev).Po prvních tonech jsem byl ohromen a nevěřícně poslouchal s otevřenou hubou.To cvo ze sestavy se nedá popsat jinak než MŮJ BOŽE,TO JE NÁDHERA. :o Bacamarte byla natočena v 83 roce takže zvuk podle toho vypadal,ale jak kabel pomohl sestavě presentovat hudbu z cd bylo neskutečné.Prostor,každý detail obklopen spoustou prostoru,poslední agresivní tony umřely, milovník hudby,který ji rád analyzuje musí být více než spokojený,přesto hudna neztrácí koherentnost a zní organicky a velmi naturálně,spousta detailůú a obrovský prostor.Hudba vás totálně ztrhne,nevíte o světě kolem sebe,jste prostě v ní a nevnímáte nic jiného než hudbu a neřešíte,nehledáte chyby-Ony tam totiž nejsou.Po změně disku za Dire Straits,ach Bože,nepopsatelné dojmy,nádherné tony,takhle jsem si DS nikdy jěšte neužíval.Rychle další disky,tolik oblíbené hudby a život je tak krátký.Zaplaven štěstí jdu poslouchat.Amen[/i]

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 19 lis 2011 00:39

To zappadaddy: No vida. :lol: Sice jsem čekal spíš reakci na napájecí kabel, ale nevadí. Podobné vlastnosti se zřejmě promítají i do ostatních typů kabeláže firmy. No a musím doplnit a potvrdit, že takové nežádoucí vlastnosti, jako je agresivita nebo stres, nervozita, stísněnost, sevřenost, ostrost budete s použitím tohoto kabelu hledat opravdu marně. Vlastně mě taky nenapadá jediná negativní vlastnost,co by mi na něm vadila. V případě Harmonixu platí s určitou dávkou nadsázky "oduševnělá" hláška, kterou posloucháme x-krát při návštěvě Kauflandu: Skvělé, a přece levné!" *2thumbsup*

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 19 lis 2011 09:49

Steve.Tak jsem našel v mém vlákně toto:
Dnes došel konektor Oyaide a tak po výměně americké koncovky za shuko mohl malý testík začít.První fáze testu se konalo na zesilovači Sroll.Sroll zapojený přímo do sítě.Kabel Genie VDH 2m byl vyměněn Harmonixem Studio Master X-DC 1m.Změna byla ve prospěch Harmonixu,ale ne tak velká,řekl bych tak 5%,trochu zklamání,protože tento kabel je o dost dražší než GVDH.Druhá část testu byla na Meridian 808.3 přehravači bez sítového filtru,který si odnesl na zápujčku kamarád.Takže zapojen přímo do zdi.Tady jsem padl na znak,po zapojení Harmonixu jsem nevěřil co to udělalo se zvukem.Nahrávku Seven Thieves,kterou mám 100x naposlouchanou jsem hltal a nepřestal poslouchat dokud cd nedohrálo.Zlepšení nastalo ve všem,v prokreslení a barvě nástrojů,v rozlišení i postavení nástrojů na scéně,vysoce plastický obraz dozadu i dopředu,prostě radost poslouchat.Zdálo se mi,že přibylo výšek,housle byly o dost zřetelnější,vlastně každý nástroj byl zřetelnější,ale u těch houslí to bylo nejmarkantnější.Řekl bych,že změna byla obrovská tak 20-30%. :o Jsem zvědav co to udělá po připojení sítového filtru po jeho vrácení.Zítra budu pokračovat v testu,kdy budu poslouchat i jiné žánry.Už ted přemýšlím,že dokoupím jěště jeden Harmonix do kompletu.Vypadá to,že si to pěkně sedne v kombinaci s používaným Harmonix GP XLR.Pak už by scházel pouze Harmonix repro kabel. ;)

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 19 lis 2011 11:19

To zappadaddy: Jo, díky to jsem četl, i tohle psaní pro mě bylo jistým impulsem ke koupi. Teď poslouchám zrovna Dire straits Love over gold a je to fakt radost poslouchat. Evidentní nárůst prostoru a čistoty zvuku, přirozenosti, uvolněnosti, hudba jaksi víc "dýchá" a kolem jednotlivých nástrojů se zdá být jakási "aura", která tomu dodává jakoby větší muzikálnost a pohodu. Výšky jsou sladké a doslova hedvábné.Fakt zírám. *thumbs up*

MAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAR » 19 lis 2011 21:26

Hmmm...,
tak to je Vítku silný argument. Jesti bude čas dej vědět co jsi vytestoval.
Když tu tak pročítam příspěvek od Zappadaddyho, je to zajimavé s Harmonixem a CD.
U CD nebo D/A přev. mi připadalo že kabely mají stejnou charakteristiku, ale učinek je menší, tak jsem testoval je na zesu ale vždy integrovaném.
Je ale fakt, že mi to mohlo uniknout, když jsem tomu nevěnoval pak už pozornost.

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek » 20 lis 2011 13:41

To MAR: Kdyby to šlo tak dám Powerflux na všechny přístroje... FP-Alphy jsem si udělal tři kusy, dokonce jsem krimpoval Furutech vidličky na konec kabelů. Kabel je to super, posun byl velký ale Powerflux byl skok. On to není totožný kabel s tou metráží FP-A-3. Každý komponent ,zapojený přes Powerflux, se posunul minimálně o řád nahoru. Největší přínos, jak už jsem psal, se projevil u zesilovače. Změna je okamžitě jasně slyšitelná. Potřebuji ještě vyzkoušet, jestli jsem ochoten akceptovat Alphu jako přívod do "psa" a CD, místo Powerfluxu. Pokud to nebude ono, tak ty Alphy postupně prodám.
Byl jsem vždy ke kabelům docela skeptik. Posledních pár let to však řeším, protože je škoda každého dne, kdy člověk "nevymáčkne" z aparatury to co může. Snad další generace bude automaticky přistupovat ke kabelům jako samostatným komponentům a nebude jim líto dát za kabel větší obnos.
Zkoušel jsem i ostatní věci z řadu Flux, ale tam ty rozdíly nebyly tak velké, tak jsem si nechal to co mám - zatím... Možná je to tím, že mám repro kablíky jen půl metru. Možná, kdo potřebuje delší, tak se změna víc projeví.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 20 lis 2011 21:31

vitek píše:To MAR: Kdyby to šlo tak dám Powerflux na všechny přístroje... FP-Alphy jsem si udělal tři kusy, dokonce jsem krimpoval Furutech vidličky na konec kabelů. Kabel je to super, posun byl velký ale Powerflux byl skok. On to není totožný kabel s tou metráží FP-A-3. Každý komponent ,zapojený přes Powerflux, se posunul minimálně o řád nahoru. Největší přínos, jak už jsem psal, se projevil u zesilovače. Změna je okamžitě jasně slyšitelná. Potřebuji ještě vyzkoušet, jestli jsem ochoten akceptovat Alphu jako přívod do "psa" a CD, místo Powerfluxu. Pokud to nebude ono, tak ty Alphy postupně prodám.
Byl jsem vždy ke kabelům docela skeptik. Posledních pár let to však řeším, protože je škoda každého dne, kdy člověk "nevymáčkne" z aparatury to co může. Snad další generace bude automaticky přistupovat ke kabelům jako samostatným komponentům a nebude jim líto dát za kabel větší obnos.
Zkoušel jsem i ostatní věci z řadu Flux, ale tam ty rozdíly nebyly tak velké, tak jsem si nechal to co mám - zatím... Možná je to tím, že mám repro kablíky jen půl metru. Možná, kdo potřebuje delší, tak se změna víc projeví.
Vitek.A zkoušel jsi i jiné dobré kabely?

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 21 lis 2011 11:42

pro menší osvětu sem vkládám velký test síťových kabelů.
http://www.audiodrom.cz/recenze/kabely/ ... er-up.html

sám za sebe mohu napsat jen to, že jsem měl doma chvíli zapůjčený nějaký pseudo Harmonix a nejvyšší Lesslossy. Používám Kimber PK-14 a DH-Labs z metráže. Na střední třídu naprosto dostačující.
Pokud člověk nemá dostatečně rozlišující sestavu, pak přínos síťových kabelů je velmi malý.

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 21 lis 2011 12:22

To paolo: To je sice pravda, nicméně totéž pak platí i o kabelu signálovém nebo reproduktorovém. U mě např. je současný přínos napájecího kabelu Harmonix velmi velký, zrovna poslouchám muziku a zírám, jak to neskutečně zní. Je to větší přínos než výměna reprokabelu nebo signálu, které byly podstatně dražší! *thumbs up*

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 21 lis 2011 12:44

steve
tak to pak gratuluji ke kvalitním reprosoustavám. *palec*

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek » 21 lis 2011 13:15

ToZappadaddy:
Ano zkoušel, ale určitě ne všechny, u mě konečná....teda - aspoň co se týče napájecích kabelů....

MAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAR » 27 lis 2011 10:40

Zapomněl jsem důležitou poznámku, pro případné další testující kolegy. Orig. Acrolink mněl také otočenou fázi. :shock:

A netušíte někdo jesti je v některém studiu na Ostravsku k dispoziciFurutech Powerflux, že bych to teda porovnal s Acrolinkem.

vitek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitek » 01 pro 2011 08:45

MAR píše:Zapomněl jsem důležitou poznámku, pro případné další testující kolegy. Orig. Acrolink mněl také otočenou fázi. :shock:

A netušíte někdo jesti je v některém studiu na Ostravsku k dispoziciFurutech Powerflux, že bych to teda porovnal s Acrolinkem.
Poslal jsem ti SZ

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy » 01 pro 2011 09:10

Steve.Jsem rád,že už Harmonix objevil i někdo další a že potvrzuje moje slova o kvalitách tohoto kabelu *thumbs up*

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 01 pro 2011 12:06

to Zapadaddy: Já jsem rád, že jsem zde našel tvůj příspěvek o testování kabelu Studio Master, protože i ten hodně přispěl k tomu, že jsem se k nákupu odhodlal. A jsem rád.Nyní stále nevěřím svým uším a zírám při poslechu jak tele, protože je to prostě rána. Ten název Harmonix je opravdu příznačný a velmi výstižný a odpovídá tomu, co tento kabel je schopen v sestavě s hudbou udělat. Neuvěřitelná kultivace a harmonizace zvuku v celém spektru, absolutní uvolněnost, přirozenost a reálnost celé scény a zároveň posunutí už tak výborného CD přehrávače jako takového na vyšší, nebojím se teď říct - snad i referenční level. *thumbs up* Kdo by to řekl, že nakonec "obyčejný" nápájecí kabel udělá tak obrovskou práci v sestavě a že bude schopný zprostředkovat poslech hudby na takové úrovni kvality, v jaké ji chceme a toužíme slyšet. :)

Odpovědět