Hmotnost komponentů

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
VladEx
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnost komponentů

Příspěvek od VladEx »

JV píše:VladEx: neviem ako v Čechách, ale v Bratislave je predajňa zo slušnou posluchovkou kde majú pokope Sonusy, Denony aj Rotely ( a iné) - http://www.bisaudio.sk/ . Môžeš si urobiť výlet....
Díky za radu. Preferoval bych Prahu a okolí ale pokud to tady nikdo nemá pohromadě, Bratislava není problém a občas tam jezdím.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

za prehlednuti Plus omluva

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

Kena Rockwella, resp. relevanci jeho recenzí, znám ze svého druhého koníčka - focení. Vždy to byl spíš mix osobních přání a dojmů, moc lidí z oboru jej vážně nebralo. Jak je na tom v audiu, to nevím.

Nicméně DAC Magic Plus jsem mohl koupit v podstatě za babku, tak jsem jej měl doma na necelé 2 týdny na vyzkoušení. Oproti vestavěnému DACu má znatelně užší a plošší stereobázi, hraje sterilněji, techničtěji. Nejhlubší basy postrádaly plnost a mohutnost. Dynamika byla srovnatelná, CA ale chyběl drajv, takové to plynutí muziky. Nejznatelnější to bylo na jazzu.

Vše bezpečně rozeznatelné při blind testu. Resp. pokud jsem neměl přímé srovnání, ale pustila se nějaká hudba, aniž bych věděl, který z DACů je zapojený, odhadovalo se to hůř (ano, rozdíly mezi nahrávkami jsou větší než rozdíly ve zvuku těhle dvou DACů). Pokud ale bylo bezprostřední srovnání na shodné nahrávce, úspěšnost byla 100 %.

Nepodléhám dojmu, že by DAC v Parasoundu byla bůhví jaká pecka (i když v recenzích se chválou nešetří), tzn. z toho odvozuju závěr, že DAC Magic Plus nebude úplný zázrak.

banditos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od banditos »

Mam otazku k tomu Rotelu RA 1570, myslite ze stream hudby z Tidalu pres Bluetooth (pomocí dodávané USB Bluetooth klíčenky) by byl ve vysoke kvalite?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Nejde o slovné hodnotenia.. Tie merania sú excelentné a nie sú subjektívne. Že je to subjektívne(pre niekoho) "znatelně užší a plošší , hraje sterilněji, techničtěji. Nejhlubší basy postrádaly plnost a mohutnost." verím. Tak obvykle hrajú komponety, čo si nevymýšľajú.
BVaudio, výroba a predaj

VladEx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VladEx »

PítrsPraha píše:VladEx:
Tím prapodivným jsem myslel to, že se zaměřuješ na věci, které nejsou pro zvuk podstatné, resp. máš požadavky, které dosažitelný zvuk za dané peníze citelně zhoršují. Ale je to v pořádku, každý máme jiná východiska, požadavky, potřeby. Jen jsem považoval za podstatné na to upozornit, abys měl možnost to zvážit.
Ano, já to tak beru a díky za ty příspěvky. Proto jsem tady, abych si vyslechl názory zkušenějších. A i když to tak možná nevypadá, určitě mě ta diskuze ovlivňuje a posouvá někam dál.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

BVa:
Že by platilo, že čím hůře hrající komponent, tím lépe :-)? K porovnání (sice trochu nefér a nepřímému, ale přece jen) byl i Sirius 3 v mém CD přehrávači, který si, tvými slovy, nejspíš asi také "vymýšlí! :-).
Bylo by dobré nevynášet soudy nad zvukem komponent, které jsi neslyšel / neporovnával.

My byli 3 a všichni se jednoznačně shodli, že zvuk CA je dál od "ideálna" než Parasound i Sirius 3. Uvedené ale platí s mým zesilovačem a mýma bednama.

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

"Ideálne" (v zmysle čo najmenej zmeneného originálu) je to, čo si menej vymýšľa (skreslenia, jitter, šum, "zvonenie" filtrov...) A tom je objektívne lepší ten DACMagic plus. Ostatné je zvyk na určitý zvuk a subjektívna preferencia. A je fakt, že takéto "čisté" prístroje sú často subjektívne hodnotené tak, ako píšeš. Komponent by nemal "hrať", má "len" reprodukovať.
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Dva ze tří účastníků nejsou na zvuk mé sestavy zvyklí. Jeden ji slyšel všehovšudy asi 5 hodin, druhý nikdy.
Měření popíše jen malou část charakteristiky přístroje. V žádném případě nepopíše vyčerpávajícím způsobem zvuk jako takový. Z měření nelze poznat nuance typu podání tranzient, předozadního prostoru, separace nástrojů apod. Tady je reálný poslech a přímé srovnání nezastupitelné.

Ale jsme tu už docela OT.
Jen jsem do placu dal reálnou zkušenost objektivizovanou shodou 3 nezávislých lidí (oba známí mají sestavy o řád lepší než já).

Odar

Příspěvek od Odar »

PítrsPraha píše:Že by platilo, že čím hůře hrající komponent, tím lépe :-)?
Problem technicky dobre zvladnutych komponentov je to, ze zahraju to, co je v nahravke a tu vidim v dnesnej dobe zasadny problem. Jednoducho to hra tak, ako je to nahrane na nosic a to je vo vacsine pripadov (zial) riadny humus. Ja nemam problem s tym, ze si niekto vyberie komponenty, ktore cosi tomu pridaju, aby to bolo pocuvatelnejsie. Ale cisto z technickeho hladiska su tie komponenty horsie. To je fakt, s ktorym maju problem vsetci hifisti. Jednoducho im je neprijemne postavit sa pred fakt a otvorene priznat, ze subjektivne sa im paci objektivne horsi komponent. To je vsetko.

A aby som nebol OT, ak mate pochybnosti o kvalite komponentov, dajte ich vyliat betonom. Hifisticky to posunie zvuk o 5 tried *sunglases*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Z měření nelze poznat nuance typu podání tranzient, předozadního prostoru, separace nástrojů apod.
Práveže to všetko je poznať okamžite, ak vieš na ktorý "graf" sa sústrediť. Pokiaľ ide o zvuk,pozri si skúsenosti iných ľudí na iných fórach..Ale je to skutočne off topic. Ale ten DAC som si už objednal :)
BVaudio, výroba a predaj

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Odar:
Upřímně, já neumím posoudit, který z komponent je měřením lepší či horší. Nenašel jsem shodně provedená měření (metodika, přístroje) DACu v Parasoundu a DAC Magicu Plus. Zajímalo by mě to, i když zásadní je pro mě především poslech. Tím trávím čas, to je to, co mě baví. Subjektivní hodnocení 3 lidí, z nichž 2 jsou zvyklí na mnohem lepší zvuk, než jaký mám doma já, vyznělo jednoznačně.
A i kdyby se ukázalo, že má DAC v Parasoundu THD 26 % :-), nemám problém říkat, že na mé sestavě mi zněl lépe, přirozeněji, příjemněji než DAC Magic Plus. Píšu to jako autentickou osobní zkušenost, která má pro mne řádově větší relevanci než pohled na grafy.

Anebo si snad vybíráte komponenty podle pohledu na grafy? Já měření beru jako berličku, jako představu o technických vlastnostech přístroje. Ale vybírám podle zvuku v dané sestavě. I objektivně horší komponent může v nějaké sestavě hrát objektivně lépe než objektivně lepší komponent, když se zvukově "nesejde" se zbytkem.

BVa:
Která hodnota jakého měření přímo určuje hloubku předozadního prostoru :-)?
Která hodnota jakého měření přímo určuje délku dozvuku tranzient :-)?

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

Která hodnota jakého měření přímo určuje hloubku předozadního prostoru :-)?
Která hodnota jakého měření přímo určuje délku dozvuku tranzient :-)?
Priestor je subjektívny vnem, ktorý vzniká v "procesore medzi ušami" z informácií v nahrávke hlavne na základe akustiky (excelentný prístroj v "jaskyni" je nanič..) Z elektrických vlastností je to dané separáciou kanálov, čo najmenším "zvonením" filtrov - hlavne minimálny preringing, ten je neprirodzený, odstupom (maskovanie nízkoúrovňových informácií, ktoré vzniknú odrazmi v miestnosti). Dozvuk tranzient- z 99,9% je to akustická záležitosť (miestnosť,jej tlmenie, vlastnosti boxov..) na elektrickej strane je to typom použitého filtra (vzorkovací kmitočet DACu, algoritmus prevodníka resp. DSP).
Prístroj si vyberám (ak nie je možnosť aj počuť..) na základe čo najviac meraní(ak je možné z viacerých zdrojov) s čo najlepšími výsledkami. Tam je istota, že to nebude krok vedľa.
BVaudio, výroba a predaj

Odar

Příspěvek od Odar »

PítrsPraha píše:Anebo si snad vybíráte komponenty podle pohledu na grafy?
Pristroje, ktore vlastnim, som vzdy konzultoval s technicky zdatnejsimi kamaratmi, nasledne som si ich vypocul a v globale mozem povedat, ze pre mna to zla volba nikdy nebola. Nemam aspon problem, ze kazde 3 mesiace musim vyhadzovat inzeraty a rozpredavat polku aparatury. Verim, ze pre niekoho nuda, ale mne tento stav vyhovuje. Radsej raz za cas kupit cosi poriadne (v ramci financnych moznosti), ako menit komponenty, ako na kolotoci. Zrejme zavisi aj od toho, ako tohto konicka kto vnima. Niekto to ma ako nekonecne vymeny komponentov za ine ("lepsie), blbnutie s kablami a iny chce proste len pocuvat hudbu, pozerat filmy. Kazdy si musi vybrat to, co mu vyhovuje.

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 »

"zvonění" ...prozvonit pár reprokabelů a měřit na reprosvorkách. Možná by to taky něco málo napovědělo ;)

Obrázek

Odpovědět