Áčkový zesilovač k citlivým repro

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Áčkový zesilovač k citlivým repro

Příspěvek od koudy42 » 04 pro 2018 13:20

Vymen bedny a mas klid :mrgreen:. Nebo si kup hybridni reseni a mas to tzn. predek lampy konec solid-state. Ackova trida ti jiste reseni neposkytne.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 04 pro 2018 13:58

Tesarpo,takhle to tady chodi,vubec nechapu,jak sis mohl "dovolit" napsat,ze se ti nejakej zvuk libil,kdyz ti mistni osazenstvo jasne rika,ze je to blbost. Budes poslouchat hudbu tak,jak je zde napsane a ne podle toho,co ti vyhovuje. Tohle si nezvykej.Tady si za chvili fakt bude kazdej poslouchat,co chce. Škandál. :D

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa » 04 pro 2018 17:22

Asi jsem si maličko naběhl, když jsem založil vlákno ve fóru "potřebuji poradit". Dobře míněných rad jsem skutečně dostal dost, ale kromě jednoho člověka z Moravy se zatím neozval nikdo z Prahy či blízkého okolí, kdo by byl ochoten zúčasnit se poslechu mých beden na jeho zesilovači (požadovaných vlastností). Ano, připouštím, že možná prozkoumávám slepou uličku. Možná nakonec vyměním reprobedny a nechám si zesilovač, jaký mám. Ale dokud si to na vlastní uši nevyzkouším, tak nebudu vědět. Zatím mě to baví zkoumat.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 04 pro 2018 19:47

1000x lepsi jak nekteri lizaci zmrzliny pres sklo co si ujizdi na recenzich, a nerozhodnou se ani po 20ti stranach mlaceni teoreticke slamy. Tfujtajxl :D

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 04 pro 2018 20:29

Tedy příběh v krátkosti: Zmiňované reprosoustavy mají silně nevyrovnaný kmitočtový průběh, k tomu poměrně silné rezonance v pásmech pro uši zvláště citlivých. Hledaným řešením je zvukomalebný zesilovač, který svými jinými nedokonalostmi a medozvukem ten průšvih zapatlá, vše si do sebe sedne jako dva dokonale zapadající protikusy a bude vyhráno. Přeji hodně štěstí :-)

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 05 pro 2018 00:00

Přesně jak pises a všichni budou spokojení,tazatel našel cestu a ani tvé vyrypovani to nezmění,takže musíš pouštět moudra zas v jiném vlakne

filipes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od filipes » 05 pro 2018 09:45

Začal bych kontrolou / výměnou kondenzátoru ve výhybce. U citlivých beden má výrazný vliv na zvuk, u dvou reprosoustav ostrost a hrubost zmizela právě po výměně kondiku na výškách.

Analogservis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Analogservis » 08 pro 2018 17:36

Dobrý den pánové,

dovolím si i já něco přispět, protože jsem dodal na zmíněný poslechový test u pana Tesaře (tesarpa) monobloky 300B Gold mono vlastní konstrukce a s kterými jsem si opravdu vyhrál. Nejdříve jsem si poslechl zesilovač pana Bunty -BV audio (nikdy předtím jsem ho neslyšel).Problém byl, že zvuk opravdu na vysokých kmitočtech měl typický projev tranzistorových zesilovačů ostrý, rozsypaný písek (ne všechny tak musí znít, čest výjimkám). Na basech a středech myslím nebylo až co vytknout. BV audio tedy není špatný zesilovač jak tu už někdo psal a nechci tu vyvolávat zbytečné hádky. Je rychlí má nízké zkreslení ale holt tam byla ostrost na sykavkách.

DAC a předzesilovač NAD M12, který sloužil jako zdroj zvuku lze vyloučit nebot jsem si ho později také vyzkoušel doma a tím děkuji panu Bártovi za zapůjčení a vlastně i panu Tesařovi nebot jsem před tímto testem toto zařízení neznal.

Můžeme i vyloučit příspěvek pana Bunty ohledně nevyrovnaného grafu reprosoustav Audio Note jelikož to není stejný model reprosoustav jako ten ve Stereophile a hlavně bavíme se o sykavkách a ne o rezonancích skříně atd. Model který pán má je nenáročný výkonově na zesilovače, příjemný na poslech a vhodný do menších místností se správným umístěním což úplně zde při testu nebylo možné splnit kvůli proporci místnosti. Určitě bych osobně vylepšil výhybku a kdybych stavěl tyto reprosoustavy od začátku tak i přepracoval ozvučnici. Nicméně za ty peníze z druhé ruky si myslím nebyl to tak špatný nákup.

K těmto reprosoustavám se výborně hodí základní koncák Audio Note P1 PP, AN-K L1 EL84, AN-K EL84 monoblok. To jsou zaplatitelné zesilovače, sedí k tomu a není se čeho bát. Já třeba zde žádnou vědu nevidím a jsou jiní hifisté co si to dokáží zkomplikovat daleko více :D

Jinak otázka majitele reprosoustav zněla jaký A zesilovač doporučit nebo kdo by zapůjčil. Tak pokud někdo máte nějakou zkušenost s Ačkovým tranzistorem či ho máte tak mu pomozte. Je přeci na prd aby jste mu radily tícíce nesmyslů co vyměnit když neznáte detaily, a hlavně chce to prostě jen zkusit... A nemyslím si, že byt to musel být zrovna A tranzistor. Měl jsem tu na opravě NAD S300 a ten zněl také velmi příjemně a otevřeně...
Naposledy upravil(a) Analogservis dne 08 pro 2018 23:35, celkem upraveno 1 x.

Analogservis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Analogservis » 08 pro 2018 17:45

Jo a při testu se hrálo na tyto monobloky, které jsou ale zbytečně drahé (Emission Labs elektronky..) vzhledem k nedokonalosti místnosti, ceně reprosoustav... Kdyby to bylo vyloženě v nějaké poslechovce a vše k tomu podřízené tak OK.

Obrázek

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa » 08 pro 2018 18:51

Ohledně pomoci je to už zařízené. Příští týden budu mít možnost poslechu Luxmana. Tak uvidím, resp. Uslyším.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 » 08 pro 2018 19:01

Nojo,ale to bude zrejme referenční zvuk(za peknou pálku),jiná zaplatitelná áčka ti takový zvuk asi nevykouzlí. Dej vedet,jak to hrálo.

terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od terahera » 08 pro 2018 19:50

Analogservis píše:
08 pro 2018 17:36
Dobrý den pánové,

dovolím si i já něco přispět, protože jsem dodal na zmíněný poslechový test u pana Tesaře (terahera) monobloky 300B Gold mono vlastní konstrukce a s kterými jsem si opravdu vyhrál. Nejdříve jsem si poslechl zesilovač pana Bunty -BV audio (nikdy předtím jsem ho neslyšel).Problém byl, že zvuk opravdu na vysokých kmitočtech měl typický projev tranzistorových zesilovačů ostrý, rozsypaný písek (ne všechny tak musí znít, čest výjimkám). Na basech a středech myslím nebylo až co vytknout. BV audio tedy není špatný zesilovač jak tu už někdo psal a nechci tu vyvolávat zbytečné hádky. Je rychlí má nízké zkreslení ale holt tam byla ostrost na sykavkách.

DAC a předzesilovač NAD M12, který sloužil jako zdroj zvuku lze vyloučit nebot jsem si ho později také vyzkoušel doma a tím děkuji panu Bártovi za zapůjčení a vlastně i panu Tesařovi nebot jsem před tímto testem toto zařízení neznal.

Můžeme i vyloučit příspěvek pana Bunty ohledně nevyrovnaného grafu reprosoustav Audio Note jelikož to není stejný model reprosoustav jako ten ve Stereophile a hlavně bavíme se o sykavkách a ne o rezonancích skříně atd. Model který pán má je nenáročný výkonově na zesilovače, příjemný na poslech a vhodný do menších místností se správným umístěním což úplně zde při testu nebylo možné splnit kvůli proporci místnosti. Určitě bych osobně vylepšil výhybku a kdybych stavěl tyto reprosoustavy od začátku tak i přepracoval ozvučnici. Nicméně za ty peníze z druhé ruky si myslím nebyl to tak špatný nákup.

K těmto reprosoustavám se výborně hodí základní koncák Audio Note P1 PP, AN-K L1 EL84, AN-K EL84 monoblok. To jsou zaplatitelné zesilovače, sedí k tomu a není se čeho bát. Já třeba zde žádnou vědu nevidím a jsou jiní hifisté co si to dokáží zkomplikovat daleko více :D

Jinak otázka majitele reprosoustav zněla jaký A zesilovač doporučit nebo kdo by zapůjčil. Tak pokud někdo máte nějakou zkušenost s Ačkovým tranzistorem či ho máte tak mu pomozte. Je přeci na prd aby jste mu radily tícíce nesmyslů co vyměnit když neznáte detaily, a hlavně chce to prostě jen zkusit... A nemyslím si, že byt to musel být zrovna A tranzistor. Měl jsem tu na opravě NAD S300 a ten zněl také velmi příjemně a otevřeně...
Tady došlo asi k nějakému omylu,u mně zmiňované monobloky nikdy nebyly(i když bych se určitě výpůjčce na test nebránil).Jinak hned po založení vlákna jsem nabídl můj Áčkový tranzistor k testu,ale jsme oba z jiného konce republiky,takže těžko uskutečnitelné ;)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 08 pro 2018 22:20

V tom príspevku je omylov, až skoro oxymoronov viac ;)

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek » 08 pro 2018 23:11

tesarpa píše:
08 pro 2018 18:51
Ohledně pomoci je to už zařízené. Příští týden budu mít možnost poslechu Luxmana. Tak uvidím, resp. Uslyším.
Luxmana stojí zato vyzkoušet ... 550AX nebo lépe 550AXII by mohlo být dobrý. Nevím, jaká je citlivost těch tvých beden, ale mohlo by to v menší místnosti a rozumných úrovních hlasitosti stačit. Kvalitativně to slupne BVaudio jako malinu :mrgreen:

Analogservis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Analogservis » 09 pro 2018 00:02

Omlouvám se překoukl jsem se v nicku. To není zas tak hrozná chyba :)

Jaký to bude Luxman? Dejte vědět jak to dopadlo.

Odpovědět