Hmotnost komponentů

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Hmotnost komponentů

Příspěvek od PítrsPraha »

VladEx:
Jaky vykon? Co nejvetsi, jaky jsi schopen v dostatecny zvukovy kvalite zaplatit.

Je ale treba mit na pameti, ze subjektivne vnimana hlasitost je trochu zavadejici velicina. Kdysi jsem vymenil zesilovac 2x50 W za vyssi model shodne firmy s 2x150 W. Subjektivne zvuk nebyl s novym zesilovacem hlasitejsi. Naopak. Slabsi zesik vic "rval", udelal vetsi randal, ale bylo to diky tomu, ze se zvuk pri vysoky hlasitosti zbortil a zacal byt ostry a agresivni (limitace). Silnejsi zesilovac tohle nedelal, mel vse pod daleko vetsi kontrolou. S narustajici hlasitosti zvuk jen mohutnel, nic jineho se nedelo.
Pak jsem ten zesilovac 2x150 W vymenil za stavajici Parasound 2x160 W, ktery byl cca 2.5x drazsi. Nulovy posun ve vykonu a "hlasitosti", skokovy posun v cistote zvuku, detailech, prostoru, jemnosti, dynamice.... Vyrazny posun ve vykonu pri zachovani kvality zvuku by znamenal monobloky za hodne drahe penize.

Takze za sebe, s tvym rozpoctem bych hrabnul po Vincentovi a mas klid. Za bazarovou cenu je to podle mne famozni kup s dost dobrym pomerem vykon/cena/zvuk.

timcs
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od timcs »

sekal píše:
LawIAR píše:
Class A / 8 Ohm: 2 x 60 Watt
Tady píšou : Im Leerlauf verbraucht das Gerät 307 Watt.:idea:
Treba si prečítať celý text, 2x50W class A
Hier hat der Musikfreund das Beste
zweier Welten: Bis rund 2x 50 Watt arbeitet
der Amp im besonders edel klingenden,
mit Energie in Form von Verlustwärme
aber verschwenderisch umgehenden
Class A-Betrieb samt hohem......

Vincent by podľa mňa bola dobrá voľba.

sekal

Příspěvek od sekal »

Nepochopils, co jsem chtěl sdělit. Ten text (omáčka) recenzenta je irelevantní. Podstatná je zpráva z laboratoře, která, pokud jde o maximální dosažitelný výkon ve tř. A toho testovaného Vincentu, mluví poměrně jasně.

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

sekal píše:Nepochopils, co jsem chtěl sdělit. Ten text (omáčka) recenzenta je irelevantní. Podstatná je zpráva z laboratoře, která, pokud jde o maximální dosažitelný výkon ve tř. A toho testovaného Vincentu, mluví poměrně jasně.
A môže, prosím, "poměrně jasně" sa vyjadriť aj autor príspevku, na čo vlastne naráža pod rúškom implicitných poodhalení? Naposledy som mal nemčinu vo 4. triede ZDŠ a ani translator do angličtiny veľa svetla nepriniesol do toho, na čo konkrétne narážate.

bacil2
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bacil2 »

VladEx píše:Jaký minimální výkon by zesilovač měl orientačně mít, aby ty bedny utáhl pro poměrně hlasitý a dynamický poslech v místnosti cca 26 m2?
... pre výrobcom udávanú citlivosť 89dB/2,83V/m a posluchovú vzdialenosť cca 2,5m (v dostatočne zatlmenej miestnosti) potrebuješ minimálne poctivých nezachrchlaných 80W/8ohm

VladEx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VladEx »

PítrsPraha píše:VladEx:
Jaky vykon? Co nejvetsi, jaky jsi schopen v dostatecny zvukovy kvalite zaplatit.

Je ale treba mit na pameti, ze subjektivne vnimana hlasitost je trochu zavadejici velicina. Kdysi jsem vymenil zesilovac 2x50 W za vyssi model shodne firmy s 2x150 W. Subjektivne zvuk nebyl s novym zesilovacem hlasitejsi. Naopak. Slabsi zesik vic "rval", udelal vetsi randal, ale bylo to diky tomu, ze se zvuk pri vysoky hlasitosti zbortil a zacal byt ostry a agresivni (limitace). Silnejsi zesilovac tohle nedelal, mel vse pod daleko vetsi kontrolou. S narustajici hlasitosti zvuk jen mohutnel, nic jineho se nedelo.
Pak jsem ten zesilovac 2x150 W vymenil za stavajici Parasound 2x160 W, ktery byl cca 2.5x drazsi. Nulovy posun ve vykonu a "hlasitosti", skokovy posun v cistote zvuku, detailech, prostoru, jemnosti, dynamice.... Vyrazny posun ve vykonu pri zachovani kvality zvuku by znamenal monobloky za hodne drahe penize.

Takze za sebe, s tvym rozpoctem bych hrabnul po Vincentovi a mas klid. Za bazarovou cenu je to podle mne famozni kup s dost dobrym pomerem vykon/cena/zvuk.
No, pochopil jsem, že ani na mou další otázku, kterou jsem položil ohledně minimálního výkonu zesilovače, není jednoduchá, natož jednoznačná odpověď. Nicméně obávám se, že své potřeby nedokážu na fóru lépe popsat. Asi nejvíc je mi blízká jednoduchá konkrétní odpověď od bacil2, že na ty bedny a poslechovou vzdálenost 2,5 (u mne spíš 3,5 m) je potřeba poctivých 80W/8 ohm nebo víc. Nicméně samozřejmě i ty máš pravdu, že vnímání hlasitosti je značně subjektivní. Přesto bych hodnotu od bacila2 bral jako řekněme spodní hranici, od které se mohu alespoň co se týká parametru výkonu odrazit s tím, že je to minimum a více by bylo lépe. Asi bych vyřadil CXA80 nebo něco podobného. Určitě ho nechci nijak hanit, za ty peníze je to určitě skvělý přístroj. A těch 2x80W/8ohm má taky. Vrátím-li se ale zase k původnímu tématu vlákna, ta velmi malá hmotnost a poloprázdná krabice, ve mně vůbec nevzbuzují důvěru.

Další věc je, že bych chtěl nový přístroj a ne použitý. Mám k tomu své důvody, které zde není potřeba rozebírat. Cenu si mohu dovolit i vyšší ale jako řekněme "morální" hranici (abych neměl pocit, že se zbytečně rozmazluji) jsem si stanovil 50.000 + DPH (60.000). To už jsou 2 parametry, které zřejmě poměrně výrazně zužují výběr. Teď bych rád vybral minimálně jeden zesilovač, který bych si mohl poslechnout a srovnat ho s Denonem PMA-2500NE. Ten ty parametry splňuje a z nějakého důvodu je mi prostě sympatický. Nemám ale ani páru o tom, jak rozdílně (lépe), může hrát zesilovač od jiného, řekněme méně mainstreamového výrobce.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

jestli nezalezi na zvuku tak vezmi krabici ktera se ti bude v interieru libit, all in one reseni za 60000 asi hrat bude, asi ne moc dobre, ale bude

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

PavelDosko píše:jestli nezalezi na zvuku tak vezmi krabici ktera se ti bude v interieru libit, all in one reseni za 60000 asi hrat bude, asi ne moc dobre, ale bude
ale ba, nejaký československý výrobca (BV, SP, Customworks) by to vedel rozohrať. Možno nie tak muzikálne ako Vincent, ale rozohral by ho. Alebo možno ešte na Hegel H160 by som sa pozrel, ale to čisto len tak teraz mi prebehlo hlavou.

edit: ale škoda vášho postoja k druhej ruke. Kebyže ma nelimituje status študenta, ten zosilňovač by už asi bol na ceste ku mne.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

LawIAR píše:
PavelDosko píše:jestli nezalezi na zvuku tak vezmi krabici ktera se ti bude v interieru libit, all in one reseni za 60000 asi hrat bude, asi ne moc dobre, ale bude
ale ba, nejaký československý výrobca (BV, SP, Customworks) by to vedel rozohrať. Možno nie tak muzikálne ako Vincent, ale rozohral by ho. Alebo možno ešte na Hegel H160 by som sa pozrel, ale to čisto len tak teraz mi prebehlo hlavou.

edit: ale škoda vášho postoja k druhej ruke. Kebyže ma nelimituje status študenta, ten zosilňovač by už asi bol na ceste ku mne.
ahoj, tazatel ovšem chce vše v jedné krabici, proto píšu o all in one, proti vyrobkum ceskych Customworks, SPaudio atd nemam vubec nic, naopak

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

PavelDosko píše: ahoj, tazatel ovšem chce vše v jedné krabici, proto píšu o all in one, proti vyrobkum ceskych Customworks, SPaudio atd nemam vubec nic, naopak
vlastne hej, pravda :D All-in-one mi vyfučalo z hlavy.

Well, vela stastie s výberom prajem.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

V jedne krabici? Adekvatni tem Sonusum? Do 60 tis. za novy?
Nenapada me nic.

IMO nesmyslne a neopodstatnene pozadavky.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Kazdy si na to holt musi prijit sam. Treba budes plne spokojeny s Denonem, ALE doporucuji se vyhybat prilezitosti slyset jine zesilovace, protoze hificervik se rozhloda takovym zpusobem, ze to skonci jako u vetsiny, kteri takto zaslepene koupili krabici dle sympatii, a pak prodelali prodejem noveho zbozi.
Zkus mrknout jeste a BC Acoustique, ma ho clen Terahera a je slusny macek s deklarovanymi 80w/8ohm v tride A a ma take DAC, ktery muzes kdykoliv nahradit za externi. Otazka jestli chces poradit, prijde mi se cekas na spasnou pochvalu Denona.Sranda bude az ho poslechnes a zjistis, se sympatie se nesnoubily s poslechem :D.
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR »

2 200€? :O Myslím, že VladEx by mohol mať víťaza. (aha, demo)

sekal

Příspěvek od sekal »

Vítěz není ani jeden ze zde jmenovaných integr. strojů. Vítěz by z mého pohledu byla sestava HYPA 17 + HYPA 1 FULL + CA DACMAGIC PLUS (evtl. jiný vhodný převodník v dané cen. kategorii).

Odpovědět