Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kocmeister

Příspěvek od kychtax »

Pekne. Muzu vedet proc zrovna Viborg a KLE? :D

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Kocmeister
Jsi fakt šikula, že ses do toho pustil sám. O to víc z toho máš teď radost. Smekám klobouk a gratuluji. *palec*

Byl jsem u kamaráda s výbornou sestavou a vyzkoušel jsem u něj svůj USB kabel Stealth Audio místo jeho kabelu kategorie do 10tis. Zalapal po dechu s tím, že rozdíl je výrazně větší než když udělal výměnu zesilovače za desítky tisíc.
Až bude volněji, tak bych se u tebe s USB kabelem rád zastavil na poslech, ať se ten tvůj Mytek Manhattan ukáže v plné parádě.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

kychtax: KLE bylo vždycky pro mě trochu velká neznámá, lidi si jejich konektory hodně chválí třeba na Audiogonu. Někteří tvrdí, že jsou zvukově lepší i než Furutech a WBT. Tak jsem se rozhodl je risknout. Vzal jsem i vyšší řadu rca na kabely, abych měl vše od jednoho výrobce (zatím nevyzkoušeno). Zatim můžu říct, že vizuálně jsou ošklivý, ale za to opravdu nejvíce low-mass co jsem zatím viděl. Množstí kovu/velikost kontaktů je minimální. Změna ve zvuku velká, ale samozřejmě to mohlo být i těma dalšíma úpravama. Každý si tam může najít výhodu - výrobce ve faktu, že hodně ušetřil na materiálu a hifista je spokojen, že má módní low mass řešení :lol:
No a Viborg jsem taky risknul. Nový řady jejich síťovejch konektorů "Pure copper" se mi dost zamlouvaj, tak jsem vzal i jejich IEC, byť jsem původně chtěl Furutechy FI-06 nebo FI-09.

Jiri: Sám jsem to nedělal ;) s USB tě rád uvidím až se uklidní to šílenství venku, snad se toho dožijeme.
kabelguru.cz

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

O víkendu jsem konečně otestoval tyto RCA:
Výstřižek.PNG
Jsem nadšený, krásně kopavý a pevný bas. Zbytek pásem cca jako Furutech FP-111(R). A to se bavíme o úplně syrových rca bez výrobcem doporučených min. 200 hodin zahoření :lol: Pro mě tak v kombinaci s firemními rca samicemi na přístrojích v tuto chvíli top. Cena ihmo výhodná.

Druhá věc. Rád bych trochu poupravil blud který se šíří ČS hifi fóry týkající se tvrzení, že sádrokarton žere basy, které jsou pak nedůrazné apod. Ano, to je možné, stejně tak je možné, že je naopak výsledek velmi dobrý. Zaprvé je potřeba si uvědomit, že sádrokartonu je spoustu modelů. Pokud je použit laciný bílý z Obi, je výsledek jiný než třeba u Red Piano od Knaufu za trojnásobnou cenu nebo třeba modrýho sádroše. Sádrokarton, kvalitní, má naopak velmi dobré akustické vlastnosti. Je to jako se vším, nesmí se šetřit.
Druhá věc- samotné uchycení na hliníkové profily. Musí být vše provedeno korektně odborníky, ne zedníky patlaly. Třeba jde o podložení profilů pěnovým napojovacím těsněním. Kdekdo se na to vyprdne, protože to není vidět. Slyšet, ale ano!
kabelguru.cz

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

To přece vychází z naprosto jednoduchého základu, každý sádroš je pohledová deska o určitém rozměru a pružnosti, uzavírající komoru (ozvučnici) a bez výjimky reagující na basové kmity, právě dle rozměru, pružnosti a velikosti komory, kterou uzavírá, a díky tomu bude ovlivňovat módy místnosti, tzn. vracet některé frekvence posílené a jiné požrané. Nikdy se nemůže chovat jako cihlová nebo betonová zeď. Vynášet opěvné ódy, jak moc odlišně zní ten či onen konektor, ještě zahořený a nezahořený a zároveň popírat něco tak základního, je pro mě asi tak stejně rozumné jako mluvit o tom, jak je země placatá. Pokud u tebe každá sádrokartonová deska je tlustá 25cm a váží půl tuny, pak beru zpět.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

jj, vynikajici RCA koncovky, mam je na uz nepouzivanych rca kabelech, fakt slusne

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

RedBaron: Co prosimtě popírám? Blábáblá jako vždycky. Mimochodem, je zajímavé, že častěji mají problémy s akustikou uživatelé klasických zděných krychlí. Ani si nepamatuji, že by někdo neřešil nějaké módy nebo excesivní odrazy. Nic není černobílý. Je potřeba se podívat na vše v kontextu velikosti, tvaru místnosti a poslechovýho místa.
kabelguru.cz

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

No pokud ti uzavřené komory za sádrošem sednou přesně na geometrii tvé místnosti, že ti slouží jako Heimholtzovy rezonátory a přesně ti požerou jen ty narůstající módy místnosti, pak je sádroš lepší. Jinak s tím bývá spíš problém - díra na určitém frekvenčím rozsahu, např. vykradené basy mezi 50-65Hz.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Za sádrošem v podkroví není žádná uzavřená komora. Typická skladba krytin v takovém prostoru je:

- sádroš
- parozábrana
- tepelná izolace
- difuzní folie
- střešní tašky

Správně instalovaný sádroš je vzduchově utěsnený směrem ven z místnosti (tmel případně silikon v rozích). A i kdyby nebyl, je hned pod ním vzduchotěsná parozábrana (folie). Všechny vrstvy směrem ven za sádrošem jsou pro basy snadno prostupné a není tam žádná vzduchotěsná komora či pevná bariéra pro vytvoření protitlaku.

Tzn. neexistuje žádná mezera mezi sádrošem a prostorem za ním. A za sádrošem neexistuje žádný vzduchově uzavřený pevný prostor. O Helmholzu tedy v tomhle případě nemůže být řeč ani při opravdu velké míře fantazie. A kdyby oboje uvedené neplatilo, byla by opravdu veliká náhoda, aby se frekvence módů místnosti "potkala" s velikostí štěrbiny v sádroši a vnitřním objemem prostoru za sádrošem tak, aby se vzájemně vyrušily.

Napsal jsi naprostý nesmysl.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Za mě ta akustická kytara na zdi musí rezonovat jako blázen ( vlastní zkušenost )

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

No já mám opačnou zkušenost, z akustické kytary se ozývají zvuky jak z jeskyně :o pokud to kocimu nevadí tak je to jeho problém. Ty Pitrsi máš nějakou osobní zkušenost s akustickou kytarou v místnosti ? To nemusím měřit to je slyšet a to dost. Zkus si dva metry od kytary zatleskat a uslyšíš jak jí to rozehraje. *headbang* *headbang* *headbang*

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

No kdysi dávno jsme s bráchou měli v dětském pokoji kytaru a bavilo nás, že když se třísklo s dveřma, kytara to komentovala :-).

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

No právě, mě přijde divný že si to někdo pověsí v místnosti kde má aparaturu :)

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Asi bych to nehodnotil, aniž bych u Kocmeistera byl.
Pokud tam má +/- podobný poměr mezi užitečným signálem a rezonancí kytary, jaký byl u nás v tom pokoju (třísknutí dveřma, který zatřáslo pokojem vs jemný dozvuk kytary), tak bych to asi neřešil :-) .

Odpovědět