Upgrade zvuku- jumper´s Valhalla_BW802D2&top setup

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade zvuku- jumper´s Valhalla_BW802D2&top setup

Příspěvek od BVa »

2 NA
jsem z vedením audiosignálu udělal mnoho praktických zkoušek s různými materiály a geometriemi a jsou tam velké zvukové rozdíly a věda na to nedává odpovědi.
Urobil si jediné meranie, aby si zistil , či tie rozdiely, ktoré počuješ (výsledok práce "procesoru" a receptorov) majú skutočne základ v zmene signálu, alebo v práci toho "procesora"? Urobil si jediné meranie aby si vylúčil bias ?? Ak je reč o vedení signálu, napr. pri reprokábloch, zosnímať dvakrát tú istú skladbu na svorkách reproboxu s rôznymi reprokáblami a porovnať rozdiely? Ak sú okamžité rozdiely niekde na-80 až -100dB, navyše maskované signálom, čo to vlastne "počuješ" ?? Sadneš si o 5 cm inam,nakloníš trochou hlavu a to sú rozdiely rádovo vyššie..
Veda na to dáva odpovede, ale nie je to ani akustika, ani elektrotechnika. Na tie rozdiely "počutého" dáva v 99,9% odpovede psychológia (niekedy skoro až psychiatria..). Len stačí nezatvárať pred tým oči .
BVaudio, výroba a predaj

maputi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maputi »

NA píše:Osobně velmi oceňuji tento příspěvek.

Určitě je nejlevnější i nejlepší řešení kvalitně vývody od vyhybek spojit a přivézt pouze k jednomu páru svorek, ale tento zákrok si neudělá každý a Lachim tu už vyloženě psal, že nebylo připuštěno zasahovat do beden.

Z Tvého příspěvku jsem pocítil, že Tvůj největší problém jsou peníze, respektive máš problém, že existují výrobci a obchodníci, kteří nabízejí nákladné výrobky, popřípadě i lidé co na tyto výrobky dosáhnou. Musíme se smířit s tím, že pokud by nebyl na drahé věci odbyt zmizela by nabídka, tedy nechme to na lidech a trhu. Člověk co dá balík za kousek kabelu patří pravděpodobně do jiné příjmové skupiny než Ty, tak na to pohlíží zcela jinou optikou a proč si z toho dělat hlavu, ne každý co má více peněz než já musí být lump.
NA.... myslím, že jsi trefil hřebíček na hlavičku.Taky mě stále fascinuje proč tihle tzv. "skeptici" tak tvrdošíjně odmítají tyto věci vyzkoušet a dopředu vše shazují, nejlépe útokem na autora příspěvku.Ale je to tak jak píšeš - rozdílná zkušenost a rozdílné finance. :cry:

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

jasne, vsichni skeptici jsou vlastne jenom chudi zavistivci ... to je opravdu hodne hloupa "argumentace"

Trashwatcher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trashwatcher »

NA píše:tento zákrok si neudělá každý
Určitě mu to to znalý kamarád udělá - a toto i za pivo. Jiná věc je ten zásah do beden.
NA píše:Z Tvého příspěvku jsem pocítil, že Tvůj největší problém jsou peníze, respektive máš problém, že existují výrobci a obchodníci, kteří nabízejí nákladné výrobky, popřípadě i lidé co na tyto výrobky dosáhnou. Musíme se smířit s tím, že pokud by nebyl na drahé věci odbyt zmizela by nabídka, tedy nechme to na lidech a trhu. Člověk co dá balík za kousek kabelu patří pravděpodobně do jiné příjmové skupiny než Ty, tak na to pohlíží zcela jinou optikou a proč si z toho dělat hlavu, ne každý co má více peněz než já musí být lump.
Nikdo netvrdí, že je někdo lump. A pokud jde o příjmové skupiny, nejsem na penězích závislý a vydělám jich dost. Ale umím je účelně investovat (teď mi ale nepiš, že každý má chuť investovat do něčeho jiného). Člověk, co dá balík za kousek kabelu, který je smysluplný a něco přinese - nic proti tomu. Ale dát balík za kousek kabelu, který NIC nepřinese, je nesmysl. Investovat velké peníze JEN za smysluplnou věc znamená, že si jich vážím a NE že jich mám málo. Ostatně je veřejným tajemstvím, že ti opravdoví pracháči jsou ti největší skrblíci.

Malý příklad: potřeboval jsem multimediální TV propojit se vstupem DA převodníku. Protože je ale TV spojená s rozvodem kabelovky a zemněná přes ni (což vadilo, protože audio systém je zemněn jinde a vznikla smyčka a brum), použil jsem optický kabel. První mi padl do oka jeden značkový. Ten ale (bez ohledu na to, že to byla velice známá značka) nesplňoval mechanické tolerance konektorů a viklal se v patici. Vrátil jsem ho a koupil jiný kabel (shodou okolností za pětinu ceny původního). Špičková funkce. Uvádím záměrně tento příklad, protože díky přenosu světlem a pominu-li optoelektronické prvky a pár součástek kolem, šlo hlavně o dodržení mechanických parametrů.
Nejde o to, že ten původní byl 5x dražší, byl vadný a ten druhý je OK. To mohla být vada série (zkusil jsem jich víc). Ale nepátral jsem po příčině. Ten druhý fungoval - tak jiný nepotřebuji. A nevadí, že stál pětinu. O to jde.

Ale jak píšu výše, toto je zbytečná diskuse, která nikam nevede. Jakmile se diskuse převádí do osobní roviny, je po diskusi.

maputi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maputi »

Trashwatcher píše: Člověk, co dá balík za kousek kabelu, který je smysluplný a něco přinese - nic proti tomu. Ale dát balík za kousek kabelu, který NIC nepřinese, je nesmysl.

Ale jak píšu výše, toto je zbytečná diskuse, která nikam nevede. Jakmile se diskuse převádí do osobní roviny, je po diskusi.
Máš pravdu,toto je opravdu zbytečná diskuse.Ty tvrdíš, že kousek kabelu NIC nepřinese.Já si to vyzkouším, když to má vliv tak si to nechám.Pokud to na mé sestavě neslyším tak to stejně nezatracuju a nespílám výrobci a prodejci, třeba někomu jinému na jeho sestavě to pomůže ke zlepšení zvuku. ;)

NA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NA »

S technokratickými techniky je to naprosto stejné jako s ateisty. Ateista si neuvědomuje, že je stejný věřící jako křesťan, muslim atd. On totiž věří, že není nic co nás přesahuje (bůh, vesmírné vědomí- jak kdo chce) Důkazy o existenci takovéto inteligence, která je mimo námi běžně vnímanou realitu věda nemá, nemá však ani takové, které by ji dokázaly popřít. Ale obecně se bere, že nic takového není.
Technik, který dá jen na rozdíly které on umí změřit, je stejně věřící jako pocitář, který věří jen svým uším, akorát každý věří něčemu jinému. Takovýto technik však žije v tom, že on věří tomu správnějšímu, a přitom jde pouze o to, že zrak je „uchopitelnější“ vjem pro mozek než sluch a proto se moci podívat na nějaký graf či číslo je bráno jako pádnější informace. Další věc je, že technokratičtí technici si neuvědomují, že to co jin věda a dostupná technika dovolují měřit a vyhodnocovat není pro posouzení zvuku zdaleka dostatečné.
Ale oni přirozeně díky své víře musí stavět na tom co je pro ně „nejhmatatelnější“ . Já se také neobejdu bez určitého měření, bez toho se například slušná bedna nedá vyladit, ale i u těch beden je konečné dolaďování hlavně za pomocí stejných prostředků jako se používají pro poslech hudby, protože mikrofon ani nějaký SW hudbu poslouchat neumí a nebudou.
Chápu ale, že tohle technik technokrat nikdy nepřijme, ztratil by svou pevnou půdu pod nohama (což je pro něj věda a současné její možnosti ) On by totiž v opačném případě mohl skončil až na té psychiatrii. Naštěstí techniků, kteří jsou již otevření i oblastem mimo základní mantinely přibývá.
Noble Audio - výroba a prodej

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

to je naprosta demagogie a neni vlastne o cem diskutovat :)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 NA
Toto nie je o viere, takáto argumentácia je trápna a nastupuje, keď chýbajú vecné argumenty... Je to o reprodukcii, od zdroja signálu po mebránu reproduktora čiste technická disciplína, žiadna ezoterika, šamanizmus a voodoo, jednoducho rešpektovanie faktov, nie pocitov. Čo je za reproduktorom je čiste subjektívna záležitosť.
Radšej odpovedz bez "tanečkov"na priamu otázku, či si niekedy, keď si "počul" rozdiel, urobil nejaké meranie vplyvu reprokábla a čo si zistil... Alebo si sa bál, že prídeš o ilúzie?
Naposledy upravil(a) BVa dne 11 říj 2016 15:20, celkem upraveno 3 x.
BVaudio, výroba a predaj

whisp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od whisp »

Super. A mozeme sa vratit k povodnej teme.

Trashwatcher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trashwatcher »

NA
Doposud jsi psal celkem rozumně - zejména v závěru se nedala přehlédnout snaha umírněnosti, což jsem nepřehlédl a děkuji za to. Stejně, jako jsi i Ty velmi ocenil jeden z mých příspěvků. Jednu chvíli to opravdu vypadalo, že při určité míře tolerance se i dohodneme. Ovšem tohle je neskutečná demagogie. Účelová demagogie, která už připomíná sektářské vymývání mozků. Aspoň, že je příspěvek napsán slušnou formou, za což opět děkuji.

K obsahu: Mě vždycky fascinuje, co prodejce musí vymyslet za texty, aby udržel prodej. Zejména e-shopy a weby vůbec, kde se prodává HE technika, případně stránky výrobců té či oné super součástky obsahují úvodní partie, které mají často větší rozsah, než následující web samotný. Většinou obsahují načinčaný mnohastránkový popis převratných novinek té či oné technologie. Čím nepřehlednější, tím lépe. Záměr je jasný - omámit, okouzlit a zblbnout.
Inu, proč ne. Marketing je součástí obchodu firmy a bez něj to nejde. Ovšem jiná věc je, kdy stojí na mýtech, pocitech nebo nepodložených argumentech. Případně tehdy, kdy jsou argumenty zmanipulované a přifouknuté.

Nejinak je tomu i zde v tomto vláknu a nejen tam. Již jsem se zmiňoval, že k tomu, abyste mohli prodat výrobek, ho musí nejprve někdo vyvinout, odladit a vyrobit. A za těmito náročnými činnostmi stojí spousta techniků s již zmíněným technokratickým myšlením. Ale to zřejmě nevadí - nemůže, bez nich to totiž nejde.

Ovšem o následné ceně výrobků se rozhoduje nikoliv jen na základě klasické výrobní a prodejní kalkulace (která samozřejmě běžně zahrnuje i prodejní marži na trhu), ale v některých případech je finální cena stanovena až tehdy, kdy je marketingový tým schopen vyplodit přesně takovéto pindy, které mají za úkol výrobku vdechnout jakési transcendentno. A čím hloupější je kupující, tím lépe pro firmu. A to je věc, o které se nesmí mluvit. Co kdyby tomu lidi uvěřili, že ? Chápu, že každý prodejce musí chválit své zboží ... ovšem s určitými metodami nemohu souhlasit. Nestojí totiž na seriózním základě.

whisp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od whisp »

Navrhujem presunut cast vlakna kabelisti proti nekabelistom do samostatneho vlakna tak aby tu zostala tema ktoru zalozil lachim. Vzdy to dopadne rovnako. Kabelisti proste nemozu mat vlastne vlakno kde by sa dostali k informaciam ktore ich zaujimaju. (V tomto pripade k vymene skusenosti v oblasti ktoru technici povazuju za alchymiu) To je fakt take zlozite akceptovat ze niekto ma iny pohlad na veci?

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Pánové, uvědomte si, že NA na těch hypersuperkabelech vydělává řádově větší marži, než na svých bezesporu vynikajících reprosoustavách, tak pochopte, že neřekne, že kabeloalchymie je blbost a nezbaví se příjmu.
Fox se točí na tom, že neuznává ABX test jak se dělá na celém světě, NA nás obviní, že jsme žebráci, kteří nemají na drahé kabely a proto je popírají, maputi tady jen kope kolem sebe.
A společným jmenovatelem všeho je to, že nikoli skeptici, ale zlatoušci odmítají slepý test s poukázáním na sto vymyšlených argumentů, proč by to nebylo objektivní.
Já nemám žádnou miliónovou sestavu, protože jsem se s dostatkem z nich setkal pracovně a zhodnotil jsem, že to není pro mne lae takový Seiko má pravděpodobně lepší sestavY, než většina zlatoušců zde diskutujících. Ony jsou totiž i jiné kruhy hifistů, než ty vaše.

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl »

lachim píše: včera večer jsme zkoušeli propojky valhalla na Bw803. výměnou za propojky diy z hybridu stříbra/mědi. zesilovač sroll.
jelikož to nejde vyfotit a měřit umím jenom pásmem, mám opět jen své tvrzení.
zase jsem slyšel šílený rozdíl ve zvuku! ale slyšel. jasně a hned.
Předpokládám že se jednalo o slepý test, nekolikrát opakovaný a statisticky doložitelný?
Jinak jde jenom o výkřik do tmy, tak jako u většiny tvých příspěvků.

Já jsem si včera k poslechu otevřel lahev vynikající 15 letý single malt a po několika skleničkách mi to hrálo o pořádný kus líp.
Doporučuju vyzkoušet... :D
Naposledy upravil(a) Basstl dne 11 říj 2016 16:29, celkem upraveno 1 x.

zabiny007

Příspěvek od zabiny007 »

Trashwatcher píše:Ovšem o následné ceně výrobků se rozhoduje nikoliv jen na základě klasické výrobní a prodejní kalkulace (která samozřejmě běžně zahrnuje i prodejní marži na trhu), ale v některých případech je finální cena stanovena až tehdy, kdy je marketingový tým schopen vyplodit přesně takovéto pindy, které mají za úkol výrobku vdechnout jakési transcendentno. A čím hloupější je kupující, tím lépe pro firmu. A to je věc, o které se nesmí mluvit. Co kdyby tomu lidi uvěřili, že ? Chápu, že každý prodejce musí chválit své zboží ... ovšem s určitými metodami nemohu souhlasit. Nestojí totiž na seriózním základě.
A teď si představ si, že to často funguje opačně. Nejdříve se na základě průzkumu trhu zjistí cenová díra, pak se stanový finální prodejní cena a očekávané vlastnosti a až potom se na to pasuje výrobek :-)

Zamčeno