Co za batarové reprosoustavy v ceně 50000....

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Re: Co za batarové reprosoustavy v ceně 50000....

Příspěvek od fb_mirek »

Tak to bohuzel je, nemyslím si ze si to prostě nesedlo, ale ze jsou KEF tak laděné. Nemam rad prebasovano, sub bych ve stereu nikdy nepoužil, nejsem jeho zastánce. Z meho pohledu, a poslechu mel lepsi bas i regal Xavian Ambra který sel více dolu a mel objem, a to i na svou malou velikost. Pokud bych srovnal s jinym sloupem, tak Accorda je na tom basove lepe, a to i na levnějším zesilovaci. Co se KEFu upřít nedá je předozadní prostor. Za předpokladu dobrých akustických podmínek.

Kupující jej neslyšel a až za polovinou hlasitosti něco vnímal. Dle mého se v místnosti nedalo vydržet a to jsem myslel, že mám rád basy.

S takovým sub v hole cimre by asi vydrzel malo kdo, kdyz se to tam vsude mlati o steny. To musel být fičák, nebo spíše hučák?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

R11 jsem slysel s nejakym ne uplne vykonnym integracem Naim a basy tomu neschazely, spis nebyly presne, ale buh sud proc, snad malo krmeni, snad mala mistnost ...
rozhodne jak jsem psal jiz vcera - doprej jim co nej krmeni na ktere dosahnes

p.s. vnimani hudby, no ... nekdy se divim jak lidi preferuji naprosto prebasovanou sestavu

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Ono trochu i napoví poklep na ozvucnici s které jde zvuk jako ze sudu. Ale asi je to záměr, prece by nešetřili ma tlumení ozvučnice. Pokud ale majitel poslouchá jak psal na zacatku, jungle, D&B, rap.... Na tyhle hudební styly (pro mě nehudby) tahle bedna stačí bohatě. Super byl regál KEF LS50, výtečná propracovaná ozvučnice, na velikost měniče výborný zvuk, tam se ten bas dal pochopit. Za me, nedocenena levná bedýnka.

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

Já považuji celou řadu KEF R za velmi podařenou, poměr cena/výkon je opravdu dobrý. Zkoušel jsem jak R3, tak R7 a R11.
Vzhledem k mojí málo zatlumené místnosti bylo nutné na basy použít DSP. Nakonec jsem tedy zvolil řešení R3 (s použitými ucpávkami na basreflex) + sub KEF Kube10.
R11 byly výborné, ale u mě nešly správně umístit - jako každé bedny s basreflexem vyvedeným dozadu byly citlivé na odstup od zadní stěny, ten prostor jsem jim nemohl dát.
Nedostatkem basů tedy ale rozhodně netrpěly. Ozvučnice je naprosto rigidní, těžká, pevná, bez jakýchkoliv rezonancí, v dané cenové kategorii nadstandardní provedení.
Bi-amp rozhodně doporučuji, zpřesnění a pročištění reprodukce je nepřeslechnutelné.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Ozvučnice je naprosto rigidní, těžká, pevná, bez jakýchkoliv rezonancí, v dané cenové kategorii nadstandardní provedení.

To si delas snad srandu ne? Vazne ti mam natocit video kde poklepu na par reprosoustav a nakonec na KEF R11 at slysis rozdil? Ozvučnice je naprosto rigidní ? to porovnavas s krabici od bot?! Tohle forum jde vazne do prdele, kdyz sem kazdej pise takove lzi. A jeste se v tom navzajem podporujete.

DK76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DK76 »

Písnu jen svůj názor k bednám KEF R11, které byly v mém hledáčku. Byl jsem si je poslechnout v Amarocku v kombinaci s Naim, Metronome Le DAC a streamer a u PSG to bylo ve spojení Exposure a Burmester ( cca poslech 7 hodin, žádná rychlovka ). Ani v jednom případě se mi přednes Kef R11 nelíbil, za mě divné basy, celkově pro mé uši ne. Jak se přehodily bedny konkrétně v Amarocku za Spendor D7 a u PSG za Fyne Audio 502 SP, tak pro mě úplně jiný zážitek, celkově pro mě jasná jednička Spendor. Spíše se divím tomu, že jsi se zbavil Hegela 190, za mě 👍, ale každý to slyšíme jinak. Tak ať se ti sestava povede sladit více jako ta první 😀.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

R11 pri rozmeru 1249 x 200 x 383 mm a hmotnosti: 37,7 kg / ks, pri poctu 5 menicu na ks, je tragicky vysledek. Uvnitr draty tlousky zvonkoveho dratu, tlumeni skoro zadne, trocha bileho materialu pripominajici vatu, vespod neco podobneho ale tmave barvy, a to vse za 133k ? To uz je na tom i lepe Revel Performa F 208 z podradnou vyhybkou.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Naštěstí jsi nás svou moudrostí přišel vyvést z temnoty nevědomosti, Nordlande, Arime, Jirko33 nebo jak že si to po každém dalším banu na všech fórech teď říkáš.... :-D.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

Praho vim ze jsi nemocny uz od dob tvich kecu na avmanii, kde ses vysmival lidem co meli podlozene repro kabely, nebo pouzivali cokoliv lepsiho nez ty ve sve byvale obyvak/kuchyne ale to se ti uz nehodi ted do kramu kdyz si hrajes na velkeho hifistu ze ano? Jak jsi nazyval lidi s kteryma ses ted nejvetsi kamarad? Zlatoušci a hifikosmonauti ze ano? Nebo ti jiz pamet neslouzi? Ted te berou za jednoho ze svich a predtim sis s nich delal prdel. Bany jsou dobra vec a vysvobozeni od lidi jako ses ty co jsou povrchni krivaci.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Praha
Vrchol pokrytectví od človêka, který po několika banech opakovaně vyletěl z fóra Avmania jak namydlenej blesk, aby se tam vždy opakovanê vracel pod novou identitou. Nebylo by v tomto případě lepší držet hubu?

Dark side of the moon
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dark side of the moon »

No klepat znovu na ty mé R3 nebudu, to už jsem dělal, klouby omlácené a ... nic.
Jinak podrobnosti o řešení ozvučnice viz. níže.
EF Engineers developed a technique, originally for the LS50 loudspeaker system but applied to all R Series 2018 systems, that combines the two approaches and is more eective than both. The technique, called damped bracing, consists of strategically placed wooden braces that, instead of being rigidly coupled to the panels are joined via a lossy interface. The braces are placed where the panel movement would otherwise be greatest and the lossy layer, like normal damping pads, converts the energy into heat. Additional damped braces are situated at the back of each driver, which reduce the level of reactionary vibration transmitted from the driver to the cabinet. The reduction in sound output from the cabinet varies model by model, depending on the exact geometry, but is typically of the order of 20dB, as shown in figure 3. Cabinet sound radiation is highly distorted and, at the resonance frequencies, causes time-smearing as the output hangs on. The increase in clarity wrought by the damped bracing is readily noticeable, is probably best in class for single-enclosure multi-way loudspeaker systems and is comparable to the best high-end systems.
KEF R11.jpg
KEF R11 graf.jpg

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Mirku, a co je na tom? S mnohýma jsem se potkal osobně, zasmáli jsme se tomu se slovy, že tím si holt musí projít každý, kdo není zaslepenej a slouží mu uši. Prostě vývoj na základě získávání zkušeností. Zažils to sám, když jsme ti říkali, ať těm Xavům pořídíš lepší krmení a ty ses vztekal jak prostějovský Mirek *2thumbsup* . A pak jsi taky pochopil ;) . Je to přirozený.

fb_mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fb_mirek »

A kdyz jsem ti psal ze s x zesilovaci co jsem na xavi zkousel byla prave Norma 70 to nej na co jsem po nakupu novych Virtuos dosahl, (ne kazdy nakupuje za polovic na bazaru) a ze to nebude konecna jsi nepochopil prosim te co? Ty jsi chapat nechtel, chtel jsi pouze rypat. Xavi hraly dobre i s tou Normou 70, podle tebe ne, ok ja to beru, i kdyz jsi to neslysel. A kdyz jsem sel do Normy 140, co jsi potom napsal? ze mi to nehraje ze menim, a menim, a co jsi delal ty? To same. Nehodlam se hadat, rozhodne ne s tebou.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Neochota se přít, kterou deklaruješ, doslova čiší ze stylu a obsahu tvých příspěvků. Zvaž to.

Hele, sám jsi v krátké světlé chvilce psal, že sám sebe v diskusích nezvládáš. Je to škoda. Máš hafo zkušeností, máš poslechovku, kterou může většina z nás závidět a máš víc než slušný železo. Je škoda, že to neumíš sdílet jiným způsobem.

Jinak ta konstrukce ozvučnice KEFů je zajímavá a chytrá.

Papolius
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Papolius »

Musím s fb Mirkem souhlasit, že ozvučnice mrtvá není. Měl jsem ve výběru starší model Fischer&Fischer, to byla mrtvá ozvučnice.

DK76- Hegel byl opravdu výborný, všude ho chválím, ale potřeboval jsem peníze na tyto KEF a věděl jsem, že chci jít do budoucna jinou cestou.
Ona i předešlá sestava byla sladěná výborně, jen se uvítám jinam.

Dokonce už dávno vím, že není žádná finální sestava 🙂

Odpovědět