Zbynek

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbynek

Příspěvek od Zbynek »

bohus
Díky, ale zatím není k čemu gratulovat. Svým způsobem jdu do neznáma - něco jiného je to slyšet v poslechovce a něco jiného to bude doma. Navíc jsem proklatě navyklý na SF. Cremony by byly logická volba, sázka na jistotu. Tady hrozí, že nesednou-li mi z jakýchkoliv příčin, tak po půlroce Cella se ztrátou prodám a půjdu do SF.
No ale snad ještě nejsem tak starý abych dělal jen logické a ekonomické kroky...
A byl by to nudný život.
A v zásadě o nic nejde...

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim »

pipis

chlapče, ty se rouháš!!!

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

to Zbynek :
Věř sám sobě. Já osobně chtěl jít do těch Cello tuze MOC, ale můj vlastní rozum řekl nakonec NÉ.
A nadhled Renownova nad věcí mé rozhodnutí, aniž to tušil, jen potvrdil.
Kdyby byla možnost poslechnout oboje najednou, tak se hlásím jako první a k těm holým Sonusům oproti Trianglům dotáhnu napomoc Sub.(Velodyne SPL 1000)

boxer

Příspěvek od boxer »

to Zbynek

Třeba nám napíšeš něco jako tady. *2thumbsup* *headbang* *headbang*

Poslední příspěvek.
http://www.f-sport.cz/hifi/index.php?ac ... 45&page=23

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Zbynek píše:umístnění repro je výsledek opakovaných pokusů. Místnost znáš, je větší a chci-li mít basy jak mám rád, musí být basreflex u zdi.
máš to opravdu moc fajn.
obrázky a citovaná věta mi něco připomněly, něco, co jsem zažil. jde opravdu a jen o basy? ony by měly přece být mnohem lepší kdyby bedny stály více od zdi, ne? není potíž náhodou v něčem jiném a ty jsi na to citlivý? ber to s rezervou, nechtěl bych působit jako nějaký prudič. ale kdysi jsem měl skvěle muzikální bedny - ale nemohl jsem je poslouchat jinak, než takhle narvané ke zdi. a brzy už jsem je nemohl poslouchat vůbec - unavovaly mě. tak šly. a já koupil sloupy skoro na stejné brdo, které jsem pak rozštípal na třísky... nejde náhodou ne o basy, ale o rytmus jako takový? o timing? v tom případě ti změna, kterou chystáš, v ničem nepomůže.
jen se nad tím na chvilku zamysli. a jestli je to blbost, což asi je, tak to pusť z hlavy...
ahoj dadaft

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

dadaft píše:
Zbynek píše:umístnění repro je výsledek opakovaných pokusů. Místnost znáš, je větší a chci-li mít basy jak mám rád, musí být basreflex u zdi.
máš to opravdu moc fajn.
obrázky a citovaná věta mi něco připomněly, něco, co jsem zažil. jde opravdu a jen o basy? ony by měly přece být mnohem lepší kdyby bedny stály více od zdi, ne? není potíž náhodou v něčem jiném a ty jsi na to citlivý? ber to s rezervou, nechtěl bych působit jako nějaký prudič. ale kdysi jsem měl skvěle muzikální bedny - ale nemohl jsem je poslouchat jinak, než takhle narvané ke zdi. a brzy už jsem je nemohl poslouchat vůbec - unavovaly mě. tak šly. a já koupil sloupy skoro na stejné brdo, které jsem pak rozštípal na třísky... nejde náhodou ne o basy, ale o rytmus jako takový? o timing? v tom případě ti změna, kterou chystáš, v ničem nepomůže.
jen se nad tím na chvilku zamysli. a jestli je to blbost, což asi je, tak to pusť z hlavy...
ahoj dadaft
Jen si tak pofantazíruju. Pár beden pro přítele Zbyňka je objednán a manželé Sarkozy jsou potěšeni vzrůstem hrubého domácího produktu.
Mladá paní, Karla Sarkozy-Bruni, nechá pozdravovat a doporučuje své album Tvé pozornosti.

Obrázek

Pokud připustím, že dadyn má pravdu, vzpomenu si na bedny, které považuji za nejrytmičtější.
Celopáskové magnetostatické Magnepany. Přes některé nevýhody, považuji zvuk za rytmický.
Ale je to jen fantazírování. Je rozhodnuto.

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

bohus píše:to Zbynek :Kdyby byla možnost poslechnout oboje najednou, tak se hlásím jako první a k těm holým Sonusům oproti Trianglům dotáhnu napomoc Sub.(Velodyne SPL 1000)
Jasně, domluvíme se někdy...
boxer píše:to Zbynek
Třeba nám napíšeš něco jako tady. *2thumbsup* *headbang* *headbang*
Poslední příspěvek.
http://www.f-sport.cz/hifi/index.php?ac ... 45&page=23
Na to je tu jiné vlákno, věnované sympatické česko-italské značce a jiný expert ;) ...

dadaft
Vše podstatné jsem napsal a není co dodat. Svoji jistotu znám a chci poznat něco nového.
Závidím těm, kteří charakter zvuku té které značky rozeznají v poslechovce dealera. Já to tak rychle neumím a tak musím (v nadsázce řečeno) jít na ne tak jistou půdu. Různé Triangle jsem slyšel v různých místnostech na různých komponentech. Nikdy ne u mě doma na Densenech. Z toho plyne určitá (byxť malá) míra nejistoty.
Full-stop.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

o.k.
mě vůbec nešlo o značku - proti triangle nic nemám.
šlo o typ bedny.
nezbývá, než popřát příjemný poslech...
*2thumbsup*

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Btw.: mám odpozorováno – vložím-li v autě do přehrávače „Nevermind“ a osolím to nahlas, nějaká neviditelná síla mě nutí pořádně přišlápnout plynový pedál a stávám se agresivnějším.

tak tohle znám důvěrně :o ale já za to nemohu 8-) to něco ve mně to dělá :shock:

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

Renown píše:Btw.: mám odpozorováno – vložím-li v autě do přehrávače „Nevermind“ a osolím to nahlas, nějaká neviditelná síla mě nutí pořádně přišlápnout plynový pedál a stávám se agresivnějším.

tak tohle znám důvěrně :o ale já za to nemohu 8-) to něco ve mně to dělá :shock:
Taky to nevím, co mě to uvnitř pudí, ale určitě na to přijdu!

Odborná literatura na téma hudba a emoce, kterou studuji:
Obrázek

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Zbyňku,
nevím jestli mi něco neuteklo, ale jak jsi dopadnul s těmi Triangle Magellan Cello SW2? Už jsou doma? A jak to hraje, naplnilo to Tvé očekávání?

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

Já Triangly Magellan Cello SW2 slyšel, ale neprásknu kde. Byly nerozehrané, ale už z prvního krátkého
poslechu bylo jasné, že to bude nářez.
Počkám až napíše Zbyněk o těch svých a půjde li to a Zbyněk povolí návštěvu, rád si poslechnu ty jeho.

Zbynek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zbynek »

Pánové, je to tak, nějakou dobu už mi hrají:
Obrázek

Ale nechce se mi o nich moc psát. Úplně jsem k tomu dostal odpor, když sem si se zpožděním přečetl vlákno od Bohuše na SF Guarneri Memento na slovanetu. Doslova ledová sprcha. Bohuš upozorní a hned ji dostal z první. Myslím tím reakci borce z Mitrovické, který sice neví jaký to je typ, asi ho ani nikdy neviděl in natura, není si jistý zda ho slyšel na výstavě (kde ten typ nebyl :D ), ale má jednoznačný závěr - hraje to blbě !

Tak mě nenuťte do něčeho podobného tady. Už jsme si užili ve vláknu Sonus Faber.

Všichni ode mě máte srdečné pozvání (Pipís to snad tlumočil Filipovi) přijít si je ke mě poslechnout !
I Dadaft...

Bohušovi děkuji za jeho takt a odtajním to: Cella slyšel u mě, když je přivezli. Věděl, že moc chuti do svěřování se na fóru nemám a proto jeho opatrná reakce. Máš-li chuť bohuši, napiš své dojmy z "čerstvě vybalených".

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Zbyňku,
naprosto chápu Tvou reakci (ve vláknu Sonus Faber jsme si opravdu užili). Já se podobným věcem také vyhýbám. Jen se zeptám jestli Ty sám jsi spokojen i když se to ještě rozehrává, že a na závěry je brzo. To máš teď doma oboje bedny (soudím podle snímku)? Apropos při zvětšení snímku jsem si taky všimnul, jak máš šikovně udělané proutěné košíky na CD a popsané.
Já jsem spíš sloupový, takže jsem fandil Tvé změně, proto jsem zvědav jak Ti to hraje.

bohus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bohus »

Pár postřehů snad mohu i když jsou jen z prvního poslechu.
Zbyněk je na zvuk Sonusů dost zvyklý, ale myslím si, že jeho nové Triangly mu umožní zapomenout. Od prvních tonů mi bylo jasné, že výšky a středy jsou přesně tam kde mají být. Spodní středy a basy byly dle mého vkusu tak na 95%, ale to přičítám právě nově rozbaleným kouskům a taky ustavení bude mít svou roli, takže nerad bych dělal závěr (podotýkám svého hodnocení po velmi krátkém poslechu.). Záleží i na poslouchaném žánru, neboť se domnívám, že Cella budou univerzálnější a zahrají pravděpodobně dobře vše. Budou taky pravdivější než krásně muzikální Sonusy. O čem jsem přesvědčen je to, že sloupová Cella naplní mnohem větší prostor než regálové Sonusy. To bylo zřetelné okamžitě. Měl jsem možnost krátce slyšet i Sonusy a ten rozdíl byl evidentní.
PS : nemám ani páry o tech. hodnotách Tvého Densena, ale jsou to "silné" bedny a nevím, jestli nebudou i pořádně hladové. ?!?!
a ještě jedno PS : i když Sonus Faber Guarneri Memento (Palladium) na Slovanetu sepsuli zároveň se mnou, tak já už vím, že mám u sebe parádní konečnou *2thumbsup* , ale přítel Renown ví, že jsem pokukoval po těch samých repro co máš Ty a nebydlet v malém kurníku, tak jsme byli jejich majitelé dva.
Na poslech se těším a dík za pozvání.

Odpovědět