Gramofon - lehké probíjení?

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Gramofon - lehké probíjení?

Příspěvek od kychtax » 05 pro 2018 14:24

BVA.Dobrý. *thumbs up* Zkusím to zohlednit do konstrukce svého interconnectu. ..vyzkouším.. ;)

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 05 pro 2018 14:34

;) , ale to je pre "pravý higend" a marketing nebezpečná cesta. Ak sa budete držať faktov a zdravého rozumu, prídete časom na to, že to , čo skutočne počuteľne inak hrá, je špatné a to, čo hrá rovnako a "bezfarebne" je dobré. Ale potom sa už nedá s káblom nič významne "zlepšovať" , pritom "trvale udržateľný rozvoj" (minimálne cenový.. ) je žiadúci. To bude slepá cesta, nie? :D
Ak to myslíte vážne, skúste ako linkový (nie pre phono, vyššia kapacita) kábel toto. A nech vás nemýli, že je tam napísané "speaker cable", použiť sa dá aj tak aj tak..
Naposledy upravil(a) BVa dne 05 pro 2018 14:45, celkem upraveno 1 x.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 05 pro 2018 14:45

Ale často dá.. většinou nějaký ten prostor k zlepšení tam je. Z mé omezené praxe. ;)
Sommer cable jsem zkoušel a je prima. Mikrofonní Albedo mkII. A je to fajn kabel. Ale poslech s ním v sestavě není tak zábavný jako s jinými. *2thumbsup* Shodli jsme se s několika dalšími hifisty..
K tomu Vašemu kablu v odkaze.. Pozor! je to OFC měď. Tedy kvalita drátu již tady je.. opatrně s těmi lepšími dráty .. BVA.. . ;)

Napadlo mně, když Vám pošlu několik metrů UPOCC mědi, mohl byste jím prodrátovat jeden Váš zesilovač? Bezplatně pošlu.
Naposledy upravil(a) kychtax dne 05 pro 2018 14:54, celkem upraveno 2 x.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 05 pro 2018 14:49

Nejde o zábavu, ale o vernosť (presnosť), reprodukciu... No, vidím že tade cesta nepovedie *taktone* ..
To, čo popisujete ako "priestor pre zlepšenie" je v takom prípade len vložená zmena (zhoršenie), subjektívne (niekým, niekedy..) vnímaná ako "zábavná". A žiadne káble neposielajte ;) , nezlepší sa absolútne nič (100x zmerané..).
Naposledy upravil(a) BVa dne 05 pro 2018 14:51, celkem upraveno 1 x.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 05 pro 2018 14:51

Děkuji za vysvětlení.. :lol:

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 05 pro 2018 14:53

Za málo..

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 05 pro 2018 14:54

S některými je tu opravdu zábava:-)

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 05 pro 2018 14:57

Mám ho tu pro Vás dost BVA.. Rozmyslete si to. NIC Vás to nebude stát. ;)
Jestli to čte PMA, stejná nabídka pro něj.. (snad to nebude 20m... :o )

Obrázek

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa » 05 pro 2018 15:15

Vôbec to nie je o cene, na pár km takého kábla ešte určite mám.. :roll: Také srandovné pokusy som robil pred 40rokmi, už ma to dávno prešlo. A robiť niečo so solid core drátom , navyše s prierezom 18AWG (cca 0,8mm2) nemá význam. To robila Tesla Vráble, krásne sa tie dráty časom lámali. Ale zase bolo čo opravovať, takže pre výrobcu a servisy výhoda. ;) . Len si motajte "pomlázky", však bude aj Veľká noc.
Ten drát ponúknite niekomu, kto robí lampy a a point to point drátovačku. Poteší sa.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 05 pro 2018 15:31

Tohle je měkounká měď, jak dětská prdýlka. Žádná tesla (nebo grundig). :)
Před 40ti lety o Ohno conti cast ještě ani nesnili.. První zmínky o OCC jsou z roku 1986, první lab byl v roce 1989. Tak odhaduju, že se vyrábí až od devadesátých. Pro audio průmysl až v novém mileniu.
https://audiosensibility.com/blog/techn ... sting-occ/

Myslím si, že je ten skok stejný, jako z běžné mědi na OFC. A vidíte, OFC už je naprosto běžná i v "profi" branži. Před chvílí jste mi ji sám doporučil. hihi... Mám jich tu víc typů. Stačí si říct co potřebujete.. Byste koukal, jak veverka ze stromu. Si myslím. ;)

TRANSIWATT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TRANSIWATT » 05 pro 2018 17:36

Bva píše:
Ako populárny úvod do problematiky doporučujem napr. toto,
https://www.google.com/url?q=http://www ... 9T4Vh-ZA0J
[/quote]

Tam mne zaujalo tohle: (žeby i v Americe byli normální hifisté ?)

Physics from Another Universe?
ƒ Audio, especially "high-end," abounds with
pseudo-science and mysticism
ƒ Double-blind tests prove that audible
differences among cables, if they actually
exist, are entirely predictable
ƒ Marketing hype
* often invokes transmission
line theory and implies that nano-second pulse
rise-times are important
ƒ Audio cables only begin to exhibit such effects
when they become about 4,000 feet long!
* Hype: enthusiasm without knowledge

Chci jen upozornit, že v tomhle elektrikářském tutoriálu pro hifisty je hodně užitečných rad a informací podobných i našim podmínkám, ale americký systém rozvodu elektrické energie a s tím spojené souvislosti SE DOST LIŠÍ OD NAŠICH NOREM ! Hlavně laikům v oboru elektro to doporučuji pouze jako zajímavou četbu, ale v žádném případě ať to není vzorem pro jejich domovní instalaci, to ať si nastudují naše (evropské) normy a respektují odlišnosti !!! (ať si udělají padesátku, budou mít jasno)

merhaut
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od merhaut » 05 pro 2018 17:46

Padesátka je pro některé zdejší sprosté slovo:-)

šeďour
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od šeďour » 05 pro 2018 17:53

Pro mě rozhodně, páč už jí mám skoro na krku...

123456789
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 123456789 » 05 pro 2018 18:46

BVa píše:
05 pro 2018 11:51
.............A ešte raz , príklady hľadajte na stránkach Stereophile, ukážky sú napr. tu
https://www.stereophile.com/content/dar ... asurements
https://www.stereophile.com/content/dan ... asurements
Je tam toho viac, a to už nehovorím o lampových "čudách". Ja mám fakty na stránke , napr. tu
A čakať napr. od Audioqeustu nejakú inú odpoveď ako je v tých PR žvástoch je naivita..
Ty grafy jsou všeobecně známé, dost vypovídající, ale vy jste k tomu přistoupil tak, že tohle je dogma.
O těch lampových čudách si myslím já a mnozí jiní, úplně něco jiného.
Kdyby to bylo tak jednoduché, jak na to nahlížíte, tak existuje jeden dokonalý zesilovač, který se bude lišit jenom krabicí.
No, to tak není, protože tak,jak to předkládáte na grafech na vašich stránkách, to úplné není, spousta souvislostí tam chybí.
To, že někdo preferuje lampový zesilovač může být tím, že lidský sluch je velmi citlivý na limitaci a naopak snáze toleruje absolutní hodnotu THD. A samozřejmě každý jedinec to má ještě nastavené dost odlišně.
Takže na těch stránkách máte sice fakta, ale ne všechny. Na základě těchhle "faktů" nahlížíte dost přezíravě na ty lampy, ale i na áčkové zesilovače apod.
Už o něčem svědčí, do jakého pytle jste hodil ten Audioquest (Accuphase, který používá stejnou konstrukci kabelu jste takticky vynechal, protože tam by jste okamžitě narazil). Ono bude možná taky dobré někdy rozlišovat reklamní žvásty produktových manažerů Audioquestu, od reality konstruktérů Audioquestu.
Ty zesilovače co produkujete jsou dobré, nebo hodně dobré. Ale určitě nejsou nejlepší (technicky nejlepší, protože o designu už tady byla řeč).
To je z mé strany v tomto vlákně všechno.

Odpovědět