Upgrade zvuku- jumper´s Valhalla_BW802D2&top setup

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zamčeno
bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Upgrade zvuku- jumper´s Valhalla_BW802D2&top setup

Příspěvek od bh69 » 14 říj 2016 10:07

PítrsPraha píše:bh69:
Ja psal o objektivni vlastnosti zesilovace, ty reagujes zduvodnenim, ze subjektivni vjemy se merit nedaji...... :-\ .
pan Bunta uz jinymi slovy napsal to, co jsem myslel, takze vic k tomu uz psat nebudu

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 14 říj 2016 10:33

2 bh69
Myslel som malé "numero", 0dB znamená identický signál pre obidva kanály. Samozrejme je to najhorší možný presluch.

bh69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od bh69 » 14 říj 2016 10:42

jasne, chapu, jen to byl trochu matouci obrat

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 14 říj 2016 11:04

Já mám zase takovou zkušenost. Při výměně signálových kabelů s kvalitními WBT konektory se zvuk některých nahrávek výrazně zpřesnil. Vystoupily detaily z pozadí nahrávky, které byly doposud zastřené a nekonkrétní. Dost mě to překvapilo, protože jsem poslouchal alba, která jsem znal nazpaměť. Před tím mě to dost štvalo a poslech některých skladeb mě znervózňoval.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 14 říj 2016 11:13

FOX to se klidně mohlo stát...

Obrázek
(foto i text je pouze ilustrační)

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 14 říj 2016 11:32

A nejlepší je, když nějaký nezaujatý recenzent udělá řez kabelem a zjistí co se skrývá pod nablýskanou bužírkou, která dělá nejspíše 90% zlepšení poslechových vlastností a co teprve, když se podloží nesmysly za stovky eur :D.

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 14 říj 2016 11:34

A nemůže mít podobnou zkušenost Lachim s propojkami Valhalla ? Vždyť měl bedny připojené k zesilovači stejným kabelem. Možná, kdyby byly repro připojené jiným kabelem, nebyl by efekt tak značný.
Já jsem taky zpozoroval zpřesnění na basech, když jsem vyměnil na repro kabelech banánky čínské výroby za WBT. :D

fox
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fox » 14 říj 2016 11:39

koudy42 píše:A nejlepší je, když nějaký nezaujatý recenzent udělá řez kabelem a zjistí co se skrývá pod nablýskanou bužírkou, která dělá nejspíše 90% zlepšení poslechových vlastností a co teprve, když se podloží nesmysly za stovky eur :D.
Koudy, mě nezajímá řez kabelem, ale jak může kabel ovlivnit zvuk. Když jsem měnil signálový kabel, tak jsem ho několikrát odmontoval a nahradil původním. V té době se mi nechtělo už nic měnit. Myslel jsem si, že se svým vybavením dožiju důchodu. Nakonec jsem dokoupil další 4 páry k ostatním přístrojům. Teď už na další obměnu kašlu.
Navíc jsem žádný řez kabelem dělat nemusel. Kupoval jsem ho v metráži a kompletoval jsem si ho sám. Před tím jsem měl půjčený hotový set od kamaráda.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 14 říj 2016 13:10

Nebylo to určeno tobě, ale obecné konstatování přeražených pozlátek. DIY fanfím, a proto mi stačí obyč RG62 a řeším max. repro, které bude vyhovovat nové místnosti. Slunce v uších :).

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik » 14 říj 2016 13:37

to odar : drz se tematu a neprilevej zase zbytecne oleje do ohne - moc dobre si musis pri sve inteligenci uvedomovat, ze to je z Tve strany jen evidentni snaha zesmesnovat lidi - pokud Ti to "žerou" na jinych forech, tady nikoliv - je to i pro Tebe srozumitelne ..
A i pro Tebe plati - pokud je toto forum tak spatne, hrozne, jsou tu sami pitomci a jejich prisluhovaci, nemusis sem vubec chodit - zaloz si vlastni forum - ok ?
Reagovat uz neni treba - myslim, ze jsem se vyjadril dost srozumitelne
Odar píše:
Fidas píše:Na tomto fóru je určitě dost povolanějších, kteří to umí lépe vysvětlit.
Menovite napriklad lachim, fotolaik, a dalsi pritakavaci a uctievaci tejto sekty. Ze mam pravdu? Ze?
Pat stran dokazovania si, kto ma vacsieho. Prepacte mi pani, ze som to napisal tak, ako mi huba narastla - dakujem, neprosim *headbang*

fotolaik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fotolaik » 14 říj 2016 13:39

držte se prosím tematu - coz byly propojky Valhalla - pokud mate neco věcného, realneho, popr osobni poznatky ..
dohady na 4 strankach nevedou k nicemu ...

Trashwatcher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trashwatcher » 14 říj 2016 13:52

Pár slov prakticky ohledně VF rušení, aby bylo jasné, že nejde o žádné voodoo, ale o technicky naprosto změřitelný, popsatelný a zcela zákonitý jev:

Nejčastější efekt v případě silného VF rušení je jeho proniknutí do NF zesilovače, kde způsobí dále popsané jevy. Při tom je zcela lhostejno, zda do předzesilovače magnetofonu, MC nebo MM gramovstupu zesilovače apod.

V tu chvíli se děje toto:
silný VF signál se na citlivém vstupu zesilovacího stupně usměrní a případně demoduluje na obvykle prvním přechodu BE vstupního tranzistoru (je jedno, zda stará diskrétní konstrukce nebo monolitický IO). Obsahuje-li VF signál nějakou NF modulaci, tato úspěšně a ničím nerušena neeodfiltrovatelně (!) prochází dál a sčítá se s užitečným signálem, případně může dojít k tomu, že posune pracovní bod zesilovacího stupně a vše začne být zkresleno. A jak známo, při harmonickém zkreslení vznikají harmonické kmitočty, které buď jen změní barvu tónu nebo při silném zkreslení učiní zvuk neposlouchatelným.

S tímto jsme jako študáci na FELu reálně bojovali na strahovských kolejích, když ještě existovala a fungovala rušička v kasárnách na Malovance - pár set metrů od nás. Tehdy v době vysílání rušičky bylo vše tak zarušeno, že se třeba vůbec nedalo nahrávat na magnetofony. Zajímavé bylo, že šlo o vyšší frekvenci, protože majitelé MGF s křemíkovými tranzistory na vstupech měli po nahrávání, zatímco majitelé starých křápů s germaniovými tranzistory na tom byli lépe. Důvodem byl nižší mezní kmitočet Ge-tranzistorů ...

Trashwatcher
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trashwatcher » 14 říj 2016 14:07

fotolaik píše:držte se prosím tematu - coz byly propojky Valhalla - pokud mate neco věcného, realneho, popr osobni poznatky ..
dohady na 4 strankach nevedou k nicemu ...
Jen k mému minulému příspěvku a Tvému textu: týká se tématu, které vzniklo v tomto vláknu (VF rušení).

Pokud jde o propojky Valhalla, tam bych Ti asi jako moderátorovi doporučil zamknutí tohoto vlákna, protože se tu nesmyslně točí diskuse kolem dokola. Vše podstatné již bylo řečeno a dál zde voodoo-vat nemá praktický smysl. Jediné, co to v případě pokračování přinese, je další dehonestace tohoto serveru.

whisp
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od whisp » 14 říj 2016 17:08

Transwatcher Tvoj prínos v tomto vlákne je neoceniteľný. Najskôr sa začneš montovať do diskusie ktorá ťa vlastne nezaujíma a jej podstata je pre Teba úplný nezmysel a následne ideš zatvárať vlákno ktoré si neotvoril. Hlavne že si tu zlikvidoval tému ktorá určitú skupinu zaujíma lebo má iný pohľad na vec ako ty. Takže vážení môžete diskutovať ale iba o tom čo považuje za vhodné určitá skupina ľudí v opačnom prípade Vám zadrbú vlákno svojou pravdou. *klanimse*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 14 říj 2016 17:21

Názov vlákna je "Upgrade zvuku.." , nie upgrade pocitov. To je celé "jadro pudla". Žiadny upgrade zvuku sa tými jumpermi nemôže reálne konať, jedine mimozmyslovo ;) .

Zamčeno