USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Příspěvek od PavelDosko »

THXKO : promin, nevsiml jsem si tve otazky - ano, Fidelizer si muzes konfigurovat ve 4 urovnich a navic podle pouzitych prehravacu a roli daneho zarizeni v retezci , je to docela komplexni nastroj za cca 70 US dolaru s velmi dobrou podporou

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

Dá sa fidelizer aj vyskúšať predtým ako sa zakúpi? Či to bude mať prínos. Nie asi u každého bude prínos počutelny.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Ano, Fidelizer má na vyzkoušení verzi zdarma. Ale skoro nic neumí. Vlastně už si ani nepamatuju, jestli opravdu pohnula se zvukem jako ty placený.
kabelguru.cz

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

Tak ak trial verzia nevie to čo platená k čomu to je potom to vyskúšanie :lol:
Veď to treba počuť aby to človek mohol zakúpiť :)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

to neni trial verze, to je bezplatna orezana verze ...

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

No veď dobre orezaná verzia. Už si to nazvy ako chceš. Ide o to aby som mohol počuť rozdiel. Ako si to mám vlastne vyskúšať?
Neni to trochu divné? V neplatenéj verzii nebudem počuť nič a potom si mám kúpiť platenú? Veď to je proti rozumu.

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

Místo ladění windows, také můžete zkusit třeba to Volumio, které lze provozovat i na klasickém PC (x86/x64), ani nemusíte nic složitě instalovat nebo zasahovat do stávajícího systému, já jsem to spustil(nabootoval) přímo z flašky a fungovalo to.
https://volumio.org/get-started/

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Ještě se zeptám na ten test PC třeba s LatencyMon jak dlouho by to mělo běžet?

Cormack
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cormack »

kychtax píše:
30 říj 2018 10:07
FS píše:
30 říj 2018 08:01
hřebík píše:
29 říj 2018 22:38
.. kdyby to někoho zajímalo: V samotném PC PCie karta JCAT USB Femto napájená nedřív baterií, teď iFi iPowerem (překvapivě opravdu lepší než baterie, přinesl ztišení zvukového smetí na vysokých poslechových hladinách, viz dál) .. pak Ifi Micro iUSB3...
@hřebík: Mne by to tedy zajímalo. Také mám JCAT USB Femto, napájení ze zdroje hd-plex,.. a také mi to z CD mechaniky hraje lépe. Uvažoval jsem, zda by Ifi Micro iUSB3 mohlo pomoct. A pokud ano, zda má smysl jej kombinovat s JCAT anebo zda by mohl nahradit JCAT?
Moje domněnka je, že špičkový CD přehrávač jako ten Tvůj má lepší resamplery/algoritmy než běžné SW PC přehrávače. Zkoušel jsi HQPlayer?
Moje zkušenost je, že je mnohem lepší než foobar a lepší než ostatní SW přehrávače. Když jsem hrál z CD transportu, ten byl do určité doby lepší. S HQP a dalšími změnami se počítač trhnul a je podstatně lepší než koax výstup v mým transportu.
Není to jen o USB, kablíku a krabičkách kolem. SW přehrávač je možná nejpodstatnější z toho všeho.
Aspoň teda v mém vnímání.
Taky si myslím, že ten Chord by měl mít vyřešené USB rozhraní výborně,j ak tu padlo.
A ještě postřeh, ten spočívá v tom, že jsem opatrný na hodně krabiček za sebou. Mám zkušenost s idefenderem, který sice vyhlazoval a ubíral šum, ale v jiné sestavě už zas trochu házel deku. Tzn. za mně ..spíš tam toho mít méně a lépe vyřešeného.
Božská pravda: S HQP a dalšími změnami se počítač trhnul a je podstatně lepší než koax výstup v mým transportu.
Není to jen o USB, kablíku a krabičkách kolem. SW přehrávač je možná nejpodstatnější z toho všeho.

Zakoupil jsem jej a málem prodal aparaturu! :lol:

Opravdu mohu potvrdit, zejména DSD!

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Tak pouze o USB, kablíku a krabičkách kolem to rozhodně není, ty jsou jen hlavním předmětem tohoto vlákna. Správné kablíky a krabičky někdy umějí vyřešit zejména problémy, pokud nějaké jsou, ale pokud je vše OK či jsou pro danou sestavu jejich vlivy pod prahem "rozlišovacích schopností" či zvukové ovlivnitelnosti sestavy, nemusejí být v podstatě vůbec "slyšet". Jejich kombinace je pak námět na další testování v konkrétní sestavě, některé kombinace jsou OK, jiné ne... Těžko říct, jestli formulovat nějaké obecné pravdy... Přehrávače jsou pak jiná, další kategorie, která ale také spadá do společné nadkategorie pojmenovatelné třeba "Přehrávání z PC a jeho specifika".

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

take jsem jednou zkousel hrat z pc ... a uz jsem u toho zustal

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

Áno je to o skúšaní a o danej zostave . Ja už cca rok hrám cez koax. Zo zaujímavosti som na mojom transporte Aurender odskúšal koax a už som pri ňom zostal. Zvuk je lepší ako cez USB.

THXKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od THXKO »

Kocmeister píše:
15 bře 2019 12:07
Ano, Fidelizer má na vyzkoušení verzi zdarma. Ale skoro nic neumí. Vlastně už si ani nepamatuju, jestli opravdu pohnula se zvukem jako ty placený.
Na základe čoho si sa potom rozhodol kúpiť platenú verziu fidelizeru keď si v základnej nepočul ani mierny posun k lepšiemu? 🤔

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

ale slysel a vzhledem k tomu, ze dedikovany nuc je pro mne hlavni zdroj hudby jsem tech par dolaru zaplatil a nelituju

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

Udělal jsem 3 rychlé testy latence ve win 7 a win 10, je to na stejném PC - klasické x86. Výsledky máte na obrázcích v odkazu. Instalace obou windows jsou skoro čisté.

https://jbajci.rajce.idnes.cz/WIN_latency/

Odpovědět