Zahořování kabelů

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahořování kabelů

Příspěvek od Zdeny » 04 kvě 2017 17:20

slimy píše:PMA

V jednom mel asi Bartoli pravdu.
Kupte si poradne reprosoustavy, jinak neuslysite vubec nic!

A ano, delal jsem slepy test (2 dalsi hifisti) - napajeci kabel Zephyr T (3 mesice stary a novy).
Rozdil by nepoznal jen hlusec.
Zhruba po 14 ti dnech uz nepoznal nikdo nic.
Timto zdravim spokojene kabeloskeptiky *2thumbsup*
Psychika velí rozdíl slyšet. Jsem ochoten se vsadit, že jednak naměřit se nedá NIOC a slyšet taky né. Zejména bych už konečně rád dostal vysvětlení, CO takové zahoření kabelu znamená po fyzikální potažmo chemické stránce. A tady vsadím klidně barák, že teflon se nezmění vůbec nijak a PE či PVC taky ne. Nemá totiž důvod. Jsou to izolanty a ty NESMÍ podléhat jakýmkoliv změnám působením eltrkického proudu. A mě´d či stříbro??? Hahahaha. Zřejmě se z mědi staně zlato a ze zlata platina. Tolik totiž udělá těch několik desítek mA, kterým je kabel vystaven

Ale svět chce být klamán a tak se některým jedincům daří ti druzí jsou rádi,. že jsou klamáni. Z čistě technického pohledu je celé zahoření kabelů NESMYSL.

Ano, výměna propojek na termínálech být slyšet může, o tom se nikod nepře, tak, jako výěmna kabelů. Tam to má jednoznačné racionální vysvětlení pomocí exaktních fyzikálních veličin. To asi nikod nezpochybní.

Ještě, že se nedá zahořet třeba cédéčko. To by bylo radoisti na světě *hura* *hura* *hura*

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 04 kvě 2017 18:07

No, pokud by se před prvním použitím ten kabel testoval stejnosměrným VN, tak by zahoření mohlo mít vliv. Ona ta izolace není zase až tak dokonalá a někdy umí podržet el. náboj.
Více snad PMA, jestli bude mít chuť.

slimy

Příspěvek od slimy » 04 kvě 2017 18:36

Zdeny píše:
slimy píše:PMA

V jednom mel asi Bartoli pravdu.
Kupte si poradne reprosoustavy, jinak neuslysite vubec nic!

A ano, delal jsem slepy test (2 dalsi hifisti) - napajeci kabel Zephyr T (3 mesice stary a novy).
Rozdil by nepoznal jen hlusec.
Zhruba po 14 ti dnech uz nepoznal nikdo nic.
Timto zdravim spokojene kabeloskeptiky *2thumbsup*
Psychika velí rozdíl slyšet. Jsem ochoten se vsadit, že jednak naměřit se nedá NIOC a slyšet taky né. Zejména bych už konečně rád dostal vysvětlení, CO takové zahoření kabelu znamená po fyzikální potažmo chemické stránce. A tady vsadím klidně barák, že teflon se nezmění vůbec nijak a PE či PVC taky ne. Nemá totiž důvod. Jsou to izolanty a ty NESMÍ podléhat jakýmkoliv změnám působením eltrkického proudu. A mě´d či stříbro??? Hahahaha. Zřejmě se z mědi staně zlato a ze zlata platina. Tolik totiž udělá těch několik desítek mA, kterým je kabel vystaven

Ale svět chce být klamán a tak se některým jedincům daří ti druzí jsou rádi,. že jsou klamáni. Z čistě technického pohledu je celé zahoření kabelů NESMYSL.

Ano, výměna propojek na termínálech být slyšet může, o tom se nikod nepře, tak, jako výěmna kabelů. Tam to má jednoznačné racionální vysvětlení pomocí exaktních fyzikálních veličin. To asi nikod nezpochybní.

Ještě, že se nedá zahořet třeba cédéčko. To by bylo radoisti na světě *hura* *hura* *hura*
To Zdeny.
Bohuzel o oko bias opravdu neslo.
Doslo k tomu cirou nahodou, kdy jsem odpojil kamaraduv a zapojil uplne novy Zephyr T - velke zklamani.
Po 14 ti dnech zvukovy prinos stejny.
Nemam potrebu nikomu nic dokazovat, vysvetlovat, militantne vystupovat na forech, a ani se vsazet o baraky. To necham na kabeloskepticich. *2thumbsup*
Navic postradam jakykoliv benefit takoveho biasu.
Naposledy upravil(a) slimy dne 04 kvě 2017 18:48, celkem upraveno 1 x.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 04 kvě 2017 18:47

Poznamka ciste k biasu:
To neni vec (nebo nemusi nutne byt vec), ktera je uvedomela nebo zamerna. Mozek proste bias aplikuje a nase vedomi na to ma pramaly vliv. Taky jsem slysel zmeny, ktery by "slysel i mrtvy" a pri dukladnem slepem testu byly najednou na hranici rozeznatelnosti a nahody typu 6 spravnych odpovedi z 10.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA » 04 kvě 2017 19:39

Nojono. Jen je těžké to skousnout. Kdo to dokáže, prokáže vyzrálost a patří mu uznání :) .

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 05 kvě 2017 17:15

Nevim, zrovna u postribreneho solid coru je imho rozdil velky, az obrovsky, ze bych spis bias vyloucil.
Mel jsem tady rozehrany RK, vratil.. dostal novy, rozehraval.. prubezne hraju i na sluchatkach ve stejne sestave, tzn okamzite srovnani mam. Ale nikomu to nenutim.

Odar

Příspěvek od Odar » 05 kvě 2017 18:11

kychtax píše:Nevim, zrovna u postribreneho solid coru je imho rozdil velky, az obrovsky, ze bych spis bias vyloucil.
Vsak ho vyluc. Nie je nic jednoduchsie, ako spravit s kamosom ABX test, daj si 10 pokusov a ak budes mat uspesnost nad 90 %, tak si bias vylucil.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 05 kvě 2017 18:56

Odar píše:
kychtax píše:Nevim, zrovna u postribreneho solid coru je imho rozdil velky, az obrovsky, ze bych spis bias vyloucil.
Vsak ho vyluc. Nie je nic jednoduchsie, ako spravit s kamosom ABX test, daj si 10 pokusov a ak budes mat uspesnost nad 90 %, tak si bias vylucil.
"Would it help?"

Aj keby zle dopadol test, ostal by človek presvedčený, že to "inak" počuje a dal by ho naspäť kvôli dobrému pocitu.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 26 kvě 2017 21:51

Zrovna mi došel nový síťǒvý kabel, jdu zahořovat. Vidím to na Sylvánské pozdní sběr. Zahořím láskou k hudbě a po 2 promilých uslyším i třesoucí se molekuly v kabelu *2thumbsup*.

Odpovědět