Upgrade zvuku- jumper´s Valhalla_BW802D2&top setup

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Upgrade zvuku- jumper´s Valhalla_BW802D2&top setup

Příspěvek od Lad2000 »

V podstatě jsi si odpověděl sám, je to spíš o rozpoložení a náladě k poslechu, než o aparátu..'

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

bh69:
Ja psal o objektivni vlastnosti zesilovace, ty reagujes zduvodnenim, ze subjektivni vjemy se merit nedaji...... :-\ .

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Fidas, myslim, ze jsi na to kapl. VF zaruseni a naopak schopnost retezce prenest VF jako nejaky dozvuk. Kdyz zdrojovy zvuk slabne a zaroven dozvuk (vytvarejici dojem prostoru) slabne napr. mene, vytvari to iluzi zdroje zvuku pohybujiciho se pryc od posluchace v prostoru. Pri mensim zaruseni dal do dalky.. Aspon tak jsem to doposavad vypozoroval, nejlip se to sleduje u velmi jednoduchych zvuku.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Jak to VF ruseni pozna, co z elektrickyho signalu, kterej rusi, je primarni zvuk a co dozvuk / sekundarni zvuk ;-) ?

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

PítrsPraha píše:Jak to VF ruseni pozna, co z elektrickyho signalu, kterej rusi, je primarni zvuk a co dozvuk / sekundarni zvuk ;-) ?
Myslím, že rušení "maskuje" slabší signál, jako je dozvuk. Čím větší zarušení, tím víc je to "placaté" V nejhorším případě se celá zvuková scéna odehrává mezi bednama. Alepoň tak to vnímám.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Reagoval jsem na kychtaxuv text....

sekal

Příspěvek od sekal »

Stav, kdy vf rušení maskuje slabší signál, si nedovedu (v běžných bytových podmínkách) dost dobře představit. Snad jen u lidí, kteří bydlí v trafostanici nebo trolejbusové vozovně apod...:)
Naposledy upravil(a) sekal dne 13 říj 2016 23:53, celkem upraveno 1 x.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Ano Fidasi.
Pitrs. Nebudu se ted bavit o VF ruseni ale konkretne o zaruseni VF a dám příklad z nedávna, který mám jako jednu zkusenost s filtrem napajeni.
Když filtr nebyl tak ton mel dozvuk v prostoru vetsi. Slo kolem nej jakoby vic doprvodnych zvuku (samozrejme i zkreslujicich) a iluze prostoru byla vetsi. Kdyz filtr zapojim slysim mene dozvuku a ton z presnejsiho mista ale diky mene dozvukum neni iluze dozvuku a odrazu i z velke dalky tak silna, nekdy se ztrati uplne. Takze cil je subjektivne bliz..
Představuji si ty dozvuky jako takovy plast napr za kometou. Kometa je hlavni zvuk, dozvuky jsou prach z te komety. Kdyz je dal a prachu je vic = vic dozvuku a jsou mene zarusené. A naopak.
Samozrejme kdyz je hlavnich zvuku vic a vic dozvuku, muzou se vzajemne prolinat a muze vniknout neklid. To co udelal filtr je ze to trochu cele zatlumil = uklidnil. U mne zadoucim zpusobem, musim dodat...
Třeba je cele blbost, akorat na to uz nejakou dobu myslim a nic lepsiho mne zatim nenapadlo :)

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

sekal píše:Stav, kdy vf rušení maskuje slabší signál, si nedovedu (v běžných bytových podmínkách) dost dobře představit. Snad jen u lidí, kteří bydlí v trafostanici nebo trolejbusové vozovně apod...:)

Nevím jak komu, ale mně se toto zarušení projevuje jakoby zesílením výšek a vyšších středů. Zvuk se stane řezavý, uječený, zrnitý. A toto "přerazí" tišší zvuk odrazů. Bydlím v centru města, cca 500 metrů od radiokomunikační věže, trolejbusy, wifin v okolí desítky a kdovíco ještě. Někdy je to lepší. Jindy po chvíli raději aparaturu vypínám, jak se to nedá poslouchat. Pravolevý i předozadní prostor se téměř nekoná. Podotýkám, že v žádném komponentu nemám spínaný zdroj, DAC a předzes mají oddělené zdroje.
Na trafačce by to snad hrálo líp.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

kychtax píše:Ano Fidasi.
Pitrs. Nebudu se ted bavit o VF ruseni ale konkretne o zaruseni VF a dám příklad z nedávna, který mám jako jednu zkusenost s filtrem napajeni.
Když filtr nebyl tak ton mel dozvuk v prostoru vetsi. Slo kolem nej jakoby vic doprvodnych zvuku (samozrejme i zkreslujicich) a iluze prostoru byla vetsi. Kdyz filtr zapojim slysim mene dozvuku a ton z presnejsiho mista ale diky mene dozvukum neni iluze dozvuku a odrazu i z velke dalky tak silna, nekdy se ztrati uplne. Takze cil je subjektivne bliz..
Představuji si ty dozvuky jako takovy plast napr za kometou. Kometa je hlavni zvuk, dozvuky jsou prach z te komety. Kdyz je dal a prachu je vic = vic dozvuku a jsou mene zarusené. A naopak.
Samozrejme kdyz je hlavnich zvuku vic a vic dozvuku, muzou se vzajemne prolinat a muze vniknout neklid. To co udelal filtr je ze to trochu cele zatlumil = uklidnil. U mne zadoucim zpusobem, musim dodat...
Třeba je cele blbost, akorat na to uz nejakou dobu myslim a nic lepsiho mne zatim nenapadlo :)

Všichni bádáme a hledáme ...nicméně myslím, až vím, že prostor nevzniká VF zarušením, ale je obsažen v nahrávce. Kdyby to bylo tak, jak to vnímáš, tak díky ideálním zdroji, což by byl akumulátor či baterky bez síťového napájení, by prostor v nahrávce nebyl slyšet vůbec. Právě díky filtru se poslech stal zajímavějším i z hlediska prostoru.
Na tomto fóru je určitě dost povolanějších, kteří to umí lépe vysvětlit. Já jen popisuje své postřehy.

Odar

Příspěvek od Odar »

Fidas píše:Na tomto fóru je určitě dost povolanějších, kteří to umí lépe vysvětlit.
Menovite napriklad lachim, fotolaik, a dalsi pritakavaci a uctievaci tejto sekty. Ze mam pravdu? Ze?
Pat stran dokazovania si, kto ma vacsieho. Prepacte mi pani, ze som to napisal tak, ako mi huba narastla - dakujem, neprosim *headbang*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Hľadanie parametrov ako priestor,hĺbka, dozvuk a podobné u zosilňovačov je úsmevné.. Ak sa vychádza z takýchto "axióm" potom sú výsledky bádania netušené a prakticky bez obmedzení, závisia len od fantázie výskumníka, ;) .
Všetky tie atribúty vznikajú v hlave po analýze signálu z nahrávky aj na základe ďaľších "mimozvukových" vplyvov (nálada, zdravotný stav, preferencie a sympatie..)
Priestor: rozdiel v informácii z L a R, v obsahu (spektrálnom), amplitúde, prípadne fáze a čase. Ak má zosilňovač extrémne malé presluchy (limitne 0dB) , tak pravoľavý priestor "zruší" a vyrobí zo sterea mono, ak extrémne skresľuje, zmení spektrálny obsah (farba, agresívosť).
Hĺbka scény: Je daná rozdielom v informácii o zvuku nástrojov vpredu (vyššia hlasitosť priameho signálu "bez" oneskorenia, menej odrazeného zvuku a dozvukov z priestoru, kde nahrávka vznikala (alebo boli umelo vyrobené pre vznik ilúzie priestoru). Nástroje ďalej vzadu sú tichšie, oneskorené a je k ich zvuku pridaných viac odrazov a dozvuku z miestnosti nahrávania, prípadne sú pridané umelo. Toto žiadny "normálny" zosilňovač nedokáže(počuteľne oneskoriť signál, pridať echo alebo dozvuk), ani náhodou!!! Všetky zmeny signálu, ktoré by prichádzali aj hypoteticky do úvahy a mohli by objektívne, na základe zmeny signálu spôsobiť zmenu vjemu, vieme merať.
Nakoniec fakt (aj tu viackrát spomenutý), že tá istá skladba, v tom istom priestore a na rovnakej zostave hrá raz príjemne, dobre , emotívne a inokedy sa to nedá počúvať, hovorí jasne , kde tie "informácie" vznikajú.
BVaudio, výroba a predaj

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

BVa: Presne. Tiež sa mi stáva, že niekedy sa to nedá počúvať. Vtedy nevypínam wifinu ani nechodím trolejbusom vyhodiť menareň ale jednoduch aparát vypnem a idem sa venovať niečomu inému lebo viem, že na posluch nie som naladený (únava, zima, horůco, nízky tlak, vysoký tlak, hlad, prežratosť...).

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 »

BVa píše:Ak má zosilňovač extrémne malé presluchy (limitne 0dB) , tak pravoľavý priestor "zruší" a vyrobí zo sterea mono
to je trochu nesikovne napsane - 0dB je naopak extremne velky (maximalni) preslech :)

Zamčeno