Jaký DAC převodník ???

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký DAC převodník ???

Příspěvek od svartenatt »

Pokud má DAC dobré měření, tak je to fuk. Takto to myslím.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

dival jsem se na vybaveni, je to jedno, hezky vikend

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha »

svartenatt píše:
07 čer 2019 22:40
Precti si znovu, co jsem psal. Jedno to (obecne) neni, duvody jsem uvedl. Tim ale samozrejme nerikam, ze to takhle nekdo nemuze individualne vnimat nebo ze je spatne, ze to tak na sve sestave vnima. Kazdy jde svou cestou.

Kazdy komponent ma sve specificke zkresleni. Vcetne posluchace a jeho predstavy o tom, co je ten "nej" zvuk. A kazdy hleda takovou kombinaci jednotlivych zkresleni, ktera se co nejvic priblizi jeho predstave o zvuku. Kdo si mysli, ze staci jen poskladat skvele merici komponenty a dostane zarucene ten "svuj" skvely zvuk, je na velkem omylu.

A mimochodem: nelze si nevsimnout, ze lidi, kteri maji doma zvuk, ktery cloveka "posadi na prdel", nezastavaji nazor "je jedno, jaky komponent, staci kdyz dobre meri".

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

PavelDosko píše:
07 čer 2019 22:42
dival jsem se na vybaveni, je to jedno, hezky vikend
;) *palec*

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

A kazdy hleda takovou kombinaci jednotlivych zkresleni, ktera se co nejvic priblizi jeho predstave o zvuku.
A niektorí hľadajú kombináciu "neskreslení" ("neskresľujúcich" prístrojov). Ladiť zvuk kombinovaním skresľujúcich (farbiacich, zlepšujúcich.....) prístrojov je nezmysel. Ale zase je to zábava na celý život, ktorá nikdy neskončí ;)
BVaudio, výroba a predaj

milan5805
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milan5805 »

jirie píše:
07 čer 2019 13:25
Mrkni na stránky Custom works. cz . Měl jsem ho pár let. Skvělá práce a pro mnohé by to mohla být konečná.
kouknu na to, díky

milan5805
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milan5805 »

PítrsPraha píše:
08 čer 2019 00:20
svartenatt píše:
07 čer 2019 22:40
Precti si znovu, co jsem psal. Jedno to (obecne) neni, duvody jsem uvedl. Tim ale samozrejme nerikam, ze to takhle nekdo nemuze individualne vnimat nebo ze je spatne, ze to tak na sve sestave vnima. Kazdy jde svou cestou.

Kazdy komponent ma sve specificke zkresleni. Vcetne posluchace a jeho predstavy o tom, co je ten "nej" zvuk. A kazdy hleda takovou kombinaci jednotlivych zkresleni, ktera se co nejvic priblizi jeho predstave o zvuku. Kdo si mysli, ze staci jen poskladat skvele merici komponenty a dostane zarucene ten "svuj" skvely zvuk, je na velkem omylu.

A mimochodem: nelze si nevsimnout, ze lidi, kteri maji doma zvuk, ktery cloveka "posadi na prdel", nezastavaji nazor "je jedno, jaky komponent, staci kdyz dobre meri".
tak to je 100% pravda, slyšel jsem hrát věci v ceně za půl milionu a nehrálo to tak pěkně,jako za 100tisíc,které si sedly. No a o tom to je.Někteří snobové utratí balík peněz za něco, co nehraje,ale hlavně, že se chlubí, kolik to stálo.

svartenatt
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od svartenatt »

https://www.audiosciencereview.com/foru ... -dac.2582/

Příklad, kdy dvojnásobně dražší DAC RME ADI 2-DAC je horší než levnější Topping DX7s. O ceně to není.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

BVa píše:
08 čer 2019 06:55
A kazdy hleda takovou kombinaci jednotlivych zkresleni, ktera se co nejvic priblizi jeho predstave o zvuku.
A niektorí hľadajú kombináciu "neskreslení" ("neskresľujúcich" prístrojov). Ladiť zvuk kombinovaním skresľujúcich (farbiacich, zlepšujúcich.....) prístrojov je nezmysel. Ale zase je to zábava na celý život, ktorá nikdy neskončí ;)
Tak to jim preju prijemnou sisyfofskou zabavu :-D .

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

svartenatt píše:
08 čer 2019 09:11

Příklad, kdy dvojnásobně dražší DAC RME ADI 2-DAC je horší než levnější Topping DX7s. O ceně to není.
Na jake sestave a jakym zpusobem jsi Topping a RME porovnaval? Nebo praktikujes klasicky poslech obrazku na monitoru :-D ?

Mimochodem, rozdily v merenich (drtive vetsiny) DACu jsou preci hluboko pod hladinou slysitelnosti, takze hraji vsechny stejne, ne :-D ?

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

svartenatt píše:
08 čer 2019 09:11

Nevím, na základě čeho jsi došel k tak jednoznačnému závěru. Zběžně jsem na tu recenzi kouknul - přečetl jsem částečně jen první příspěvek s měřeními - a v grafech vidím podobné výsledky, RME je dokonce lepší ve víc kategoriích (pluska ve prospěch RME):
- Jitter and Noise: vypadá to podobně, RME trochu horší
++ Harmonic distortion and Noise (1KHz): RME mnohem lepší
++- Residual Noise and Distortion (1 kHz filtered): RME jen trošku vyšší druhá harmonická, jinak vypadá líp
++ Intermodulation Distortion vs level: RME lepší
++ THD+N Headphone Output at 300 Ohm: RME výhoda

Snad jsem to sem narychlo opsal dobře. Nevím, co se v tom dlouhém diskusním vlákně děje dál, možná svůj závěr stavíš až na něčem později?

Pozn.: Co jsem slyšel (ale nezkoušel, RME nemám), RME lze ještě vylepšit výměnnou dodaného zdroje za čistší / lineární.

Jinak hodně DACů dnes měří opravdu slušně, takže normální člověk si vybere dobře měřící DAC/y a pokud má možnost, poslechne si je proti sobě ve stejné sestavě, ideálně doma, jestli slyší rozdíl. Pokud rozdíl neslyší, koupí levnější. Měření na netu nejsou vždy přesná, všepokrývající, důvěryhodná a čestná, a tím pádem je trochu riziko řídit se výhradně jimi při finální volbě. (Naše auto zrychlí z nuly na 100 za desetinu sekundy - ke koupi doložíme platinovým certifikátem se zlatým písmem a vodoznakem nezávislé testovací laboratoře! )

Výběr DACu je velmi důležitý, protože DAC "vyrábí" výchozí analogový signál, se kterým pak pracují všechny navazující komponenty v sestavě. Dnešní nabídka dobře měřících DACů je docela pestrá, ideální je zvolit cenový strop, podle něj vytipovat pár favoritů a pak kriticky načíst vše dostupné a hlavně zkusit v prodejně či ideálně doma, pokud je ta možnost.

A diskuse o ceně jsou tu zcela zbytečné, každý si vybírá dle svých možností, toto téma bych vůbec neotevíral, protože podporuje zbytečnou nevraživost a závist. Ano, vždy neplatí rovnice výkon=cena, ale často neplatí ani rovnice vyšší cena=snobství. Bohužel je tu klasicky dost naprostých OT a zbytečných příspěvků. Asi načase se s tímto fórem i všemi ostatními rozloučit, čas a život je přednější než vysrážená virtuální macho-žluč.

Vinco
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vinco »

Takychto rozumnych prispevkov je tu naozaj ako safranu.

milan5805
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milan5805 »

takže jako obvykle, půjčit si něco domů a vyzkoušet, ovšem to si můžu půjčovat celý zbytek života a pořád to bude s otazníkem :o(((

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

takže jako obvykle, půjčit si něco domů a vyzkoušet, ovšem to si můžu půjčovat celý zbytek života a pořád to bude s otazníkem :o(((
Přesně tak, cesta je cíl :D

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

milan5805 píše:
08 čer 2019 12:54
S otazníkem to bude trochu vždy, protože se obvykle nepodaří naposlouchat vše, co si člověk vyhlídne. Pokud ale koupíš první DAC, který si vylosuješ jen podle často pochybných rad z netu, může být otazník větší a hlodavější a pak se můžeš točit v nespokojenosti dlouhou dobu, jak píšeš, protože tě bude hlodat, že jsi neslyšel to a to a lidi na netu přece říkaj, jak je to super a lepší než to (tvoje) či něco jiného. Trefit se samozřejmě můžeš, ale nikdo ti neřekne přesně, jak ti to bude hrát doma, než to sám neuslyšíš. U levných věcí je to asi jedno, sám jsem kdysi výběry poslechem nedělal a prostě kupoval a zkoušel rovnou a samozřejmě proběhl koloběh nákupů/prodejů/vršení nepoužívaných věcí založený na virtuálních pochybnostech. Některé nákladnější věci (i DAC) jsem si nakonec domů půjčil a jsem rád, sestavy jsem si pro sebe dofinalizoval a už to neřeším. Doporučuju fakt vytipovat pár kandidátů, zejména vzhledem k ochotě investovat, a pak se začít zajímat o možnosti poslechu a zápůjčky. Přímé poctivé porovnání doma obvykle ukáže nejvíc. Bez uvedení cenového stropu se mi nechce zmiňovat konkrétní modely, nicméně třeba nejnovější modely Chordu jsou opravdu vydařené (vlastní zkušenost) a touto značkou bych začal. RME jsou také docela chválené (nemám vlastní zkušenost, ale pár důvěryhodných známých, kteří je chválí). Pak se podívej klidně na Audio-GD (vlastní zkušenost), nebo třeba Schiit (vlastní zkušenost), ale ne každému sedne vše. Samozřejmě jako všichni, neslyšel jsem zdaleka všechny značky a modely.

Odpovědět