Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kocmeister

Příspěvek od Kocmeister »

Je doba karantén a homeofficů, ideální čas pro všechny hifisty poslouchat celý dny oblíbenou muziku na svejch vymazlenejch sestavách. To platí pro všechny samozřejmě kromě mě. Kvůli neustálejm špekulacím co ještě vylepšit jsem už x týdnů bez poslechu. Všechno co jsem chtěl jsem prodal, i to co jsem vlastně prodat úplně nepotřeboval. Mezitim čekám na novej dac/preamp a to čekání se táhne jak hlen do kopce. Už jsem chtěl skončit s tim bezuzdnym utrácenim do hifi, ale nějak to zas neklaplo :oops: . Dneska jsem si uvědomil, že vlastně mám ještě Hegel H300, na kterej jsem zapoměl udělat inzerát - ten můžu použít jako dac a preamp, hurá. Řikám si provizorní poslech lepší než žádnej, už se to nedalo vydržet. Vše připojeno, vysloveně nouzovka, žádný DRC, jen poddekový foobar, ani subwoofer nezapínám abych ho nemusel nastavovat. Prostě skoro postaru jako hifisti ze starý školy nebo spíš jako týpci ze slovanetu. No co Vám mám povídat, nedalo se to poslouchat. Tohle mít doma, tak si hodim mašli. Ikdyž věřim, že většina by měla jiný názor. Pro mě měkej zvuk, detajly nikde.

Když je krize, člověka napadaj nejrůzněší nápady, kolikrát ty nejlepší nápady. Rozhodl jsem se tu hrůzu zkusit vylepšit. Znova přitáhnout z garáže betonový dlaždice, který jsem už jednou odepsal jako zvukový odpad. Tentokrát jsem si dal záležet a umístil je tak, aby se ani byť jen trochu neklimbaly, Cerabally utáhnul na nanometry přesně. Bedny teď byly úplně inertní, předběžnej pocit dobrej. Zapínám muziku a..... dost slušný středovýšky. Určitě tentokrát posun. Vyplatilo se dát si záležet. Jistě tu je zvýšení repro o 3,4cm, i to dělá svoje. Ale basy úplně chcíplý. Skoro žádný. Jsem v rozpacích, ale poslouchám dál, dál a dál. Stalo se něco divnýho. Po nějaký době, třeba 20-ti minutách bylo basů nejen stejně jako předtím, ale ještě víc. Nikdy jsem nic podobnýho nezažil. Zlý jazyky, kterých je tu na fóru mezi Váma minimálně tak 50% by jistě řekli, že mi mi zahořely betony. Nejspíš by měli pravdu, protože si to vysvětlit nedokážu. Žádný zvyk na nový zvuk, prostě haluz. Takže betony zůstavaj, jen je stříknu asi načerno. A nebo radši ne? Aby zas nepřestaly hrát basy... :o
DSC_4092.JPG
Druhej krok. Musical Fidelity monobloky upravený D. Vránou si nemůžu vynachválit. Pro mě jedna z nejlepších koupí, co jsem kdy udělal. Ale pořád byly na sériovejch plastovejch nožkách. Takže šup tam s pořádnejma nožkama. Pod ně následně ty ocelový pláty, co byly předtim nod repro. Opět změna k lepšímu, větší dynamika, pevnost, přirozenost. Najednou mě i to provizorium začalo bavit. Takhle by to šlo. Pořád mi chybí dost o proti tomu, na co jsem zvyklej, ale jsem si jistej, že teprve teď uslyšim ten pravej potenciál až bude vše kompletní.
DSC_4091.JPG
DSC_4093.JPG
kabelguru.cz

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

A mas ten Foobar optimalne nastaveny? T.j. Kernel streaming /ASIO / WASAPI? A niekedy i ASIO4ALL ovladac ma len 16 bitovy vystup.

Popripade este skus iny "system", napr. Volumio, alebo i Roon a v kombinacii napr. s RaspberryPi.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

:lol: Mám ho nastavený líp než si dovedeš představit, ale bohužel z toho víc vymáčknout nelze.
kabelguru.cz

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Tak teraz kecas, lebo nemas ponatie o tom co si viem predstavit. A je pravdepodobne, ze kecas i v tom prispevku vyssie...

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Foobar byl zkoušen na x počítačích, vždy reaguje stejně. Je to takový základ pro lidi hrající z PC, začátečníky. Druhá věc, každý ovladač Wasapi, KS, ASIO - má jiný zvuk. ASIO většinou vyhrává. Ale ne ASIO4All nýbrž ty dodané výrobcem převodníků.
kabelguru.cz

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Hezký čtení, kdo si hraje, nezlobí *2thumbsup* . Ony tyhlety "woodoo drobnosti" na závěr udělají TEN podstatný krůček od dobrého zvuku ke špičkovému... Ať ti to hraje :-)!

Miero:
*thumbs down* *thumbs down* *thumbs down*

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Ještě že můžu v klidu poslouchat špičkový zvuk a neřešit chiméry o tom, jak Foobar posílá málo audiofilní jedničky a nuly do DAC...

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Pítrs: *palec*
Miero, Redbaron: *palec*
Ono, budu upřímnej. Už jsem z nudy nevědel kudykam, tak jsem se chtěl tady s Váma trochu návazně poštěkat. Příspěvky o nožičkách a počítačích jsou toho vždycky zárukou :-)
kabelguru.cz

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Já se štěkat nechci, jen jsou to úplné hlouposti. Já si teď taky hraju, hlavně s UMIK-1 a DRC, asi tak 1000x větší vliv než přepnutí z WASAPI na ASIO ;-)

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

A víš co, budeš se divit, ale naprosto souhlasim s tím DRC. Ano je to stežejní věc i u mě. A ty ostatní věci, jo je to pár % - jenže takovejch malejch věcí je spousta a když se nasčítaj, je to to co odlišuje dobrej zvuk od toho excelentního/dechberoucího.
kabelguru.cz

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Inak parametricky ekvalizer, resp. "room eq" pre foobar:
- https://mathaudio.com/room-eq.htm

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ano znám a používám. Excelentní nástroj.
kabelguru.cz

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

OK. Teoreticky, ak ti nesmakuje zvuk Foobaru, este mozes z Foobaru exportovat PCM stream cez foo_upnp plugin a prehravat ho po Ethernete na nejakom inom zariadeni (najlacnejsie asi RPi4).

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Miero
nevím jestli sis všimnul, jaký má Kocmeister audio transport:

http://www.kabelguru.cz/product-en/audi ... udio-pc/58

své rady směřuj lidem co hrají z notebooku a USB kabelem od tiskárny.

Odpovědět