Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Odar

Re: Tip na dobrý XLR kabel mezi preamp a poweramp

Příspěvek od Odar » 08 říj 2015 20:51

Nie je to tak. Zelezo rovnake, rozdiel iba v kozmetike. Prototyp zosal u PMA.

sekal

Příspěvek od sekal » 08 říj 2015 21:10

Vyšší výkon (kromě jiného) je podle tebe kosmetický rozdíl ? :roll:

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 08 říj 2015 21:24

Můj (jediný) prototyp se nikdy neprodával, zůstal u mě. Všechny (= opravdu pár kusů do pěti) prodané přístroje měly stejný výkon, nezávisle na tom, jestli jsem je prodal já nebo prodejce. Lišily se jen logem na čelním panelu, ev. možností dálkového zapnutí DC napětím. Všechny prodané kusy měly též symetrický vstup, oproti prototypu. Udávaný výkon byl 2 x 300W/4ohm, skutečný 2 x 330W/4ohm. Vyšší výkon byl docílený 2 trafy po 500VA (prototyp 300VA) a vyšším napájecím napětím.

P.S.: pravdu má Odar.

sekal

Příspěvek od sekal » 08 říj 2015 21:39

OK, v tom případě je ale informace na Slovanetu, zmíněná v odkazu výše, nepřesná a zavádějící. Já jsem se domníval, že enhanced version PA4 prodávaná v obchodě měla vyšší výkon. Pokud tomu tak nebylo, tak má samozřejmě pravdu Pytel (s Odarem) a prodejce měl skutečně slušný vývar.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 08 říj 2015 21:47

Ano, věta "Základní verze, se 2 trafy 300VA, výkonem cca 2 x 250W/4 ohm" ze slovanetu nebyla už v době skutečného prodeje platná. Snad jen tolik - datum příspěvku na slovanetu je 2.8.2011, kdežto reálná výroba ode mě přímo byl přelom srpen/září 2011 - a prodej až říjen 2011, dohledal jsem to. A to už bylo s trafy 2 x 500VA a výkonem 2 x 330W/4R. Verze s trafy 2 x 300VA nešla nikdy do prodeje. Další dotazy?

sekal

Příspěvek od sekal » 08 říj 2015 21:57

Ne, děkuji (i za předchozí příspěvky v tomto vlákně). Platí i pro BVa. *thumbs up*

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 08 říj 2015 22:08

BVa píše:2 jimmi
BV je ANTIKABELISTA !
To určite nie som, tiež používam káble. ;) A keď veríš tomu, čo si napísal, že automaticky "kvalitný = drahý" tak potom experimentuj, však štvornohý kamarát bude mať čo strážiť.. Najlepší je ten kábel, ktorý nemá "žiadny" vplyv, to je celý "grál".A nemyslím vplyv na peňaženku, alebo na obdiv kamarátov, ale skutočne na zvuk. A dodám v duchu tvojich dedukcií, že žiadny kábel neurobí z ho... kvalitný prístroj. Aj kábel za 1EUR/m prenesie audiosignál lepšie (s menšími zmenami), ako zosilňovač za 10000EUR.
Naprosto souhlasím s BVa *thumbs up*

boxer

Příspěvek od boxer » 08 říj 2015 22:31

BVa

Nepochopil. Asi píšu francouzsky. Nevadí.

Ale přesně to, že něco hrotím je opak toho, co jsem chtěl tím psaním naznačit.
Škoda.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 10 říj 2015 10:22

HIFISTAN
"To Jarda69 , nechci , aby to tu zase zavánělo nějakým osobním napadáním - ale tvůj výrok , že tomu moc nerozumím mne rozesmál"

To taky nebylo na tebe, proto tam byla citace, aby bylo vidět, na co reaguju *2thumbsup*

toom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toom » 27 pro 2015 20:15

Sice je tu už mrtvo, zdá se. Ale v létě jsem řešil 1,5m XLR mezi konec předek MF M6. Zkusil jsem nejdřív levnější Oehlbach XXL a Vincent premium. Oba zahrály na 1*. Oehlbach celkově lépe konturovaný se sladce omamnými středy. Vincent jde v basech hlouběji ikdyž ne tak přesně, zato roztáhl stereoobraz přes celou šířku obejváku. V clashi byl ještě nejmenovaný K-Wire, ale asi vzhledem k tomu, že v řetězci byl zařazen za dalším stejným K-wire nebylo to úplně vončo. Nakonec jsem si nechal Vincenta pro jeho schopnost přenést široké stereo a přesný uvolněný timing. Stříbrný K-wire 4ltd používám v krátkým RCA ke gramo a mám obecně pro produkci p. Krauta slabost. V mojí inzerci se lze dopátrat, který vyhlášený značky kabelů K-wire vyřadil ze sestavy, ale to není předmětem tématu. Konec hlášení, hifi zdar.

toom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toom » 28 pro 2015 08:48

Snad ještě jen dodám, že oba dráty mě mile překvapily. Kdyby je šlo nějak pohodlně přepínat, nechám si je oba, a přepínám dle charakteru nahrávky. A díky > 25l zkušenostem v hifi nepátrám po univerzálním kvalitativně vyšším řešení, páč výdaje z " velmi dobrý" na " vynikající" rostou v hiendu geometrickou řadou. Další level je tedy za hranicí 25k, spíš výše ( aby byl přínos zřetelně slyšitelný) a to vzhledem k dostupnosti/ možnosti testovat vzorky s teoretickým přínosem 5-10% na kvalitě, nepovažuji za efektivní. Každopádně na levelu XLR se celá přenosová soustava chová oproti RCA daleko vyrovnaněji & poslouchatelněji. Dráty " hrají" taky sice taky každý jinak, ale žádnej ten sound už člověka přímo nesere :)

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 28 pro 2015 12:39

Mal som požičané všeličo vrátane niekoľkých nekresťansky drahých Krautwire (tie používa výrobca mojich bední lebo ich aj predáva) a nakoniec som skončil při cenovo lacných mikrofonových kábloch PROEL kúpených v metráži (ku každej bedni mi ide 5m) a už ani nemienim experimentovať.
Krautwire mám len prepojovacie medzi CDP a predzos lebo mi bol ponúknutý 1m kábla čo im zostal. No tam už mám cinch. A že by som pri použití iných káblov zaznamenal nejaký extra prínos... Ja by som celkovo doporučil nepreceňovať túto káblovú hystériu lebo vo finále to člověka odvádza od počúvania hudby a tak je to vlastne kontraproduktívne.

toom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toom » 29 pro 2015 08:36

Acon: Vono taky upřímne pane kolego. 10m čehokoli na levelu K-wire bude dost drahý. Na vašem místě bych šel buď do metráže Monster C. nebo lépe do nějakýho aktivního buferu jako Dudkův SF. Hádám, že na dobrejch bednách, jako ty vaše, bude kvalitativní rozdíl oproti levnýmu pvc linku významný až obrovský, neli- zdrcující *palec* ;)

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 » 29 pro 2015 08:43

toom: Ono to bude naopak - kvalitní komponenty, zejména pak v symetrice, budou méně citlivé na kabelovou alchymii.
Übrigens - když používáš kombinaci Zelný Drát / Dudek SR - nepoperou se ty dvě věci mezi sebou :D ?

toom
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toom » 29 pro 2015 09:13

S499: Vždycky je to slyšet pana kolego. Akorát na jiný kvalitativní úrovni viz. výše. Naopak, kde to tolik slyšet nejni, jsou komerční komponenty entry sestav v cenách 10-20k za kus ( a bedny cca do 50k). Všechny ty konfliktní relativizace mezi hifíky jsou imo daný tím, když jeden nevlastní set ( a uši) s dostatečnou rozlišovací schopností = > objektivně neslyší rozdíl=> utrácet za kabely nemá smysl.
Mmch. přenos emg. energie ( jako kvantový jev) je úplně racionální záležitost s popsanými pravidly. Tudíž i konkrétní technologie zpracování vodičů/ izolantů/ konektorů prostě dává v různých kombinacích různé výsledky. Nakonec i tu tzv. alchymii lze úspěšně rozklíčovat patřičným dovzděláním se v oboru. " Aha" efekt zaručen *2thumbsup*

Odpovědět