Kocmeister

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Kocmeister

Příspěvek od šeďour »

V sobotu jsem byl na návštěvě u Kocmeistera a měl jsem možnost poslechnout si zvuk jeho hifi aparátu po změnách, který provedl za poslední dobu.

Vlastně jsme si nejdřív museli u kafe, píva a jednohubek povědět všechny veselý historky o tom, co se nám stalo, probrali jsme naše auta (návštěva autoservisu, drobný domácí opravy, nákup zánovního vozu a podobně) a pak jsme museli vyřešit technický detaily velký akce, která nás čeká a kvůli který jsem vlastně přijel.
No a nakonec jsme se teda dostali k důležitý věci a tou je právě poslech.

Dlouho jsem seděl u počítače a přemejšlel, jak jednoduše popsat zvuk, kterýho Kocmeister ve svý poslechový místnosti dosáhnul.A tak jsem si k tomu přemejšlení nasadil sluchátka a pustil si nějakou muziku.A v tý chvíli mi to došlo.

Přesně takhle mu to hraje doma.

Je to právě jako poslech hudby ze špičkovejch sluchátek se vší tou čistotou a dokonalým rozlišením detailů.Neuvěřitelně jemně podaný vejšky s takovou tou příjemnou jiskrností, hladkost středů absolutně bez nečistot, který by mohly působit nepříjemnej pocit tahání za uši při velkejch hlasitostech.Obrovský množství jemnejch detailů, skvělá dynamika, zneklidňující ticho ve chvíli, kdy je ve skladbě odmlka.A pak taky množství a rychlost basů bez jakýhokoliv náznaku zadunění, je těžko pochopitelný, ale poměrně rychle návykový.

Při poslechu ze sluchátek, ale vždy chyběj dvě zásadní věci.Je to výraznej prostor nahrávky před vámi a fyziologickej pocit vnímání basů.A toho se tady dostávalo měrou rozhodně dostatečnou.

.....
Když tady někdo popisuje nějakej hifi aparát, ať už svůj, nebo cizí a doprovází to fotkama, což právě dělá často Kocmeister, ozvou se pak místní chytroprdi.Známe to všichni...buď přijde s nějakou svojí teorií votravnej googleteoretik, bez špetky praktickejch zkušeností a nebo druhej extrém, zasloužilej hifista, co má doma zaprášenou japonskou legendu a haldu hifistickejch zkušeností, protože už údajně vyzkoušel úplně všechno, takže ví všechno nejlíp.
Dozvíme se od nich, jak to vlastně nemůže dobře hrát, protože Kocmeister nemá profesionálně akusticky upravenou místnost.Oni to samozřejmě nevědí z vlastní zkušenosti, protože u Koce nikdy nebyli, ale to nevadí, protože oni to přece poznají z fotek.
Asi škoda, že nevidíme fotky z jejich poslechovky.Ona teorie správnosti by nejspíš rychle splaskla.
.....

No a vy ostatní, kteří máte běžně zabydlenou místnost a víte, že v ní se dá reprodukovaná hudba poslouchat téměř bez problémů, tak jste blíž pochopení, jak to asi může hrát u Kocmeistera.

Kocmeister má v místnosti ideálně umístěný poslechový místo, nešetří prostorem kolem reprobeden, nepodceňuje hifi bižuterii (tolik teoretiky vysmívaný nožky, podložky a závaží), má velice kvalitní propojovací kabely a hlavně má, to nejlepší možný dostupný železo (transport, DAC, amp, repro).Takže vlastně výsledek toho všeho je tak nějak předem jasnej.

Ač jsem zvyklej u sebe doma poslouchat muziku s trochu jinou preferencí zvukovýho podání, poslech u Koce mě vždycky baví, je to zvukově opravdu vysoký hifi a svůj podíl na tom má i to, že z velký části posloucháme stejnou muziku.
kabelguru.cz

pixel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pixel »

Téma bylo na žádost jeho zakladatele rozděleno... zbylé příspěvky přesunuty sem: volna-diskuse/mereni-vs-poslech-t21891.html

radis2121
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radis2121 »

ahoj, môžem ťa na chvíľku otravovať_:)mam zostavu sp audio p1 a hypu 17 a už dlhšie sa pohrávam s myšlienkou výmeny za audionet sam g2, ktorý ty máš, alebo si mal. zaujíma ma tvoj názor na takúto zmenu. dik rado

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

šeďour Tak jak jinak ze ano. Asi nemas moc velke nároky na zvuk, pokud posloucháš i pres své firemní kabely. Tohle přesně ten důvod proc nemůže rodina vypovidat v prospěch obzalovaneho. ( Ruka ruku myje) Prostě jsou to keci. Nelze asi ocekavat jinou reakci když jsme tu podle tebe chytroprdi kterým to sem tak ochotně pises.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Kecy jsou to od tebe efbé mirku.Byl jsi na poslechu u kocmeistera ?...no, že se ptám, viď.

Tebe konkrétně bych podle reakce jinejch hifistů, který popisovali zvuk ve tvojí poslechovce, rozhodně mezi teoretiky neřadil.Ale ty ses mezi chytroprdy zařadil sám.
Tvoje volba.

A co je na mejch firemních reprokabelech špatnýho, že usuzuješ na moje nevelký nároky na kvalitu zvuku ?...ryzost stříbra, materiál dielektrika, nebo kvalita banánků ?
kabelguru.cz

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Tvůj úsudek o zvuku není objektivní. "A co je na mejch firemních reprokabelech špatnýho" Že by výsledný zvuk? Me jen irituje jak u mnoha lidí doma nefunguje fyzika, toť vše.

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Efbé mirku, ty jsi vážně nějakej vykolejenej.
Reaguješ na to, co jsem napsal o poslechu u Kocmeistera, ale přijde mi, že hodnotíš zvuk u mě doma.Jenže já mám úplně jinak uspořádanou místnost a úplně jinej aparát, takže o výsledným zvuku, ať už vlivem kabelů, nebo akustiky mojí místnosti, můžeš odhadovat leda velký PRD !

Jasně, že můj úsudek o zvuku u Kocmeistera není objektivní.
A co jako ?
Popsal jsem přece jenom to, jak to vnímám já.To je nějakej problém ?

Vadí ti, že mu to chválím ?...to je prostě tím, že je co chválit.
kabelguru.cz

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Me nevadi tvůj chvalozpev, jen styl vyjadřování co je na ránu pesti. Tvoje prezentace jako výrobce/prodejce nemá prostě chybu. Určitě svim chováním prilakas spoustu potenciálních zákazníků. Od toho na jaky ses doma zvyklý zvuk se odvíjí tve hodnocení něčeho lepšího. To je jedno, vem si prášek a bud v klidu. Přeji ti at se uklidnis, aby jsi netahal nohu...

LUK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUK »

fb_mirek píše: Me nevadi tvůj chvalozpev, jen styl vyjadřování co je na ránu pesti.
Přesně tohle perfektně sedí na tebe samotnýho a téměř na všechny příspěvky který jsi na tomhle fóru vyplodil.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Ze jsem hovado je o me přece známá vec. Ovsem ja si na svem renomé nemusím zakládat, ja nedělám ostudu sve firmě/značce.

LUku ty nas malej kluku, a co ty jsi udelal pro dobro lidstva?

sekal

Příspěvek od sekal »

Upřímně řečeno, napadlo mě něco podobného, jako LUKa. Ty se zase až tak moc, zvláště pokud jde o rétoriku, od pana Šedivého nelišíš. V některých směrech (např. v pravopisu) ho dokonce výrazně překonáváš.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

"LUku ty nas malej kluku, a co ty jsi udelal pro dobro lidstva?"

Tak třeba, na rozdíl od tebe, navštěvoval základní školu?

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Hele, v pohodě.Mě vyjadřování efbé mirka vůbec nevadí.
Nevadí mi, že mi v diskuzi na fóru nabídne ránu pěstí, protože vím, že v reálu je to milej člověk.
Stejně jako já.

Daleko víc mi vadí "slušnej" sekal, kterej nemá k tématu víc, než jenom pravopis.
Ale nezlobím se na tebe sekale, vím, že mi čeština moc nejde a upřímě, je to mi to fuk.A jestli ti vadí, že píšu nespisovně, tak to je mi dvakrát fuk, skoro by se mi chtělo napsat, že to mám "u prdele".

Ale nenapíšu to, páč jsem slušnej člověk., jak už jsem psal vejš...
kabelguru.cz

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

fb_mirek píše:
07 zář 2020 21:08
...Od toho na jaky ses doma zvyklý zvuk se odvíjí tve hodnocení něčeho lepšího....
Fakt by mě zajímalo, jak ty můžeš vědět, jakej já mám doma zvuk ?

Na návštěvě u mě doma jsi nebyl.To bych si určitě pamatoval.Na okoposlech, neboli posuzování zvuku aparátu podle fotek to taky úplně nevypadá, páč jsem ještě žádný fotky na fórum nedával.

Takže jsi asi telepat.
kabelguru.cz

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Bez toho "pat".

Odpovědět