Hmotnost komponentů

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
JV
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnost komponentů

Příspěvek od JV »

Ak chceš niečo s prevodníkom, tak ti pre istotu dám do pozornosti novú Yamahu čo sa teraz začína predávať: https://europe.yamaha.com/en/products/a ... oduct-tabs , http://zesilovace.heureka.cz/yamaha-a-s801/ . Recenzie to má dobré.
Netuším aké majú tie Venery nároky a či by im tá Yamaha stačila, ale minimálne aspoň papierovo vyzerá silnejšia ako ten Denon.
A váži cez 10 kíl. :)

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

JV píše:Netuším aké majú tie Venery nároky a či by im tá Yamaha stačila, ale minimálne aspoň papierovo vyzerá silnejšia ako ten Denon.
A váži cez 10 kíl. :)
ilustračne :D

Obrázek

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Tahle Yamaha by proti třeba tomu SV238 neměla šanci.

Ale taky hodně záleží na tom, jaký zvuk VladEx hledá. Sonusy jsou rozhodně na muzikálnější straně, Yamaha je zvukem docela sterilní se suchým rychlým basem, Vincent je teplejší na středech a má mohutné prokreslené ale lehce rozmázlé basy (ve srovnání s dražšíma zesilovačema). Za mne tedy spojeni Sonus + Yamaha = detailní vyvážený zvuk lehce na muzikálnější straně neutrality, nebylo by to na velké hlasitosti a pokud mohu usuzovat ze zvuku tisícovkové řady Yamahy, oproti Vincentu je to o level níže. Sonus + Vincent = mohutný, muzikální, teplejší, vřelejší skvěle šlapající zvuk s neomezenou dynamikou.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

že se vám do toho pletu, před Vincentem SV 238Mk jsem měl právě Denon 2000, Vincent ho přehraje úplně ve všem, konec hlášení

VladEx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VladEx »

koudy42 píše:Pak stoji Vincent min za zkousku. Slysel jsi alespon ten Denon? Kdyby jsi chtel ultimatni reseni a opravdu te tak netizi rozpocet, pak nekdo prodaval Vincent SP998 monobloky po uprave CASEA za 50k Kc za 2ks, coz je vyborny kauf, pokud by si zvukove sedl se Sonusama, to z by mohlo byt konecne reseni! Ale to ber jen jako tip, je mi jasne, ze za chvili bychom mohlo hazet tipy za 100k Kc a clovek je jinde nez se chtel pohybovat s rozpoctem.
Nějaké rezervy v rozpočtu jsou ale na druhé straně nechci utrácet více jen proto, že můžu. Rozhodně si nejsem jistý, jestli bych tu investici a rozdíly v kvalitě z ní plynoucí ocenil. A jak píšeš, touhle cestou bychom mohli postupovat pořád výš a výš a zdůvodnění by bylo stále stejné - lepší zvuk. Jak jsem už psal, chci dobrou kvalitu ale nejsem žádný "hifista". Navíc mám rád jednoduchá řešení a hromada přístrojů typu monobloky, předzesilovač, převodník ... mne zatím moc neoslovuje. Ten Denon si určitě půjdu poslechnout ale po této diskuzi si určitě vyzkouším i nějakou více "audiofilskou" variantu abych měl srovnání, protože moc zkušeností nemám.

VladEx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VladEx »

PítrsPraha píše:Tahle Yamaha by proti třeba tomu SV238 neměla šanci.

Ale taky hodně záleží na tom, jaký zvuk VladEx hledá. Sonusy jsou rozhodně na muzikálnější straně, Yamaha je zvukem docela sterilní se suchým rychlým basem, Vincent je teplejší na středech a má mohutné prokreslené ale lehce rozmázlé basy (ve srovnání s dražšíma zesilovačema). Za mne tedy spojeni Sonus + Yamaha = detailní vyvážený zvuk lehce na muzikálnější straně neutrality, nebylo by to na velké hlasitosti a pokud mohu usuzovat ze zvuku tisícovkové řady Yamahy, oproti Vincentu je to o level níže. Sonus + Vincent = mohutný, muzikální, teplejší, vřelejší skvěle šlapající zvuk s neomezenou dynamikou.
Nemám příliš zkušeností, takže asi sám úplně nevím co hledám ale jak píšeš, že by to "nebylo na velké hlasitosti" ... tak já naopak poměrně často poslouchám hudbu docela nahlas :)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

... uz jen rozdíl Denon 2x90/8 a Vincent 2x200/8 (v AB) musí být slyšet ...

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

a k tomu Vincentu pro začátek DAC Customworks a máš vystaráno

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

A co takhle http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... ercharger/ a k tomu nějaký levnější DAC s regulací výstupní hlasitosti?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

taky cesta, jen ta digitální regulace není úplně srovnatelná s integrovaným zesíkem nebo dokonce s preampem

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Samozřejmě je lepší když DAC jede naplno a za ním je v cestě dobrý preamp, ale levný preamp toho kolikrát může víc zmrvit než přinést, tahle otázka visí ve vzduchu dost dlouho a nikde jsem ještě neviděl přímý důkaz toho že je jedno horší než druhé.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

uchomerne jsem zkousel regulaci ne uplne levneho DACu SPaudio D1 naprimo do konce PMA PA4, ne ze by se to nedalo poslouchat, ale v tichych az stredne hlasitych pasazich se mi to uplne nelibilo, pres preamp ARC LS12 je to jiny kafe

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Teď jsem koukal na aktuální stránku zesilovače na tom hifibazaru a je docela napěchovaná zajímavými stroji.

VladEx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VladEx »

Děkuji všem za rady a názory ale už se v tom trochu přestávám orientovat ... Chápu, že si budu muset poslechnout pár variant a srovnat je abych měl představu jak velké rozdíly mohou být i mezi zesilovači, které jsou v relativně podobné cenové kategorii. Jak jsem již psal, Venery 2.5 jsou konstanta. Jaký minimální výkon by zesilovač měl orientačně mít, aby ty bedny utáhl pro poměrně hlasitý a dynamický poslech v místnosti cca 26 m2?

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

asi takhle, vykonu neni nikdy dost pokud chces mit plny dynamicky zvuk

Odpovědět