kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Herrer »

Taky je mi kabelománie sympatická. Nejsem zrovna někdo, kdo by na první dobrou poznal rozdíl, ale nejsem ani zatvrzelej skeptik. Znám se a vím, že faktoru těšení nebo hajpu podléhám celkem spolehlivě. Mám na sobě vyzkoušeno i to, že i tak velký rozdíl, jaký je mezi různými bednami, musím nějaký čas zpracovávat a mít na to klid, abych mohl říct, co je ne jiné, ale lepší. I z tohohle důvodu mi často omílané slepé testy nepřijdou jako relevantní argument. Ve spěchu a pocitu očekávání mých resumé, bych měl problém rozeznat leccos, natož kabely. Teď zrovna hraju z dvojlinky, protože mi odešel kabel a hraje to dobře, resp stejně. Detaily co obvykle zkoumám jsou tam všechny, ale na pohled je to fakt hnusný. Proto jsem objednal kabel :)

Osobně si myslím, že úplná a hlavně trvalá spokojenost se zvukem je pro většinu běžných smrtelníků a zároveň hifistů (snad nejde o nepřekonatelný rozpor) těžko dosažitelná meta a právě ve chvíli, kdy to hraje dobře, člověk začne o to víc chtít, aby to bylo ještě lepší. A jo, věřím, že je to zábava. Zvlášť když si to člověk udělá sám. Umět tak stavět zesiky, to by byla teprve prdel! ;)
Nadral reprosoustavy

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ian-quarta

Dát tomuhle zlatou notu je úlet. Byl jsem ty bedny 3x poslouchat na výstavě a Norma byla pocitově určitě málo. Neslyšel jsem ty bedny tam vlastně pořádně hrát. Tady ten test je dělaný taky s Normou... Tak co si o této recenzi a hlavně hodnocení myslet. hmm :oops:

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

No nejlépe uděláš když zajdeš do Xavianu ty bedny znovu a v klidu poslechnout než si něco myslet o recenzi která určitě proběhla v jiných podmínkách než byly na výstavě a udělat si vlastní názor. Nebo je to psáno na základě poslechu z výstavy ? To snad nééééé.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

kychtax píše:
03 dub 2019 23:13
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ian-quarta

Dát tomuhle zlatou notu je úlet. Byl jsem ty bedny 3x poslouchat na výstavě a Norma byla pocitově určitě málo. Neslyšel jsem ty bedny tam vlastně pořádně hrát. Tady ten test je dělaný taky s Normou... Tak co si o této recenzi a hlavně hodnocení myslet. hmm :oops:
Souhlas. Když jsem je slyšel, tak jsem si říkal jestli je to možný. Tady je typický příklad neobjektivní recenze. Ba přímo nepravdivé. :roll:

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Asi budu první s jinym názoprem, ale tohle byl první Xavian, kterej se mi líbil. Neměl jsem pocit pomalýho, línýho, teplýho zvuku jako obvykle nýbrž přesně naopak. Ale mohla to bejt náhoda, třeba si prostě sedla hudba když jsem zrovna byl v místnosti.
kabelguru.cz

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Před pár dny mně volal známý. Má na vyzkoušení dva kably:
  • Jeden s Neotech Gold,
  • druhý s Furutech Rh.
a je to ...
  • Naprosto stejný kabel
  • udělaný ve stejné době.
Výsledek: jiný zvuk a slyšitelný rozdíl. A je to další pán s touto zkušeností a podobným závěrem co se týká zvuku. (Furutech má u něj trochu plnější zvuk)

hifi zdar. ;)
PS. Ten Rh Neotech na obr. ...a sestava hraje opět jinak.
Přílohy
konektory.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

dávám srovnání z audiogonu i do svého vlákna. Lehce to navazuje na předchozí post.
Je to z jiného zdroje, ale zkušenost je téměř stejná.. *palec*

https://forum.audiogon.com/discussions/ ... nd-quality

Google překlad (lehce jsem doupravil):

Prošel jsem několika rozsáhlými znovu poslechy a kombinací s AC konektory Neotech a Furutech. Oba mají své místo. Nicméně, jsou velmi odlišné. Pozlacené OCC zástrčky Neotech jsou mimořádně rychlé a "tvrdé" ve srovnání s Furutechem. Myslím, že by to bylo dobré s elektronikou, která je velmi pomalá / teplá a má spoustu dozvuku (tj. lampy nebo zvukově podobné). Pokud máte velmi pomalejší vřelejší zvuk, Neotech vám to pomůže vyčistit. Neotech nemají žádný dozvuk. V určitém smyslu to zní, jako by to nechalo zv. vlnu zasáhnout a okamžitě ji zastavit bez jakéhokoliv dozvuku. Oni jsou velmi kontrolované a to může někdy znít jako hudba byla zaznamenána s masivním množstvím zvukové pohltivosti v místnosti, protože nebudete slyšet téměř žádné ozvěny. To může být dobré pro vřelejší elektroniku nebo lampy. Nicméně, na velmi silném solid state systému to bude příliš mnoho, a už bude příliš tlačit horní středy a výšky.

Zástrčky Furutech jsou uvolněnější a přirozeně znějící. Pokud je spárujete s pomalejší elektronikou nebo lampami, může zvuk ještě více zkreslit a ztratíte jakýkoliv koncept „oddělení nástrojů“ (kde si můžete vybrat jeden nástroj uprostřed celého orchstru). Nicméně, na silné elektronice solid state budou znít přirozeněji.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Tagurčitěééé! :-D A když se dají k lednici, z vepřovýho v ní se stane hovězí a když k myčce na nádobí, dají se tam mejt rovnou auta. Tady někdo buď nedotáhnul šroubky nebo pustil do světa opravdu špičkovou fantasmagórii. Rozčilení BVa chápu, protože tohle jsou žvásty na Chocholouška, je to tu jako kdyby parta nacamraných vesnických dobrovolných hasičů co umí nanejvejš sestřelit plechovku proudem přesvědčovala hasiče profíka s 30letou praxí jak to vypadá v hořícím baráku.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Přidávám ještě další zajímavý post ze stejné stránky.. pro neangličtináře přeložen googlem (a lehce korigován aby dával smysl).

"Je to legrační, že se o tom zmiňuješ. Používám Neotech hookup drát pro všechny mé napájecí kabely stejný. Používám 20awg teflon izolace, pevné jádro OCC Neotech. Na každou část napájecí šňůry (fázi, nulák, zem) je 6 vodičů (celkem 18 vodičů) a splétám jednotlivé horké / neutrální / uzemňovací vodiče dohromady. K dispozici je 6 jednotlivých copánků, které mi dávají 12awg průřez napájecího kabelu (3,29mm2). Zjistil jsem, že v mých systémech funguje nejlépe, když kabel vyvážím konektory Neotech / Furutech. Používám samčí konektor Furutech AC a Neotech IEC. Zjistil jsem, že bude-li příliš mnoho Furutechu, bude zvuk příliš pomalý. Konektor samec Furutech poskytuje teplejší zvukový základ, zatímco Neotech IEC přenese tuto teplou signauru podpis do zesilovače / předzesilovače co nejlépe. S Neotech konektorem na každém konci se to příliš do "solid state" zvuk a ztratí se trochu muzikálnost. Je to jemný balanc."

"Průměr vodiče - používám 20awg hookup drát. Snažil jsem se i s 18awg a solid core, ale ten větší průměr, již tlačí příliš spodky. Je tam příliš midbass a sklon k vytažení nízkých frekvencí. Zatímco vysoké frekvence mají tendenci se poněkud ztrácet - s 18awg. Když jsem zkusil 22awg, ztratil jsem naopak basovou / midbassovou složku a vysoké frekvence se staly ohromujícími. Takže jsem zjistil, že 20awg pevné jádro, které mají nejlepší celkový poměr a balanc pro cokoliv (to zahrnuje i propojovací kabely)."

Můžu k tomu dodat, že u většiny kablů používám taky AWG 20. Ať již v PVC, tak v teflonu.. *thumbs up*
Samozřejmě OCC..Samotnou konstrukci kablu mám trochu jinou.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Ten Rh Neotech na obr. ...a sestava hraje opět jinak.
:) , niečo bude zrejme špatne...Uši, hlava, zásuvka, alebo kombinácia podobných príčin.. ;)
Je to ako svojho času predávaná (hlavne v Rakúsku) zázračná "antijadrová" krabička, ktorá keď sa strčí hocikde do zásuvky v baráku, tak nepustí domov špatnú, neekologickú energiu z jadrových elektrární.. Len tú "dobrú a čistú". ;)
Inak tí páni z citovanej recenzie musia huliť riadny matroš.. :D
BVaudio, výroba a predaj

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi »

Pre BVa skuste si založiť svoje vlakno o Vašich reálnych skusenostiach a vyskušajte si aj takéto niečo dať do tej najbližšej zásuvky v stene ako mate prívod ku Hifi , poprípade ak použivate filter(pračku ) tam tiež do 1.vej zasuvky. https://www.akikoaudio.com/nl/akiko-aud ... nhancer-nl

:D

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Pre BVa skuste si založiť svoje vlakno o Vašich reálnych skusenostiach
Výborný nápad Jimmi, ale o to p.Ladovi nejde. Mám ten dojem.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Reálnych skúseností mám viac ako dosť, preto píšem to čo píšem. A ten "zázrak" na obrázku nedoporučujem nikomu používať, lebo to "zmotané čudo" niekoho zabije.. A ak chce niekto za motorový kondenzátor v laminátovej krabici a sieťovú vidlicu vysoliť 325 EUR, prosím, ale nech to potom v záujme zachovania života radšej vyhodí. Alebo 325EUR dať na charitu, to je rozumnejšie.
BVaudio, výroba a predaj

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

..Taky to ve mně nebudí důvěru. Jestli máte na mysli toto... dal bych od toho ruce pryč.
Přílohy
Akiko_Audio_Triple_AC_Enhancer_gold.jpg

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Presne..Niečo takéto v krabici, prívody tak na zabitie..
Obrázek
Je to banda podvodníkov, aj s týmto zázrakom
BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět