Co za batarové reprosoustavy v ceně 50000....

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Re: Co za batarové reprosoustavy v ceně 50000....

Příspěvek od fb_mirek »

To se tu docela divím. Třeba znami boxer tvrdil ze ma pri zápase rychlejší nohy v bílých botech.

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

No vlastně jediný důvod mé reakce byl ten, že mi vadí naprosto zavádějící příspěvky, jejichž jediným cílem je kazit radost těm, kdo najdou odvahu zde prezentovat své vybavení. Pak se není čemu divit, že to tu příliš nežije.
Ke klepání na ozvučnici se raději nebudu vyjadřovat, to má asi stejnou vypovídající hodnotu, jak kdyby se měřila její teplota. To, že je ozvučnice KEF při hraní naprosto rigidní, bez jakýchkoliv rezonancí, je ale fakt.
Pokud má někdo opravdu zájem o problematiku návrhu reprosoustav, ať si přečte přiložené dva dokumenty od KEF. Je to velmi dobře, srozumitelně a komplexně napsáno.
Srovnání KEF a Fyne Audio – to jsou opravdu charakterem zcela odlišné bedny. Vím, o čem mluvím, léta jsem měl Tannoy. Specifický, expresivní zvuk Tannoy (Fyne Audio) oproti „utaženému“ frekvenčně vyrovnanému zvuku KEF – každý ať si vybere podle svého gusta.
Přílohy
r2018_whitepaper_en.pdf
(2.01 MiB) Staženo 17 x

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Ke klepání na ozvučnici se raději nebudu vyjadřovat, to má asi stejnou vypovídající hodnotu.... Nikdy jsem nikde nepsal ze to ma vypovídající hodnotu, pouze to tocis proti me.

To, že je ozvučnice KEF při hraní naprosto rigidní, bez jakýchkoliv rezonancí, je ale fakt. Fakt? To je fakt blbost, žádná taková ozvučnice totiž není, pokud neni tedy z kamene. Sahni si nekdy pri hlasitem rocku na bednu třeba ze spodu. Na KEFu R11 vidíš holé stěny ozvučnice zevnitř, a přesto si myslíš... Ale mysli si co chceš, je mi to jedno.

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

Tak to jsem rád, že jsme se dopracovali k tomu, že odsouzení reprosoustavy na základě poklepání nemá žádnou vypovídající hodnotu, tedy že to je je stejná pitomost jako hodnocení pohledem do basreflexového otvoru. Ale hlavní je někomu zkazit radost, že?

Chování ozvučnice při zátěži (hraní) je komplexní děj. Ozvučnice je zatěžována jak zvukovými vlnami, tak mechanicky (vibrace). Ozvučnice by v ideálním případě neměla do vytvářeného zvukového pole vnášet žádné vlastní parazitní zvuky (tedy ty, které nejsou obsaženy ve vstupním signálu). To je ta zmiňovaná rigidita. Mimochodem tebou zmiňovaný kámen je z hlediska tlumení mechanických kmitů velmi špatným materiálem stejně jako kov. Poklepáním na trubky topení si to můžeš ověřit. Přesto reprosoustavy z kamene nebo hliníku (většinou se jedná o sendvičové konstrukce) existují a mohou být excelentní.
Opravdu bych doporučil přečíst si ty mnou zmiňované dokumenty, je to velmi zajímavé čtení.

P.S.: Teď jsem si všiml, že ten druhý dokument byl příliš velký a jako příloha neprošel, je přiložen znovu rozdělený na dvě části.
Přílohy
REF-White-Paper-part2.pdf
(2.03 MiB) Staženo 15 x
REF-White-Paper-part1.pdf
(2.24 MiB) Staženo 8 x

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

...a je to tak se vším, že realita je mnohem komplexnější a barevnější než jak se jeví nevědomému při kratičkém povrchním pohledu.

DK76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DK76 »

Dark Side of The Moon, jak tazatel chtěl nějaké podněty atd. , napsal jsem mu své zkušenosti při výběru mých beden, v žádném případě jsem neporovnával konstrukčně atd. ,jen jsem napsal, která bedna mi při výběru více zvukově sedla, samozřejmě každá ma svůj zvukový charakter a o tom to je a proto si dotyčný vybral Kef a vybral si je protože se mu zvukově líbí a doufám, že ne jen podle fantastické nabídky. To asi vše nic víc, nic míň a už vůbec nemám ve zvyku někomu něco hanit, nikde jsem ani napsal, že to jsou špatné bedny, jen mi nesedly, protože to každý slyšíme jinak a v tom je ta podstata a krása 😉.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Bednu jsem ohodnotil podle poslechu, ne podle ozvučnice, tu jsem začal zkoumat až nakonec. Když napíše Kychtax svoje poslechové dojmy s lištou většina mu to baští, pokud já napíšu poslechové dojmy z beden tak to není pravda a chci pouze zkazit radost kupujícímu, v tom případě vlastně nemá smysl sem cokoliv psát. Protože vy chcete pouze číst tak je všechno růžové, ne jaká je realita věcí. Proto sem nemůžu přispívat, a je to vlastně jen dobře.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Ale notak. Neber si všechno tak osobně. Slyšel jsi ty bedny někde na nějakém železe. Stejné bedny slyšelo i několik z nás. Jinde na jiném železe. A jsi jediný, komu chyběly basy. Není to spíš podnět k zamyšlení, jestli jsi měl možnost slyšet, co ty nedny opravdu umí? Vždyť máš dost vlastních zkušeností, abys věděl, jak moc umí nevhodné železo a akustika zamávat se zvukem. Je tvá realita reálnější než realita ostatních?

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

@fb_mirek: Ale no tak, nehrej ublíženého. Vem si například tyhle své dva příspěvky.

Máš snad pocit, že Tě za tvůj korektně vyjádřený názor v tomto příspěvku někdo napadá anebo uráží?
Par hodin jsem poslouchal na delenci Electrocompaniet AW 250-R + EC 4.8 v cene cca 280k. Zvuk me bohužel vůbec nebavil, nemelo to basy. Chyběl tomu spodek, objem, udernost, utazenost basu, neslo to basem vubec nízko. Ani ty 4 basacky to hold nezachrání. Jsou bedny do 200k kde hraje jeden 22cm basak o vesmír jinde. Nejhorší me čekalo kdyz jsem se podival do bedny pres basreflex, to raději bez komentáře. Ale abych je jen nehanil, prostor maji vcelku pěkný.
A opravdu by sis za tohle nedal sám přes hubu?
To si delas snad srandu ne? Vazne ti mam natocit video kde poklepu na par reprosoustav a nakonec na KEF R11 at slysis rozdil? Ozvučnice je naprosto rigidní ? to porovnavas s krabici od bot?! Tohle forum jde vazne do prdele, kdyz sem kazdej pise takove lzi. A jeste se v tom navzajem podporujete.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

fb_mirek píše:
04 čer 2020 13:21
Bednu jsem ohodnotil podle poslechu, ne podle ozvučnice, tu jsem začal zkoumat až nakonec. Když napíše Kychtax svoje poslechové dojmy s lištou většina mu to baští, pokud já napíšu poslechové dojmy z beden tak to není pravda a chci pouze zkazit radost kupujícímu, v tom případě vlastně nemá smysl sem cokoliv psát. Protože vy chcete pouze číst tak je všechno růžové, ne jaká je realita věcí. Proto sem nemůžu přispívat, a je to vlastně jen dobře.
Nediv se, nejsi členem smečky :mrgreen:

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Chceš li s vlky žíti musíš.... Ne nechci, díky. Nepotřebuji byt jako ovce ve stadu. Muj problém je ze mi jdou bedny hodne dolu, a ostatním výrobcům co jsem slyšel nikoliv, tudíž mi tam chybí bas, a to dost podstatně. Zacinam chápat subb v stereo sestavach. Bas mi chyběl i u Quarta, jasne uzavrenka, tak AQ Passion, spatne nazeno? Taková levná bedna jako Accorda, a regál Ambra jsou na tom překvapivě lépe, vezmu v potaz cenu. Me nebavi se hadat na fóru jako vas. Uz par měsíců se tu nedeje nic jineho. Svuj nazor jsem napsal, souhlasit s tim nikdo nemusí. Sice tu někdo popsal podobnou zkušenost s R11 jako ja, ale to nikdo asi nevidí
Nehodlám tu sahlodlouze vysvetlovat proc verim ze KEF ma nedostatečné basy. Mozna by to pochopily ti co byli u me na poslechu a slyšeli i R11.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

A to samé se deje u mnohonásobně levnějších R11.
Přílohy
Screenshot_20200605_011520_com.opera.browser.jpg

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Ani jeden z tvych postů nehovoří o R11 ve smyslu, ze by mely nedostatek basů. První post je o jinejch bednách a tudíž je tvuj dovětek: "....to samé se děje.....", uplně mimo, no a v tvem druhem příspěvku se dokonce o R jedenáctkách píše jako o možném basovém řešení toho, co jsi zažlutil. Význam článku je tedy zcela opačný. Autor chtěl všem povědít, že moderní KEF nemusí být ohledně basu po chuti každému, ale toto řeší R11, které mají dle pokračování článku basů až až.Takže svojí osobní zkušenost máš, to je fajn, ale to cos postl je haluz.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Ty ses dobrá haluz, komu neni rady... Hrajte si a kupujte co je libo. Neni se co divit ze je plne fórum lidi co delaj ze svou sestavou psí kusy aby jim začala hrat plnohodnotně. Forum plne vyvracecu. Tady neco napsat, znamena ze to ostani musi napadnout a za každou cenu to vyvrátit. Ok. Je to vas boj, vase minus, vy na to nakonec doplacite. Mej te se a uzivejte si dokonalich sestav které vlastníte. Žít v bludu je asi dnešní krédo zdejsich usedliku. Jdu blejt velebnosti.

Odpovědět