Hmotnost komponentů

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hmotnost komponentů

Příspěvek od PavelDosko »

nez vyhlasis viteze (proc proboha dacmagic ???) tak si precti ze to chce v jedne krabici ... tez na vykon se podivej. Ale je to fuk, pan si koupi co bude chtit, mozna se jeste parkrat zepta a bude cekat ze se vsichni sebehnou aby mu poradili

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

p.s. Sekale, predpokladam zes vsechny zminovane stroje slysel ...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Rad tu zaznělo neúrekom, jen ty požadavky jsou prapodivné, takže není divu, že žádné z navržených řešení zatím "neprošlo"...

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

Denon by som vylucil s ohladom na to ze sa da vybrat rozhdone lepsie hrajuci zosik. Pisem to z vlastnej skusenosti. Ak je to nutne aj s digitalnymi vstup mozem za mna odporucit:

Rotel RA1570:
http://www.novial.sk/rotel/rotel-ra-157 ... novac.html

Hegel H80:
http://www.trinasty.sk/home-hifi-produk ... H-qF4GqeEc

sekal

Příspěvek od sekal »

Dosko :
Zdá se, že máš trochu problém chápat psaný text... Píši z mého pohledu, tedy to, co bych si v daném cen. rozpětí (a při požadavku jen nových strojů) pravděpodobně pořídil já. Tazateli jsem v intencích jeho nároků navrhnul (a našel) Hegel H160. CA DACMAGIC PLUS si nedávno pořídil PMA a hodnotí ho z objektivního i subjektivní hlediska velmi dobře. PMA, na rozdíl od valné většiny zdejšího pléna, věci rozumí, a proto jeho hodnocení beru jako relevantní.

VladEx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VladEx »

Ještě jednou děkuji všem, kteří přispěli do diskuze k mým dotazům. Těm, kteří se snažili poradit, těm kteří to berou jako rutinní konverzaci, i těm, kteří z toho mají tak trochu legraci. Mé dotazy a požadavky přijdou mnohým z vás úsměvné, hloupé nebo jak píše například PítrsPraha prapodivné. Ano, asi to tak bude ale předpokládal jsem, že smyslem fóra je kromě zasvěcených diskuzí i možnost nechat si poradit od těch zkušenějších.

Taky jsem tu určitě nepřišel proto, abych si nechal pochválit předem vybraný Denon jak píše koudy42. Ano, Denon je mi z historických důvodů sympatický ale kdybych o vaše názory nestál a nechtěl si z nich něco vzít, neptal bych se. Vybral bych si sám. Mimochodem slyšel někdo z vás ten Denon PMA-2500 osobně nebo je ten vlažný postoj daný tou značkou obecně?

To, že jsem zatím s nadšením nekvitoval něčí doporučení a hned pro přístroj "neběžel" neznamená, že si z nich nevyberu. Znamená to jen tyto 3 věci:
- protože tomu nerozumím, potřebuji si ty informace nechat projít hlavou
- nestačí mi, že zesilovač skvěle hraje, musí se mi i líbit - respektive design mi aspoň nesmí být "proti srsti"
- nebudu hned jásat (natož to kupovat) nad něčím, co jsem na vlastní oči neviděl ani neslyšel

Možná, že můj požadavek na zesilovač s digitálními vstupy a převodníky je tak trochu "kočko-pes" ale myslím si, že i takové přístroje mají své zákazníky, kterým to může vyhovovat. Koneckonců je mají v nabídce i poměrně solidní značky. Netvrdím, že to tak dopadne ale chtěl bych si je aspoň poslechnout a srovnat s nějakým více "audiofilským" přístrojem. A pak možná změním názor.

Přesto, že to nějakou dobu vypadalo, že použitelné přístroje splňující mé požadavky (výkon/převodníky/vzhled/cena) jsou "mission impossible", nakonec to vypadá, že takové přece jen existují. A například Rotel 1570, o kterém píše blesk666 nebo Hagel H160, který zmínil sekal mi svými parametry přijdou jako velmi zajímavé přístroje. Bohužel design Hagelu by mi asi na rozdíl od Rotelu zrovna radost nedělal.

Pokud se nepletu, Denon a Rotel spadají pod stejného importéra a jistě tedy bude možnost si je u některého prodejce poslechnout a srovnat. Pokud by tam byly i Sonusy a pro porovnání nějaký sofistikovanější analogový zesilovač + převodník v podobné nebo ne příliš dramaticky vzdálené cenové hladině, bylo by to ideální.

Mimochodem, jak mne zaujal ten Rotel, dočetl jsem se o novince - modelu RA-1592, který vypadá velmi zajímavě. A některé zahraniční weby ho porovnávaly právě s Denonem PMA-2500 s tím, že Rotel dopadl lépe. http://rotel.com/en-gb/product/ra-1592

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

A někteří jako já jej měli doma a subjektivně ví, že má objektivně "syntetitcké" výšky. Například DAC SMSL M8 a ještě s vytuněným napájením je daleko lepší a ještě levnější :P. Dokonce 3v1 Audio-gd NFB15 mi hrál příjemněji než Magic Plus *offtopic*. Ale pořád jde o DAC, čili v OBJEKTIVNÍM měřítku se bavím o výrazně menších rozdílech než v případě mezi repro, zesilovači či akustikou místnosti. Ale jde o štafetu od zdroje až po uši, takže se to nasčítá. To jen pro tazatele, asi už má dost hlavu v pejru *thumbs up*.

PS: z recenzí na netu nic nevyčteš, max se můžeš kochat.
PS2: za mě tento tip pokud se podařil jako větší bratr I32: http://www.rodel-audio.cz/produkty-prim ... 7QodbJwDkA
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

VladEx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VladEx »

koudy42 píše:A někteří jako já jej měli doma a subjektivně ví, že má objektivně "syntetitcké" výšky. Například DAC SMSL M8 a ještě s vytuněným napájením je daleko lepší a ještě levnější :P. Dokonce 3v1 Audio-gd NFB15 mi hrál příjemněji než Magic Plus *offtopic*. Ale pořád jde o DAC, čili v OBJEKTIVNÍM měřítku se bavím o výrazně menších rozdílech než v případě mezi repro, zesilovači či akustikou místnosti. Ale jde o štafetu od zdroje až po uši, takže se to nasčítá. To jen pro tazatele, asi už má dost hlavu v pejru *thumbs up*.

PS: z recenzí na netu nic nevyčteš, max se můžeš kochat.
PS2: za mě tento tip pokud se podařil jako větší bratr I32: http://www.rodel-audio.cz/produkty-prim ... 7QodbJwDkA
Jo, jo, to je přesné ... "hlava v pejru" :)

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

Hegel sa nepáči? :O A ja som si myslel, že má vysoké WAF :O Asi mám zlý vkus.

Ale nechajte si to prejsť hlavou isto.

edit: http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?p=51479#p51479 kolegovské fórum a tvoj dotaz

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Njn laska k Denonu nerezavi, nejhorsi ze jde o slepou lasku Tak jako v zivote, pekne fotku na fakbuku, nateseni, mozna i lehka erekce, dojde na prvni setkani a vse bude jinak :mrgreen: . Neco na tom ospravedlneni Denona preci jen bude, jinak si to paralelni vlakno nedokazu vysvetlit a jistou merou je to i ignorace zdejsich clenu a jejich marne snahy o dobrou vec :roll:.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Sekal : nectes zadani, naposlouchano na tech strojich nemas nic, Dacmagic je 5 let stray zakladni DAC, tomu ze se Pavlovi jako prvni DAC po zvukovce libi se nedivim, podivej se na formaty ktere to zvladne ... o pochopeni psaneho textu nemudruj kdyz predvadis tohle

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

VladEx: neviem ako v Čechách, ale v Bratislave je predajňa zo slušnou posluchovkou kde majú pokope Sonusy, Denony aj Rotely ( a iné) - http://www.bisaudio.sk/ . Môžeš si urobiť výlet....

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

VladEx:
Tím prapodivným jsem myslel to, že se zaměřuješ na věci, které nejsou pro zvuk podstatné, resp. máš požadavky, které dosažitelný zvuk za dané peníze citelně zhoršují. Ale je to v pořádku, každý máme jiná východiska, požadavky, potřeby. Jen jsem považoval za podstatné na to upozornit, abys měl možnost to zvážit.

sekal:
Na jaké sestavě a s jakými převodníky jsi DAC Magic Plus porovnával? Souhlasím s PavelDosko, že je to solidní základní DAC, ale nic víc. Vestavěný DAC v mém integráči jej zřetelně přehrál snad ve všem. Za sebe považuju takový DAC k sestavě, kterou má/bude mít VladEx, za vyhozené peníze. To bych radši provizorně zvolil něco jako Audioquest Dragonfly Black a došetřil na DAC typu CW DAC 1 NG, Rega Research DAC-R apod.

VladEx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VladEx »

LawIAR píše:Hegel sa nepáči? :O A ja som si myslel, že má vysoké WAF :O Asi mám zlý vkus.

Ale nechajte si to prejsť hlavou isto.

edit: http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?p=51479#p51479 kolegovské fórum a tvoj dotaz
Já jsem nenapsal, že Hegel je hnusný, ale že by mi nedělal radost. A to je dost zásadní rozdíl. Design (stejně jako třeba zvuk) není jen "černý" nebo "bílý" a navíc ze zkušenosti vím, že v reálu některé věci vypadají mnohem lépe než na fotografiích (platí i naopak). Já mám rád čisté a jednoduché věci a vzhled Hegelu (na rozdíl od jiných komponentů) mne rozhodně neuráží a respektuji ho ale doma bych ho prostě mít nechtěl.

Mezi lidmi často panuje nedostatek tolerance a když někdo hned souhlasně nepřikyvuje nebo má jiný názor či jiné preference, je automaticky za hlupáka nebo nevděčníka. A takoví se, jako všude, najdou i v tomto fóru. Naštěstí zde převažují ti druzí (jako například vy), kteří se snaží přispět radou ale neprezentují ji jako dogma ...

Odpovědět