kychtax

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
pompo
Kontaktovat uživatele:

Re: kychtax

Příspěvek od pompo » 04 říj 2018 22:57

2 merhaut
Ano měl jsem tam napsat : k čemu je MI dál dobré ještě nějaké X , myšleno (když nedokážu rozlišit A. od B.)
a odpovídal jsem na Fidji99 byla řeč o drátech ,obvykle se tam snaží posuzovat lepší vs horší .

merhaut

Příspěvek od merhaut » 04 říj 2018 23:23

Co je lepší je v oblasti tzv. estetické kvality zvuku zcela subjektivní pocit každého z nás. ABX je o tom, dokážu-li (nebo ne) rozpoznat A od B. O ničem jiném. Že to leckdo tady matlá dohromady je, jak často říkám, příznačné.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 04 říj 2018 23:25

Nevim kde to bylo, tak to napisu sem. Paveldosko, Pavle dik za tip na fidelizer pro. Zkousim ho a myslim, ze to pomaha se zvukem.
A jeste jeden dik hifistovi Petrovi, ktery jen cte, za tip na novou verzi HQ Player. Dost zasadni posun proti vsem SW prehravacum, ktere jsem dosud zkousel. *thumbs up*
Kdyz jsem mel pohromade vsechny kably a nahozeny ten posledni HQPlayer byl to spickovy zvuk. Nebojim se rict. *2thumbsup*
Jeste to snad vyzkousim a napisu o tom par radku. A budu rad, kdyz neco zase poradite. Jakykoliv tip.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 04 říj 2018 23:30

merhaut píše:
04 říj 2018 23:23
Co je lepší je v oblasti tzv. estetické kvality zvuku zcela subjektivní pocit každého z nás. ABX je o tom, dokážu-li (nebo ne) rozpoznat A od B. O ničem jiném. Že to leckdo tady matlá dohromady je, jak často říkám, příznačné.
O tom nemůže být spor, ani mezi námi dvěma. ;)

merhaut

Příspěvek od merhaut » 04 říj 2018 23:32

Omyl, já nedával dohromady ABX a posuzování zvukové kvality. Já ne.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 04 říj 2018 23:39

2 merhaut
To je fajn ,já taky tvrdím že to k sobě nepatří.

merhaut

Příspěvek od merhaut » 05 říj 2018 00:20

A tohle tvoje: "Nebo když už mi přijde třeba A. na první poslech jednoznačně lepší než B. stane se třeba ,že už po 1/2h. poslechu se zvuk A. ukáže jako doslova vyřvaný a dlouhodobě až neposlouchatelný ,takže naopak B.-je správně.", je tedy co?

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 05 říj 2018 17:37

merhaute, ty se asi hodně nudíš...

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 06 říj 2018 09:49

merhaut píše:
05 říj 2018 00:20
A tohle tvoje: "Nebo když už mi přijde třeba A. na první poslech jednoznačně lepší než B. stane se třeba ,že už po 1/2h. poslechu se zvuk A. ukáže jako doslova vyřvaný a dlouhodobě až neposlouchatelný ,takže naopak B.-je správně.", je tedy co?
to Merhaut
tahle část textu - je pouze vytržená z kontextu . Psal jsem jen můj názor na slepé testy OBECNĚ (a v tomto tebou zmíněném momentě především RYCHLÉ testy CELKOVĚ . Víš přece, že jsem odpovídal - Fidji99 na jeho domácí testování ,o ABX jsem tam jen zavadil, to se tu řešilo už před tím. Podstatou toho (pokud to pro tebe nebylo srozumitelné) bylo především ,že při výběru nějakého HI-FI zařízení jsou rychlé testy (stejně jako soudy obecně) na nic. ABX už je kapitola sama o sobě.

Test ať už: slepý , dvojitý slepý, ABX, nebo jakýkoli jiný je jen TEST. Dobrá věc na potvrzení platnosti, vyloučení omylu. Pokud si je nějaký suverén jistý, že jakýkoli podobný audioposlech. test neomylně ustojí ,ať si nechá dařit.
Naposledy upravil(a) pompo dne 06 říj 2018 12:12, celkem upraveno 2 x.

merhaut

Příspěvek od merhaut » 06 říj 2018 11:08

Teď jsi se dorazil:-)

merhaut

Příspěvek od merhaut » 06 říj 2018 11:10

šeďoure, s většinou hifistů se nudím když přijde řeč na muziku. Čest pár výjimkám. Jinak jsou docela zábavní.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 06 říj 2018 11:26

merhaut píše:
06 říj 2018 11:08
Teď jsi se dorazil:-)
No když myslíš. :)

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 06 říj 2018 11:26

2 - kychtax
zkoušel jsem repro káble o kterých se tu psalo ,potřeboval jsem k jedné sestavě délku 2x8m tak jsem hledal něco v rozumné ceně a samozřejmě v metráži. Zkusil jsem ten - ViaBlue SC-4 SILVER-SERIES BI-WIRE . Nečekal jsem od toho kdo ví co ,ale bylo to celkem překvapení ,na dané sestavě to myslím celkem pěkně z zjemnilo výšky, ale co bylo ještě lepší- dost slyšitelně to zlepšilo do (té doby) nedůrazné a nekonkrétní dolní pásmo -basové. Zároveň to je PRVNÍ a zatím tedy jediný kabel který JE na těch bednách opravdu POUŽITELNÝ jako bi-wire. Před tím zkoušené bi-wire dráty vždy bez vyjímky způsobovaly slyšitelně problém jakýsi nedefinovatelný rozpad nebo jakoby odtržení ve středech.
Zvuk řetězce po zapojení tohoto kabelu (který je mimochodem z venku k nerozeznání od kabelu na mém ponorném čerpadle a jehož vrchní izolace něčím divně smrdí), se jeví natolik vyváženě a čistě - až mám cukání ho vyzkoušet na svých bednách.

Tak jsem chtěl jednak objeviteli co tu propagoval tohoto černého hada PODĚKOVAT a podruhé pokud by se ukázal na mé sestave stejně přínosný (k tomu doteď nebyl čas) , je to tedy zatím asi předčasné. ALE POKUD BY náhodou výsledek byl podobný i na mých repro - budu asi potřebovat nějaké vydličky ,páč se mi ten smotek nevleze do svorek u zesu a možná bych ho i nějak "VYŠPERKOVAL" (když vypadá jak síťový) nějakým tím opletem smršť. bužírkou atd.

Co jsem ale tak pátral naši prodejci to (snad s vyjímkou opletů) ani nevedou. Ty jsi tu někde mám pocit ty doplňky i ukazoval tak jsem se chtěl předběžně zeptat na zdroj odkud jsi to bral. Pokud můžeš dej vědět původ toho harampádí ,nebo pokud to bereš ve větším ,případně máš nějaké přebytky, něco bych potom eventuelně odkoupil.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 06 říj 2018 11:55

Zdar,
oplety koupíš nejlíp na
www.oplety.cz.
Nemám nic v větším množství (kupuju příležitostně), tak bych se obrátil rovnou na ně.
Vidličky, banány - teď nehraju na žádné. Ale výhledově Rh banánky. Poradit dobré za málo peněz je rada nad zlato :-). Na tenhle kabel bych dal nějaké AEC nebo případně něco vybrat tady:
https://www.audiophonics.fr/fr/connecte ... c-228.html
třeba tenhle Jantzen?
https://www.audiophonics.fr/fr/connecte ... -6091.html
Ale nemám vyzkoušeno.

Elecaudio by taky měl být dobrý poměr cena/kvalita.
Z přebytků mám akorát dráty. Kterých mám víc "do foroty"
Viablue obecně je jeden z těch slušných výrobců, který nekrade *2thumbsup*. Tam bych vybíral cokoliv bez obav, že za to přeplatíš.
A kably má rozhodně slušné.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo » 06 říj 2018 12:20

2- krychtax
No myslel jsem přímo od stejného výrobce měl tam i takové ty: nevím jestli je to dobře SPLITER-y? co zakryjí spoje těch bužírek . A měl jsem pocit že jsi tu dával i fota nějakých banánků - výborné mechanické konstrukce ,možná jsem si nějak chybně zafixoval ,že to je taky via-blue. Na ty stránky mrknu dík. ;)

Odpovědět