Áčkový zesilovač k citlivým repro

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
terahera
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Áčkový zesilovač k citlivým repro

Příspěvek od terahera »

Je to chyba,já bych ty konce chtěl u sebe slyšet :)

Analogservis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Analogservis »

:D Tak pokud máte vhodné reprosoustavy asi by to šlo. Tyhle už jsou prodané a dělají se pro ně reprosoustavy ale minimálně pokud se to podaří zařídit tak bych chtěl ještě před předáním udělat poslechovou akci v Praze a Brně..

lubin
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lubin »

O tu akci v Brně bych měl zájem :-)

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... a-legenda/ ana(l)logovy ackovy zvuk za hubičku *2thumbsup* .
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Pokud by někoho zajímalo, jak se to u mně vyvíjí, tak včera jsem, díky jednomu ochotnému hifistovi z tohoto fóra, měl možnost poslouchat Luxman 550 z roku 83. Zesilovač byl "repasovaný", tzn. měl vyměněné kondenzátory apod. Hrálo to opravdu velmi jinak než můj současný zesilovač. Neřekl bych, že to dělá jen 5 % rozdílu, ale třeba 20 %, odhadem. Příští týden bych snad měl dostat zápůjčku Valvet E2, což je 2x12W, třída A, single ended (pouze 1 tranzistor na výstupu).

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Tzn. ze ti Luxik nesedl respektive hledas neco jine?
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Ten dobrý člověk ho nechtěl prodat, byla to jen zkouška, kterou jsem asi chtěl potvrdit, jestli se výměna zesilovače projeví zásadně na zvuku nebo ne. Kdyby ne, mohl bych uvažovat o výměně repro. Takhle se mi potvrdilo, že má cenu ještě zkoušet jiné zesilovače.

Obecně ten "sametový" zvuk Luxmanu byl moc fajn, ale asi bych raději novější kus.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

tesarpa píše:
04 pro 2018 17:22
Asi jsem si maličko naběhl, když jsem založil vlákno ve fóru "potřebuji poradit". Dobře míněných rad jsem skutečně dostal dost, ale kromě jednoho člověka z Moravy se zatím neozval nikdo z Prahy či blízkého okolí, kdo by byl ochoten zúčasnit se poslechu mých beden na jeho zesilovači (požadovaných vlastností). Ano, připouštím, že možná prozkoumávám slepou uličku. Možná nakonec vyměním reprobedny a nechám si zesilovač, jaký mám. Ale dokud si to na vlastní uši nevyzkouším, tak nebudu vědět. Zatím mě to baví zkoumat.
Ale nenaběhl sis
jen musíš odfiltrovat ten bordel (tj rejpání a dezinformace) od skutečně dobře míněných rad.
Zavádějící řečičky o zapatlaném zvuku lamp - když není řečeno o jakou lampu vlastně jde,nebo jak je zapojená jsou víš o čem. Nestranný názor nečekej ani od výrobce skvěle měřících svářeček ,pokud někdo naznačí ,že jakýkoli jiný zes.než ten jeho je zvukově lepší je zpravidla obviněn z dojmologie a psychoakustického pomýlení ,popřípadě je mu následně navržen slepý test který by ho měl urychleně vylekat a jakože vyvést z omylu. Co se těch repro týká (konkrétní model neznám) tak bych osobně volil rozumnější variantu- to nechat tak ,nepitvat a především neplivat. Ne tak místní experti ,že jde (jak bylo vysvětleno) o jiný model než ten z odkazovaného testu už je nyní asi fuk a ten silně nevyrovnaný kmitočtový průběh,plus rezonance skříně jim už asi (pro všechny přisírky v tomto vlákně) zůstane. Repra tedy klidně vyměň ,ALE jen když najdeš zvukově lepší :!: ne proto že ti tu někdo argumentuje grafem. :D Pokud by třeba i ty tvé bedny měly podobné měření ,nepanikař :arrow: dokonale vyrovnaná km.char. je tady stále dokola omílaná a značně přeceňovaná.
Mé přesvědčení hraničící téměř s jistotou je to,že u f.AUDIO NOTE si tu bednu také změřili :idea: a ten graf by vypadal zcela jinak - kdyby třeba jen trochu chtěli. Je dost dobře možné že tam tu vexli na dané roproduktory ladili - a bylo více návrhů u kterých byla křivka vyrovnanější (bez nějakých hrbů) ,ale daní za to byl pokles citlivosti popř. zhoršení jiných "z jejich hlediska" podstatnějších parametrů s drastickým dopadem na celkovou brilanci apod. tak to prostě raději nechali tak. Sám označuješ ty své bedny jako: citlivé repro s příjemným přirozeným zvukem ,no a možná právě toto bylo cílem návrhu ,ne za každou cenu rovná chárka a další drahá bedna s mrtvým zvukem a potřebou ještě tak 3x dražšího zesilovače. Pokud tomu tak bude,jako že ano - přijde mi párování s koncákem (a nejen od BVA) jako zbytečné až nevhodné. Pokud máš z nějakého důvodu obavy z elektronek ,tak bych se v tranz. řešení poohlížel buď po to A-čku nebo alespoň po mosfet.tranz. - měkčí jemnější a barevnější (ve smyslu-přirozenější ,ne zabarvenější tedy zkreslený) zvuk. Nevím proč proboha repro tohoto druhu kazit nějakým koncákem a když už ,tak ne hrubým tranz. drtičem a ještě bez předku - toť můj názor.

Sám výrobce píše : Extrémně vysoká účinnost velmi vhodná pro vysoce kvalitní triodové zesilovače s nízkým výkonem... :idea:

trioda ,single end. A clas. :arrow: nízký výkon/špičkový zvuk .
Ani slovo o nějakých koncích NE tak monoblocích !!!
Máš doslova volné ruce při výběru kvalitního a nijak zvlášť výkonného integráče (jakých jsou mraky) tak jaké furt konce :?:

Ještě k tomu - silně nevyrovnanému kmitočtovému průběhu :arrow: .
když si poslechneš ty své "hrbaté" bedny vedle "rovných" tak rozdíl uslyšíš,to je pravda. Ale pravda je taky to, že vzorně srovnaná char. těch "rovných" beden se jako první věc dokonale rozhodí pokud je správně neumístíš v akusticky vzorné místnosti,což má málokdo.To znamená že kmit. "rovný" poslech je ve většině případech spíš iluze ,jen to nikomu moc nevadí ,protože to bez srovnání zas až tak nepoznáš. Další pravda je ta ,že pokud je to už znatelné - je to ta jediná zvuk. deformace která je snadno a neinvazivně odstranitelná (na ucho což pro poslech obvykle stačí) vhodnými korekcemi,pokud tedy nehraješ právě na samost. koncák. :D Potom event.ekvalizace skrze foobar-pokud hraješ skrze PC.

tesarpa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tesarpa »

Však jo, já jdu myslím tímhle směrem. Ten zesilovač už jsem měl, jinak bych ho k těmhle bednám nevybral. I když, obecně, výkon není na závadu. Vyzkouším ten Valvet a pak se nějak rozhodnu. Triodový zesilovač s nízkým výkonem mi nabízel postavit Analogservis, může to tak nakonec dopadnout.

Ohledně korekcí nemám vůbec předsudky. Používám Roon a tam si můžu naimportovat korekční křivky z EQ software. Ale když jsem si ty bedny + svou místnost měřil, tak to nebyla žádná úplná hrůza. Jo, basy maličko zdvihlé, ale to je pro ucho příjemné (moje).

Samostatný předzesilovač skutečně nemám, ale na té krabici od NADu se píše "digital preamplifier" ;) Nemyslím, že by další krabice a další dráty nějak zvuku pomohly.

Jo, kdyby někdo chtěl prodat monobloky RíAudio, tak bych je bral hned. http://mankyfa.wz.cz/audio/orchestr/mk-1.htm

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Dovolím si len jednu radu.. Vyskúšať všetky uvažované zosilňovače aj s tými ATC (ak je to možné..). Tie si dovolím, na základe známych faktov (testy,merania)považovať v tomto prípade za referenciu. Potom bude jasné, čo je dané zosilňovačom a čo boxami.
K tomu odkazu na test v Steroephile - bola tam testovaná verzia s citlivosťou ( údajne..) 97- 98 dB. Realita bola 92,5 pri 2,83V..Lenže tie boxy sú v skutočnosti 4 ohmové (meranie v teste). Takže citlivosť je reálne 89,5dB/ 1W. Porovnanie údajov výrobcu a meraní hovorí o vierohodnosti aj ostatných parametrov..Nižšie verzie na tom lepšie nebudú...A všetky verzie toho AN boxu majú rovnakú ozvučnicu, rozdiely sú v použitých kábloch vnútri a v cievkach výhybky, pouźitých kondenzátorov a v umiestnení výhybky mimo boxu( čo nie je žiadna výhoda..).Ich kombinácie dávajú počet typov... To sú fakty.
BVaudio, výroba a predaj

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

tesarpa píše:
15 pro 2018 17:24
Jo, kdyby někdo chtěl prodat monobloky RíAudio, tak bych je bral hned. http://mankyfa.wz.cz/audio/orchestr/mk-1.htm
Tak to jsme se těsně minuli. Nabízel jsem je na bazaru cca 2 roky a před 2 měsíci si našly kupce :D
Byl to můj první opravdu dobrý (podle mého hodnocení) zesilovač a prodával jsem jej nerad - přece jen to byl kus mé audio historie. Ale zase nemá cenu si jej idealizovat. Podle toho, co se píše v předchozích příspěvcích myslím, že míříš kvalitativně výše.

Analogservis
Kontaktovat uživatele:

Ale no taak pane Bunta neplácejte. Jaká fakta?

1) Audio Note má několik verzí měničů a ty se liší sakra hodně. To není jen o kondenzátorech.
Především AN reproduktory se liší velikostí a typem magnetu! A to je hodně podstatný rozdíl i ve výsledné pak citlivosti.
Mají klasický Fe magnet nebo alnico magnet. Také se liší i materiálem membrány.
2) Testovaný typ AN má impedanci ve většině pásma 6 Ohm. Zmíněné 4 ohmy má kolem 200-300Hz.
3) Reproduktory jsou určené do rohů místnosti kde pak narůstá i citlivost na basech. To neznamená, že udávaných 98dB je pravdivých..
4) Existují i AN reprosoustavy sloupové takže i ozvučnice je jiná.

Tím se nechci AN nějak zastávat. Jsou určitě i lepší reprosoustavy v této kategorii. Ve výsledku je to ale celkem dost nenáročná reprosoustava. Ani porovnávání zesilovačů na ATC reproduktorech není na místě. Tesarp hledá vhodný zesilovač pro AN ne pro ATC!

Analogservis
Kontaktovat uživatele:

Pompo. Teda vy jste se rozepsal :) Pro tyto AN reprosoustavy je doporučován výrobcem zesilovač at už menší L1 s EL84 tak i Ačkové SE s 300B. Monobloky jsou u elektronkových zesilovačů vhodnější, protože zkrátka je tam více místa pro konstrukci a nejsou přeslechy mezi kanály. Integráč nebo Předzesilovač není potřeba protože regulace je zde už v samotném převodníku NAD.

Co se týče toho Valvetu E2 tak nevím do toho bych nešel. To vypadá jak špatný studentský projekt a 20W/4Ohm ve třídě A ?

Obrázek

Odpovědět