Hmotnost komponentů

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
VladEx
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnost komponentů

Příspěvek od VladEx »

banditos píše:Mam otazku k tomu Rotelu RA 1570, myslite ze stream hudby z Tidalu pres Bluetooth (pomocí dodávané USB Bluetooth klíčenky) by byl ve vysoke kvalite?
Nemám zatím konkrétní zkušenosti s bluetooth (používám wifi a AirPlay) ale selským rozumem bych to obecně viděl takto. Tidal ve vysoké kvalitě posílá soubory FLAC nebo ALAC = bezztrátová komprese. Datový tok je v tomto případě 1411 kbps a bluetooth tuto rychlost za příznivých podmínek zvládá (relativně malá vzdálenost, žádné překážky typu zeď a podobně). Dongle v Rotelu podporuje aptX kodek, takže pokud máš zařízení (mobil, tablet ...), které ho podporuje také a zajistíš dostatečně kvalitní spojení bez rušení, dostaneš do Rotelu hudbu v "CD kvalitě". Tolik teorie. Má někdo praktickou zkušenost nebo všichni "hifisti" poslouchají Tidal jedině přes kabel?

philcol
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od philcol »

Vzhledem k tomu, že Tidal pomalu rozjíždí službu Master, kde jsou větší datové toky, bral bych BT transport jako velmi krátkozraké řešení, nehledě na to, že mi přijde zbytečný do celého transportu přidávat ještě další konverzi. Ale možná to je jen můj nesprávný pohled.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

BVa:
Jen potvrzuješ můj názor. Měření je vodítko, ne odpověď.
Čistě z měření nelze zvukový charakter zesilovače poznat. Když budeš bez předchozího poslechu vědět, že jeden zesilovač má kromě jiných rozdílů podstatných pro výsledný zvuk lepší odstup kanálů o 9.6 dB, o 12 % delší preringing, byly by pokusy o přesný popis rozdílů mezi zvukem zesilovačů jen čistá tipovačka.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Odar píše:Pristroje, ktore vlastnim, som vzdy konzultoval s technicky zdatnejsimi kamaratmi, nasledne som si ich vypocul a v globale mozem povedat, ze pre mna to zla volba nikdy nebola. Nemam aspon problem, ze kazde 3 mesiace musim vyhadzovat inzeraty a rozpredavat polku aparatury. Verim, ze pre niekoho nuda, ale mne tento stav vyhovuje. Radsej raz za cas kupit cosi poriadne (v ramci financnych moznosti), ako menit komponenty, ako na kolotoci.
Mám to úplně stejně ;-).

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

2 PítrsPraha
Ano , meranie je vodítko. Prístroj s lepším meraním nemôže reprodukovať horšie, pretože prenesie signál presnejšie. Môže pre niekoho subjektívne horšie "hrať", to je všetko .
P.S
Preringing nie je vlastnosť zosilňovača, ale filtrov za D/A prevodom. Niečo také v zosilňovači by bola skoro katastrofa.
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Vždy jde přece o kombinaci vlastností. Jeden zesilovač má o trochu lepší tenhle parametr, jiný má o trochu lepší jiný parametr. V něčem jsou stejné. V něčem jsou hodně jiné.
Měření popíše technické rozdíly mezi zesilovači. Ale jen na základě výsledku měření nelze popsat zvuk zesilovače. K tomu je měření těžce nedostatečné.

banditos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od banditos »

philcol píše:Vzhledem k tomu, že Tidal pomalu rozjíždí službu Master, kde jsou větší datové toky, bral bych BT transport jako velmi krátkozraké řešení, nehledě na to, že mi přijde zbytečný do celého transportu přidávat ještě další konverzi. Ale možná to je jen můj nesprávný pohled.
ok, diky za odpoved. Byl mi doporucen bluesound node 2, popripade Sonos, tak uvidim pro co se rozhodnu.

pompo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pompo »

BVa píše:Nejde o slovné hodnotenia.. Tie merania sú excelentné a nie sú subjektívne. Že je to subjektívne(pre niekoho) "znatelně užší a plošší , hraje sterilněji, techničtěji. Nejhlubší basy postrádaly plnost a mohutnost." verím. Tak obvykle hrajú komponety, čo si nevymýšľajú.
2-Bva
myslím že to máte marné ;) ,řeč o tomto DAC už tu byla. Debatujete s "ŘEČNÍKEM" - (ne znalcem čehokoli z hi-fi oboru) ,nickem - co tu posměšně trousí termíny jako dojmologie - kterou sám nevědomě uplikuje na každém kroku ,měřením se ohání jen když se to právě hodí tj.zcela účelově ,navíc nechápe moc souvislosti a tradičně vyvozuje zcela mylné závěry .Bohužel se snaží i radit nováčkům a oponovat znalým :roll:

V případě toho DAC magic + se pravidelně uplatňuje povrchní cenové hodnocení ,popřípadě se hodnotí (poslouchá) na možná drahém ale nevyváženém ,nebo dokonce podřadném řetězci. O vkusu/nevkusu ,nebo prvotním WOW! efektu na neználky nemluvě.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zbytek debaty okolo Denonu tragedie *fnuk*

pro VladEx nebo kdo se to ptal na: Denon PMA-2500 NE

proboha vůbec to tu nečti ,hodnocení tohoto zesu nelže a jeho umístění v žebříčcích je zcela na místě (bez ohledu na použitý převodník co má v sobě) ,hodnocen byl jeho zvuk :!: .

:arrow: http://www.excelia-hifi.cz/top-1000.html#amp

Právě vzhledem jeho k zvuku a provedení je v poměru k těm (60000,- za nový) momentálně téměř bez konkurence. Sám zvažuji nákup.

Odpovědět