Zahořování kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Aleska
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahořování kabelů

Příspěvek od Aleska »

Slepý test je holt slepý test. Angličané se rádi sází a tak tam mají soutěž pořádanou o 1M dolarů kdo v slepém testu pozná kabel (někde jsem to již psal včetně www stránek). Při tom testu nebylo poznáno drátěné ramínko od HighEnd kabelu.

Na druhé straně si vzpomínám, jak byl Dadaft rozcupován za jeho smaltované dráty...

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas »

Jsem názoru, že dobrý kabel by měl co nejméně ovlivnit reprodukci. Každý elektrický vodič má odpor a souběžné vodiče mají mezi sebou ještě kapacitu, tedy kabel se chová dá se říct jako malý odpor a současně kondenzátor. Odpor kabelu je sice pro všechny kmitočty, myslím stejný, avšak kapacita vodičů vzájemně má vliv na hlavně podání vysokých kmitočtů. V postatě je to RC člen zařazený mezi zesilovač a repro. Detaily v reprodukci jsou malé intenzity a právě ony mohou být potlačeny nevhodným kabelem ... Proto se reprokabely různě splétají pro co nejmenší kapacitu mezi vodiči, jsou různých konstrukcí, čím delší kabel, tím více ovlivní poslech. Neumím si ale představit, že by se po nějaké době kabel "rozehrál". Měl jsem doma kabely různých konstrukcí, splétané, dvojlinky i koaxiál od pana Bricha, jeho vlastní výroby. U koaxu jsem zůstal, zdá se mi, že "hraje" ucholibně :) ... a vzhledově se mi taktéž zamlouvá ...

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

to merhaut:
tvoje tvrzení vypadá, jako kdyby bylo jedno jaký používáš kabel?
To je snad již přežité, ne? O vlivu kabelů na výsledný zvuk snad nemusíme polemizovat...

to Fidas:
to je slušný názor...

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Ale to co píše Jarda Merhaut je pravda. Ten test proběhl někdy v létě 2006 a fakt nikdo nepoznal stejný reprokabel.
Měli jsme tehdy nějakou obyčejnou dvoulinku z Baumaxu, Efičákovi Kimbery a nějakou tmavě zelenou tlustou highendovou hadici, kde stál pár v délce 2m asi 15.000 Kč
Hrálo se z CD playeru Sony 779 přes Edgar TP105VR do podlahových třípásem Revolver RW45. Testovací skladba byla Private Investigation od Dire Straits.
Kabely měly takové textilní návleky aby se nepoznalo co je co. Kabely jsem měnil já e Coffee. Pustili jsme v "tajném" pořádí všechny kabely. Lidičky si zapsali své poznatky a pak jsme to v jiném pořadí pustili znovu. Nikdo to správně nepoznal. A nejlépe byla hodnocena dvoulinka z Baumaxu. Tohle je pravda.
Může se Vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak vše co s tím můžete dělat
Anebo můžeme tu akci zopakovat *2thumbsup*

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

merhaut píše:Jo, kdysi proběhl u Renowna slepý test reprokabelů, od elektrikářské dvoulinky po zahradní hadice za desítky kk.
dadaft v jiném vlákně píše:stejně jako Zdeny jsem jednou vykuchal jeden poměrně drahý kabel. v mém případě reproduktorový. cena v tisících a to ne jeden nebo dva. zdálo se mi, že hraje hůř než můj kroucený dexon 2x 2,5mm2. bytelné zlacené vidličky, nádherný oplet na gumové hadici. a v ní strčený kabel z baumaxu 4x 1,5mm2 za 32 Ká Čé metr. potvrzeno elektrikářem s 30 letou praxí.
jestli to nebylo tím, že jste porovnávali to samé...
:D
žertuji.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Zdeny píše:Je to boj o zákazníka. " Haló haló, přistupte blíže, zřete ten zázrak, naše kabely nepouzžívají jen 7mi devítkovou měď OCC a PTFE izolaci, zatímco jiní naši konkurenti používají jen 6ti devítkou a navíc izolaci jen ze sprostého Teflonur® .My navíc jeěště kabely zahořujeme speciální technologií, kdy do nich za svitu Luny pouštíme kmitočet srdce panny za ranního kuropění, když uzří jinocha svého blížiti se k ní a tímto složitým procesem stlačujeme atomy mědi (konkurence má jen molekuly) tak, že rychlost šíření zvuku v našem kabelu překoná rychlost světla! přistupte blíže, nakupte, nakupte, nakupte!

:-)

Lidi, přesvěčtě mě o jediném fyzikálním faktoru, co se stane s kjabelem, když jím začne procházet proud ať AC, tak DC. Jsem žádostiv vašich argumentů. Moje jsou výše.
Tady jde asi jen o peníze,jak vytáhnout z HI-FI nadšenců další peníze:
V našem studiu, Vám ale nenabízíme pouze poslech, ale i řadu dalších služeb
Rozehrání (zahoření) kabeláže pomocí Proburn
http://hifi-design.cz/o-nas

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

Jjj, andělské oči aneb hadí olej.....

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Nevim, jestli to nazyvat zahorovani. Kdyz shodim vidlicky z RK a znova vse namontuji a zapojim, tak trva nekolik hodin, den, dva, nez to zase zacne hrat jako predtim. Rozdil celkem slysitelny. Ale muze to byt tim, ze si na ten novy zvuk zvyknu a je ve skut. jiny.
Jinak RK, ktery mam novy par tydnu se taky v case menil. Cemu to prisuzovat.. kabely? Konektory? "Usazeni" po montazi, zahrati elektroniky? Mozna vsechno dohromady.
Perfektni tema! ;) (sice zombie vlakno, ale snad se to rozjede)

Jarda
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jarda »

kychtax

...nic ve zlém,čtu všechny tvoje příspěvky v různých tématech a chtěl bych se zeptat,posloucháš někdy HUDBU?! nebo jenom trávu růst?

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

třeba já mám stejnou zkušenost se změnou zvuku diy kabelů jako kychtax. tedy kabelů repro + power.
naopak u xlr jsem si jevu změnu zvuku tzv. zahořením nikdy nevšiml.
pokud jsem s pytlem vyrobili např. power kabel ze stříbrných vodičů, tak první chvíle jeho "poslechu" znamenaly
ostré výšky a nervózní reproukce hudby.
až třeba po 3 hodinách se skokově výšky vyčistily a přestaly být slyšet "ssssiiii(y)kavky".
vyrobili jsem jich cca. 12 ks. takže jsem ohl dostatečně sledovat. navíc na různých sestavách a v čase.
stejnou zahořovací zkušenost mám i např. se psem furugrescu prodrátovaným též stříbrem.
skvělým "psem" se tato nerezová,6-ti zásuvková lišta s furutech zásuvkami stala až tak (odhaduji) po 30 hodinách pod "proudem".
jelikož jsem měl těchto psů během posledního roku více, mohl jsem zahoření pozorovat a uvědomovat si opakovaně. ale vždy stejně.
agresivní - lepší- už to nesyčí - stejně je to lepší než QB8.
(nedávno byl jeden takový pes na návštěvě u zde aktivního člena. třeba o něm napíše. ahoj do brna!)

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Panebože....Co to hulíte???

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Renown píše:Ale to co píše Jarda Merhaut je pravda. Ten test proběhl někdy v létě 2006 a fakt nikdo nepoznal stejný reprokabel.
Měli jsme tehdy nějakou obyčejnou dvoulinku z Baumaxu, Efičákovi Kimbery a nějakou tmavě zelenou tlustou highendovou hadici, kde stál pár v délce 2m asi 15.000 Kč
Hrálo se z CD playeru Sony 779 přes Edgar TP105VR do podlahových třípásem Revolver RW45. Testovací skladba byla Private Investigation od Dire Straits.
Kabely měly takové textilní návleky aby se nepoznalo co je co. Kabely jsem měnil já e Coffee. Pustili jsme v "tajném" pořádí všechny kabely. Lidičky si zapsali své poznatky a pak jsme to v jiném pořadí pustili znovu. Nikdo to správně nepoznal. A nejlépe byla hodnocena dvoulinka z Baumaxu. Tohle je pravda.
Může se Vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak vše co s tím můžete dělat
Anebo můžeme tu akci zopakovat *2thumbsup*
Sorry za reakci na 9 let starý příspěvek, ale takto to naprosto typicky dopadne, pokud testující neví, jaký kabel je právě zapojený a dopadlo by to tak znovu. Proto jsem velice skeptický k popisům změny zvuku po zahoření kabelů, výměny pojistek, propojky valhalla nevyjímaje. Chápu, že to mnozí myslí upřímně ;)

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend »

A tak je to asi se vsim, kdz cumim na to co hraje a jeste k tomu vim kolik to stalo. Ti kdo tady dokola porad placaji a ruznych vlivech a slysitelnych zmenach kdejakeho nesmyslu, by si opravdu meli nastudovat neco o psychoakustice a jejiho vlivu na KAZDEHO jedince a to bez vyjimky na pohlavi, rasu a viru....

Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Lad2000 »

Ono celé to několikadenní zahořování je o tom, že si za pár dní na ten zvuk zvyknete, ucho a mozek se přizpůsobí a je to hotovo.
Máme to otestované u kamaráda, měl dlouhodobě zapojené G. Monolith 90, které jsme vyměnili za Monolith 60.
Pointa: Při přepojení na 60 si stěžoval na málo basů ( 60 jsou menší s jedním basákem ), když jsme to po několika týdnech vrátili,
stěžoval si, že je to přebasované ( 2 basáky ).....

A vo tom to je....... :D

Odpovědět