Dilema s hifi řešením - cca do 70k

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Miero
Kontaktovat uživatele:

Re: Dilema s hifi řešením - cca do 70k

Příspěvek od Miero » 26 říj 2017 12:00

hehe, jasne ... zial ak to dobre vyzera, tak je to drazsie pripadne to uz nehra tak dobre

a nepacil by sa ti ani lak s vysokym leskom? napr. toto je fotka lakovanej ozvucnice VMA-V
Přílohy
vma-5-box.jpg
vma-5-box.jpg (62.74 KiB) Zobrazeno 451 x

tda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tda » 26 říj 2017 12:28

Miero: Problém je, že jsou až příliš masivní a dominantní - což se mi prostě nehodí :( Navíc je budu mít pod oknem, které začíná ve 108 cm a nechci, aby to přečuhovalo --> takže jsou i moc vysoké. Já vím, moc komplikací.
JV: Díky za tip, dojedu se na ně podívat, určitě to za to stojí. Ale papírově na Tannoy XT6F nemají, nebo ano? moc jsem toho o nich na webu nenašel ...

Kocour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocour » 26 říj 2017 12:50

Miero, pekny pekny ten lak.

TDA, urcite si obehej par studii nebo i lidi, poslechnout co se ti libi. Uplne nevadi, ze neuslysis primo kombinaci, kterou bys chtel, aspon te to nasmeruje. Bedny maji vetsi vliv na zvuk, vice rozpoctu tedy dej do beden, klidne kolem 50k. Zesilovac se ti bude snadneji menit.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 26 říj 2017 13:27

tda píše:
26 říj 2017 12:28
JV: Díky za tip, dojedu se na ně podívat, určitě to za to stojí. Ale papírově na Tannoy XT6F nemají, nebo ano? moc jsem toho o nich na webu nenašel ...
Neviem, Tannoy som asi nikdy poriadne nepočul, takže si nedovolujem nič tvrdiť. A podla papierových parametrov sa tiež dá riadiť iba orientačne, jediné na čo sa dá ako tak spolahnúť je vlastné ucho, aj keď aj tam sú premenné (momentálna nálada, akustická pamäť, zmena akustiky miestnosti a pod.).
Ohladom Charií je naozaj pomenej informácií a vela ludí ich asi nemá. Osobne poznám len jedného (+ja). Ako som už skôr písal, je to výrobca so svojim charakterom a nemusia sadnúť každému. Proste sú to Taliani. :)

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna » 26 říj 2017 13:57

tda: Ty už máš vyřešenou tu Nasku? A streamovat chceš jen obsah z disku nebo uvažuješ nad něčím jako Spotify nebo Tidal apod.?
Já mám hudbu na NASu Synology a ovládám přes aplikaci pro NAS přes USB DAC do zesilovače. Nemám srovnání se streamery, ale přijde mi to fajn na obsluhu. NASka by tím musela být ve stejné místnosti a rozumné vzdálenosti od zesilovače.
Ale stačil by pak zesilovač s vestavěným USB DACem čímž by se ti výrazně zvětšil okruh použitelných přístrojů vše v jednom. Těch je jak hub po dešti.

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero » 26 říj 2017 14:12

tda, jasne chapem. inak nejake VMA by mohlo ist objednat i so znizenou vyskou, skus sa s Martinem o tom pobavit.

Tie Tannoy nepoznam, ale vyzeraju dobre, stoja relativne malo a tak mam pochybnosti kolko zostalo na zvuk.

tda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tda » 26 říj 2017 14:15

Horyna: to by jistě šlo, ale takto tu architekturu postavenou nemám. NAS bude pěkně schovaná daleko od obýváku. Připojení přes UTP6 kabel. Ty disky dělaj dost hluku a to tam mít nechci. Proto hledám tak, jak hledám. Spotify ani Tidal zatím nepoužívám, i když vyloučit to do budoucna nechci. Spíš bych využil možnost mít DAB, DAB+ pro rádio, ale nějak extra moc připlácet za to také nechci, stejně primárně poslouchám aktivně, tzn. si vybírám, na co mám právě chuť.
Ale jinak máš pravdu, řešilo by to spoustu komplikací, které si nárokem na hlukový komfort přidělávám.

Horyna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horyna » 26 říj 2017 14:47

Rozumím, určitý hluk to dělá, i když nic dramatickýho. Já mám doma 1+2 holky, ty tu NASku přeřvou bezpečně a když opustí základnu tak to přehluší muzika :-)

tda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tda » 26 říj 2017 15:44

Miero: Rozumím. Také mám spoustu pochybností. Tolik možností co koupit a jak to zkombinovat. Dojdu si ty VMA příležitostně poslechnout. Ale už jsou lehce nad můj rozpočet, dát 60k jen za reproduktory. Musí mi zbýt ještě peníze na zbytek včetně NAS. Vím, že když teď něco koupím, tak to příštích 10-15 let nevyměním, tak nechci jít do nějakého provizoria.
Půjdu někam něco poslechnout a dám vědět.

slayerss
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slayerss » 26 říj 2017 18:02

Tidal doma poustim pres Yamahu 602 a Xaviany Bon Bonus. Je to jenom odvar oproti Ambrám a 803 ale jako nastřel? Bydlim od Prahy 95km. Mám k tomu teda sub.
Naposledy upravil(a) slayerss dne 27 říj 2017 06:30, celkem upraveno 1 x.

macek11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od macek11 » 26 říj 2017 19:04

Měl jsem Tannoy XT6f, používal jsem je se zesilovačem Onkyo A-9000r a streamerem Onkyo NS6170 - hrál Tidal (44,1, 16bit). XT6f u mě měly krásně podaný prostor, středy a výšky výborné, množství basů záleželo od zesilovače s A-9000r jsem byl spokojený, s A-9050 byly basy štíhlejší. Umístnění asi 50 cm před skříňkou (na zadní stěně) a asi 75 cm od stěn v místnosti 3,4x3,8. Místnost běžně zaplněná nábytkem. Jsou dobré na akustickou hudbu, jazz, rock, dá se na nich hrát vážná hudba, jediné co nezvládaly byl metal - zvlášt blbě nahraný - vytvářely z něho změt hluku bez pořádného rozlišení. Na vysokou hlasitost už jim začínaly chybět basy a převažovaly výšky. XT6f na mě působily spíš jako regály ve sloupku. - přesnější prostor než nerozehrané XT8f za které jsem je vyměníl, pohodové na poslech.

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 » 26 říj 2017 20:58

Mne se prave v Prostejove libil Xavian - Piccola se zminenym zesilovacem co pracuje ve tride D - slo o Primare I32. Kazdopadne poslechni si co mas v hledacku a bude vymalovano driv nez cist 20 stran nepreberneho mnozstvi kombinaci. Jinak souhlas s Pitrsem, nepodcenit zesilovac, protoze hrozi hifineuroza a na radu prijde vylepsovani "cehosik" ve zvuku a kabely ten prusvih nevytrhnou. Hlavne uzivej vyber a nic neuspechej *palec*.

Odar

Příspěvek od Odar » 27 říj 2017 09:58

Slo by to riesit aj aktivom - skatula, ktora prehra z NASu subory po sieti, skatula by mala predzosik a nasledne to supnut do aktivnych monitorov. Len jedna z (dalsich moznych) moznosti. Ja by som to riesil asi pomocou pocitaca a zvukovej karty.

tda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tda » 27 říj 2017 11:40

Odar: trochu se bojim, aby takoveto reseni nebylo moc na ukor kvality zvuku. Prece jen v tomto neni jiz moc velky vyber. Mozna bile KEF LS50 by sly, ale moc se mi nelibi jejich "plastovy" vzhled. Navic dle Daniela Březiny se moc nehodí do větších prostor http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... 0-wireless

Macek11: díky moc za info k XT6f a XT8f. Toho se také bojím, že to ty XT6F nebudou moc zvládat. Navíc mě trošku děsí, že to krmíš poměrně velkým zesilovačem, který je zcela mimo můj rozpočet. Ach jo ...

Odar

Příspěvek od Odar » 27 říj 2017 11:48

Vyber je obrovsky. Kvalita zvuku spravidla na mile vzdialena od toho, co sa predava s nalepkou hifi. Zabudni na periodika typu hifi-voice a podobne hluposti.

Pre predstavu, co sa predava www.thomann.de/cz/aktivni_nearfield_monitory.html www.thomann.de/cz/midfield_monitory.html Mozem ti dat kontakt na cloveka, ktory ma s tymito masinami velke skusenosti. V rozumnych cenach je trebars Adam audio. Ja si to viem v reale velmi dobre predstavit s HTPC a zvukovou kartou Asus Xonar Essence STX (II). U studiovych monitorov nezabudni vzdy nasobit cenu dvomi, lebo cena je uvadzana spravidla za 1 kus.

Odpovědět