Zbynek

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od efičák »

Vidím to na poslech hudby, nikoli zvuku. Zbyněk dosáhl posluchačského grálu.
:)

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Zbyňku, já tě nechám v klidu :P
Pěkná telka - Philips 29'' RF - mám už léta stejnou :-)

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

Dobrý večer, je to tak pánové - hraje to úplně hrozně :D

A teď z vážnějšího soudku. Sonus Faber Cremona M nebo Triangle Magellan Cello SW2? Dvě trojpásmovky relativně podobné koncepce.

Sonus Faber Cremona M známe jak z pražské, tak mnichovské výstavy.

Obrázek Obrázek

http://akustiktune.at/hinterdenkulissen ... sfaber.htm

Cena někde kolem EUR 8.250,-
http://www.audiomarkt.de/_markt/item.ph ... c5a83719b4

Triangle Magellan Cello SW2

Triangle Magellan Concerto SW2 bylo k slyšení také v Praze (bohužel za podpory subu) i Mnichově (bez subu). Cello je menší sestřička:

Obrázek

http://www.triangle-fr.com/WD100AWP/WD1 ... C_57673787

Pohled k frantíkům, jak je kompletují: http://akustiktune.at/jadisartikel.htm

A tady někdo prostřednictvím "předváděcích modelů" ku*ví doporučenou prodejní cenu na EUR 6.900,-:
http://www.klang-form.de/produkte.php?r2=87

Tak co vy na srovnání těchto dvou modelů? Který by byl lepší do místnosti cca 8x6 metrů?
Je to jenom takové sranda srovnávání podle obrázků a podle naší paměti kde jsme kdy to slyšeli. Pokud byste mě chtěli posílat do studií na poslech, ušetřete si to a nepište raději nic. A prosím také žádné jiné značky mi nepište, žádné supernabídky na webu http://www.audiomarkt.de/_markt/item.ph ... c5a83719b4

SF Cremona vs. Triangle Magellan Cello SW2. Díky!

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Nikoli třípásma, ale dobře naladěnou dvojici seřízených subwooferů.
Pomocí mikrofonu a programu pro optimální korekci akustiky. Sonusky Auditory si nechej. Jsou nádherné a to je důležitější, než zvuk. A třípásma se budou chovat nezpůsobně. Provokace módů a násobků basových kmitočtů, jež se vrší, převalují, sčítají a odečítají, může přinést mnohá zklamání.
Dvojice wooferů v dvou kanálovém stereo režimu, anebo jeden ve sloučeném režimu pro oba kanály potěší přesným, výhodnějším aktivním basem. A koncový muzikální zesilovač Densen B-420, bude stále pracovat ve sladkém režimu třídy A, bez celkové zpětné vazby. Basový, uzavřený, digitální Velodyne, by měl mít natolik bezcharakterní projev, že jen doplní akustický tlak na vzduch v poslechové místnosti s potřebným efektem tlakové vlny na hrudník. Takové japonské bubny o průměru garážových vrat, zvíří trs Tvých plavých vlasů a zastaví se o sedací soupravu, čímž jí zachvějí.
Neodtrhujíce od poslechu nějakým svým zvukem, podpoří rytmus jakékoli nahrávky.
Večer, znaven dynamikou pracovního procesu, můžeš potmě nahmatat dálkové ovládání, a malou černou krabici uspat tlačítkem pohotovostní režim. Hudba bude relaxačně plynout jen z Auditorů. Bublající přístroj pro louhování mletých kávových zrn pod tlakem páry, ráno podpoříš hlasitým provozem v režimu Rock. Podupávaje s kopákem AC blesk DC, zvýšíš tepovou frekvenci i bez ponižujícího tělocviku. Několik tanečních kreací ve stylu kytaristy v školní uniformě začne Tvůj den vskutku luxusně. Ale o tom až jindy. To by bylo na dlouhé povídání. Také zbývá spousta času. A ten nemarníš, vždyť neposloucháš nudné HI-FI.
*thumbs up*

boxer

Příspěvek od boxer »

Já bych za sebe zde opravdu vybíral dle poslouchané hudby.Rockovější naturely Triangle a akustika,jazzík,popík Sonusy.

Vzhledem k frekvenční chárám podobná citlivost,potřeba stejně "silného" zesíku.Rovnější basová chára na basech a mírně zvednutá na výškách od 3 kHz hraje pro rock u Trianglů.
Mírný pokles na 100 Hz a středy a výšky skoro rovné krom hrbu na 10 kHz hraje pro muzikálnost Sonusů.
Když to budu parafrázovat,kupit BMW nebo Mercedes?
Triangle
Obrázek
citlivost 91dB
rozsah 35Hz- 20kHz
zatížení 200W / 350W
SPL 112dB
impedance 8 ohmů
minimální impedance 3 Ohm
dělící frekvence 400 (12dB / Oct.) / 2800Hz ( 24dB / Oct.)
rozměry 1138x423x371mm
hmotnost 34 Kg/kus
Sonus Faber
Obrázek
Obrázek
Three-way, reflex-loaded, floorstanding loudspeaker. Drive-units: 1" (25mm) ring-radiator tweeter; 5.5" (140mm) paper-cone midrange unit; two 6" (153mm) paper-cone woofers. Crossover frequencies: not specified. Crossover filters: first-order, "optimized for acoustic phase response." Frequency range: 32Hz-40kHz. Sensitivity: 90dB/2.83V/m. Nominal impedance: 4 ohms. Power handling: 50-300W without clipping.

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys »

Magellan cello SW2 toť bedna,která mě v PHE okouzlila.S nekompromisním krmením *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *2thumbsup*

(Doma poslouchám taky,,budky",tak těch 3,5m nějak nemohu rozdejchat :roll: :) )

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

pánové, díky moc za názory.
eficak píše:Nikoli třípásma, ale dobře naladěnou dvojici seřízených subwooferů.
Neééé :( Dyť mě znáš, jemně (zdravě?) konzervativní. Možná za pár let si nějaký ten sub pořídím, ale teď ještě ne.
boxer píše:Já bych za sebe zde opravdu vybíral dle poslouchané hudby.Rockovější naturely Triangle a akustika,jazzík,popík Sonusy.
Když to budu parafrázovat,kupit BMW nebo Mercedes?
S boxerem se často přeme, ale tentokrát to trefil na 100% *thumbs up*
Sophiina volba. BMW nebo Mercedes? Na jednu stranu si říkám, zvykl jsem na Mercedes, nebudu měnit značku. Ostatně jezdím tak "lážo-plážo". Na druhou stranu x-krát jsem slyšel Triangle Magellan (různé typy) a je dechberoucí. Říkám si - není občasná změna zdravá?

korys je pro BMW ...

Rozhodnu se rychle.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

zbynek

bmw!!

obě značky mám hoooodně projeté.

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

Hotovo. 4-5 týdnů a je to tu.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Já bych to viděl tak, že pokud Ti vyhovují regálovky Sonus Faber, tak bych šel i do sloupů od Sonusů. Poněvač zvuk bude mít podobný charakter jen půjde hlouběji. U Trianglů to bude úplně jiný charakter zvuku.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

zbynek

a kdo je to tu?
note commona, pure acoustic, jan tleskač...........?

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

Co na to Jan Tleskač? Nevyjádřil se, ale posílá BMW ...

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann »

Teď aktuálně Jana Tleskače nahrazuje LE CORBUSIER 8-)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

lachim píše:zbynek

a kdo je to tu?
note commona, pure acoustic, jan tleskač...........?
Ach, půjčit si tak na chvíli Cremona Auditor...
No, ani pomyslet. Děti nemají úctu k renesančnímu klenotu střední Lombardie. Ach ten lak je houslový. Přemýšlím, zda bych mohl poprosit MartinaP, zda se u nich v houslové manufaktuře najít nefunkční kus k dekoraci.

Hodně štěstí s novými repráky z kolébky Komuny. Nervní revoluční Francie, jejíž gilotinová revoluce prošla celou Evropou zasílá produkt šarmantní a trochu tajemný. Horničky ukrývající výškové reproduktory vyvolávají fantazii, jak to tak bývá u tajemství.
Zda se naplní je otázkou nejbližších dní. Podobně jako Zbyněk, si kupoval i Bohuš dramatické JMR. Půlroční martýrium s rozehráváním a úpravou akustiky, si asi nepředstavoval ani ve snu.
Kéž jsou příští dny, naplněny sluncem francouzské Riviery s šarmantní elegancí Paříže.

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

Moc krásný výběr.
Já se na ně koukal taky a slídil u Guru, ale bohužel jednak mám malou místnost a když jsem si nakreslil
půdorys těch Cello SW2, tak jsem zjistil, že bych se nedostal ani k oknu a neotevřel skříň s CD. Prostor v
obýváku tvaru L ve kterém poslouchám má vlastně 3,5 m x 3,5 m a to je na takové obry málo.

Odpovědět