Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
hřebík
Kontaktovat uživatele:

Re: Kocmeister

Příspěvek od hřebík »

Kocmeister píše:
18 lis 2019 09:06
Díky. Chord je přirozenější, jak píšeš, řekněme muzikálnější. Z toho integráče je trochu slyšet, že je to digitál. Ale zase nic extrémního.
Co se týče Chordu, volba podle mě skvělá. Mně se u Chordu protlo vynikající měření i nejlepší slyšený zvuk, co jsem zažil, tj. nakonec dlouhodobá spokojenost.

Uvažuješ také o M Scaleru? Ten to zas posune dál a když si na něj člověk zvykne, není cesty zpět. Pokud bys M-Scaler (zatím :) ) nechtěl, HQPlayer do svého softwaru zahrnul podobný upsamplovací algoritmus (poly-sinc-long-lp), jako používá M Scaler. Podle pár ohlasů se to M Scaleru nějak/trochu/docela blíží, byť to údajně plné zvukové úrovně předřazeného M Scaleru nedosahuje. Přímých zkušeností/porovnání bohužel není moc, ale zas to nestojí tolik co M Scaler samotný. Plný HQPlayerovský poly-sinc algoritmus samozřejmě na výstupu potřebuje propojení PC a duálních BNC vstupů chordovského dacu, což řeší tenhle USB optický oddělovák: https://audiowise-canada.myshopify.com/ ... -interface / Osobně uvažuju o optickém oddělení M Scaleru a DACu podobným produktem (Opto DX).

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

"The new DAC chipset (in H360) is the AKM 4490"
Zdroj: https://www.theabsolutesound.com/articl ... er/?page=3

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

hřebík - to je zajímavý s tím HQ Playerem, to jsem netušil. M-Scaler jako takovej bych kvůli ceně, přiznám se, neřešil. Zdá se mi to ke Qutestu overkill.
kabelguru.cz

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Trochu mě láká myšlenka pořídit HQ Player a zkusit porovnat s MScalerem sám.

Overkill ke Quetestu M Scaler asi úplně není. Co jsem četl, lidi M Scaler oceňujou s každým Chordovským DACem, co podporuje duální BNC vstup. Sám Rob Watts (autor chordovských DACů a M Scaleru) vozí na cesty Huga 2 s M Scalerem, a to se Hugo 2 musí digitálně připojit přes redukci.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

hřebík
tohle je strašně zajímavé téma. Ten Qutest je docela hojně používán a pokud je šance se přes HQPlayer přiblížit funkci M Scaler tak by to hodně lidí zajímalo. Nechceš udělat vlastní vlákno?

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Vlastní vlákno zvážím. Jen nevím, koho by to tady zajímalo, o Chordech jsem se tu nedočetl skoro nic. Osobně nemám Quetest, ale Dave. Efekt M Scaleru je úžasný a spousta hudby dává mnohem větší smysl v mnoha ohledech. Když si na to člověk plně zvykne, po vypojení M Scaleru si člověk uvědomí, co je to ten "digitální zvuk", byť by mě to předtím s Davem samotným ani nenapadlo. Podobný efekt to má prý i u ostatních chordovských DACů s duálním vstupním BNC. Zvažuju teď primárně Opto DX mezi M Scaler a Dave, tu druhou možnost bez M Scaleru jsem uvedl hlavně pro Kocmeistra, ale vlákno tedy založím, třeba se tady pak s někdo s Quetestem chytne a podá report o tom, co mu HQPlayer ve spojení s tím USB/optickým rozhraním přinesl.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Jinak na ála plný M Scaler přenos ze sinc algoritmu HQPlayeru (705,6/768 kHz) by mělo možná stačit USB do všech Chordovských DACů, včetně Qutestu - je to tak, nebo ne? Takže stačí pořídit zkušební verzi HQPplayeru?

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

Vlákno k M Scaleru / HQPlayeru zde: post209678.html#p209678

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak hifi neuróza opět zaúřadovala. I přesto, že jsem hodně spokojenej s tím jak mi to doma hraje a obecně si myslím, že to takhle hraje málokomu, tak stejně chci víc. Pořád víc a víc. Zesilovačů jsem vystřídal za poslední měsíc několik, tam by to mohlo stačit, tak jsou na řadě repro. Byť zrovna ty současný jsem považoval za nejsilnější část řetězce. Takže bude menší seriál na pokračování. 1 díl - loučení, nesnášim loučení...
Poslední poslech, nikdy to nehrálo líp než při něm.
Poslední poslech, nikdy to nehrálo líp než při něm.
Balení
Balení
kabelguru.cz

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Když vidím že to balíš kompletně, tak to asi přijdou nějaké sloupy, nebo?

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ano, přesně tak.
kabelguru.cz

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

A nový bedny už byly doma na "zvukovou zkoušku"?
Jsem zvědav, s čím přijdeš..... ;-).
Jeden sub zůstává?

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

Nový příspěvek od Kocmeister » 02 pro 2019 09:15
"................... a obecně si myslím, že to takhle hraje málokomu, .................."

Tak to ti věřím. Málokterý hifista má doma holou podlahu.
Neber to, prosím, jako rýpání. Já nemít doma koberec, tak mi to hraje jako v nádražní hale ...

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

PítrsPraha: repro už dokonce jsou doma od pátku, ale budu Vás napínat :-) A to proto, že nemám fotky. Jeden sub zůstane.
zero: holá podlaha zůstane, to je definitivní rozhodnutí. Tlumení je to poslední co potřebuju. Já třeba zase nechápu jak někdo může poslouchat bez drc místnosti a vida, poslouchá tak 99% lidí. Zkrátka jeden recept není pro všechny.
kabelguru.cz

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Kocmeister

Rozum do hrsti - zero má samozřejmě pravdu, tlumení vůbec nepodceňuj a navíc bych řešil i tu šikminu nad repro, je to směrový reflektor. Možná se kocháš tou sílou zvuku, protože v součtu se všemi odrazy to bude hutné, ale lokalizace, přeslechy? Nic si z toho nedělej, prošli jsme tím všichni a neber to nějak osobně. Holobyt je na hudbu špatný. Chce to změřit, ale z principu bude minimálně nutný ten koberec mezi repro a poslechové místo, vytlumit tu šikminu nad a pořešit stěny v místě odrazu. Škoda, že si to nevyřešil se stávající aparaturou a pak měl porovnání na nových bednách.
Ať Tě to hraje a doufám, žes koupil nějaké schopné dospělé bedny.

Odpovědět