Prosim o pomoc s vyberem stereo zesilovace

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Steedy
Kontaktovat uživatele:

Prosim o pomoc s vyberem stereo zesilovace

Příspěvek od Steedy » 04 pro 2018 23:24

Zdravim vsechny audiofily ,
Mladoch ´otrebuje radu od profiku,

Stal jsem se pred par tydny majitelem bedem Quadral Wotan MK IV, a hledam k nim adekvatni vybavu.

Moje specifika - akusticky upravena mistnost (delam v akustice) hlavni zdroj signalu by mel byt iMac tedy usb signal takze predpoklad je asi DAC externi + zesilovac a nebo integrovanej dac v stereo zesiku(streamer?)Libi se mi Vintage veci, ale nepohrdnu ani novejsi veci.. opravdu nevim co si vybrat a sem ztracen v tomto..

Posloucham veskerou hudbu nemam nejake preference, sem tam nejaky film z iMacu + poslech hudby . Libil by se mi spise prostorovejsi zvuk.

Libi se mi i lampove veci,ale cenove to bude asi jinde.. co se tyce ceny za zesilovac pripadne zes s dacem tak to opravdu nevim do 30tisic max s Dacem, kdyby to byly vintage veci tak by to bylo super.. libi se mi i VU metry na zesilovacich, ale to se pohybujeme v jinych cislech. Kdybych se vlezl do 20 tak by to bylo super.

Budu rad za kazdou radu informaci najake specifikace se divatpri vyberu atd...

Dekuji predem za rady!🙏

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim o pomoc s vyberem stereo zesilovace

Příspěvek od marvinnrv » 05 pro 2018 09:55

K uvedené soustavě quadral Wotan zkus sehnat AKAI ... buď AM-67, AM-69, nebo nejvyšší model AM-95 ten je momentálně jeden na prodej na bazosi a jeden na aukru, pokud se nejedná o tentýž.

Tyhle modely jsou ještě poctivé konstrukce a mají opravdu páru. Při 4Ohm podají s přehledem kolem 180-200W na kanál, což je na danou soustavu dostačující. Mají příjemný přednes, dobré basy a znějí velice "muzikálně". Krom toho jmenované modely jsou vybaveny optickým i coaxialním vstupem.

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon » 05 pro 2018 14:00

Ty Akaie nejsou špatný ale třeba vyšší model AM-95 měl nějaké problémy s konstrukcí plošné desky.Je to vidět v tomto videu: čas 11:40
používali tam nějaké lepidlo,které po těch letech změnilo složení a narušovalo plošné spoje. U těchto starších kousků to je trochu risk.Za mne ,mám rád taky vintage zesilovače.Mám jich asi sedm a všechny šlapou super,ale je to o štěstí..Nebo nechat ,nějakým dobrým servisákem zkontrolovat.
Ta nabídka od Pavel Dosko bude dobrá volba.

Steedy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steedy » 05 pro 2018 21:32

Popravdě koukal jsem na toto už asi týden zpět dokonce na hifibazaru tam borec inzeruje jeden kus .. mysli si ze prodava 125 ale ma i120.. o teto firme sem nikdy neslyšel tak nevim co jsou zač kvalita atd.. pěkné je to, že mají VU metry a USB takže all in v skříni.

Steedy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steedy » 05 pro 2018 21:51

PavelDosko píše:
05 pro 2018 13:39
zesilovač - https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... sdai-2175/
DAC - https://www.l-e.cz/zesilovace/predzesil ... UGEALw_wcB

a mas to za 30 a imho to splni co chces na vybornou
Tak na toho lyngdorfa sem koukal zrovna včera , to je Váš stroj ? celkem by se mě líbíl, strohej design podobný Nadu a barevně by se mě také hodil *jupi*

Zajímalo by mne jaké jsou minimální nároky pro ty Wotany co se týče výkonu, a jakou roli hraje to, že bedny mají nižší citlivost..
Jestli to chápu dobře tak pokud je nižší citlivost na bednách tak musí mít vyšší citlivost zesilovač?

Ještě k tomu Dacu , z Imacu by musel jít signál přez USB jelikož toslink ani coax nemá a pokud sem to pochopil dobře tak přez USB tam je možnost tlačit signál až do 32b/768kHz na ostatnich "jen" 24b/192Hz.

tombas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombas » 05 pro 2018 21:52

Já si myslím, že to je takový univerzální a dobře vybavený zesilovač, který není přehnaně analytický, ale spíše pohodově měkčí. Na takové to příjemné poslouchání. Navíc umí čistou třídu A, což je v téhle ceně velký bonus a v AB je taky dostatečně výkonný (i125), aby rozehrál i hladovější repro.
Advanced Acoustics jsou francouzi, stavba vypadá solidně a recenze jsou taky dobré.
Obrázek
recenze/advance-acoustic-x-i125-t18872.html

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 05 pro 2018 22:00

Steedy píše:
05 pro 2018 21:51
PavelDosko píše:
05 pro 2018 13:39
zesilovač - https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... sdai-2175/
DAC - https://www.l-e.cz/zesilovace/predzesil ... UGEALw_wcB

a mas to za 30 a imho to splni co chces na vybornou
Tak na toho lyngdorfa sem koukal zrovna včera , to je Váš stroj ? celkem by se mě líbíl, strohej design podobný Nadu a barevně by se mě také hodil *jupi*

Zajímalo by mne jaké jsou minimální nároky pro ty Wotany co se týče výkonu, a jakou roli hraje to, že bedny mají nižší citlivost..
Jestli to chápu dobře tak pokud je nižší citlivost na bednách tak musí mít vyšší citlivost zesilovač?

Ještě k tomu Dacu , z Imacu by musel jít signál přez USB jelikož toslink ani coax nemá a pokud sem to pochopil dobře tak přez USB tam je možnost tlačit signál až do 32b/768kHz na ostatnich "jen" 24b/192Hz.
ne, to neni muj stroj ... podobnost s NADem ??? ale vubec ... chcete zvuk nebo design ? za tu cenu co je nabizeny je to imo dobra volba, prodavajiciho neznam

p.s. zesilovac nema citlivost, zesilovac ma vykon ...

Steedy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steedy » 05 pro 2018 22:48

No bohužel musím řešit jak zvuk tak i design.. má drahá polovička by mne asi zabila kdybych dotahl ultra nějaký šeredný zesík.. takže tak.. DAC vypada po technické stránce nadupaně, po zvukové to má někdo z Vás tady doma otestované jak to funguje reálně? případně DAC od fa Shiit ?

Tak jasně že zesilovač má výkon , ale asi nějak sem koukal na vstupní citlivost na line konektorech a nějak si to spojil.. ma blbost..

Ještě jsem pokukoval po Cambridge CXA80 případně Marantz HD-AMP1.

tda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tda » 05 pro 2018 23:18

Pokud je design součástí rozhodování, mrkni na creek evolution 100a nebo něco od primare

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv » 06 pro 2018 06:38

Marantz HD-AMP1 je dost slabej. Měl jsem doma Montan MK5, což jsou ještě trochu hladovější bedny než tvoje Wotany a živil jsem je chvilku přez Marantz PM17 MK2. Na pohodovej pokojovej poslech úplně v pohodě, takže Wotany nakrmí dokonce o maličko lépe.
Krom toho i jeho design je pěkný, aspoň dle mě. Jestli je potřeba něco výkonějšího tak např. Marantz PM7000.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 06 pro 2018 08:10

realne je DAC Project za dane penize vyborna volba, rozhodne lepsi nez tebou uvazovany Shiit

Steedy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steedy » 06 pro 2018 21:26

marvinnrv píše:
06 pro 2018 06:38
Marantz HD-AMP1 je dost slabej. Měl jsem doma Montan MK5, což jsou ještě trochu hladovější bedny než tvoje Wotany a živil jsem je chvilku přez Marantz PM17 MK2. Na pohodovej pokojovej poslech úplně v pohodě, takže Wotany nakrmí dokonce o maličko lépe.
Krom toho i jeho design je pěkný, aspoň dle mě. Jestli je potřeba něco výkonějšího tak např. Marantz PM7000.
Videl jsem ze na hifibazaru prodava nekdo PM7000 tuningovanou myslim u p.Vrany, ale na takove veci sem asi trochu srab :( ale jinak je peknej s Marantzem nemam zadny problem co se tyce designu.

@PavelDosko co reknes na porovnani Projectu ws Ca Dac Magic Plus ?

Odpovědět