zkusenost se stinenim repro kabelu Valhalla_stinit ano/ne?

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
bacil2
Kontaktovat uživatele:

Re: zkusenost se stinenim repro kabelu Valhalla_stinit ano/ne?

Příspěvek od bacil2 »

Tienenie má byť "pokračovaním, predĺžením krabice". Takže na výstupe z konca tienenie pripojiť na krabicu, čo najbližšie k výstupu.
Dobrá rada skutočne nad zlato - a navyše mimoriadne praktická *headbang*

... mimochodom ja nepoznám žiadny spínaný koniec s výstupom, kde by bol minus-pól pripojený na zem ... to bude asi tým že Ty, na rozdiel odo mňa, si technický guru :lol:

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

BVa - za spínaným koncákem myslím bývá ještě filtr - dolní propust, která do reprokabelu víc jak 30k nepustí, ne?

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Křeček píše:
28 led 2019 15:42
... Podle něj jsou široké ploché kabel ideální "anténou" na chytání všeho okolního bordelu, pro daný účel naprosto nevhodné. A úplně jsem ho odrovnal, když jsem mu po čase ukazoval foto plochých propojek u beden. ...
Řekl bych, že to bude značně zjednodušený pohled na věc. Stačí si nechat na internetu vyhledat něco k "flat cables" a nemusí se jednat ani o audio. Například tady jsou popsány argumenty, proč použít plochou kabeláž:
https://www.designworldonline.com/desig ... lat-cable/

Alka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alka »

Laická veřejnost děkuje a zitra bude zapojovat👍🙂

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

bacil2 píše:
28 led 2019 18:09
... mimochodom ja nepoznám žiadny spínaný koniec s výstupom, kde by bol minus-pól pripojený na zem ... to bude asi tým že Ty, na rozdiel odo mňa, si technický guru :lol:
To je možné že nepoznáš, ale napriek tomu existujú.. Pozri si IcePower moduly, alebo Ncore a iné, majú symetrické napájanie a jeden pól záťaže ide na zem. A takéto moduly za 200- 300 euro sú bežne v D koncoch aj za niekoľko tisíc od rôznych "výrobcov " ..
dadaft píše:
BVa - za spínaným koncákem myslím bývá ještě filtr - dolní propust, která do reprokabelu víc jak 30k nepustí, ne?
Filter tam je,ale nikdy nemá "nekonečnú" strmosť. A pred filtrom je obdĺžnik s amplitúdou 100-200V a kmitočtom 300-600 kHz a viac.Za ním je vždy 0,5 - 2V vf rušenia
Naposledy upravil(a) BVa dne 28 led 2019 19:47, celkem upraveno 1 x.
BVaudio, výroba a predaj

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

...
BVaudio, výroba a predaj

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

OK, věřím ti.
Ale pořád mám pocit, že mluvíme o kapce inkoustu v plaveckém bazénu a když jsem vliv stínění neslyšel před lety, teď ho neuslyším tuplem,,,,,,,, zůstávám u svých nestíněných star-quadů...

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

BVa píše:
28 led 2019 19:43
bacil2 píše:
To je možné že nepoznáš, ale napriek tomu existujú.. Pozri si IcePower moduly, alebo Ncore a iné, majú symetrické napájanie a jeden pól záťaže ide na zem. A takéto moduly za 200- 300 euro sú bežne v D koncoch aj za niekoľko tisíc od rôznych "výrobcov " ..
dadaft píše:
Filter tam je,ale nikdy nemá "nekonečnú" strmosť. A pred filtrom je obdĺžnik s amplitúdou 100-200V a kmitočtom 300-600 kHz a viac.Za ním je vždy 0,5 - 2V vf rušenia
Tak jsem napsal na technickou podporu NADu a vylíčil jsem jim naši debatu o vf rušení, které spínaný zesák posílá do reprokabelu, včetně BVa uvedených čísel - chtěl jsem vědět, jestli je akceptují, a jak moc v reálu opravdu hrozí, že to vyzařování z kabelů vzduchem ovlivní třeba DAC, který je v kovové krabici...

Odpověděl mi jakýsi Marshall Currier -- těší nás, když nám píšou lidé z celého světa, kteří mají rádi NAD. Lepší reproduktorový kabel může lépe zvládnout zvuk systému, to je pravda, jeho cena by však neměla překročit 20% nákladů na zesilovač. Osobně bych za reprokabel nevydával víc než 150 USD. Pokud jde o stínění, při pokusu o napojení na kostru zesilovače by mohlo dojít k jeho poškození.

To je všechno. Prostě obecné bláboly, aby nikoho neurazily...
*thumbs down*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

A čo si čakal? ;) Ak chceš nejakú normálnu informáciu, prečítaj si napr toto,
https://www.hypex.nl/img/upload/doc/an_ ... nd_EMI.pdf , na str. 2 a ďalej
Nájdeš tam napr. toto
To quote some practical numbers, a 100W/8ohm amplifier with a switching rate of 350kHz and a 2nd
order filter cutting off at 35kHz produces a residual of 360mV RMS. The same amplifier with its filter
set to cut off at 80kHz produces 1.9Vrms worth of residual. This usually triggers the same three questions.
A signál na výstupe konca v triede D (dolná časť obrázka, hore je priebeh pred výstupným filtrom) môže vyzerať aj takto
Obrázek
Je to taká "zubatá" sinusovka, tie "zuby" sú to vf rušenie..
V horšom prípade aj takto
Obrázek
BVaudio, výroba a predaj

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Přece Ti nenapíše, že jejich zesilovač je nedodělek, který potřebuje super duper kabely.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

BVa: Ano. Jestli jsem to správně pochopil, tak u spínaných zesáků je problém s nastavením od jaké hodnoty má fungovat ten výstupní filtr. Nejlepší je, když je nastavený níž, někde na 30kHz, než výš, třeba na 80kHz, protože pak ten útlum je malý pro vf. Potíž s níž nastaveným filtrem je, že na zesák působí impedance zatížení (reprobedny), která se může projevit ve slyšitelném spektru. To se dá celkem uspokojivě vyřešit zpětnou vazbou s korekcí chyb, což Hypex i NAD dělá.

Ten můj D3020 má filtr nastavený právě od 35kHz, výkon jen 30W, a má vymazlenou zpětnou vazbu od BEE, takže to rušení nebude moc velké....
(připomeňme, že nejde o bedny a jejich zvuk, ty si s tím bez problémů poradí, jde skutečně jen o vyzařování do vzduchu přes reprokabely)

Sinusovka pro 24-bit signál vypadá takhle
Obrázek

na první pohled to vypadá dost divoce, ale Atkinson ji považuje za "superbly well-defined sinewave", takže to asi tak hrozné nebude.

Pro srovnání sinusovka chváleného CA Edge
Obrázek

Jak říkám, používám nestíněnou křížovou čtyřku a nemám žádný problém...

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ale ten obrázok je signál na výstupe pre sluchátka pre signál 24 bit s úrovňou -90dB, hovorí to niečo o D/A prevodníku v D3020, ale nič o konci. Merania konca sú až ďalej, ale nie je tam nikde oscilogram signálu na výstupe.. A jasne píše toto
the D 3020, as its name implies, is a class-D design, and so produces ultrasonic noise that would overload the Audio Precision's input circuitry. I therefore performed most of the tests of the D 3020 as a power amplifier using, ahead of the analyzer, an Audio Precision AUX-0025 passive low-pass filter, which eliminates noise above 200kHz. (Without the filter and with no signal, there was 140mV of ultrasonic noise with a center frequency around 485kHz present at the NAD's speaker terminals.)
Read more at https://www.stereophile.com/content/nad ... xwsmuKO.99
Použil pre meranie pridaný strmý externý filter na 200kHz, inak by nenameral nič, na výstupe pre repro je bez užitočného vstupného signálu 140mV spínacieho kmitočtu 485kHz. So vstupným signálom to bude niečo podobné ako na tom obrázku predtým.
BVaudio, výroba a predaj

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Aha. Dobrá.
Takže se dá říct, že pro spínané zesilovače jsou stíněné kabely vhodné, obzvlášť pro ty výkonnější a s větší šířkou pásma.
(i když mi nikdo zatím pořád neřekl, JAK MOC jsou nebezpečné pro DAC)
Je to tak?

Osobně ovšem nic stínit nebudu, na systém ani nešáhnu, z toho jsem vyrostl, muziku jedu hodiny a hodiny a jsem nadšený jak to hraje včetně symfoňáku,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Odpovědět