kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PítrsPraha »

"Dá se...." :D . Krásná výhovorka, ale na ty se neptám. Chci po tobě to samé, co chceš ty po ostatních: prokazatelný poslechový test, kterým dokážeš své teoretické dojmy, které máš jen ve své hlavě. Nic jiného.

Zatím jen skutek utek a blábolení ve stylu "dá se...". Možná ale pan IQ 143 nerozumí významu slov "poslechový test", když na požadavek na poslechový test reguje "dá se měřit". IQ143 *2thumbsup* .

Není to tak složité, soustřeď se. Zopakuji ti to:

Buď alespoň jednou jedinkrát rovnej chlap s alespoň elementární inteligencí nad IQ80 a poslechovým testem prokazatelně dokaž, že výměna veškeré bižuterie v kychtaxově sestavě za to nejlevnější možné, co splňuje příslušné normy (kabely, lišty atd.), nemá žádný vliv na její zvuk.

Vše ostaní je jen mlácení prázdné slámy, kličkování a výhovorky. Prostě udělej to, co chceš po druhých. Nic víc, nic míň.

Uživatelský avatar
kychtax
Příspěvky: 2806
Registrován: 12 led 2015 11:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od kychtax »

BVA: Na návštěvě u Pitrse, ještě s lachimem, jsme zažili na vlastní kůži, že když jsou dílky mozaiky pohromadě a dobře se seskládají (včetně kablů, lišty, akustiky, dobrých komponentů atd.), stanou se divy a velké věci. Je to veliká zkušenost a bylo jedno z nejlepších hifi odpolední, co jsem zažil. Je to popsáno detailně jinde. Pak už má člověk (nebo alespoň já) celkem jasno, jak tomu je. I když se to někomu jinému nemusí a nebude líbit. :?

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 981
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Jiri »

kychtax, Pítrs
Vypovídací hodnota "objektivnych meranií" je asi nejlpé vidět na příkladu toho CA DacMagic plus. Léta byl "techniky" považován za naprosto špičkově měřící DAC a kdo si koupil něco dražšího, tak byl označen za hlupáka co sedl na lep marketingovým blábolům prodejců atd. "Technici" si užívali jeho skvělý zvuk a "pocitáři" ho po zapůjčení vraceli zpět prodejcům, protože to zvukově byla bída jako vše ostatní v této kategorii. No a po letech se tak nějak náhodou zjistilo, že "objektivne meranie" nebylo zcela komplexní a PMA změřil jaký velký VF bordel leze z výstupu DacMagicu:
http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=23&t=596

Každý si asi udělá představu, jak "objektivne" jsou asi měření, kde BVa nenaměřil žádnou změnu signálu přes různou kabeláž atd.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PítrsPraha »

To je totiž základní problém měření: umí velmi přesně, daleko nad schopnosti lidského sluchu, změřit vybranou konkrétní izolovanou veličinu. Co už ale na rozdíl od lidského ucha neumí, je změřit/posoudit celý zvuk v jeho dynamické komplexnosti a popsat jeho atributy. Proto jsou veškerá dnes dostupná měření i s jejich dechberoucí přesností naprosto nedostatečná pro popis charakteru zvuku. Zvlášť, pokud se "náhodně" vyberou jen ta měření, která se "hodí", jak tomu bylo v případě toho DacMagicu. Taky jsem ho zkoušel a během hodiny šel pryč, hrálo to o dost hůř než Vránův Sirius3.

Každý komponent je charakterizovaný celou řadou měřitelných parametrů a zkreslení, které každý z nich jednotlivě a zároveň v synergii s ostatními mají různě slyšitelný vliv na celou škálu zvukových atributů. Nedá se říct, že výměnou té a té konkrétní součástky za parametrově jinou se třeba zlepší rozlišení a mikrodynamika jednotlivých hlasů v lidském sboru. Neexistuje obvodové řešení s potenciometrem, který by uměl zmenšit/zvětšit schopnost sestavy přenést zaznamenanou prostorovost jednotlivých nástrojů aniž by ovlivnil cokoliv dalšího ve zvuku. Atd.

Měřením zvuk popsat nelze.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1082
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od Antony »

Moje řeč. Velmi výstižně napsáno.
Na hi-fi fórech se někteří lidé snaží nacpat odpovědi na všechny otázky do několika separovaných naměřených parametrů.
Na hudební fórech se jim podobní snaží hodnotit muziku podle počtu lichých rytmů, obtížnosti prstokladů a instrumentální složitosti.
Na autofórech jsou experti na technické údaje, a podle toho určí, jak je auto dobré, aniž by se v něm potřebovali svézt.
Všichni zapomínají na to základní - lidský komplexní zážitek. Tedy na souhrn emocí v jejich široké škále. Nepřenositelný, obtížně popsatelný, a zcela neměřitelný. A hlavně - na technických parametrech (naštěstí) nezávislý.

BVa
Příspěvky: 2673
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od BVa »

prokazatelně dokaž, že výměna veškeré bižuterie v kychtaxově sestavě za to nejlevnější možné, co splňuje příslušné normy (kabely, lišty atd.), nemá žádný vliv na její zvuk.
Dokázať môžem (dá sa to jednoducho..), že tie lišty a pod. nemajú vplyv na signál, ktorý je "nositeľom" toho zvuku.
Urobiť to môže aj sám kychtax , namiesto kvetnatých opisov emócií..
A reakcia?
"Dá se...." :D . Krásná výhovorka, ale na ty se neptám. Chci po tobě to samé, co chceš ty po ostatních: prokazatelný poslechový test, kterým dokážeš své teoretické dojmy, které máš jen ve své hlavě.
Čo dodať.. :roll:
BVaudio, výroba a predaj

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PítrsPraha »

Co dodat?

To jedine podstatne a relevantni, co sice alibisticky vyzadujes po ostatnich, ale cemu se ty sam v kazde takovehle diskusi (z nad slunce jasnych duvodu) vyhybas jak cert krizi stejnymi prazdnymi floskulemi, jako tady :D .

Poslechovým testem prokazatelně dokaž, že výměna veškeré bižuterie v kychtaxově sestavě za to nejlevnější možné, co splňuje příslušné normy (kabely, lišty atd.), nemá žádný vliv na její zvuk.

Furt dokola. IQ143.

BVa
Příspěvky: 2673
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od BVa »

Pítrs nepochopil (bez ohľadu na IQ.. ;) )elementárny fakt, že ja nemám kychtaxovu zostavu, takže nemôžem robiť na nej žiadny "poslechový test"..Ak mi kychtax napr. toho "zázračného"psa požičia, kľudne posluchový test urobím na svojej zostave (čo som x krát urobil s poistkami, káblami, konektormi.., rovnako aj merania "zmien" signálu), a kľudne urobím aj merania s tým jeho psom a s nejakým z OBI za 15EUR a garantujem, že na normálnych prístrojoch bude rozdiel signálu 0,000..prd.. Nezmení sa (merateľne, hlboko pod rozlíšením aj tých najlepších uší..) amplitúda, fáza, oneskorenie, spektrálne zloženie signálu, žiadna objektívna vlastnosť toho signálu, bez ohľadu na jeho komplexnosť.. A to sú atribúty signálu, ktoré plne popisujú všetky vlastnosti výsledného signálu, ergo zvuku..Žiadne atribúty signálu ako priestor, vzdušnosť, timing, PRAT a podobné nezmysly neexistujú, sú to iba ilúzie, ktoré subjektívne vznikajú na základe zmeny pár menovaných parametrov signálu a hlavne na základe očakávaní....Ak sa nemení signál, nemení sa ani zvuk. Čo sa u vás "veriacich" mení, sú emócie z ceny, značky a z námahy pri obstaraní /výrobe "zlepšovadla". A podľa toho aj "počujete". S reálnym zvukom to nijako nesúvisí.
Však nech kychtax do toho psa zapojí počítač , bude rýchlejší, s vyšším výpočtovým výkonom, alebo TV, bude mať vyššie rozlíšenie?? *sunglases*
BVaudio, výroba a predaj

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1660
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PavelDosko »

Honza snad promine - k tematu ktera mereni co vypovidaji - https://archimago.blogspot.com/2020/03/ ... atter.html

skypi
Příspěvky: 263
Registrován: 12 čer 2009 20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od skypi »

Kocmeister píše:
02 čer 2020 08:18
Proč by měl řešit nějaký miliohmy a cestičky na plošnejch spojích? Řeš si to sám a pak napiš co se stalo. Třeba se pak inspirujeme. Budu hádat, řešit to nebudeš, klasika, ale žvatlání to jó, to ti jde pěkně. Kychtax zkrátka vyměnil konektory a uši to zhodnotily jako posun, to úplně stačí.
Máš tam překlep - správně by mělo být "oči" zhodnotily... ;)
Žvatlání je právě to, když někdo kategoricky prohlásí, že "někdo vyměnil konektory a uši to zhodnotily jako posun a úplně to stačí"...
Jinak teda chápu, že moje antagonistická rétorika může někoho přimět používat mozek a kritické myšlení a tím pádem kazit např. kabelo kšefty... :roll:

bh69
Příspěvky: 2034
Registrován: 18 říj 2009 07:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od bh69 »

PítrsPraha píše:
02 čer 2020 11:46
Měřením zvuk popsat nelze.
Nechci se zapojovat do techle nesmyslnych a opakujicich se diskuzi, ale vadi mi, ze se porad smesuji dve rozdilne veci - jednak to, jestli se pouze merenim da spolehlive zjistit kvalita reprodukce (asi ne, ale problem je v tom, ze vnimani je subjektivni - tj. problem neni ani tak mereni, jako rozhodnuti co je lepsi, prijemnejsi, efektnejsi ...) a jednak to, jestli provedena zmena má vubec jakykoliv zjistitelny a vnimatelny vliv na vysledek ! Kdyz se nic nemeni, nemuze nikdo nic slyset (krome zmeny vlastniho vnimani).

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PítrsPraha »

BVa píše:
02 čer 2020 16:29
ja nemám kychtaxovu zostavu, takže nemôžem robiť na nej žiadny "poslechový test"
O tom tu celou dobu píšu, Mlho :D :D *headbang* . Nemáš, neslyšel jsi, nevíš. Proto jsou veškeré tvé závěry o (ne)slyšených rozdílech jen ony halucinácie vzniklé ve tvé hlavě, jak hezky popisuješ ve zbytku svého příspěvku.

Po ostatních striktně vyžaduješ slepé testy, zatímco sám.... Typické....

svartenatt
Příspěvky: 873
Registrován: 13 čer 2016 04:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od svartenatt »

PavelDosko, díky za odkaz na článek, snad si jej všichni přečetli.

BVa
Příspěvky: 2673
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od BVa »

Pitrs
O tom tu celou dobu píšu, Mlho
Píšeš, ale nerozumieš o čom, píšeš len aby si písal a "mlžil"..
Ide o fyzikálne princípy a zákony, o to čo reálne môže a nemôže sposobiť zmenu "zvuku" , ergo zmenu elektrického signálu (ktorú vieme mimoriadne presne zmerať, vo všetkých parametroch..) takú, aby mohla byť skutočne vnímaná ako zmena zvuku (a iba zvuku..). Preto sú nevyhnutné slepé testy.
A tieto fyzikálne zákony(a fyziologické medze) platia na celej Zemi, aj u kychtaxa, aj u teba aj u všetkých "zlatoušcov". Počujete 99% (podložky, terminály, konektory..) vlastné ilúzie. Tož tak, Hujere..
A toto
post215710.html#p215710
je celé blábol par excellence.. A paradoxne , práve to, čo si presvedčený že neexistuje
Neexistuje obvodové řešení s potenciometrem, který by uměl zmenšit/zvětšit schopnost sestavy přenést zaznamenanou prostorovost jednotlivých nástrojů aniž by ovlivnil cokoliv dalšího ve zvuku.
tak to dávno existuje.. Bolo to označené ako "wide", super stereo".. Skrátka šidítko. Presne to, čo hľadáte..Len musí byť "pozlátené" a drahé, aby ste "počuli".
BVaudio, výroba a predaj

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3990
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: kychtax

Příspěvek od PítrsPraha »

Wide stereo je něco úplně jiného, než o čem píšu... Wide stereo různými metodami zvětšuje rozdíl mezi L a P kanálem. Tzn. účelově mění signál pro L a P kanál tak, aby vynikl jejich rozdíl pomocí fáze, frekvenční úpravy, přidaného dozvuku atd. Dojem širšího stereo obrazu je vyvolán změnou i jiných parametrů zvuku než udělá prostý panning při masterování. Při něm se jen mění úroveň signálu konkrétní zvukové stopy (nástroje) pro L a P repro a tím ji posouvá po stereo bázi aniž by měnil zdrojový signál jako takový..

Systém, který je schopen přenést zaznamenanou informaci o prostoru kolem jednotlivých nástrojů, jejich ambienci, dozvuk, žádnou takovou účelovou manipulaci se signálem nedělá. Jen prostě velmi dobře umí přenést a rozlišit ty jemné nuance signálu, které dojem prostorovosti vytvářejí. Neexistuje způsob, jak tohle cíleně ovlivnit, aniž by se ve zvuku změnilo cokoliv dalšího (na rozdíl od tvého wide sterea). A nelze to právě kvůli tomu, co ty opět bez jediného smysluplného argumentu a znalosti deklaratorně označuješ za blábol par excellence: neexistuje součástka nebo izolovaný parametr v signálové cestě, která by určovala schopnost přenést tuhle ambienci. Je to mix mnoha veličin ovlivňujících jedna druhou. Nedá se izolovaně změřit ani měřením určit, že tenhle zesilovač vykreslí zvukovou obálku kolem nástrojů jinak než druhý zesilovač. Lze ji posoudit jedině poslechem a srovnáním. Proto platí, že měření je těžce nedostatečné pro popis zvuku. A to je jen jeden příklad za všechny.

Míra nekompetence, kterou prokazuješ tím, že mezi dvě takhle odlišné věci dáváš rovnítko, je zarážející. To jsou banální základy. Navíc, wide stereo zde nikdo nehledá. Jsi tady jediný, kdo o wide stereu píše a zatahuje do debaty o něčem úplně jiné, co s wide stereem nemá nic společného. Jen další z prstu vycucaný výmysl, jen aby bylo do čeho si kopnout.

Honzo promiň ;) .

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host