Jaký DAC převodník ???

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký DAC převodník ???

Příspěvek od PítrsPraha »

Miero, za prvé nepíšu nic o pasivních výtvorech na útlum hlasitosti mezi DACem a výkonovým zesilovačem. Souvislost tvé reakce a mého textu je tedy nula. A za druhé, připojení DACu, znovu opakuji DACu, přímo na výkonové konce znamená hrát neustále na max. Praktičnost reálného uplatnění tvé rady je tedy nula.

Ale zapojil ses, díky *palec* .

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

Píši o 91dB vs 111dB, tam by měl být rozdíl. Pokud slyšíte i podložky pod DAC, tak o to víc.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Pitrs, zamysli sa nad sebou. A NEZNAMENA to hrat neustale na max. hlasitost.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

svartenatt:

Vím, co píšeš, netřeba to opakovat. A právě proto mě zajímá několik příkladů reálné hudby, která obsahuje tóny na úrovni třeba -105 dB (neskryté v šumu), které jsou reálně slyšitelné při běžném poslechu celé skladby / alba.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Moje reakce byla čistě na progsociety. Ptal se na konkrétní věci a tak jsem mu odpověděl. Že se tady někdo snaží odbočit neřeším.
Pítrs, - 105dB je v hudbě dost, asi tolik jako rozdíl mezi dvěmi pojistkami, ať se držím zdejší rétoriky.
Signál není pouze 100dB a konec. Zkus se ned tím zamyslet.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Ty pojistky jsou taková univerzální berlička pro chvíle bezmoci, že :-)? Ach ty předsudky.

Děkuji za nevyžádanou radu se zamyslet, ale neměl bys ji radši adresovat sobě? Přišel bys pak na to, proč po tobě chci ty konkrétní skladby a proč je nejsi schopen uvést.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Tak ti pomůžu. Každý tón v hudbě má svůj průběh. Je začátek impulsu, kdy se nějaký nástroj rozezní a taky nějak odezní. Právě ten zanikající tón se dostane na tu hranici. A zrovna tam hledáte ty možnosti, jak toto ovlivnit. Proto jsem uvedl pojistky, ale i ty podložky, které nemají žádný vliv proti dokonalým parametrům DAC nad tebou uváděných 105dB SINAD.
Odpověď je, ve veškeré hudbě.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

svartenatt, akurat len v dynamicky nekomprimovanej nahravke, a aj to este musi byt nahrana na mikrofon s velmi nizkym vlastnym sumom a vo velmi tichom priestore.

Mozete skusit napr. toto:
- http://vmaudio.cz/download/sample.wav
Ukázka z připravovaného referenčního alba VMAudio 192kHz 32 bit. Pro opravdovou kvalitu je potřeba stáhnout 51 s vzorek J.S.Bach - Suite 1- Preludium violoncello a přehrát v přehrávači Foobar2000 s nainstalovaným ASIO nebo Wasapi.
Zdroj: http://vmaudio.cz/index.php

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Miero, díky za doplnění. Takže prostě ve kvalitních nahrávkách to má vliv. Však většina poslouchá audiofilní nahrávky, kde toto platí.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

svartenatt píše:
18 kvě 2020 14:18
Odpověď je, ve veškeré hudbě.
Tak to je další naprostý nesmysl.
Ostatně proto jsem se tě ptal, jak jsem se tě ptal, abys měl možnost se nad tím zamyslet....

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Pitrs, a preco sa ty na nas neznalkov takto povysujes? Citis sa pri tom dobre? :-D

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Že ty tomu nerozumíš není můj problém.
Miero upřesnil a tak jsem to myslel. Lze to zaznamenat i reprodukovat. Teď zkus obhájit narážku, že je to nesmysl.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Aj keby to neslo zaznamenat, tak to ide elektronicky vygenerovat. Umelecka kreativita je bezbreha...

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Zazněl tady argument, že díky tomu, že má Aune odstup 111 dB, nezaniknou tóny v šumu.

Na ten jsem reagoval, protože je to je dost podivný argument. Abys v běžném hlukovém pozadí, který se typicky pohybuje kolem 30 dB, zřetelně slyšel tóny na mnou uvedených -105 dB, musel bys mít hlasitost nastavenou tak, že běžná úroveň hudba by byla kvůli svojí extrémní hlasitosti zcela neposlouchatelná.

Proto jsem se ptal na ty konkrétní příklady hudby, ve které jsou tóny na -105 dB reálně slyšitelné při běžném poslechu celé skladby... Je třeba být schopen to chápat v souvislostech... Ale ono je pro leckoho jednodušší plácnout něco imbecilního o pojistkách a podložkách DACu, o kterých a) tohle vlákno není a b) jsem já nic nepsal ani jinde, přidat pár poznámek v osobní rovině a netrápit se tím, že o tématu mu lezou z klávesnice nesmysly *headbang* .

A pokud si svartenatte myslíš, že, tvými slovy, veškerá hudba obsahuje tóny -105 dB, tak budiž, no :-D. Zase, je třeby být schopen rozlišit značný významový rozdíl mezi nějaká hudba za určitých podmínek může obsahovat tóny -105 dB a veškerá hudba obsahuje tóny -105 dB. To druhé rozhodně neplatí, třeba (ale nejen) díky šumu nahrávky, který leží mnohem výše.
Naposledy upravil(a) PítrsPraha dne 18 kvě 2020 16:16, celkem upraveno 1 x.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Pitrsi, robis velke pokroky! Minule si mal problem s vyznamovym rozdielom pri negacii logickej spojky "a" a teraz tu uz nas lektorujes :)

Odpovědět