Bi-Wiring

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Bárt
Kontaktovat uživatele:

Bi-Wiring

Příspěvek od Bárt »

Dobrý den,pořídil jsem si retro předzesilovač Technics SU-C800UM2 a koncový zesilovač Technics SE-A800SM2 + repro Technics SB-X 500 ( impedance 8 ohm ) + CD, deck a gramo, včetně equalizeru, vše od Technics.
Je možné u těchto přijímačů - koncový zesilovač a repro, efektivně využít Bi Wiring, nemůže dojít k poškození reprosoustavy? Pokud ano, nebude to jen psychoakustický dojem z lepšího zvuku. Uvažoval jsem o nákupu hifi kabelů, ale na odborných fórech jsem zjistil, že lze využít i této metody k docílení lepšího zvuku. Trochu mne mate, že u této metody zapojení je zapotřebí 4 vstupů do beden, což nemám, repra mají " jen " vstupy dva. V současnosti mám zesilovač a repro zapojeno reprokabel 2 x 4 mm měď. Děkuji za vaše zkušenosti a doplnění.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Bi-Wiring

Příspěvek od NIN »

Bi-wiring můžeš provozovat pouze s repro se 4mi či více (tri-wiring) vstupy. S tímto zapojením bych si hlavu nelámal. Ten výsledek zlepšení zvuku je mnohdy diskutabilní. To si raději sežeň ještě jeden shodný koncák a zapoj každý do jedný bedny (bi-amping). To už bude jiná káva. Pokud trváš na bi-wiringu, musíš pořídit k tomu přizpůsobené repro.

Bárt
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bárt »

Děkuji za odpověď, další koncový zesilovač, to by byl zvukový masakr :-)))

Prosím ještě o doplnění a co RCA kabely, mezi jednotlivými komponenty, Viablue...Kambridge...Dynavox...Krautwire, mám v současnosti
sinch tkaničky, což mne přijde jako jaká si nouze, aby to hrálo. Rád bych z toho co mám " vyždímal " co se dá.

Děkuji za názor.

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT »

Pro NIN.
Biamping je přece jen o něčem jiném, né jak popisuješ.

Úprava snad všech vícepásmových beden pro biwiring je vcelku jednoduchá . Teda pro ty co rozumí elektronice a rozeznají součástky reprovýhybky. Zapojení výhybky je většinou takové, že jednotlivé repráky jsou napájeny přes pásmové propusti (L C) a ty jsou paralelně připojeny na vstupní svorky. Stačí elektricky oddělit basovou a výškovou sekci a vyvést na samostatné svorky. A máme biwiring. Chce to také trochu řemeslné zručnosti /úprava zadní části bedny a montáž destičky se čtyřsvorkou/

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour »

Ano, biamping znamená použití dvou zesilovačů.

Ale v tomhle případě by to asi bylo nošení dříví do lesa.
kabelguru.cz

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Mně bi-wiring u Dali (mám 350,450 a 850) zvuk vůbec nezlepšil, ale bi-amping dost podstatně. A to jsem tak zapojil jenom A-V reciever Sony.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

TRANSIWATT píše:Pro NIN.
Biamping je přece jen o něčem jiném, né jak popisuješ.
Máš recht. K tomu by byly stejně třeba repro se 4mi terminály (zesilovač na výšky a druhý na basy). Já jsem zblblej z toho mého "bi-ampingu", kde mám u každý bedny monoblok a pak navíc zapojeny zvlášť výšky a basy. V tomto případě by ten koncák Technics musel mít možnost zapojení do můstku.

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

To co máš jak popisuješ je biwiring. Pochopil jsem, že používáš dva monobloky, jeden pro levý ,druhý pro pravý kanál. Vzadu je jeden nebo dva páry reprosvorek s úplně identickým signálem (maximálně mohou být zvlášť připojovány vypínačem na čelním panelu) Na jedné reprobedně máš (mít) dva páry svorek jedna pro v druhá pro b. Jestli máš monobloky tak to celé dvakrát pro L a R kanál.
BIAMPING si vygógluj a nastuduj.Existuje tzv. VERTIKÁLNÍ A HORIZONTÁLNÍ uspořádání . To jest musíš mít dva stereozesilovače anebo čtyři monobloky. A nejlíp stejného typu.

Pro lidumila:
U biwiringu nemusí být změna velmi výrazná. U biampingu ano, hlavně když jsou použity rozdílné typy zesilovačů . Ale byl bych opatrný, zvuk se určitě ZMĚNIL, a jestli ZLEPŠIL je diskutabilní.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

V tom případě mají jen některé předzesilovače výstupy do 4 mono nebo 2 stereokonců. Já bych to třeba takhle zapojit nemohl.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Proč bys nemohl? Stačí kabelová rozdvojka.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Abych pravdu řekl, nikdy jsem se s takovou "hifi" rozdvojkou nesetkal. Máš nějaký tip na RCA rozdvojku, která je vhodná pro náročnější zapojení?

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Si udělej ne ? , snadný, na tom nic není.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

Děkuju za nápad, ale já nepatřím mezi kutily a výrobce tohoto sortimentu. *taktone* Já si to radši koupím. Ať to kdyžtak zpacká někdo jinej :D .

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

TRANSIWATT píše:Pro lidumila:
U biwiringu nemusí být změna velmi výrazná. U biampingu ano, hlavně když jsou použity rozdílné typy zesilovačů . Ale byl bych opatrný, zvuk se určitě ZMĚNIL, a jestli ZLEPŠIL je diskutabilní.
Tedy jinak - pro mé uši se zvuk zlepšil - OK?

Odpovědět