USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
pompo
Kontaktovat uživatele:

Re: USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač atd a jeho vplyv na zvuk.

Příspěvek od pompo »

Ha haha... latence setup. ladění OS Win. priority procesů. doporučení Fidelizeru. Rozdíl mezi soft playery.
To jako vážně a dnes -ještě po 5! letech ? O těchto věcech jme se tu hádali na začátku r.2015 ! Ve vláknech:
cMP2 – Windows XP softwarový player na vašem PC. - byl za toto člen Aleska zadupán do země.
a v nesmyslném vlákně :
Vliv operačního systému na obsah datového souboru - to samé.
(JEN PRO JISTOTU - ABY nějaký bit-perfect chytrolín zase NA TUTO DEMAGOGII NENAVÁZAL) - Tak tedy O.S. obsah datového souboru samoz.nijak nemění - pouze může ovlivnit (negativně) kvalitu jeho přehrávání.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

THXKO píše:
16 bře 2019 09:59
Kocmeister píše:
15 bře 2019 12:07
Ano, Fidelizer má na vyzkoušení verzi zdarma. Ale skoro nic neumí. Vlastně už si ani nepamatuju, jestli opravdu pohnula se zvukem jako ty placený.
Na základe čoho si sa potom rozhodol kúpiť platenú verziu fidelizeru keď si v základnej nepočul ani mierny posun k lepšiemu? 🤔

třeba na základě toho grafu-co ti vytvoří latency checker jak tu nechal odkaz člen : jbajci

A nečekej že ti fidelizer PŘÍMO pohne se zvukem - to dělá pouze zprostředkovaně: tím že ti sníží latenci - ZA PŘEDPOKLADU ŽE JI MÁŠ původně VYSOKOU pak teprve můžeš postřehnout nějaký zvuk.rozdíl.

Problém nevyladěných Windows je však bohužel i v tom že si změříš latenci a je OK. v "KLIDOVÉM STAVU" ten může přetrvávat od 10min. - do třeba dalších 10hod. záleží co děláš s PC nebo co s ním dělá samotný Windows.
Kdo to pochopil nechá si ten měřič spuštěný non-stop (ne 5minut) aby zjistil co to dělá.
Poté zpravidla dojde k ladění Win. ke koupi Fidelizeru ,nebo přechodu na vhodný "klidnější" systém.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

hřebík píše:
15 bře 2019 22:35
Tak pouze o USB, kablíku a krabičkách kolem to rozhodně není, ty jsou jen hlavním předmětem tohoto vlákna. Správné kablíky a krabičky někdy umějí vyřešit zejména problémy, pokud nějaké jsou, ale pokud je vše OK či jsou pro danou sestavu jejich vlivy pod prahem "rozlišovacích schopností" či zvukové ovlivnitelnosti sestavy, nemusejí být v podstatě vůbec "slyšet". Jejich kombinace je pak námět na další testování v konkrétní sestavě, některé kombinace jsou OK, jiné ne... Těžko říct, jestli formulovat nějaké obecné pravdy... Přehrávače jsou pak jiná, další kategorie, která ale také spadá do společné nadkategorie pojmenovatelné třeba "Přehrávání z PC a jeho specifika".
*thumbs up*

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

Test jsem provedl na svém starém PC, který jsem si sám stavěl vyloženě na audio. Je vidět, že graf nemá žádné velké rozdíly mezi minimem a maximem hodnot. Když jsem zkusil včera fidelizer na obyčejném pracovním pc, kde latence skokově chodily do červených hodnot, tak tam fidelizer nic nevyřešil. Na tom obyčejným PC, pak byl každý skok do červených čísel jasně slyšitelný, ale pozor tím slyšitelný myslím to, že ve zvuku se objevily pazvuky, lupance apod. Jak výše píše pompo- ovlivňuje kvalitu přehrávání, nikoli zvuku jako takového. Na mnou odladěných Win7 nemělo použití Fidelizeru žádný vliv na latency, no na zvuk samozřejmě také ne.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Leony5 píše:
15 bře 2019 15:49
Ještě se zeptám na ten test PC třeba s LatencyMon jak dlouho by to mělo běžet?
viz předchozí uvedené
nebo si polož otázku : jak dlouho a při kterých činnostech požaduješ spolehlivé přehrávání hudby bez lupanců apod. :)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

jbaci : pokud to s poslechem z pc myslis vazne tak ho povazuj za komponent - dedikovany pouze na hudbu a primerene robusni

jbajci
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jbajci »

Pavel Dosko: já jsem právě to klasické PC z poslechu vyřadil a nahradil ho RPI3. USB, které je slabinou RPI3 nepoužívám-jedu přes i2s. RPI3 jako základ používá třeba Project stream box S2 ultra a recenze jsou pozitivní

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

jbajci píše:
16 bře 2019 12:55
Test jsem provedl na svém starém PC, který jsem si sám stavěl vyloženě na audio. Je vidět, že graf nemá žádné velké rozdíly mezi minimem a maximem hodnot. Když jsem zkusil včera fidelizer na obyčejném pracovním pc, kde latence skokově chodily do červených hodnot, tak tam fidelizer nic nevyřešil. Na tom obyčejným PC, pak byl každý skok do červených čísel jasně slyšitelný, ale pozor tím slyšitelný myslím to, že ve zvuku se objevily pazvuky, lupance apod. Jak výše píše pompo- ovlivňuje kvalitu přehrávání, nikoli zvuku jako takového. Na mnou odladěných Win7 nemělo použití Fidelizeru žádný vliv na latency, no na zvuk samozřejmě také ne.
ano SPÁVNĚ ovlivňuje kvalitu přehrávání, nikoli zvuku jako takového.

Poblém je ,že TA kvalita přehrávání- TY LUPANCE A PAZVUKY jsou někde ve středu celé škály atefaktů které tím vznikají.
Čistě MŮJ osobní názor toho co jsem na tomto problému vypozoroval-vyposlouchal bych popsal tak že: konečný (asi nejhorší) stav-je zcela přerušená reprodukce ,než k tomuto dojde je obvykle možné slyšet droup out-y (krátičké výpadky) něco jak bývalo na poškoz.mg.páskách, tomu zase předchází lupance a jiný bordel který do(signálu nepatří) o těch tu byla řeč.
Další předstupeň už se ale stěží dá identifikovat jako lupanec nebo něco podobného jde o celkové zdrsnění ,nebo jakoby strojovost zvuku kde může být cítit něco jako zlé načasování a někdy skoro až změna ritmu. Asi nejjemnější (nejmenší ale i nejčastější) defekty kterými se toto projevuje / ty které si s tím obvykle už nikdo nespojí/ jsou registrovatelné obvykle jako: ztráta jemných dozvuků (obvzkle slyš.na vyšších kmit.) ,v hudbě často zcela odpadne "vzdušnost" ,zanikne nebo se potlačí chvění zvuku (klasivek), "zamazává" se intonace hlasu atd... Každý a na všem to asi nerozpozná nebo si to prostě hned na rychlo nevšimne ,ale duch hudby tím jde při delším nebo soustř. poslechu nezvratně do prd_le.

Když tady teda někdo napíše že to prostě hraje zvukově blbě - díky O.S. nemám s tím zase až tak problém ,podle mě to spolu souvisí. A výsledkem je mimo jiné to že: krabička NUC na linuxu hraje opravdu s přehledem lépe a čistěji než nejvýkonnější neupravené PC s Win. Desííítkama. Lidi se pak obvykle dělí na ty co nad tím jen mudrují a ty ostatní co si to vyzkouší. Závěr že to není tou krabičkou s nejojebanějším hardware ,ale jasně tím doladěným jednoduchým syst. je nasnadě. Doufám že nebude mnoho negat.reakcí ,slovíčkaření nebo jiné nesmyslné třenice. Byl to jen můj názor, můžete si klidně zastávat jiný, pokud by někdo brblal ,že je to jen pocit a chtěl nějaký důkaz ,tak to bohužel nemohu sloužit - Zaslepené rychlé testy ,ani jiné A,B,C,D,E,X testy nedělám DOKONCE ani neměřím, co dělám je ,že dlouhodobě poslouchám hudbu což je podle mě účel i cíl.

Jinak sorry za *offtopic*
tématu USB 2.0 kábel medzi DAC a počítač se to přímo netýká ,snad "jen" tím že to má větší zvuk.dopad než nějaký usb kabel.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

FUJ rytmu s "i " sorry za pod.hrubky a překl.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Pompo pro mě je to tvoje psaní poučné. No a když už je tedy na mém Intel Nuc nutné Wind-10 pomohlo by tedy vyladit Wind. což bych asi nezvládl, nebo třeba použít Fidelizer?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

jbajci píše:
16 bře 2019 13:55
Pavel Dosko: já jsem právě to klasické PC z poslechu vyřadil a nahradil ho RPI3. USB, které je slabinou RPI3 nepoužívám-jedu přes i2s. RPI3 jako základ používá třeba Project stream box S2 ultra a recenze jsou pozitivní
klasicke pc jsem nemyslel, pouzivam jiz delsi dobu fanless nuc s linearnim zdrojem

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Leony5 píše:
16 bře 2019 16:33
Pompo pro mě je to tvoje psaní poučné. No a když už je tedy na mém Intel Nuc nutné Wind-10 pomohlo by tedy vyladit Wind. což bych asi nezvládl, nebo třeba použít Fidelizer?
Myslím nebo jsem přesvědčen ,že by pomohlo obojí. A není důvod proč by jsi to neměl zvládnout,detailních návodů existuje na síti kopa.
Nejsem si ale jistý zda např. u Win. 10 jdou alespoň skrze registry zarazit (JINAK JIŽ NEVYPNUTELNÉ) aktualizace + další věcičky.
W.10 jsou totiž zlými jazyky (právem) označovány jako: TERMINÁL PRO SBĚR INFORMACÍ. :D
To je také jeden z důvodů proč za poslední použitelný syst. od Microsoftu a (rozhodně poslední který jsem si koupil nebo použiju) považuju 8.1
Po jistých úpravách ten O.S. pracuje pro mě a ne proti mě. A po určitém nastavení je pro mě stejně použitelný pro audio jako linux a nepoznal bych zvukově který právě nabootoval (na kterém to hraje).

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

Ještě dodatek
Problém je že dnes už je (i pro mě) nepoměrně snadnější na to instal. ten linux ,než postupně zakazovat a omezovat vše co je v těch W.10.

Odpovědět