Test síťových kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
lachim
Kontaktovat uživatele:

Re: Test síťových kabelů

Příspěvek od lachim » 01 pro 2011 15:41

Steve

tohle kdybys sem napsal před 2-3 roky, tak jsi za ohromného pitomce.
jsem rád, že se již doba změnila.
užívej kvalitní kabeláže!
např . zrovna zappa kdysi také kabely neřešil.
pak se stal jedním z průkopníků "kvalitních" šňůr na tomto fóru.
díky bohu
:-)

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve » 01 pro 2011 15:57

To lachim: Jo jo, kdyby pitomce. Spíš za naprostého idiota. Nicméně je dobré, že i autority v oboru se odváží říct naplno, co si myslí a pojmenovat věci pravými jmény. Tím nemyslím sebe :lol: ale třeba sympatický názor paní Gabi van der Kley, majitelky Crystal Cable, který jsem zde již zmínil *thumbs up*

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 07 led 2012 14:30

Steve, máš hodně dobré napájecí i reproduktorové kabely. Mám doma 3 reproduktorové a 3 napájecí DY kabely a nemám je s ničím srovnat. Rád bych zjistil , že tudy cesta nevede,tak jsem tě chtěl poprosit , jestli by to nešlo u tebe doma na tvém železe. Jsi nejblíže Olomouce.

MAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAR » 11 led 2012 21:50

Zdar,
bylo trochu času tak jsem se stavil za V.Navrátilem do Havířova. Vzal jsem Acrolink 7N-P4020III ,jak jsem slíbil a porovnal ho alespon v krátkosti s VDH a Yarbo, které Valda používá. Stříbro od Crystal nebylo dostupné.
Acrolink se zdál že má stejný zvukový charakter jako VDH, vykresloval ale více prostor, zdál se mi lepší. Šlo ale jen o krátký test ve studiu na Luxmanech a Usher 8571.
Překvapení pro mne byl kabel Yarbo (zapujčený od Stéveho Valdovi).
Yarbo nebyl tak přesný,analytický, byl lechce temný na výškách, ale velice muzikální, prostě to hrálo lépe, líbivěji.
Takže jsme konstatovali, že težko říct co je lepší, ale můj názor je, že z hudby musí mít člověk radost.
Takže když seStévé rozplývá nad Harmonixem (highendforum), tak to musí být skoro BOMBA.

MAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAR » 14 led 2012 15:41

Test byl jen na ZESILOVAČI.

aretax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aretax » 21 led 2012 13:38

Veľmi milo ma prekvapila diskusia o sieťových kábloch na tomto fóre, na rozdiel od slovenských stránok na hifi slovanet, kde napriek tomu, že rozdiely sú počuteľné, skupina obmedzencov tvrdí, že v tom nevidí prínos.
Ja sám "laborujem" so sieťovými káblami asi 10 rokov a rozdiely medzi nimi bývajú "nevysvetliteľné". Napr. keď zapojím Cardas Golden Reference na predzosilovač Audio Researche a kábel XLO Signature 3.1 na phono predzosilovač Pass, zvuk je super. Keď však prehodím na týchto strojoch káble opačne, zvuk ostane výrazne plochý. Tu idem cez filter. Ale tažšie mi je pochopiteľné, prečo mi Cardas Golden Reference výrazne vylepšuje zvuk na koncoch, ktoré sú zapojené priamo v sieťovej zásuvke. Kopec tzv. hifi odborníkov sa mi vysmialo, že to nie je možné.... Keď som to však niektorým na ich vlastné uši predviedol, boli ticho. Vzápätí na druhý deň tvrdili, že je to blbosť a rozdiel nepočuli.
Preto som milo prekvapený postojom hifistov na tomto fóre. Niekedy totiž správna voľba káblov prinesie väčší efekt, ako samotná výmena prístroja. Pozor! Nepíšem tu, že správne volené káble musia byť tie najdrahšie. Napr. na lampovom CD prehrávači Cayin CD 17A sa mi lepšie osvedčil Guru od Krautwire za cca 100€, ako XLO Signature za 2800€ (nie je tam chyba) a som to schopný kedykoľvek dokázať.
Je to proste "lotéria" a myslím, že práve to nás na hifi baví - skúšať, diskutovať, meniť a pod.

MAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAR » 23 led 2012 14:13

TO aretax
Nemám tak dlouhé zkušeností, ale také si myslím že je to skoro nevysvětlitelné. A krásné na tom je právě to experimentování, diskutovánía probíráni to s ostatnim a je škoda že to někteří nechápou. V HIGHENDU znamená nevyzkoušet nic nevědět a někdy ani to nepomůže.

mirdaric
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirdaric » 24 led 2012 21:00

Pytel píše:Steve : také mě prošel rukou X-DC2, mám vyfocen vnitřek a geometrií -- jsem zvědav jak ti bude hrát, jenom pozor na zapojení ( dotyčný kabel měl obráceně fázy ). Tento kabel se hodí k silným spotřebičům, nebo jako hlavní přívod do pračky .

Yarbo -- za skvělou cenu ano ,ale zvýrazňuje bas.

Co bys radil. VDH nebo X-DC2 nebo YARBO nebo DH Labs. Potřebuji zdvihnout výšky na receivu MARANTZ: Dík

MAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MAR » 26 led 2012 19:29

Nejsem takový kabelový gurů jako STÉVÉ, ale dovolím si ti doporučit Oyade Tunami GPX. Jednoznačně nejvíce zvýrazní výšky - z těch co píšeš a co znám.

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek » 26 led 2012 23:04

od MAR v 26 led 2012 20:29
Nejsem takový kabelový gurů jako STÉVÉ, ale dovolím si ti doporučit Oyade Tunami GPX. Jednoznačně nejvíce zvýrazní výšky - z těch co píšeš a co znám.
Tak tohle doporučení mě vskutku překvapilo, má osobní a nejenom má je, že je to zcela opačně, zde jeden příklad :
http://www.audiodrom.cz/recenze/kabely/ ... ml?start=2.
Já tento kabel mám do oddělovacího trafa a do zesilovače a měl jsem možnost ho porovnat z celou řadou jiných kabelů

palinoch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palinoch » 27 led 2012 14:37

Mirek, tak sa skus rozpisat. Co a ako. Tvoja skusenos by bodla.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 27 led 2012 15:36

Není nad osobní poslech. Co pro někoho může znít dobře,až perfektně, pro druhého třeba nesnesitelně.......jsem zjistil ;)
Posluchač s citlivým a vynikajícím sluchem, bez % úbytků je spokojen se zvukem neutrálním...protože slyší.
Ostatní volí jiný charakter zvuku,třeba prezentnější, protože určitá pásma neslyší nebo pouze slabě....prakticky se snaží laborovat s kabeláží, pokud nemají nebo odmítají zasahovat do úpravy korekcí přímo na přístroji.
Mnohdy stačí respektovat správné rozestavení repro k posluchači (+ akustiku pokoje) a není co řešit.
Je kupodivu, kolik hifistů na to v praxi zapomíná...nebo jim to nedovolí manželky *taktone*

palinoch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palinoch » 27 led 2012 17:59

S tym jednoznacne suhlasim.

aretax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aretax » 27 led 2012 18:01

Vždy ma zaskočí otázka: ktorý kábel je lepší? Ktorý prístroj je lepší? (a pod.)- Ja sa pýtam: ktorá farba je krajšia? Červená? Modrá? Biela?... Tak isto je to aj s káblami. Jediná metóda, ako poznať, ktorý je lepší, je tá subjektívna. Ktorý sa mi viac páči.Niekto má rád ostrejšie výšky, iný basy. Ďalšie kritérium . ktorý le lepší...je t ako pasuje k danému prístroju. Niekedy lacnejší kábel "sadne" lepšie, ako ten najdrahší. O akustike miestnosti, ako už bolo v príspevkoch spomenuté, ani nehovorím. To je podľa môjho názoru min. 80% úspechu. Bol som svedkom - naposledy minulý týždeň v Rousínově, ako pomerne lacná aparatúra skvele hrala, naproti tomu poznám ľudí, čo majú aparatúry doslova za milióny (napr. Krell, Wilson, Audio Researche najvyššie rady,a pod.), ale zvuk mizerný.
Preto by som rád odporučil, všetkým, ktorých základná otázka je: čo je lepšie? Nič. Počúvajte, skúšajte a nenechajte sa ovplyvniť názorom iných. To je najlepšie, čo sa páči Vám. Ten, čo Vám poradí tú najlepšiu vec - ten ju počúvať nebude.

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek » 27 led 2012 20:45

Je to tak jak pánové, jak píšete, každý má jiný vkus a jiné podmínky - vše je o vlastním poslechu na vlastní sestavě. Jak slyším Oyade Tunami GPX u sebe ? Spíše trochu temnější zvuk, basy jsou přesné a středy a výšky hladké, ale nikoliv s potlačenými detaily - pro mne, který poslouchá hodiny denně pohodovka.

Odpovědět