kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
skypi
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od skypi »

[/quote]

Jestli ti to nedošlo, tak v tržní ekonomice prostě cena většinou úměrně souvisí s kvalitou - neberu v potaz pár highend nesmyslů, které tady stejně nikdo nevlastní. Každopádně za kvalitu si prostě připlatíš.
[/quote]

Tobě zjevně nedošlo, že nesouvisí, resp. souviset vůbec nemusí - viz např. ty BW 802 D2... A anténa od Nordostu to fakt nezachrání...

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear »

Nejen přispívat to bere člověku chuť, ale nadá se to tady ani číst.

marvinnrv
Nechtěl by si konečně v sobě už vypnout toho trapáka? Proč se tady pořád "kakáš" o prapor, když je zjevné a všeobecně známé, že to tzv. Hifi jde zcela mimo Tebe, provozuješ letitý totální low-end, dokonce sám tady napíšeš, že nevlastníš ani nosiče, tak proč tu tak prudíš. Nemáš základ na kterém se dá stavět. Je mi Tě líto a měl by sis najít jinou seberealizaci, protože Hifi - to pro Tebe nebude. Když nemáš, ani nemůžeš mít, hifi argumentaci z vlastmích zkušeností, tak osobně napadáš. To je žumpa. Když už něco píšeš, snaž se bez základních hrubek, nebo na sebe ještě něco vykecáš. Fórum Ti pomáhá jen zabíjet čas.

Žij si v pohodě, najdi životní rovnováhu a Hifi pozoruj z povzdálí. Až budeš něco o Hifi vědět a získaš svoje osobní praktické zkušenosti, tak se tady s námi o ně poděl. Začni třeba návštěvou Hifi studií, popř. popros někoho, kdo Hifi dělá a něco poslechni. Uvědom si základní poučku: " kvalitní Hifi je drahé " a přesto nejede vlak. Všichni jsme si tím prošli a posunuli se dál - samozřejmě za hodně peněz. Ty jsi však zůstal u té prvotní tříkolky a prezentuješ ji stejně kvalitní jako např. BMW.

Neber to ve zlém, ale kychtaxovi przníš vlákno.

sekal

Příspěvek od sekal »

Oldear píše:Nechtěl by si konečně v sobě už vypnout toho trapáka?
Oldear píše:Když už něco píšeš, snaž se bez základních hrubek, nebo na sebe ještě něco vykecáš.
Obrázek

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

Oldear:
Ty jseš ten poslední kterej mi tu může psát něco o napadání v osobní úrovni. Nebo si snad zapomněl na náš poslední dialog, kdy si neunesl kritiku na nesmyslně předražené Focaly a v zápětí mi vyhrožoval že mi osobně přijedeš rozbít hubu !!

Trapáka tu určitě nedělám, jen píšu vlastní názor na věc, což mě v dnešní době naštěstí nestojí svobodu jako když člověk ve středověku řekl, že země je kulatá. Pravda hold někdy bolí a někteří si jí do konce svého života nepřiznají.

V opačném pohledu jsi chudák a trapák Ty, který tu shazuje lidi s ohledem na jejich totální letitý Low-End. Prosím tě, ty znáš přesný pojem a rozdíl standardizovaného světového měřítka na které hranici končí Low-End a začíná Hi-End?

Jinak k cenám a nabídce toho Vašeho Hi-Endu a hledání svatého grálu. Kde je poptávka je i nabídka a prodejci "hloupostí" se plesají nad zákazníky kteří by rádi tu kychtaxovu lištu posadili na keramické hroty (ty by samozřejmě s ohledem na jejich kvalitu neměly cenou klesnout pod 27 990,- za sadu, protože každé kvalitní HiFi prostě něco stojí a neni to pro chudáky), protože mají osobně vyzkoušeno že to dodalo jistou pevnost vzduchu mezi notami a že nyní lze při poslechu saxofonu vypozorovat tloušťku jeho materiálu s tolerancí dvou desetin.

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

kychtax: Krásná práce a ve zlepšení stopro věřím. A jestli máš takovouhle zpětnou vazbu od člověka zvenčí, je mi jasný, jak se musíš tetelit ;-) *2thumbsup*

marvinnrv: Zbytečně se v tom rochníš s vidíš nepřítele tam, kde není. Rozdíl v napájení slyšet je i když asi opravdu ne všude a hlavně ne na všem.

Já třeba zapojením Gigawatt PF-2 MK2 poznal rozdíl okamžitě a zcela nepochybně - rozšířil se prostor, hlasy se opravdu usadily až někde vzadu (hloubka?), kolem zpívajících jako by se vytvořila konkrétní kontura, až se v dobrých nahrávkách člověku na ně chce sáhnout... Co je ale asi vůbec nejlepší - celkově ubylo nějakýho těžko specifikovatelného neklidu ve zvuku (možná rozostření?). A víš co, nerad si to přiznávám, ale možná opravdu lehce ubylo na té dynamice, takže tady maj asi zas pravdu ti, co říkají, že filtrace nemusí bejt jenom dobře. Přesto je to pro můj poslech pořád znatelně lepší, než předtím a za jedno minus, se mi dostalo tolik plusů, že se s tím rád smířím.

Pořád je mi ale čím dál jasnější, že by to mohlo být ještě lepší, což je zároveň mor a zároveň skvělej pocit s výhledem do budoucna. Uvedu příklad... Kamarád v Německu, velkej fanda do ASR naprosto nevěřil na kabely, na napájení a vlastně na cokoliv, co je spojeno jen s nějakým proudem, aby se nakonec nechal přemluvit a vyzkoušel k už tak skvělýmu Emitteru Akku. No a zatočila se mu z toho hlava a utratil další nekřesťanskej peníz... A víš co? Ten rozdíl by slyšel i hluchej. Toliko o napájení...

Proto asi hifisti pořád něco mění, hledají nové synergie a honí se za lepším nebo "lepším" zvukem, místo aby "v klidu poslouchali a užívali", což v mezerách mezi všemi těmi výměnami jistě i dělají :-) Tvůj postoj mi přijde takový, že tuhle filozofii odmítáš, na což máš samozřejmě právo, ale pak nechápu, proč se snažíš zpochybňovat něco, s čím vlastně nemáš zkušenost, nebo máš zkušenost na své sestavě, která dost možná ani nemá potenciál, abys mohl vyvozovat nějaký definitivní závěry (no offense).
Nadral reprosoustavy

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Jde o to jestli se hifisti náhodou nehoní donekonečna za nějakou chimérou jen zleva doprava na stejný špršli žebříčku, pro postup ve zvuku nahoru to chce měnit jiné komponenty než kabeli :-D (DRC, akustika, lepší bedny...)

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

@kychtax, lišta je to pěkná a musela dát spoustu práce, hlavně vyřezat, nebo vyfrézovat do plechu otvory pro zásuvky a i to ostatní samozřejmě *thumbs up* . Když jsem zvažoval kam se připojím doma, hrál jsem si taky s myšlenkou vyrobit si svou, i když moje představa je designově úplně jiná, kterou by mi revizák taky asi nepochválil 8-) , nakonec jsem napojen přímo do zdi. O vlivu na zvuk za řetězcem si myslím své a na sáhodlouhé bajky na 100% nevěřím.
@Herrer, hluchej by to určitě neslyšel a slepej myslím taky ne :twisted:

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

RedBaron píše:
09 led 2020 08:39
Jde o to jestli se hifisti náhodou nehoní donekonečna za nějakou chimérou jen zleva doprava na stejný špršli žebříčku, pro postup ve zvuku nahoru to chce měnit jiné komponenty než kabeli :-D (DRC, akustika, lepší bedny...)
Trochu máš pravdu, často jsou změny jen ve stylu jinej komponent = jinej zvuk. Aby byl lepší, je bohužel většinou třeba s výměnou i pěkně připlatit.
kabelguru.cz

Herrer
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Herrer »

Strejdin: Když by to hluchej viděl, tak by to určitě i slyšel :-) O slepým se nemá cenu bavit, ten by to cítil i na pokožce :-P

Ne, vážně, já chápu ten skepticismus, ale sám sebe považuju spíš za pragmatika a když přínos nepozoruju, tak prostě nekupuju nebo vracím, jakkoli je mi to v danou chvíli nepříjemný. Fakt. Narozdíl od kamaráda bohužel nevydělávám žádný horentní sumy, abych si rozmařilej přístup mohl dovolit.
Nadral reprosoustavy

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv »

RedBaron a Strejdin ... *klanimse*

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Strejdin píše:
09 led 2020 08:40
O vlivu na zvuk za řetězcem si myslím své a na sáhodlouhé bajky na 100% nevěřím.
Člověk prostě musí zvednout zadek a jezdit po návštěvách, půjčovat si a zkoušet u sebe doma abych si na to udělal svůj názor podložený osobní zkušeností.
Prostě posun v kvalitě domácího poslechu se od klávesnice dělat nedá. Jaký je asi přínos tvého tvrzení, že si o něčem myslíš své když s tím nemáš vůbec žádnou praktickou zkušenost?

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

RedBaron píše:
09 led 2020 08:39
Hele p.Stranka dokončuje nový model napájecího kabelu, který je podle něho jasným přínosem pro jeho SP Audio komponenty, které máš v sestavě i ty. Zajímavé je, že když jsem se ho ptal, jak je možné, že jeho zákazník neslyší vůbec žádný rozdíl s SP Audio kabeláží vs kabeláž z OBI, tak mi odpověděl "Ono pokud se dostanete s hifi sestavou(jako celkem) na určitou úroveň rozlišení, pak jsou rozdíly v kabelech ať už signálových nebo reproduktorových slyšitelné(pokud ucho dovolí)."

Strejdin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Strejdin »

Jiri píše:
09 led 2020 09:25
Strejdin píše:
09 led 2020 08:40
O vlivu na zvuk za řetězcem si myslím své a na sáhodlouhé bajky na 100% nevěřím.
Člověk prostě musí zvednout zadek a jezdit po návštěvách, půjčovat si a zkoušet u sebe doma abych si na to udělal svůj názor podložený osobní zkušeností.
Prostě posun v kvalitě domácího poslechu se od klávesnice dělat nedá. Jaký je asi přínos tvého tvrzení, že si o něčem myslíš své když s tím nemáš vůbec žádnou praktickou zkušenost?
Jak můžeš prosím tě Jiri vědět, že s tím nemám žádnou zkušenost ? Ty jsi nějaký děd vševěd ? *taktone*

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Jiri, zajimavý názor z úst p.Stranky. *thumbs up*
Slyšel jsem včera jeho DAC v sestavě a zvuk ze sluchátek HD800 špičkový.
Měření které má k dotyčnému DAC na www velmi slušná..
https://www.spaudio.cz/produkty/d1/
A názory, myslím si, taky vyvážené. Za sebe - líbí se mi hodně tento přístup z SP Audio. *palec*
Naposledy upravil(a) kychtax dne 09 led 2020 10:00, celkem upraveno 2 x.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri »

Strejdin
Usuzuji podle toho, že žádnou konkrétní zkušenost nezmiňuješ. Tak se klidně rozepiš, co jsi všechno zkoušel abys dospěl k tomu, že hraješ ze zásuvky a kabeláž sis vyráběl sám.

Odpovědět