BVa píše: ↑03 pro 2018 14:35
to 1..9
1) Obrázok som videl.. Ak je ten prívodný kábel označený značkou dvojitej izolácie ( a teda má požadovanú izolačnú pevnosť a ine vlastnosti..), tak nie je na zodpovednosti výrobcu/predajcu, že užívateľ ju napr. na podlahe presekne stoličkou a podobne. A potom sa pri zapnutom prístroji s takto poškodeným káblom dotkne kovového krytu, alebo ten kábel chytí do ruky.. To je to "bombenundidiotensicher"..
2) K tej smerovosti - chcem veriť, že tým nemyslíte "niečo" ako tienenie pri RCA kábli pripojené len na jednej strane. To, že prípadná potlač nejakými šipkami na kábli nie je žiadna "smerovosť", to je dosť (dúfam..) známy fakt.
1) K obrázku lampičky, k té šňůře je už zbytečné dál se vyjadřovat. To si každý musí rozmyslet, jestli je to "bombenundidiotensicher", nebo realita. Na jiných podobných výtvorech si můžete prohlédnout trčící páčkové vypínače skrz kovový kryt, samozřejmě patice žárovek, uvnitř jsou transformátory (normální, ne bezpečnostní oddělovací), atd.
Prostě to už je na každém jak se rozhodne. Z mé strany jsem k tomu napsal asi všechno, další diskuse už povede jen k přesvědčování jak moc je to bezpečné, ne k další technické argumentaci a tomu bych se rád vyhnul, protože to bude co jedinec, to samozřejmě jiný názor.
2) K té směrovosti myslím samozřejmě to stínění připojené na jedné straně, označené šipkou na kabelu. Jestliže si uživatel kabel upraví( zkrátí) a zdá se mu, že to má být připojené i na druhé straně a pak takhle vytuněnými kabely pospojuje komponenty, nemůže se divit ničemu.