Prosim o pomoc s vyberem stereo zesilovace

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Prosim o pomoc s vyberem stereo zesilovace

Příspěvek od dadaft » 12 bře 2019 21:04

P.S. Tady pečlivější měření přímo C328 ve Stereophile, drobounké problémky na nejvyšších frekvencích 19-20kHz, jinak opravdu velmi slušné na zesák za 15t (v tvém případě dokonce zadarmo)

https://www.stereophile.com/content/nad ... asurements

sekal

Příspěvek od sekal » 12 bře 2019 21:14

Měření NADu C 328 je zde. Za danou cenu je přijatelné. Pokud je něco "suboptimální", tak jsou to např. reálné objektivní parametry Parasoundu Halo Integrated.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston » 13 bře 2019 10:02

Sekal

Ono reálně objektivně nemají oba ty zesíky bůhví jaké měření, ale ten NAD vedle Parasoundu kulhá na obě nohy.

sekal

Příspěvek od sekal » 13 bře 2019 12:58

Bryston:
To bych neřekl. Srovnání měření analog. části zesilovače vyznívá spíše ve prospěch toho NADu. Ať už se jedná o odstupy S/N, separaci kanálů nebo zkreslení. NAD má náznak lehké nestability (průběh obdélník. signálu), ale není to nic fatálního, (což v textu komentuje i Atkinson). Parasound má samozřejmě podstatně vyšší výkon, což se ale také odrazilo na jeho ceně, která byla více než šestinásobná oproti diskutovanému NADu.

Jinak aby to nebylo špatně pochopeno, já nejsem nekritickým zastáncem této značky. Vyšší modely (368; 388; M22..) už za takovou super Schnäppchen nepovažuji.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 13 bře 2019 19:47

Na Slovanetu se PMA s Bartolim shodli, že jeden z nejdůležitějších parametrů, který má přímý vliv na poslech, je odstup signál/šum a z něj plynoucí dynamický rozsah. V tomto ohledu je ten NAD skutečně lepší.
Vysoká separace kanálů NAD by měla mít také přínos, jak říká sekal.
A fakt, že "distortion signature" je u NADu sudá (2. harmonická), kdežto u Parasoundu lichá (3. harmonická) napovídá, že NAD zkresluje jaksi "líbivěji" než Parasound, protože lidské ucho mnohem lépe snáší sudé než liché - viz lampáče.

Ale v reálu už oba zkreslují velmi málo, mimo lidskou schopnost to slyšet, bych řekl.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 13 bře 2019 20:34

P.S. Abych byl spravedlivý, druhý důležitý parametr kromě odstupu s/š je stabilita, v tom je zase o něco lepší ten Parasound.

Ale jak říkám, zkreslení obou je nízké, asi by nemělo být slyšet. Na druhou stranu zesilovače obecně hrajou každý trošku jinak, takže něco slyšet je. Čert aby se v tom vyznal...

Nejlepší zkrátka zkusit a posoudit na vlastní ušiska.
Nic jiného než to Streedy s darovaným strojem asi neudělá (proč se do toho vlastně tahal Parasound Halo?)

Steedy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steedy » 19 bře 2019 19:35

Zdravím chlapi.. po delší době jsem se dostal k tomu odepsat.

Popravdě zkusil jsem to zapnout a pustit ze me osobně dobrý , hraje to moc pěkně až mě to překvapilo.. dokonce jsem měl možnost to pustit i s testovanými a doporučovanými Elacy. Hodně mě to bavilo, takže zvažuji, že ho nechám a dám to prostě jen na pohodový poslech ke gramofonu na pohodičkový poslech když někdo příjde na návstěvu do obýváku místo do aku místnosti :)

Steedy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steedy » 15 kvě 2019 22:40

Tak chlapi NAD je na prodej, bohužel ho neuživím, jednou otestovaný a zase schovaný. Práce a čas , který mi to zabíra mne donutila ho prodat, zbytečně by mi doma stál.

Pokud má někdo zájem nechť se ozve.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv » 16 kvě 2019 08:34

Co vyhlásit nějakou soutěž, když si ho vyhrál ... *2thumbsup*

Odpovědět