Gramofon - lehké probíjení?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
BVa
Kontaktovat uživatele:

Re: Gramofon - lehké probíjení?

Příspěvek od BVa » 05 pro 2018 06:58

To je možné , že to stínění bude mizerné (já si myslím, že bude dostatečné), ale bude aspoň nějaké. Na tom koaxiálu není žádné.
A ten oplet je čo ???? Ak súvislý , neprerušený oplet nie je tienenie, tak to fakt nemá zmysel a choďte sa baviť do Rožňova s pánom Fxxxn. Nechodili ste tam do školy??
A toto
..a taky nevím proč řešíte u RCA kabelů magnetickou složku rušení a ne elektromagnetickou.

je na "nobelovku". Čo je to také rozptylové pole trafa, napríklad??
Taky by mě zajímalo jaké složky sítě měříte (pro vyhodnocení rušení), když ta síť je v každém místě diametrálně odlišná.
Neodrušuje sa tým káblom sieť,nie je to sieťový filter, ale ide o čo najmenšiu kontamináciu signálu. Takže sa meria rušivé spektrálne pozadie pri spojení napr. preampu a konca "testovaným" káblom , meria sa na výstupe konca. A je tam jasne vidieť (pri takých kábloch ako audioqeust) ako krásne vyskočí les harmonických zložiek siete a iné rušenia,napr. ak je niekde nejaký spínaný zdroj. S "normálnym" káblom je to bežne aj o rád nižšie (-20dB). To sú tie "detaily", ktoré obohacujú zvuk. Ešte raz, pohľad revizáka je silne nedostačujúci na túto problematiku.

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 » 05 pro 2018 07:52

1) Konstrukci toho opletu snad vidíte na schema kabelu (když si dohledáte technickou specifikaci).
S panem Fxxxn se neznám, do školy do Rožnova jsem nechodil a nepochopil jsem souvislosti proč to sem taháte.

2) Ve vedete ty kabely v rozptylovém poli transformátorů ? Já ne.

3) To se stavíte do pozice, že to děláte lépe než Audioqest, Accuphase ... a to si já nemyslím.

Možná bude zásadní problém jinde. Děláte velmi dobré zesilovače (např.), ale myslíte si, že to je zvukově konečná a že každý zesilovač za mega je předražené fluidum.Taky nevím, proč jste si mě životně zařadil jako "revizáka". Mám spoustu jiných zájmů a revize určitě nejsou mé hobby. Ta revizní oprávnění jsem dal na požadavek chytráka, který to vyžadoval.

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 » 05 pro 2018 07:59

Pesi píše:
05 pro 2018 06:26
.......... Dyt si tu skoro šířil paniku...............
Tak šířil jsem tu paniku, nebo skoro paniku?
Jak vidím tak ty jsi z toho skoro zpanikařil.
( Možná uber na té razanci a vylepši trochu svojí češtinu)

Pesi
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pesi » 05 pro 2018 08:26

já mám češtinu skvělou, kámo. jen píšu v rychlosti a na mobilu. z tvého poučování ohledně šňůr by leckdo mohl nabýt dojmu, že spotřebiče jsou nebezpečné. A do audia se radši nepouštěj vůbec.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 05 pro 2018 08:26

123456789 píše:
05 pro 2018 07:52
1) Konstrukci toho opletu snad vidíte na schema kabelu (když si dohledáte technickou specifikaci).
S panem Fxxxn se neznám, do školy do Rožnova jsem nechodil a nepochopil jsem souvislosti proč to sem taháte.

2) Ve vedete ty kabely v rozptylovém poli transformátorů ? Já ne.

3) To se stavíte do pozice, že to děláte lépe než Audioqest, Accuphase ... a to si já nemyslím.

Možná bude zásadní problém jinde. Děláte velmi dobré zesilovače (např.), ale myslíte si, že to je zvukově konečná a že každý zesilovač za mega je předražené fluidum.Taky nevím, proč jste si mě životně zařadil jako "revizáka". Mám spoustu jiných zájmů a revize určitě nejsou mé hobby. Ta revizní oprávnění jsem dal na požadavek chytráka, který to vyžadoval.
1) Nájdite si súvislosti na webe, Váš štýl diskusie a "argumenty"sú veľmi podobné... Ide o oplet koaxiálu, kde podľa Vás nie je tienenie.
2) Kde končí rozptylové pole trafa? 10 cm, 1m, 10m od trafa? Signálové káble nejdú do zosilňovača? Ako ďaleko je trafo? A nejaká zemnná slučka, kde tečú vyrovnávacie prúdy nevytvorí aj rušivé elmag. pole?
3) Nestaviam sa do žiadnej pozície, snažím sa robiť veci čo najlepšie a verím faktom ( a overujem si veci meraním), nie rečiam. Čo je lepšie, nechám na posúdenie iným, inak je to prístroj (riešeni problému..) s lepšími objektívnymi výsledkami, nie s krajšími impresiami alebo šesťcifernou cenou. Pozrite si merania niektorých "ikon" napr. v testoch Stereophile.
Ad revizák: nejde o záujmy, ide o uhol úzky pohľadu, ako argumentujte. Prečítali ste si tie odkazy??

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 05 pro 2018 08:53

123456789 píše:
05 pro 2018 07:59
Pesi píše:
05 pro 2018 06:26
.......... Dyt si tu skoro šířil paniku...............
Tak šířil jsem tu paniku, nebo skoro paniku?
Jak vidím tak ty jsi z toho skoro zpanikařil.
( Možná uber na té razanci a vylepši trochu svojí češtinu)
*offtopic*
Omlouvám se, že vám vstupuju do vaší debaty o porovnávání pindíků, ale musím se doopravdy smát tomu, že někdo, kdo druhého kárá za chyby v češtině, jich sám ve svých příspěvcích naseká až až. Kárající příspěvek nevyjímaje. Sebevědomí jak Mount Everest, znalosti horší než šesťák na ZŠ *palec* .

merhaut

Příspěvek od merhaut » 05 pro 2018 09:02

Pán 12xxx se tu už jen ztrapňuje, bohužel. Nejdřív nevěděl, že existuje třída dvě s tzv. zesílenou izolací (lampička, kde hledal druhou izolaci), pak se prořekne, že nemá tucha o třídě dvě s kovovým kryten (a z hlubin své neznalosti tvrdí, že to je nesmysl, dokud nezjistí, že jich je všude kolem hafo). A nakonec nám tady zprvu zaníceně vykládá, jak přerušené stínění audiokabelu zamezí vyrovnávacím proudům (nebudu to sem pastovat znovu), aby po poučení od BVa, že ty vyrovnávací jdou tím samým kabelem jinudy (vnitřním drátem), přepnul svou pseudoargumentaci na stínění, kde sám sebe usvědčil z fatálních neznalostí úplně...

Jestli takovýhle 123 nedouk natisíckrát pobíhal s revizním přístrojem po bytech a továrnách, jak sám tvrdí, tak potěš koště. Přesně kvůli takovým procházejí elektrorevizí jako vyhovující byty, kde se pracovní okruhy uzavírají přes anténní přizemněné svody STA, a já slaboproudař musím pak takové nosiTele razítek upozorňovat, že měřit bytovou impedanční smyčku s neodpojeným přívodem od TV třídy jedna do STA zásuvky je k ničemu...

Tak jako debata s 123. Takže za mě konec. Ostatní si snad vzali ponaučení, k čemu je ona zde často vysmívaná elektrotechnická odbornost.

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 » 05 pro 2018 10:42

BVa píše:
05 pro 2018 08:26

1) Nájdite si súvislosti na webe, Váš štýl diskusie a "argumenty"sú veľmi podobné... Ide o oplet koaxiálu, kde podľa Vás nie je tienenie.
2) Kde končí rozptylové pole trafa? 10 cm, 1m, 10m od trafa? Signálové káble nejdú do zosilňovača? Ako ďaleko je trafo? A nejaká zemnná slučka, kde tečú vyrovnávacie prúdy nevytvorí aj rušivé elmag. pole?
3) Nestaviam sa do žiadnej pozície, snažím sa robiť veci čo najlepšie a verím faktom ( a overujem si veci meraním), nie rečiam. Čo je lepšie, nechám na posúdenie iným, inak je to prístroj (riešeni problému..) s lepšími objektívnymi výsledkami, nie s krajšími impresiami alebo šesťcifernou cenou. Pozrite si merania niektorých "ikon" napr. v testoch Stereophile.
Ad revizák: nejde o záujmy, ide o uhol úzky pohľadu, ako argumentujte. Prečítali ste si tie odkazy??
1) To diskutujeme od začátku, ale vy jste si položil "pravdu" jinam
2) Myslíte to trafo zesilovače v plechové krabici a řešíte elektromagnetické pole v deseti metrech?
3) Skutečně si myslíte, že přístroje v vaší produkce jsou konečným řešením a jsou lepší než ty s tou šesticifernou cenou (některé z těch z šesticifernou cenou, aby sem hned někdo nevyseknul odkaz na šmejd za půl mega)
(Odkazy jsem si přečetl)

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 » 05 pro 2018 11:00

merhaut píše:
05 pro 2018 09:02
..............
Nejvíc se mi na tom líbí jak kopete kolem sebe, když vám došla technická argumentace. Jeden řeší mojí školní docházku v Rožnově, druhý nějaké moje pobíhání po bytech a továrnách s poučením o měření smyček.
Hitem na závěr je ale tohle:
".....měřit bytovou impedanční smyčku s neodpojeným přívodem od TV třídy jedna do STA zásuvky je k ničemu..."
To přednesu hned na příští sejšn TIČRu i se jménem autora, aby se všichni poučili jak se to má dělat.
Jestli chcete přihlásím vás k přednášce problematiky měření impedančích smyček.

Na závěr se vrátím k těm kabelům RCA. Můžete kontaktovat třeba ten zmiňovaný Accuphase, Audioquest...... a takhle jim vysvětlit, že to dělají blbě. Pak sem klidně napište co vám na to opověděli.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 05 pro 2018 11:51

1) Napísal ste "na tom koaxiálu není (tienenie) žádné" alebo nie?? A nehovorte o posúvaní pravdy.
pravda je toto ( z prvého odkazu)
K1.jpg
K1.jpg (92.47 KiB) Zobrazeno 112 x
Hlavne ten záver "only the resistance..", žiadne tienenie nepomôže aj keď to píše Audioquest. Že im to baštíte, je Váš problém. Je úplne jedno, či ten prúd tečie po oplete, alebo po nejakom "tienenom" dráte.
A tu je to znázornené
K2.jpg
K2.jpg (67.94 KiB) Zobrazeno 112 x
Ak si do toho obrázku ,ktorý je pre prístroje triedy II. ,teda vyrovnávacie prúdy sú dané len parazitnými kapacitami zdrojov, nakreslíte ešte spojenie krabíc cez ochranný vodič PEN pri triede I. ,je tam krásne vidieť závit, ktorý sa tým vytvorí pre indukciu rušení z okolia. A prúdy budú vzhľadom na minimálnu impedanciu tej slučky rádovo vyššie. Preto sa preferujú prístroje triedy II., je to jednoduchšie a vplyv je prakticky nepočuteľný. Len to zase niekedy "brní"...
A viac je na stranách 45-52 v tom prvom odkaze. To sú fakty, nie Vaša dojmológia.
2) neriešim rozptylové pole 10m od zosilňovača (trafa), ale v jeho okolí, kde vedú signálové a sieťové káble. Má to vplyv, ak je to "blbé", tak jasne počuteľný, ale vždy bez problémov merateľný.
3)je to síce úplne mimo problematiky, od ktorej odvádzate reč, ale nikdy som nehovoril nič o "konečnom riešení" , to je v historickej súvislosti veľmi sprostý výraz, hlavne v preklade do nemčiny.. Každý nech si vyberie čo chce. A ešte raz , príklady hľadajte na stránkach Stereophile, ukážky sú napr. tu
https://www.stereophile.com/content/dar ... asurements
https://www.stereophile.com/content/dan ... asurements
Je tam toho viac, a to už nehovorím o lampových "čudách". Ja mám fakty na stránke , napr. tu
A čakať napr. od Audioqeustu nejakú inú odpoveď ako je v tých PR žvástoch je naivita..
Naposledy upravil(a) BVa dne 05 pro 2018 14:42, celkem upraveno 2 x.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 05 pro 2018 13:35

Pane Bunta. "No significant effect" se da vylozit jako maly efekt. Cili ale efekt majici.
Vite jak je to v hifi s malym a velkym efektem v dvou ruznych sestavach - co v jedne nerozpoznate, v druhe muze byt znatelne velmi.. :roll:
Mne jste tim znejistel. Cili urcity efekt pripoustite?

merhaut

Příspěvek od merhaut » 05 pro 2018 13:43

Není nad efektně znejistělého splétače tatarů:-)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 05 pro 2018 14:01

slušný biceps. Jaromíre. Radši už zas mlčím.. *2thumbsup*
Obrázek
Naposledy upravil(a) kychtax dne 05 pro 2018 14:25, celkem upraveno 1 x.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 05 pro 2018 14:06

2 kychtax
No significant effect = žiadny významný účinok, teda "bezvýznamný". Možno niečo na úrovni -120-130dB pod signálom (to určite nie je "znatelne velké"), vplyv odporu zemného vodiča môže byť niekde medzi -60 až -100dB (4-6 rádov významnejší). Čo treba riešiť? A nakoniec ako som už napísal, dajú sa zabiť dve muchy jednou ranou. Stačí použiť normálny koaxiál s väčším prierezom opletu ako má ten zázračný Audioquest prierez zemného vodiča (neznámy..). A bude to lepšie z hľadiska vyrovnávacích prúdov a bude to aj tieniť ( s tienením normálne pripojeným na obidvoch koncoch).
Nakoniec, je to náhoda, že Audioquest (a nielen on..) nemá nikde žiadne merania, fakty ,len reči??
Naposledy upravil(a) BVa dne 05 pro 2018 14:44, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět