kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Lad2000
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Lad2000 »

Spíš na vlastní oči...

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

kdyz prijdes nekam na hifinavstevu (stalo se ti to nekdy ?) tak poslouchas ocima ?

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Ano, někdo žije z domněnek a někdo ze skutečností, lépe je si vše osahat a v praxi prubnout než to jen planě hanit nebo se tomu posmívat.

tombas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od tombas »

Nechápej to špatně, já nic nehaním, sám podložky samozřejmě mám taky - mramorové, ale primární důvod je zajistit stabilitu beden na koberci, možnost jejich precizního vyvážení a taky snazší manipulace při natáčení a posouvání. Po koberci to opravdu jde blbě.
Nemám sestavu za statisíce a pokud je tam nějaký posun ve zvuku, tak v mém případě opravdu na hranici slyšitelnosti.
Velice dobře si ale pamatuji dobu, kdy bylo různé vysypávání beden pískem, zatěžování kamennými bloky nebo cihlami apod., v diskusích na denním pořádku a mnozí si to pochvalovali.
Nakolik to mělo opravdu přínos a nakolik to byl jen placebo efekt nevím.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Někteým informacím zde se prostě pousmát musím. Nejsem v tomhle žádnej žabák, ale vážně... nikdo nepozná zda bedna stoji na desce ze žuly, kovu, hliniku atd. a to nemluvě o Kichtaxovo popisu co to vše se zvukem udělá. Když má takové poslechové orgasmy už při výměně podložek, konektorů, pojistek, tak to bych chtěl vidět ten multiorgasmus když vymění reprosoustavu... chudák dostane možná i infarkt...

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

marvinnrv
Mohl by ses prosím chovat trochu civilizovaně, pokud nic nemáš k danému tématu, zejména vlastní praktickou zkušennost o kterou se chceš podělit, nemohl bys teda raději normálně držet hubu. Myslíš, že je tady někdo zvědavý na Tvoje výblitky a čtení jak tady kychtaxovi zasíráš vlákno trollingem a hejtem. Hifi jde mimo Tebe a tak poslouchej v klidu na čem co máš a dále nic neřeš, protože na to nemáš potenciál. Bez Tvých uštěpačných příspěvků se všichni obejdou a své nabourané ego si běž honit někam jinam. Předem děkuji za vstřícnost. Hifisti tady chtějí číst o Hifi a o cestě, kterou se kdo vydal a čeho dosáhl. Prosím respektuj to.

Hezký zvuk všem.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Oldear. Ale on marvin tak trochu miri spravne.. (i kdyz trochu zbytecne nevybirave) Kdyz jsem si pak jeste psal s lachimem dost mi doporucuje prave bedny vymenit, ze zbytek sestavy je vyladeny a koncak vcelku vykonny tez..
Radil mi, pro zajimavost, JBL Ti 10k, ktere by ty 40ky mely prehrat. Pripadne je pak jeste jeste i nechat vytunit. *thumbs up*

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Oldear:

já si tu můžu přeci psát co chci... Narážky typu "drž hubu" si strč někam, nebo mi to pojď říct do očí. TY zrovna piš něco o hejtování !! *2thumbsup*

K tématu mám právě to, že neni slyšitelná změna podložky. Pokud ano, tak v řádu 0,01% = neslyšitelné!! Jestli pro tebe je HiFi nahánění desetin procent neslyšitelného tím, že si třeba taky doma nabarvíš podložky z černé na růžovou, tak to souhlasím s Tebou, že na tohle potencial nemám. Věnuju se totiž HiFi technice a ne stavebnim materialum nebo barvám a lakům.

Zkusil bych ještě vyměnit hranoly pod kabely. Poslechnout např. provedeni - dub, smrk a třešeň. Která dřevina podá nejlepší výsledek ...

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

Marvine, marvine. Oldear ti tu napsal jasne co hifisti chtějí číst. Tak to prosím respektuj !. Nedá se nic dělat :) :)

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

marvinnrv
Prosím nepodsouvej mi něco, co jsem nepsal a něco čím se nezabývám. Uvědom si však základní fakt, že co Ty neslyšíš, jiný může slyšet a měl by si mu tu možnost s tímto experimentovat dopřát. Ty, ikdyž máš jiné zkušenosti, měl bys jeho zavěry a praktické zkušenosti akceptovat a nikoliv neustále zesměšňovat a karikovat. Už vůbec bys neměl někomu přisuzovat něco, čím se nezabývá - jako třeba kecy o podložkách a podobně.
Nic takového nedělám, ani se tím nezabývám. Hlavní reprobedny mám již několik desítek let na hrotech přímo do betonu ( pro mně subjektivně nejlepší ) a hlavní stereo Hifi věž, resp. komponenty mám v Norstone - Bergen 2 na granitu a originál nožičkách a nemám potřebu to nějak tunit. Dokážu však chápat, že někdo má praktické zkušenosti s jinými aparáty jiné a dovedu to akceptovat. Snaž se to chápat i Ty a dopřej každému svobodu jeho počínání. Pokud chci měnit kvalitu aparátu, tak vždy novým kvalitnějším o level výš. Jinak se věnuji poslechu hudby a přístroje jsou pro mně "jen" prostředkem k tomuto. Za ty roky v Hifi už mám dostatečně kvalitní přístroje a nepotřebuji nic tunit a už vůbec ne kabelem ( ale mám je vyměněné za stříbrné a stíněné ), nebo podložkou. Nevadí mi však experimentování druhých, rád si to i poslechnu, zda změnu uslyším, ale zásadně to nezesměšňuji. Prosím chovej se také tak a piš tady o svých vlastních Hifi zkušenostech.
Pesi
Nestojíš za reakci a zamysli se nad sebou, jestli by nebylo lepší také napsat něco o svých hifi zkušenostech a ne jen hejtovat a obecně moralizovat.
Dobrý zvuk všem.

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

Oldýre, až tě tu někdo zvolí moderátorem, tak tu třeba urcuj kdo tu má co číst a kdo co chce číst atp. Do tý doby se tu laskavě do tý role nestav.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

Písi, k veci nic ¿

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi »

... k věci asi tolik co Marvin.... zkuste naimpregnovanou olši - ale tenkovrstvou lazurou; silnovrstva by se časem oloupala a středy by nebyly tak medové.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

Radil mi, pro zajimavost, JBL Ti 10k............

Radil dobře. Tyto bedny, pokud by byly v pořádku, se ,za předpokladu fakt dobrého a silného zesilovače, odmění krásným, pevným zvukem, s pevným spodkem a titanový výškáč tomu dá krásné cinkylinky, aniž by to tahalo uši. Středy jsou prostě parádní.
U Ročka (Excelia) jsem si je vždy poslouchal na jeho Harman dělenci a byly pro mne jako etalon k jiným bednám.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Koupil jsem na odizolování drátů tyto kleště.
pctdetail.731-824.1.jpg
A hned se celkem osvědčily na reprokabelu.

Kontroloval jsem drát v místě odizování několikrát pod lupou a je hladký a neporušený. Jen to trochu pomačká bužírku, kterou ty kleště víceméně utrhnou.

Předtím s cvikačkami, nožíky, kombinačky, olamovací nože apod.. Jsem z toho neměl dobrý pocit, spíš strach, že ty dráty při odizolování naříznu nebo nacvaknu. Kdo má takový cit v ruce, že ..

Odpovědět