NIN

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
macher
Kontaktovat uživatele:

Re: NIN

Příspěvek od macher » 15 črc 2014 16:56

NIN píše:Já bych to s tou Smetanovou Vlastí přeci jen ještě zkusil, ale potřeboval bych doporučení na dobrou verzi nahrávky, jestli taková vůbec existuje :?: Tady jsou nějaké tipy na výběr, ale babo raď.
Za me vede vydani od MFSL.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 15 črc 2014 21:03

Dík za tip, ale našel jsem jen MFSL - SACD (Walter Susskind) To mi moje mašinka nesežere *thumbs down*

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 14 zář 2014 17:25

Jelikož trávíme se sousedem v jeho stodole dost času, rozhodl jsem se ji trochu vyzdobit k obrazu našemu. Má obrovskou sbírku vinylů, ale na pořádný aparát ještě neuzrál čas. Floydy miluje, takže jsem zvolil tento motiv. Vím, že to není jako si postavit vlastní zesík nebo bedny, ale to fakt neumim. Je to zvláštní, ale teď se nám tam nějak líp chlastá (samozřejmě při muzice) :D. Ještě sháníme menší kopii vzducholodi, abychom navodili atmosféru Zeppelínů.

Obrázek Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 05 říj 2014 09:42

Mám rád žlutou a červenou barvu hlavně v kombinaci s černou. Jsou to barvy ohně. Superchargerům jsem dal okrasný podstavec (silon), aby "nezůstaly na dlažbě". Připadají mi ještě víc "našlapanější". Na zvuk to vliv nemá, což jsem rád (mohlo by se to třeba zhoršit :D ). Jde spiš o pohledové oživení sestavy - dle mého (ne)vkusu.
Obrázek Obrázek

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN » 05 říj 2014 22:04

NIN píše:Jelikož trávíme se sousedem v jeho stodole dost času, rozhodl jsem se ji trochu vyzdobit k obrazu našemu. Má obrovskou sbírku vinylů, ale na pořádný aparát ještě neuzrál čas. Floydy miluje, takže jsem zvolil tento motiv. Vím, že to není jako si postavit vlastní zesík nebo bedny, ale to fakt neumim. Je to zvláštní, ale teď se nám tam nějak líp chlastá (samozřejmě při muzice) :D. Ještě sháníme menší kopii vzducholodi, abychom navodili atmosféru Zeppelínů.

Obrázek Obrázek
To je krásné. To jste namalovali, nebo si to dali velkofomátově vytisknout ?

jirie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirie » 05 říj 2014 22:19

Jéééžiši chlapi tohle je náádhera. Jako puberťák jsem si na privátě namaloval podobný motiv na zdi a přidal fotky jejich členů.
Přitom jsem obal desky předtím nikdy nikdy neviděl a cihly jsem tedy vyvedl, jak ostatně u nás bylo zvykem v jasně červené barvě *headbang*

Dnes už je to asi více než patnáct let, co jsem si nechal vytisknout zvětšeninu vnitřního obalu The Wall snad na dvaceti stránkách A3
Bohužel k takové grandiózní realizaci už nedošlo :(

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 06 říj 2014 08:54

PavelN píše: To je krásné. To jste namalovali, nebo si to dali velkofomátově vytisknout ?
Cihly na zdi jsme rozměřili latí a napadlo nás nasvítit projektorem vybrané foto. Obrysy jsem obtáhl silnou tužkou a dovybarvil barvama na malování zdí.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 22 pro 2014 16:35

Jelikož vážná nemoc zvaná třeba "hififilie" (horší je jen "highendfilie" :D )je v podstatě nevyléčitelná, takže ti co tvrdí, že je chtíč za dalším krokem k potenciálnímu zlepšení reprodukce oblíbených nahrávek přešel a jsou z toho venku, tak v devadesáti procentech lžou sami sobě. Možná se to dá přirovnat k naštvanému kuřákovi, který každý rok tvrdí, že už za ty cigára ty prachy nedá a ve finále mu zbývá jediná pomoc ve formě lékařské zprávy, jejíž obsah mu sděluje v podstatě jeho blížící se konec.....a ani to někdy nestačí. Pokud je tady na fóru někdo, kdo už se nějakou dobu ( alespoň 5 let) svého milovaného zvukového zařízení nedotkl jak za účelem nějakého vylepšení či snad přímo výměny, tak hluboce smekám a gratuluji. Já to sice s kouřením zatím vyřešené mám (přes 10 let), ale s touhle fílií to bude pravděpodobně těžší.
Tak to jen na úvod, abych si to nějak omluvil a teď k věci. Můj Hifichtíč byl v poslední době uspokojen dvakrát. Za prvé jsem se definitivně rozloučil (ehm...na dobu nedohlednou :D ) s výstupy XLR na svém CD přehrávači a "zakonzervoval" je k tomu příslušnými záslepkami. Vlastně jsem je, ač nerad pohřbil. Záslepky jsou sice neznačkové, ale dle zpracování a váhy 3dkg/kus jsem se nestyděl je použít do svého hýčkaného stroje.
Zapadly do zdířek, jako kdyby tam patřily odjakživa.
Obrázek Obrázek

A s tím vlastně souvisí i uspokojení druhé. Pro další možný zvukový posun vpřed jsem uvažoval nejprve o využití obecně preferovanějších XLR výstupů z Ayonu, ale Superchargery 550K mají jen vstup RCA. Zvukově vyhovující, síla jako kráva, monoblok pro každou bednu zvlášť. Co víc si přát. Nějaký čas jsem přemýšlel i o 750K - ty by už splnily mou touhu využít nabízenou možnost symetrického propojení. Ovšem po konzultaci se členem "Jiri" jsem dospěl k závěru, že 750ky budou určitě lepší, ale cenově zase někde jinde a hlavně by asi už nebyly adekvátní k mým repro. Prostě takový "overkill" a už bych zase čuměl po lepších boxech (Bože oddaluj tuto fázi nemoci co jen to půjde :D )Jenže já už se rozhodl prostě něco udělat. Znáte to - když musíš tak musíš. :D Takže jsem nakonec odepsal symetriku a jsa hnán vědomím, že známý člen "Bohus" má ve své sestavě 550ky několik let a taky to bez symetriky zvládá (a to má daleko našlapanější zbytek řetězce) jsem se rozhodl, že bych mohl jít cestou nějakého rozumného tunningu. O možnosti vylepšení jsem se dočetl tady na foru a oslovil právě "Bohuse", který tuto "operaci" se svými válci podstoupil. Ten mi velmi vstřícně doporučil svého přítele - odborníka na střeva zesilovačů pana R.V. Slovo dalo slovo a zesíky jely PPLkou do bašty a jednoho s velkých epicenter Hifinákazy - Ostravy. Pan R.V. je velmi ochotný a milý člověk a vše se mnou konzultoval po telefonu. Nebudu rozepisovat co se všechno měnilo. Za prvé tomu rozumím jako "koza petrželi" a za druhé bych nerad prozradil bez svolení něčí "know how" :D . No a výsledek? Já bych řekl, že za málo pěněz hodně muziky. Ušetřil jsem dle mého spoustu starostí s výměnou komponentu a další větší investici (pokud bych šel např. do 750k). No a ještě k tomu manželka nic nepoznala, že? :lol:
Zvukově - první hodiny po zapojení mě napadl termín "chirurgická plechovka". Byl jsem ale upozorněn na to, že to pravé ořechové se dostaví (mělo by se) až po nějakých 10 a více hodinách poslechu, takže mne to nevyvedlo z míry. Naopak jsem byl rád, že k nějaké změně došlo. Zvuk byl detailní, ale plechový, agresivní,...prostě nemilý. Ovšem po týdnu postupného hraní ve chvílích volna se dostavil ten pocit uspokojení a zase ten spontální pokyv hlavou do rytmu, který si uvědomím až ve chvíli, když moje dvě dětičky se po mě opičí a dělají to samé. :D Jako posun jsem zaregistroval například ten pocit toho velkého ticha v pozadí (černé pozadí nebo jak se to všude možně popisuje). To jsem nikdy moc nechápal....až teď. Detaily dostaly jasnější a zároveň jemnější rozměr. Elektronky v Ayonu zřejmě zaregistrovali větší možnost svého využití.
Včera jsem si pouště např. Nine Inch Nails - The Downward Spiral. Je to dle mého deska dost zvukově náročná. V některých pasážích to až trhá hlavu a množství zvuků se v mnoha aparátech motá do nepřehledné dezorientační smyčky. Můžu s čistým svědomím říci, že jsem si poslech téhle desky (CD) poprvé pořádně vychutnal. Slyšel jsem všechno - nic mi neuniklo :D . Jen pro zajímavost - poslední skladba tohoto díla Hurt se používá často při testování přístrojů ovšem v podání Johnnyho Cashe, který ji přezpíval a v podstatě jí proslavil. Pak jsem si pustil pohodovku Eric Clapton - Journeyman. Jak se mi dosud zdála celkem nudná a vzhledem ke komerčnějšímu Claptonovu podání méně zajímavá, tak jsem si skoro celou "odkýval". Prostě to zase hraje jinak a lépe. Dnes ráno jsem si pustil antireferenční respektive referenční nahrávku nejhoršího zvuku mé sbírky - Jirka Scheliger - Nemám hlas jako zvon. A fakt se to dá. Jasně, odpouštím spoustu nekvality, protože se mi ten obsah líbí, ale je jasně jasné, že to hrálo jasněji *2thumbsup* . Samozřejmě to neznamená, že bych teď Schelingera poslouchal jako druhého v pořadí (po čemkoli jiném) :D . Když vím, že budu v kuse poslouchat minimálně 2 desky, tak vždycky první Schelingerovo řadovky :D . Pak jsem tam střelil ještě bubenickou desku Dave Lombarda Grip Inc. - Nemesis a ubezpečil se, že je vše v pořádku a mé rozhodnutí poslat "kluky" od Musical Fidelity do Ostravy na výlet bylo správné.
Tím bych chtěl veřejně poděkovat jednak "Bohusovi" za doporučení a jednak samotnému strůjci mé spokojenosti panu R.V. za dobře odvedenou práci. *palec*
Na závěr přikládám fotky, ze kterých nikdo nic nepozná, ale já mám rád u textu i obrázky. :D

Obrázek Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 10 led 2015 19:08

Tak ještě těsně před koncem roku dorazily ze zámoří síťové kabely PS Audio AC-12. Když jsem je od maníka přebíral, tak mě trochu zatrápilo svědomí, že se s nimi cestou pěkně nadřel. Váha těchto dvou macíků by možná splňovala limit zátěže, kterou jsme kdysi museli mít v batohu při absolvování pochodových cvičení na škole. Průměr neboli tloušťka výrobku si říká o označení spíše "hadice" než kabel. Ale to jsou parametry, které našince obvykle potěší než naopak. :D
Už dříve jsem měl v plánu nahradit původní "spojence" k 550K za něco vhodnějšího. U původní kabeláže Furutech 214Ag (koncovky SonarQuest) výrobce doporučuje použití spíše ke zdroji (CD, přezesilovač atd.), respektive k nízkoodběrovým komponentům. PS Audio hadice se v různých článcích a recenzích jevily jako důstojnější partner pro 550Káčka a hlavní předností je zmiňováno vylepšení (vyhloubení) spodního zvukového pásma. Jelikož byly za krásnou cenu, risknul jsem bezpapírový obchod bez udání původu. Jestli se něco v budoucnu neposere (třeba něco neshoří nebo já nevim), tak to vypadá, že to vyšlo.
Co tedy cítím, že slyším? :D Jak bych to jen popsal. Nahrávky, které měly náběh na tu správnou hloubku (myslím tím hluboké tóny), tak jí mají a nahrávky, které hloubku měly, tak mají "hlubinu" :D Já poslouchám převážně rock a zatím jsem nově naposlouchal zanedbatelnou část sbírky, ale takové Deadsoul Tribe 2002 nebo japonské CD Queensryche - Empire mají teď spodek jako kráva. Je fakt, že u některých zoufalejších nahrávek je ten rozdíl minimální (např. Judas Priest, ale třeba i u převážně elektronických No-Man u kterých bych spíš čekal posun, jelikož se jedná o projekt Stevena Wilsona z Porcupine Tree a ten si nechává na zvuku záležet). Středy a výšky zůstaly tak jak je mám rád s příjemným zabarvením elektronek v Tannoyské režii. Změnu tedy registruji, cítím tedy snad i slyším :lol: a jsem radostný. Ve spojení s posledním úspěšným zákrokem na vnitřnostech monobloků nové hadice AC-12 otevřely další dvířka do mnou neprobádané části hudební nahrávky (to jsou zase omílané kecy :D )
Obrázek

Další změnu jsem tím pádem provedl u kabeláže k Bluray přehrávači. Nahradil jsem provázek z výroby jedním z kabelů Furutech, které vypadly z kola ven. Tady vznikl trochu problém, protože koncovka kabelu je trojžílová a Panasonic kabel jen dvou. Když jsem s překvapením u nás v Čechách nenašel žádný adaptér, nezbylo nic jiného než ho sehnat v jiné části zeměkoule. Zajistil jsem si takový, aby se mi dozadu kabel vešel (do L)
Tady jsem posun víceméně neřešil. Obrázek je krásnej a jestli to není zlepšení, tak to bezpochyby není horší. Každopádně i tady musím podotknout, že si ty koncerty s tím tlustším kabelem užívám zase o něco více. *2thumbsup*
Obrázek

No a co dál? Co bude dál? Snad už mě nic nenapadne. To bych se ale musel nejdříve odhlásit tady z toho "zakletého" fóra *headbang* .

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 12 úno 2015 12:03

Všechno se zdá být v pořádku. Hudba přede noty jak pavouci sítě a uši jsou spokojené. Oči nakonec rozluští i ty nejmenší informace v knížečkách, které jsou součástí originálního díla a bez nichž by mě poslech nebavil. Je fakt, že něco bych bez lupy asi nedal. Pak člověk bloumá po okolí (aparát, zeď či výhled z okna) a říká si: "Něco by to zasejc chtělo". Brouzdám na netu a pak jsem na to káp. Při pohledu na nádherně zpracované figurky rockových velikánů, především od firmy Knucklebonz nebo Neca, se ve mně probudilo malé dítě. První kousek dorazil a sám Iggy Pop mi příjemně zpestřil mé poslechové místo. Další kousky budou postupně přibývat. Co si o tom myslí manželka, je asi jasné :D .

Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 14 kvě 2015 16:04

Konečně dorazila zásilka a já doplnil poslechové místo o další dva oblíbence. Ke trochu vylepšenému Iggymu přibyli Malcolm Young (AC/DC) a Neal Peart (Rush). A zase se mi zdá, že ta muzika lépe zní :D

Obrázek Obrázek Obrázek

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 12 čer 2015 15:33

I taková drobnost potěší člověka, který miluje svůj přístroj. Aby se mu neprášilo do poslední dírky, pořídil jsem mu USB záslepku. Teď už je kompletně uzavřen. :D Rád bych se podělil o pocity ze změny zvuku, ale to nechám na jiných. Na to uši opravdu nemám nastavené. :D

Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer » 12 čer 2015 16:16

NIN

To jsou ty z toho mého linku tady?

Za jak dlouho přišly od objednání a kolik za ně vlastně chtějí?

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN » 12 čer 2015 17:00

Tvůj link jsem nemohl využít, protože funguje jen jako velkoobchod. V následujícím hledání jsem narazil na toto http://www.conrad.cz/vyhledavani?text=usb+záslepka
Přišla asi do 3 dní.

boxer

Příspěvek od boxer » 12 čer 2015 22:01

Díky.

Ovšem ty ceny jsou tedy zcela mimo. To nemůže hiendově zaslepovat. Určitě něco občas ukápne nebo uletí. Musím se podívat po nějaké pořádné záslepce. Aspoň postříbřené za 200 €. To bude teprve zaslepovat.

Odpovědět