Bi-Wiring

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
jimacek
Kontaktovat uživatele:

Re: Bi-Wiring

Příspěvek od jimacek »

Ahoj, mám dotaz ohledně zapojení Bi-wiring na zesilovači Technics SUV4X. V návodu nic ohledně toho není, ale zesilovač má výstupy "Main" a "Remote" (viz. obrázek). Je tedy možné zapojit jeden kus repro do terminálu main i remote? Díky 8-)

Obrázek

fb_petr2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_petr2 »

Muzu pouzit pro repro B&W 601 S1 zapojeni Technics SU-C800UM2 a dva ruzne koncové zesilovače Technics SE-A800SM2 a SE-A900SM2 ? Mam zapojit ten slabší (2x55) na výšky a silnější (2x70) na basy? Diky za radu.

mesky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesky »

Jo, neměl by být problém použít oba jak píšeš. Máš kliku, zesílení mají nastavené zrovna shodně, takže měli by hrát stejně hlasitě. Rozpoj klemy na bednách a s chutí do toho.

fb_petr2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_petr2 »

Mělo by smysl, koupit větší bedny, když to teď krmím dvojnásobným výkonem ? Třeba B&W 602 nebo 603 ?

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Malé bedny mají většinou nižší citlivost, proto vyžaduji i větší výkon. Nech to tak a uvidíš - uslyšíš.
Nebylo by ale vhodné, zapnout výstupní impedanci u zesilovačů na 4 ohmy ? Když rozpojíš výhybku beden, sníží se i jejich impedance ?

Prospero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Prospero »

Jen nerad vám tady do toho kecám, ale spůsob zapojení, o kterém je tady řeč, není Bi-Wiring, ale horizontální Bi-Amping. 😉
(A fungovat to bude.)

Denkez
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denkez »

fb_petr2 píše:
05 bře 2021 08:29
Mělo by smysl, koupit větší bedny, když to teď krmím dvojnásobným výkonem ? Třeba B&W 602 nebo 603 ?
Dvojnásobným výkonem je nekrmíš, bedny si berou výkon jen na úrovni toho výkonnějšího zesilovače.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Denkez píše:
05 bře 2021 13:28
...bedny si berou výkon jen na úrovni toho výkonnějšího zesilovače.
*headbang* :D

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Impedance se nemění.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Zcela mimo téma, ale nedá mi to:
Typ SU-V4X ve mě probudil nostalgickou vzpomínku na začátek osmdesátých let minulého století, kdy jsem pracně uspořené československé koruny směnil u veksláků za tuzexové poukázky, vystál si hodinovou frontu u Tuzexu a zakoupil tento typ zesilovače, domnívajíc se, že v našich končinách slovutná značna Technics je etalonem kvality. Neumíte si představit mé zklamání, když jsem doma zjistil, že jeden kanál silně brumí. Následující den mi v Tuzexu bylo řečeno, že to dělají všechny dodané kusy a byly mi vráceny peníze.
Tak jsem se vrátil ke svému starému zesilovači značky Tesla (vyrobenému na Slovensku) a byl jsem opět happy. Teprve mnohem později jsem měl možnost zjistit, že dovážené výrobky v této cenové kategorii sice vypadají lépe než tuzemské, ale jejich výkon poněkud zaostává.

fb_petr2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_petr2 »

Denkez píše:
05 bře 2021 13:28
fb_petr2 píše:
05 bře 2021 08:29
Dvojnásobným výkonem je nekrmíš, bedny si berou výkon jen na úrovni toho výkonnějšího zesilovače.
Muzete mu to prosim vysvetlit detailneji? Kdy pripojim 800 na vysky beden a 900 na basy beden, tak v jednu chvili “krmim” dva pary repro svorek ze dvou zesilovacu. Dva oddělené výstupy, dva oddělené signaly, dva výkony... jak si muzou bedny vzit vykon vykonnejsiho zesilovače, kdyz jsou vstupni signály oddělené? Predem diky za vysvetleni...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Tam neni, co vysvetlovat. Denkez nejspis z neznalosti zakladu zas napsal uplnou kravinu.
Bedny si nic neberou, jsou v tehle konfiguraci ryze pasivni prvek. A uz vubec nerozhodujou o pomeru prikonu ze zesilovacu. Basova a stredovyskova cast je v bednach elektricky oddelena.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

fox píše:
05 bře 2021 11:02
Malé bedny mají většinou nižší citlivost, proto vyžaduji i větší výkon. Nech to tak a uvidíš - uslyšíš.
Nebylo by ale vhodné, zapnout výstupní impedanci u zesilovačů na 4 ohmy ? Když rozpojíš výhybku beden, sníží se i jejich impedance ?
Myslel jsem bi amp. Pokud budu každým zesilovačem krmit zvlášť výšky a zvlášť středobas, nezmění se impedance na rozpojených svorkách beden ?

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

Pokud je v bednach dobre navrzena vyhybka, impedance při 2amp by mela zůstat stejna. Nejzasadnejsi bude stejne impedance basove sekce. Jde do ni vetsina vykonu.

Odpovědět